Прескочи до съдържание

Тайлнад (Ко Самуи)


czykler

Препоръчани мнения

Здравейте, купих билети до Краби (януари месец) и сме решили да останем в Ко Самуи.
Бихте ли ми препоръчали по-добрият вариант за транспорт до острова? Дали да се бръкна повечко и да взема билети на Бангкок Еъруейс от Краби до Самуи или да направим автобус + фери (по-евтино, но за сметка на това цял ден пътуваш). Някой с опит ако се изкаже ще съм му много бладогарен.

Редактирано от czykler
Връзка към коментар

Ферито може да друса ужасно много, аз лично не съм морски човек и ми действа зле. Това отделно от загубата на време. Ако бюджетът ви позволява летете, ако имате време, понасяте лашкане, а може да имате и късмет с по-спокойно море - фери. 🙂

Връзка към коментар

Ние бяхме в такава дилема преди две години. Добре, че жената се наложи и купих билети за самолета. Летището на Ко Самуи е най - якото на което съм бил, а полета с Банкок еъруеис и като цяло експириънса беше най-добрия, който съм имал. За нас лично всяка стотинка беше оправдана и най-вече спестеното време и пропускането на ферито и автобуса. На мен едвам ми понасяха бързите лодки и феритата им, затова в 90% от времето бях надрусан с дименхидранат...така, че ако бюджета ти го позволява смело купувай билети за самолета.

Редактирано от Jorro
Връзка към коментар
преди 1 час, czykler каза:

Здравейте, купих билети до Краби (януари месец) и сме решили да останем в Ко Самуи.
Бихте ли ми препоръчали по-добрият вариант за транспорт до острова? Дали да се бръкна повечко и да взема билети на Бангкок Еъруейс от Краби до Самуи или да направим автобус + фери (по-евтино, но за сметка на това цял ден пътуваш). Някой с опит ако се изкаже ще съм му много бладогарен.

Ха-ха, естествено по-добрият вариант е самолетчето. Бъркаш се по 80-100 евро на човек и си свиркаш.

При по-евтиният вариант (твърдо 20 евро) не пътуваш цял ден, а 4-5 часа най-много. Нови климатизирани автобуси. Минаваш през живописни места и трупаш емоции😉, а ферито може и да бъде едно много приятно изживяване, ако не случиш на лошо време. Ама това си е морска му работа...

Преценявай🙂

Всъщност няма да взимаш фери, а бърз катамаран. Виж това: https://www.lomprayah.com/booking/trip-step1

Редактирано от Petkan
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние също се чудим за варианта самолет, но пък по-скоро обмисляхме да наемем кола директно от Краби, понеже сме и 4ма човека и някак си не ми се ще да дадем едни 300-400 евро ей така отгоре. 
Та, някой може ли да даде съвет как стои въпросът с ферибота до Ко Самуи, като основно въпросът ми е за колата - дали има нещо важно, което трябва да знаем или е подобно на ферибот в Европа?

Редактирано от valentin_st
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.