Прескочи до съдържание

Летяща Нова година


patilana

Препоръчани мнения

преди 29 минути , patilana каза:

Това за запазването ми е много ценно! Благодаря ти @mililia! Паниката почва да се усеща, нали ? Дали тази треска минава някога ?

При мен паниката я има, докато тръгна за летището. Още при първия полет вече мислите ми са насочени към това какви нови и интересни неща ще преживея и какво ще видя. Е, при минаването на границите винаги има свиване в стомаха - обикновено ме притеснява, че нося лекарства. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Къде може да се видят времената на кацане на вече минали полети?

Бих искала да знам как са кацали полети на кралските йордански авиолини от Банкок за Амман и от Амман за Копенхаген за последните три месеца. Днес полета от Амман се очакваше в Копенхаген 20 мин. по - рано. 

 

Връзка към коментар
преди 5 минути , patilana каза:

Къде може да се видят времената на кацане на вече минали полети?

Бих искала да знам как са кацали полети на кралските йордански авиолини от Банкок за Амман и от Амман за Копенхаген за последните три месеца. Днес полета от Амман се очакваше в Копенхаген 20 мин. по - рано. 

 

Ето някаква информация. Веднъж и аз така издирвах...

 

https://www.flightstats.com/v2/flight-ontime-performance-rating/RJ/183/BKK 

 

За втория полет не мога да видя тук... 

Връзка към коментар

Никой не казва за нормата, но тези дни не е имало закъснения. Това за спокойствие на 3М и мое, естествено. Дано никоя група не изтегли късата клечка.

Разбира се и за всички, които са чували, че азиатските полети закъсняват. Поне на мен така ми каза Дани. 

Връзка към коментар

Норма за какво? За компенсация има норма, но е за компании, регистрирани в ЕС или пристигащи в ЕС, за Аман не важи. 

Иначе който ти е казал, че много закъсняват, трябва да ти каже какво значи 'много'.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

Норма за какво? За компенсация има норма, но е за компании, регистрирани в ЕС или пристигащи в ЕС, за Аман не важи. 

Иначе който ти е казал, че много закъсняват, трябва да ти каже какво значи 'много'.

Думите ми бяха "нито един от полетите ми в южна Азия не беше навреме". Не исках да я "вкарвам във филм", но май така стана.

Закъсненията бяха от 30 мин до 2-3 чсаса.

В някои части на Азия точността не им е силна страна. Зная, че няма регламент, както за ЕС, и за това си взех билет Копенхаген-София с възможност за смяна на датата.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За закъсненията тук - това са нормални неща. Ние ползваме Air Asia и сме доволни от цените и обслужването им. Без да преувеличавам за тях 10-20 мин е напълно нормално да закъснеят. 🙂 Понякога е било и 30-40 мин, но час никога не е надхвърляло. Хубаво е да се предвидят и тези неща. Говоря за нискотарифна авиокомпания, а не за Катар, Емирейтс, Сингапур Еър лайнс и др. големи авиокомпани, но там цените са поне по 2 или по 3. Затова като си разчетеш времето и предвидиш и закъснението - цената си заслужава. 😉  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, neuromancer каза:

За компенсация има норма, но е за компании, регистрирани в ЕС или пристигащи в ЕС, за Аман не важи. 

Нейният билет не беше ли до Копенхаген...?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Дани Магелани каза:

Да

В такъв случай, след като всичко е на един билет, въпреки, че RJ не са европейска компания, при закъснение на полета, се гледа крайната точка, която е в ЕС, следователно се дължи обезщетение (стига да е по вина на авиокомпанията, а не на извънредни обстоятелства).

При нас полетите на RJ Ларнака - Амман - Бангкок - Амман - Рим си бяха до един навреме.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Аз сега го прочетох пак и е обратното - ако превозвача не е европейски, регламента се прилага за полети, които тръгват от Европа, не които пристигат в Европа

https://www.claimcompass.eu/en/passenger-rights/eu-regulation-261-2004/

Смятам, че една нощувка в Копенхаген е доста разумен вариант, ако няма възможност за гъвкав билет до София. Или нещо евтино Аман/Акаба - София за всеки случай.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , neuromancer каза:

Аз сега го прочетох пак и е обратното - ако превозвача не е европейски, регламента се прилага за полети, които тръгват от Европа, не които пристигат в Европа

https://www.claimcompass.eu/en/passenger-rights/eu-regulation-261-2004/

Смятам, че една нощувка в Копенхаген е доста разумен вариант, ако няма възможност за гъвкав билет до София. Или нещо евтино Аман/Акаба - София за всеки случай.

Да, моя грешка. Наистина за входящи в ЕС полети, когато изходящият е извън ЕС, компенсация дължат само авиокомпании, регистрирани в ЕС (случаят с RJ не е такъв, така че при евентуално закъснения на връщане, няма да дължат компенсация).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря ви за отговорите @neuromancer  и @chandni

В никакъв филм не съм вкарана. За мен две нощувки в Копенхаген (няма полет на следващия ден за София )ще са дар от съдбата, а не загуба на 180 лева от самолетен билет.

Питането ми за норма беше за времево закъснение. Питане от любопитство.

Ние имаме 5 часа в Амман на връщане и 3 часа в Копенхаген. В Датско трябва да чакаме багаж, но мисля, че ще се справим.

Може да ми се смеете на питането, но човек научава толкова много нови неща при подготовката на всяко пътуване, че не бива да се пропускат разни временни тревоги. Така ставаш все по - подготвен и организиран за следващия път. Ето на, сега никой съпорт не може да се похвали, че е луднал от истериите ми - Ама не си виждам полета ! Ами ако остана някъде на хиляди километри какво правим ?

Този път малко се гордея със себе си. След това пътуване ще се гордея още малко повече.

С помощта на всички тук след година - две няма да имам нужда от подобни теми. :thank_you:Само ще ви разказвам. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 55 минути , patilana каза:

Въпрос към тези, които са го правили, кажете, моля, колко време се пътува с кола от Санур до летището? 

Зависи от трафика и къде точно в Санур, при мен отне около час.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ами минавали сме го над 10 пъти. В едната и другата посока. Не знам дали е било все на късмет, но над 30 минути не помня да сме пътували.

Но за да сте спокойни, си предвидете повече време.

Редактирано от Тони
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.