Прескочи до съдържание

Получаване на пари през PayPal


eloena

Препоръчани мнения

Извинявам се, ако подобна тема съществува. Въпросът ми е как получавате пари през PayPal? Там ли си остават? При мен варианта да прехвърля пари, които са в акаунта е само в сметка в Щатите. Не мога да ги прехвърля в кредитна карта, а някък си ми се вижда невъзможно да няма начин. Благодаря предварително на отзовалите се!

Връзка към мнение

Към PayPal акаунта "вързваш" дебитна карта и трансферираш каквато искаш сума към нея. След 3-5 дни вече са ти по картовата сметка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не разбрах много добре какъв е проблема и какво общо имат Щатите със сметката ти.

 

Може да се изпращат-получават пари през PayPal без значение от каква в каква валута, разбита се има удръжки.

Когато получаваш пари, може да си седят в PayPal, а може и да се преведат по сметка след това, ако искаш.

 

Когато са ти в банковата сметка, може да правиш с тях каквото искаш, да ги прехвърляш по други дебитни, кредтни карти и т.н., но това зависи от твоята банка вече.

Връзка към мнение

Към акаунта си в PayPal може да "вържеш" и банкова сметка в БГ.

Но каквото и да правиш с парите си в paypal, имай предвид, че можеш да получаваш до 2500 долара, ако акаунта ти е обикновен, а не бизнес акаунт.

Връзка към мнение

Предполагам, че е искала да каже, че към Пейпал акаунта може да се върже и банкова сметка, която в страницата на Пейпал дава да бъде само US bank account.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Предполагам, че е искала да каже, че към Пейпал акаунта може да се върже и банкова сметка, която в страницата на Пейпал дава да бъде само US bank account.

?

Не разбрах?

Аз и в момента имам обявена българска банкова сметка в лева в акаунта си в paypal.

 

p.s. Да, редактирам се:

Сега като се опитам да си добавя нова банкова сметка - ми дава да е само от USA.

Хмм, как ли съм си регистрирал моята:

 

post-3709-0-71952400-1482394191_thumb.jpg

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Не разбрах много добре какъв е проблема и какво общо имат Щатите със сметката ти.

 

Може да се изпращат-получават пари през PayPal без значение от каква в каква валута, разбита се има удръжки.

Когато получаваш пари, може да си седят в PayPal, а може и да се преведат по сметка след това, ако искаш.

 

Когато са ти в банковата сметка, може да правиш с тях каквото искаш, да ги прехвърляш по други дебитни, кредтни карти и т.н., но това зависи от твоята банка вече.

Ами там е работата, че парите, които получавам, се опитах да си ги преведа по сметка, но oпцията ми е US bank acaunt. Не съм пробвала с дебитна карта, в интерес на истината, след обяд ще пробвам, че се оказа, че е на минус и PayPal, не може да си изтегли някакви 1.90 лв.

Връзка към мнение

?

Не разбрах?

Аз и в момента имам обявена българска банкова сметка в лева в акаунта си в paypal.

Имаш, ама тя трябва да е картова!

Връзка към мнение

?

Не разбрах?

Аз и в момента имам обявена българска банкова сметка в лева в акаунта си в paypal.

Ами ти си с връзки значи! :)

Връзка към мнение

Ами там е работата, че парите, които получавам, се опитах да си ги преведа по сметка, но oпцията ми е US bank acaunt. Не съм пробвала с дебитна карта, в интерес на истината, след обяд ще пробвам, че се оказа, че е на минус и PayPal, не може да си изтегли някакви 1.90 лв.

Пробвай няма да имаш никакви проблеми, става за секунди. Преди се теглеше някаква сума, за верификация на акаунта и след това ти се връщат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ви много! Сега пък взе че стана! Изумена съм, но допусна да добавя БГ сметка. Дали защото въведох данните от дебитната карта, която отхвърли...Само това е обяснението, толкова време опитвах и все бях принудена да плащам през PayPal.

Връзка към мнение

Опитах да добавя дебитна карта, както ме посъветва Дидко. Тя беше отхвърлена и получих смс от банката, че нямам достатъчно наличност - 1.90 лв.(отказ за плащане на ПОС). После исках да ти покажа снимка, че при мен допуска да добавя само US bank accaunt и о, изненада! Даде ми да добавя International Bank Account Number –IBAN. Добавих този на дебитната карта и стана. Сега не мога да намеря от къде да си прехвърля парите, изчезна ми тази опция, ама....ще упорствам. Борбата продължава и е неравна :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега не мога да намеря от къде да си прехвърля парите, изчезна ми тази опция, ама....ще упорствам. Борбата продължава и е неравна :)

 

WALLET -> Withdraw funds ?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

:)

Хванах го.

На новата версия на сайта на paypal не става. В смисъл, допуска само US банков акаунт да се въведе.

На старата версия на сайта - става.

Иска: International Bank Account Number

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

WALLET -> Withdraw funds ?

По друг начин, през Transfer money. 

 

:)

Хванах го.

На новата версия на сайта на paypal не става. В смисъл, допуска само US банков акаунт да се въведе.

На старата версия на сайта - става.

Иска: International Bank Account Number

Не знам от кога е тази нова версия, ама аз от поне година се мъча да си харча парите директно от акаунта. Така е, като по-рано не се сетих, че тук за всичко се получава помощ. :)

Връзка към мнение

Имай предвид , че това получаване на код,верифициране и след това прехвърлянето на самите пари отнема известно време, в смисъл не става за ден, а повече от седмица ми отне цялата галимация...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Коя е старата версия насайта?И при мен дава U.S.bank account.

Кода при онлайн банкирането веднага ли се показва?Виждам някакъв код ,но е с буква и 5 числа.

Редактирано от radi777
Връзка към мнение

Коя е старата версия насайта?И при мен дава U.S.bank account.

...

 

 

Като си влезеш в акаунта в един нов tab на браузера copy/paste на това:

 

https://www.paypal.com/businessexp/money/add/bank

 

 

А иначе - през:

notifications->Go to Message center->Summary->More (Срещу Balance)->Add a Bank Account

 

Вероятно има и по-лесен начин, но аз това успях да възпроизведа.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

А защо просто не си вържете дебитна/кредитна карта към Paypal и да си превеждате парите по нея? Крайният резултат е еднакъв, парите постъпват в банковата ви сметка.

 

Защо толкова държите да въведете директно българска банкова сметка вместо номер на карта? Не виждам някакво конкретно предимство в това.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

такса за получаване на пари по дебитна карта, примерно

или в моя случай, картата ми изтича и няма да мога да взема новата скоро

Връзка към мнение
Георги Матеев

такса за получаване на пари по дебитна карта, примерно

или в моя случай, картата ми изтича и няма да мога да взема новата скоро

 

Paypal таксата за превод на пари по дебитна/кредитна карта и по неамериканска банкова сметка е еднаква: 2 евро.

 

Таксата за получаване на пари по карта зависи изцяло от българската банка. ДСК например не взимат нищо за Paypal трансфери по дебитни/кредитни карти и си получаваш пълната сума до стотинка.

 

За да сме точни в сравнението трябва да отбележим, че много български банки вече събират такса за входящ валутен банков превод, която в повечето случаи би била по-висока от евентуалната такса за получаване на пари по карта.

 

Точно за това не виждам никакво предимство на пращането до сметка, освен в случай на изтичаща карта или липса на такава.

 

По принцип изпращане до банкова сметка е чудесен вариант за САЩ. По мое наблюдение опцията за пращане до сметка извън САЩ не се рекламира особено и използването й изглежда умишлено затруднено.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами аз лично просто не знаех, че мога да вържа дебитна карта. Не фигурираше като опция, а после като се опитах, не стана по обяснени по-горе причини. Иначе сметката, която вързах е всъщност разплащателната ми сметка, към която са дебитните ми карти, та резултата е един и същ.

Връзка към мнение

Разбира се, че таксата зависи от банката, ама не винаги е лесно да се смени банката. Освен това сега се сетих, че картата ми е маестро пейпас и не работи с пейпал, пробвал съм.
Като цяло тази щатска сметка за българско местожителство ми стои много странно, все пак не е лесно да имаш щатска сметка, ако не си живял там.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.