Прескочи до съдържание

Получаване на пари през PayPal


eloena

Препоръчани мнения

Абе я да питам, едно време можеше да има няколко различни валути в акаунта, сега нещо не го откривам това (опростили са интерфейса и нищо не намирам).  А съм останал само с паунд, и искам да го сменя...

 

ПП намерих го, под снимката има Balance, оттам Manage Currencies и влиза в стария интерфейс. Явно одъртявам, щом започвам да се шашкам, като сменят интерфейса...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За да сме точни в сравнението трябва да отбележим, че много български банки вече събират такса за входящ валутен банков превод, която в повечето случаи би била по-висока от евентуалната такса за получаване на пари по карта.

 

Точно. Трябва да се направи сметката внимателно, в зависимост от сумата, която ще се пуска. При валутните преводи в повечето случаи е твърда такса, а при превода към карта е процент. 

Връзка към мнение

Никаква такса не ми взе при превод към сметката. От долари в лева. Даже курса нещо много ми хареса. Не съм гледала днес долара, ама сега ще видя дали не е скочил.

Връзка към мнение

Като си влезеш в акаунта в един нов tab на браузера copy/paste на това:

 

https://www.paypal.com/businessexp/money/add/bank

 

 

А иначе - през:

notifications->Go to Message center->Summary->More (Срещу Balance)->Add a Bank Account

 

Вероятно има и по-лесен начин, но аз това успях да възпроизведа.

Много благодаря,успях!Весело посрещане на Новата година!

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Загубих се из страницата на paypal в секцията за таксите. Някой знае ли каква е таксата за изходящ превод през банковата сметка? 

Трябва да преведа сума за резервация, а картата която е закачена към пейпал акаунта вече не е активна. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Shlosera каза:

Загубих се из страницата на paypal в секцията за таксите. Някой знае ли каква е таксата за изходящ превод през банковата сметка? 

Трябва да преведа сума за резервация, а картата която е закачена към пейпал акаунта вече не е активна. 

Не мога да си вляза в българския акаунт да проверя (някои неща варират по държава), но по принцип няма такса за изходящ превод. Нещо не си спомням обаче дали можеше да се плаща така от българска сметка, май искаше Trustly или нещо такова, което не съм го пробвал...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

а дали изобщо може и мен ме интересува, че без да искам си блокирах българската дебитна карта и сега трябва да измисля как да стигна до тия пари

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам, въпрос че се обърках. 

Трябва да получа едни пари чрез Пейпал. Регистрирах се, регистрирах карта, но не ми е дърпало пари,не ми е пращало код, а си излиза в Портфейла като активна.

Получих имейл, че съм получил пари, да ги взема до 3 октомври и линк за лог ин с Пейпал. Влизам и нищо.

 

Явно нещо пропускам, мо какво...

Връзка към мнение

Ако вече си получил, трябва да са в акаунта, не в картата. И не виждам защо искаш да ти дърпа пари, след като всъщност получаваш.

Ако правиш верификация на карта, го правиш изрично ти от менютата, не е просто като добавиш карта.

Имейл адреса на който си получил парите същия ли е като този, с който си регистрирал акаунта?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Идеята ми беше да потвърдя картата, за да мога после да ги прехвърля. Видях как става и го направих уж, чакам и код да се появи, защото за сега няма, стои си като ОПЕРАЦИЯ НА ПОС 03.09.2018 14:06Авт. код: B*****

 

 

 И да, същия е мейла, но парите ги няма в акаунта.

Редактирано от Edem
Връзка към мнение
На 3.09.2018 г. в 15:34, Edem каза:

Идеята ми беше да потвърдя картата, за да мога после да ги прехвърля. Видях как става и го направих уж, чакам и код да се появи, защото за сега няма, стои си като ОПЕРАЦИЯ НА ПОС 03.09.2018 14:06Авт. код: B*****

 

 

 И да, същия е мейла, но парите ги няма в акаунта.

Ще трябва да изчакаш осчетоводяването на транзакцията за да видиш кода, което може да отнеме доооста време. Мисля, че при някои банки ставаше да се види на банкомат, там от последните 5 транзакции си излиза пълния код. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 4.09.2018 г. в 21:30, Георги каза:

Ще трябва да изчакаш осчетоводяването на транзакцията за да видиш кода, което може да отнеме доооста време. Мисля, че при някои банки ставаше да се види на банкомат, там от последните 5 транзакции си излиза пълния код. 

Благодаря, появи се кода, а дойдоха и парите. Оказа се, че мейла не е потвърден, въпреки че го потвърдих - цъках на изпратения линк и уж трябваше да е ок. Направих го втори път и всичко се оправи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, някой да се е сблъсквал с проблем с withdraw от paypal. Сметката ми в paypal е пълна, искам да пратя пари в революта. Регистрирах картата успешно, но при опит за  withdraw дава следната грешка :  We're sorry. We're not able to process your request right now. Please try again later.

Така е от 3 дни. Писах в съпорта на paypal, ама отговор още няма. Не ми се иска да тествам с други карти, че таксите там са .... Четох назад в темата,ч е сте правили подобни прехвърляния. 

Връзка към мнение

Аз го правих последно преди месец... Но съм с английска Пейпал сметка към сметката в паунди на Револют. С български Пейпал бях пробвал по-отдавна и не ставаше, не помня точно какво даваше...

Връзка към мнение
Йосиф Милчов
5 minutes ago, atrencheva said:

Здравейте, някой да се е сблъсквал с проблем с withdraw от paypal. Сметката ми в paypal е пълна, искам да пратя пари в революта. Регистрирах картата успешно, но при опит за  withdraw дава следната грешка :  We're sorry. We're not able to process your request right now. Please try again later.

Така е от 3 дни. Писах в съпорта на paypal, ама отговор още няма. Не ми се иска да тествам с други карти, че таксите там са .... Четох назад в темата,ч е сте правили подобни прехвърляния. 

Има верифай на картата в Пейпал. Дърпат ти 1,5 евра, за да удостоверят, че картата е реална до три дни ти ги връщат тези пари с код, който код трябва да използваш за да потвърдиш картата в Пейпал т.е., че можеш да извършваш операция като withdraw.

Редактирано от BlackArt77
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
8 minutes ago, atrencheva said:

Това го минах, върнаха ми 1.5 евро. Но не става. 

Значи е някой бъг в смия Пейпал. Единствено съпорта им, ако благоволят да ти обърнат внимание.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
10 minutes ago, atrencheva said:

Това го минах, върнаха ми 1.5 евро. Но не става. 

Виж да не си си изключила от настройките за сигурност онлайн транзакциите от картата. 

Връзка към мнение

 neuromancer с каква карта си Visa или Master?

Попаднах на един отговор в онлайн хелпа на paypal : Note: As a result of a decision made by Visa, it is no longer possible to withdraw money from a PayPal account to rechargeable Visa credit cards.

Май това ми е проблема ;( , но пък revoluta би трябвало да се води дебитна.

Редактирано от atrencheva
Връзка към мнение

аз както казах към банковата сметка тегля

А революта се вижда от търговците като кредитна карта, за пейпал не знам вече

Ако картата ти е виза, пробвай да направиш Мастъркард виртуална...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , neuromancer каза:

А революта се вижда от търговците като кредитна карта, за пейпал не знам вече

 

Револют се вижда от търговците като Prepaid - първо от съпорта им ми го казаха, после лично се убедих, като си въведох номера на картата на онзи сайт, който @Alexander беше открил (в момента не мога да открия линка)...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Не знам дали е коментирано, но от Пейпал вече могат да се теглят пари директно към българска банкова сметка. При това без никаква такса от страна на Пейпал. Проверено лично.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 16 минути , Георги Матеев каза:

Не знам дали е коментирано, но от Пейпал вече могат да се теглят пари директно към българска банкова сметка. При това без никаква такса от страна на Пейпал. Проверено лично.

и до 100 EUR вкл. без комисиона от страна на банките :)
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , a6olq каза:

и до 100 EUR вкл. без комисиона от страна на банките 🙂
 

Това съм го правила, но имах такса от банката (ЦКБ) 9,9лв (но пратих по-голяма сума около 500Е) Ще пробвам май с по-малката сума.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , atrencheva каза:

Това съм го правила, но имах такса от банката (ЦКБ) 9,9лв (но пратих по-голяма сума около 500Е) Ще пробвам май с по-малката сума.

Изпробвано в ДСК и Уникредит до 100 EUR няма никаква такса.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.