Прескочи до съдържание

Wizz Air - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

Малко по-нагоре се усъмних в коректността на wizzair с тяхното 20% намаление:

Ето данните:...

 

И така - намалението от "20%" е около ... 2% (ДВА процента)

 

Тази разбивка трябва да им се пусне публично в собствените социални медии :) 

Връзка към коментар

Малко по-нагоре се усъмних в коректността на wizzair с тяхното 20% намаление:

Ето данните:

 

1. Билети, купени на 25.07 т.е два дни преди намалението

София-Айндховен-София  за 204.98 лв. (един билет) отиване - 174.99, връщане - 29.99

 

2. На 27.07 т.е. деня на "20% намаление"

София-Айндховен-София  за 210.38 лв. (един билет) отиване - 175.19, връщане - 35.19

 

3. Днес, 28.07 няма вече далавера от "20%" :)

София-Айндховен-София  за 214.38 лв. (един билет) отиване - 174.99, връщане - 39.99

 

Уау, Свърши намалението и ... някои от билетите поевтиняха с повече от 20% :)

 

Ако обобщим - по време на намалението wizzair начислява реално намаление на евтин билет и изкуствено вдига цената на скъп билет след което му прави намаление 20%, така че да си излезе на реалната цена + - някакви стотинки.

 

И така - намалението от "20%" е около ... 2% (ДВА процента)

 

Подобна история изтъкнах и на миналото им намаление в началото на Май месец (тогава мисля, че беше). Цената 3-4 дни преди намалението за 2 двупосочни билета до Дубай беше 650 лв, после с намалението стана 730 лв. След това седяха на високата цена известно време и паднаха до 730-40 лв без намаление.

 

Очевидно на тези намаления най-изгодно е да се купуват билети, които без намаление са 40-50 лв, за да се спестят едни 10 лв на посока. С по-скъпите билети нещо все ги хващам в последния момент да са се изкупят местата от по-ниската тарифа и точно за промоцията да се вдигне...

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Намаленията им все са си  - я е намаление, я не е.

 

Малко офтопик, но аз лично ги бойкотирам в полза на Раян, не може да се сравнява конфорта с двете авиокомпании по отношение и на спокойствие с ръчния багаж и на разстояние за краката между седалките, към момента и обслужването на борда на Раян е много добро.  :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Тази разбивка трябва да им се пусне публично в собствените социални медии :)

 

Едва ли ще има някаква полза.

 

Билетите са си техни. Могат да си ги вдигат/намаляват и да си обявяват 20%, 200% намаление ...

 

Може и нещо от типа: Всеки, който подкрепи дарителската ни кампания за изучаване на половия живот на мравките ще получи безплатен билет на стойността на собственото си дарение.

 

Идеята е - ние да не се литкаме.

Намаленията им все са си  - я е намаление, я не е.

 

Малко офтопик, но аз лично ги бойкотирам в полза на Раян, не може да се сравнява конфорта с двете авиокомпании по отношение и на спокойствие с ръчния багаж и на разстояние за краката между седалките, към момента и обслужването на борда на Раян е много добро.  :)

 

Напълно съм съгласен, само дето аз не бойкотирам - някога няма алтернатива, друг път е най-евтино.

Но побеснявам, когато изпадна в следната ситуация:

 

"...Те мен на идиот ли ще ме правят. Ще ме цакат с топла бира..."  ... :)  Култови реплики - надявам се да цитирам точно. :)

Връзка към коментар

Не ви ли омръзна това ? Циклим едно и също.

Няма общо правило и само те си знаят как процедират с цените. Не може да ги хванете. Ако ви харесва нещо купувайте и не го мислете. И друго - тоя стремеж към максимално ниска цена също не го вдявам.

За забавление да , но да тръгна за някъде , дето не ме кефи само щото полета е 2 евро ...мне :)

 

За да съм по темата полети които вчера бяха 100 лева , днес вече са 140.

След два дни може да са 70 или 170 , ама няма как да знаем , така че ...

 

Не помня кой изказа мисълта след като купиш полет да "не ровиш повече в г.за на мъртвеца" ;)

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

"...Те мен на идиот ли ще ме правят. Ще ме цакат с топла бира..."  ... :)  Култови реплики - надявам се да цитирам точно. :)

При теб конкретно, даже и да е студена бирата, пак си прецакан!  :lol:

 

Иначе за псевдопромоциите на Wizz, отдавна не им се "връзвам". И ние в последно време все гледаме да летим с Раян - и цените им са по-добри, и за ръчен багаж не се плаща.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

E не съм съгласен с мненията, че не съществува истинско намаление. За билетите, които аз гледах си имаше 20% надолу: 

 

06.11 София - Айндховен днес с дискаунт клуб-а е 119.99. Вчера го взех за:

Fare price 103.99   BGN Discount -20.80   BGN Administration Fee 16.00   BGN Общо 99.19 BGN

Или точно 20% намаление. Цената от 119.99 излизаше и предния ден преди намалението, тъй че в момента не сме стигнали вдигане на тарифата, поради продадени места.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Взех от намалението за началото на Февруари до Барселона , наистина бяха намалени ( с клубна карта  от 39.99 на 35.19 на посока) . Гледах билетите по случайност в деня преди намалението и мислех да купя, но другите от групата искаха да помислят още ден.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

    Аз техните намаления ги намирам за съвсем нормални .Нормално е, да не е реално за абсолютно всички полети.

Другите компании предлагат от дата до дата x цена,а Wizz неограничено.Просто бизнес.... :)

 И мен не ме кефи ,ама това е положението.Затова не дебна тяхното 20%.А дебна 2 на цената на 1  :)  :)

Редактирано от palioto
Връзка към коментар

Не ви ли омръзна това ? Циклим едно и също.

Няма общо правило и само те си знаят как процедират с цените. Не може да ги хванете. Ако ви харесва нещо купувайте и не го мислете. И друго - тоя стремеж към максимално ниска цена също не го вдявам.

За забавление да , но да тръгна за някъде , дето не ме кефи само щото полета е 2 евро ...мне :)

 

За да съм по темата полети които вчера бяха 100 лева , днес вече са 140.

След два дни може да са 70 или 170 , ама няма как да знаем , така че ...

 

Не помня кой изказа мисълта след като купиш полет да "не ровиш повече в г.за на мъртвеца" ;)

 

Явно не съм разбран правилно.

Вижда се, че съм си купил билетите без да чакам "намаление".

Постовете ми са единствено за това, че не бива да имаме сляпо доверие на "20% намаление".

Такава промоция в най-добрия случай е нещо средно между класически търговски трик и реално намаление.

 

p.s. Predlagam "20% намаление" да се чете "до 20% намаление" и да затворим дебата. :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За един от най-кратките им полети София -Бари вече е 18 лв на посока голям ръчен

Мисля членството дава отстъпка 10 лв. за багаж.

5 € платих за полет до Мадрид който им е от най-дългите.

То и за ръчния багаж ли има разлика в цената според разстоянието ?

Мислех , че е само за чекирания.

Вчера писах за Райън , че след промоцията им някой полети си стоят на същата цена :)

Та нека ги оставим на мира. Никой не ги прави тия акробатики заради кафявите ни очи примерно ;)

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мисля членството дава отстъпка 10 лв. за багаж.

5 € платих за полет до Мадрид който им е от най-дългите.

То и за ръчния багаж ли има разлика в цената според разстоянието ?

Мислех , че е само за чекирания.

Вчера писах за Райън , че след промоцията им някой полети си стоят на същата цена :)

Та нека ги оставим на мира. Никой не ги прави тия акробатики заради кафявите ни очи примерно ;)

 

Да, членството дава 5 евро отстъпка от големия ръчен, без него София-Бари е 28 лв, за мене това не е малка сума

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

p.s. Predlagam "20% намаление" да се чете "до 20% намаление" и да затворим дебата. :)

Добре казано ! :)

Да, членството дава 5 евро отстъпка от големия ръчен, без него София-Бари е 28 лв, за мене това не е малка сума

Много странно. Както казах Мадрид е на 5 € с клуба. А сега търсете логика. Вероятно висок сезон / нисък сезон.

Виж колко ще е Бари през зимата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко по-нагоре се усъмних в коректността на wizzair с тяхното 20% намаление:

 

.....................

 

Ако обобщим - по време на намалението wizzair начислява реално намаление на евтин билет и изкуствено вдига цената на скъп билет след което му прави намаление 20%, така че да си излезе на реалната цена + - някакви стотинки.

 

И така - намалението от "20%" е около ... 2% (ДВА процента)

Това, както стана дума, сме го дъвкали в тая тема вече 1000 пъти  :biggrin:

 

 

А за обобщения - най-точните обобщения можеха да се направят, когато Големия Мак пускаше онези екселски таблици с цените, защото там няма субективни усещания, или отделни случаи, а статистика от числа - цък  ;) 

 

Иначе и аз мисля че, както спомена и bad kid, когато човек не е доволен от цената, обслужването, комфорта и въобще като цяло от някоя услуга/продукт, най-добре е да ги бойкотира като не им дава парите си. :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Много странно. Както казах Мадрид е на 5 € с клуба. А сега търсете логика. Вероятно висок сезон / нисък сезон.

Виж колко ще е Бари през зимата.

 

Толкова е, да

Бари обаче не мърда

(аз очаквам помърдяване на Уиз покрай конкуренцията с Раян, ще видим)

 

Иначе и аз мисля че, както спомена и bad kid, когато човек не е доволен от цената, обслужването, комфорта и въобще като цяло от някоя услуга/продукт, най-добре е да ги бойкотира като не им дава парите си. :)

 

Към комфорта от багажната политика на Раян добавям и това да ти вземат без пари ръчния и да не го катериш по стълбите и да му търсиш място в салона, малко се цапа и го поочукват, ма си е удобство.  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 ...

Към комфорта от багажната политика на Раян добавям и това да ти вземат без пари ръчния и да не го катериш по стълбите и да му търсиш място в салона, малко се цапа и го поочукват, ма си е удобство.  :)

Колко сме различни хората. :)

Аз това го приемам за голям минус!

Не обичам ръчния ми багаж да се въргаля по лентите, да го чакам и да губя време, а същото да нямам нищо, което да блазни обслужващия персонал в него...

 

По многократно предъвкваната тема с намаленията - купувам тогава, когато цената е добра за мен и ... спирам наблюденията на дестинацията. :)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Колко сме различни хората. :)

Аз това го приемам за голям минус!

Не обичам ръчния ми багаж да се въргаля по лентите, да го чакам и да губя време, а същото да нямам нищо, което да блазни обслужващия персонал в него...

 

В интерес на истината и аз се мръщех в началото, даже един път не си го дадох, въпреки че ми бяха сложили лепенка.

Но след последните полети  си промених мнението, а забавянето на лентата е наистина никакво, да речем 5 минути максимум.

Връзка към коментар

Или казано по-ясно - в 4689 от случаите (4418+271) 20%-ното намалението води до  билети на по-ниска цена, а в 924 случая това не е сигурно, ( доколкото в някои от тези 924 случая 20%-ното намаление компенсира увеличението, а в други - не)

 

Без да съм изчел цялата тема, нали не е задължително ... :P от цитираното по-горе, а и от примера, който съм дал:

 

20% намаление за всички полети НЕ Е 20% намаление за всички полети т.е. промоцията/рекламата е ПОДВЕЖДАЩА.

 

Може би не съм се изразил достатъчно ясно - но само за това пледирам.

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Няма общо правило и само те си знаят как процедират с цените. Не може да ги хванете. Ако ви харесва нещо купувайте и не го мислете. И друго - тоя стремеж към максимално ниска цена също не го вдявам.

 

 

Напротив - много им е лесно правилото за ценообразуването. Отдели малко време и ще го разбереш.

 

 

E не съм съгласен с мненията, че не съществува истинско намаление. За билетите, които аз гледах си имаше 20% надолу: 

 

06.11 София - Айндховен днес с дискаунт клуб-а е 119.99. Вчера го взех за:

Fare price 103.99   BGN Discount -20.80   BGN Administration Fee 16.00   BGN Общо 99.19 BGN

Или точно 20% намаление. Цената от 119.99 излизаше и предния ден преди намалението, тъй че в момента не сме стигнали вдигане на тарифата, поради продадени места.

 

Хубаво намаление с 20%,  но платената от вас цена е завишета 100%.

 

 

 

 

 

 

 

А за обобщения - най-точните обобщения можеха да се направят, когато Големия Мак пускаше онези екселски таблици с цените, защото там няма субективни усещания, или отделни случаи, а статистика от числа - цък  ;) 

 

 

 

Не са ти необходими таблици. Всичко е нагледно. :)

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Дискусията за летищата около Лондон е преместена в другата уизка тема: http://magelanci.com/topic/6858-wizz-air-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8/page-15

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От 5 до 7 август - 33% намаление за чекиран багаж.

 

promo_bg_version_1.gif


Във връзка с помоцията за багажа - реших да добавя чекиран багаж за полет София - Париж. Куфарите струват съответно 41лв. до 32кг и 28лв до 23кг. Това не са ли редовните цени?

Първо реших, че вероятно до Париж е по-скъп багажът, но проверих и за друг полет, който имам - до Болоня, и цените са същите.

Редактирано от thumper
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.