Прескочи до съдържание

Scoot & Tiger Air - кратки дискусии


Препоръчани мнения

Не намерих обща тема за тази компания за това питам тук. Обмислям да си взема билет с тях през Атина, но при резервация предполагам се въвежда и номер на паспорт, но той ще ми изтече, когато мисля да пътувам и как да постъпя. Някой ако е летял с тях може ли да сподели дали има опиця да коригираш после травел документите както примерно flydubai не е необходимо да въвеждаш номер на паспорт при резервация, а може на по-късен етап да го направиш? 

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар
преди 6 минути , Ivko каза:

Не намерих обща тема за тази компания за това питам тук. Обмислям да си взема билет с тях през Атина, но при резервация предполагам се въвежда и номер на паспорт, но той ще ми изтече, когато мисля да пътувам и как да постъпя. Някой ако е летял с тях може ли да сподели дали има опиця да коригираш после травел документите както примерно flydubai не е необходимо да въвеждаш номер на паспорт при резервация, а може на по-късен етап да го направиш? 

За паспорта не мога да ти помогна, но направи си регистрация в сайта им и ти се даваше купон за намаление за първия полет. Преди беше така/6-7 месеца/. Нищо не губиш

Редактирано от Kamen
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да гледам, че сега имат промоция:

 

Cheap flights from Athens or Berlin to many Asian destinations from just €256!

 

Great opportunity to visit Asia with Scoot! Using  a 25% discount  code valid on all the routes, you can fly to several destinations as Singapore, Thailand, Malaysia, Indonesia, Vietnam, Hong Kong from only €256 for a roundtrip!

Travel dates:
April 2019 to March 2020

 

Намирам за месец Май Атина-Сингапур-Пукет двупосочно за 256 евро.

 

преди 3 минути , T.E.Lawrence каза:

Нямаш никакъв проблем с паспорта, важното е имената да съвпадат. 

 

 А по време на резервация трябва ли да попълня на сегашния паспорт данните или ги оставям празни и направо като си извадя новия?

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар

Пиши някакви да има. По принцип за всяка авиокомпания са важи имената. Досега не съм чувал за случай някой да не е излетял заради нов номер на паспорт. Моите всичките номера на сигурно поне пет авиокомпании, искащи номер на паспорт, са ми стари в профила и никога не съм ги актуализирал. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Регистрирах се и ми даде код за 15% намаление ( което е извън промоционалните дати за 2019), при плащане казва ,че не може да се използва валчера. Дали защото региастрацията е на мое име , а купувам за други хора или защото са два билета наведнъж? На всичкото отгоре иска по 14е за запазване на място . При Атина-Бали-Атина с междинен Сингапур ....  цената на човек скача с 56е, замо за запазване на места. Иначе  място на случаен принцип.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Monika_Koko каза:

 При Атина-Бали-Атина с междинен Сингапур ....  цената на човек скача с 56е, замо за запазване на места. Иначе  място на случаен принцип.

Има и такса за плащане:

преди 13 минути , Ivko каза:

Payment Processing Fee - EUR 7 /Applies per passenger per flight/ 😕

 

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

преди 19 минути , Monika_Koko каза:

Регистрирах се и ми даде код за 15% намаление ( което е извън промоционалните дати за 2019), при плащане казва ,че не може да се използва валчера.

Не всички полети могат да се купуват с този ваучер. За да можеш да си ползваш ваучера, трябва да виждаш специален знак до полета.

 

https://www.flyscoot.com/en/scootinsider - въпрос 10

 

SI_Vouchers.jpg

 

И още нещо: ваучерът е валиден 60 дни след регистрирането.

Но пък 10 преди рождения си ден ще получиш друг 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам въпрос. Когато стигна до плащане, въвеждам кредитната карта   натискам плати и след това казва, че не е извършено плащане. Пробвах и с английска карта , същото -  излиза надпис опитайте отново друг начин на плащане. Има ли някакво изискване за КК или нещо което изпускам ,за да направя плащането?

Връзка към коментар
В момента, Monika_Koko каза:

Някой купил ли е билети през сайта на scoot? Проблеми при пащане? 

Аз купих няколко билета в петък. Проблеми при плащането имаше, единият път помогна смяна на картата, втория път - изчакване и купуване на следващата сутрин. Не знам какъв точно е проблемът, но останах с впечатлението, че ако името на картата не присъства сред пътуващите, плащането не минава.

Всички билети ги взехме с Mastercard. Мисля, че и дебитните минават, макар във формата за плащане да не са посочени.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Някой, който е купувал билети може ли да сподели за таксата за плащане. Гледам сега в сайта им пише, че се начислява такса за плащане с карта и тя е различна в зависимост от коя страна летиш. Така за полет от Атина до Краби вземат 7 евро на посока на човек, което ще рече 28 евро общо за двупосочен билет 🙄

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар

Аз така и не успях да платя в сайта на Scoot. Никакви карти не ми прие. Купих през opodo.de и ми дигна цената  10е на билет, стана 346е на билет Атина-Сингапур-Атина. Търсех конкретни дати и нямаше измъкване.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Купих през румбо билети, получих ПНР, но в сайта на scoot не излизат.

Пробвах да чекирам, макар да е много рано и ми излиза, че това може да стане 72 часа преди полета.

Като сгреша нарочно нещо, ми казва, че няма такава резервация, което ме кара да си мисля, че всичко е  наред, но няма как да се види резервацията в сайта им.

Това нормално ли е?

 

Връзка към коментар

Не знам дали е нормално, но с моя билет от Денпасар до Банкок се случи същото. Никак не успях да го видя в сайта на компанията. Получих мейл за он - лайн чек - ин, но не можах да го направя, защото летището в Денпасар не е сред тези, които чекират така. На място нямаше никакъв проблем. Не поискаха дори разпечатката на билета. Всичко стана само с паспорта.

Тогава питах и тук във форума, и никой не можа да ми каже, та от първа ръка споделям решението.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аз реших да звънна все пак.

Намериха ме по ПНР и имена и каза ми да чакам малко. След 2-3 мин каза да пробвам да вляза без мейл, с ПНР и имена и стана. Излезе ми прозорец за ъпдейтване на мейла, написах го и се показа резервацията.

Явно от румбо правят някави врътки с други мейлове, както винаги, но тоя път никъде не пишеш кой точно е този мейл.

Купувал съм десетки пъти и го знам, четох мейла 10 пъти, но този път нямаше техен мейл.

 

Между другото нямаше техен мейл и за друг билет с полет с airasia, но те поне не искат мейл за влизане в резервация и чекиране.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 13.11.2018 г. в 9:09, Monika_Koko каза:

Някой купил ли е билети през сайта на scoot? Проблеми при пащане? 

Много странно. Моето плащане не минава. Банката казва, че дори няма запитване от търговеца за плащане. Нещо е сбъркано в сайта. Пробвах с различни карти. Пробвах и с немско  IP. Тотално куко са тези хора. Писах на подръжката им в България те казаха, че нямат никаква възможност да помогнат и ще препратят до колегите в Холандия.

Каузата ми се струва обречена.

Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

Пейпал?

Когато избера опцията ми изписва, че има лимит за плащане с Пейпал. 

И ме връща обратно. 

А не искам да купувам билетите на частни, защото цената за последните може да стане много по-висока. 

Връзка към коментар

Да не би по картата да имаш нисък лимит за еднократна транзакция ? 

 

Щом не става,  ако държиш на тях ще се наложи да ги купиш през посредник. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.