Прескочи до съдържание

Wizz Air - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

9283965F-59B0-4E89-8D87-03012447440A.jpeg

 

Ей хитри хора бре...вчера следя полети за януари барселона-софия и бяха по 30 евро за доста дати днес ги направили по 35 евро и уж с намалението излизат 25 🤣🤣 и как за полети 29.99 намалили на 25.99, а полети 34.99 отново на 25.99

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 минути , temporary каза:

Аз само да съобща за една чудна промоция с намалението! Вчера взех полет до Ница за 19,99 лв. За 3 октомври.

Днес са го намалили още!
Само ‎233,59 лв.

Многократно е коментирано, че това, че вчера един билет е бил по-евтин, отколкото днес с намалението, не означава, че лъжат и че промоцията не е реална. Ценообразуването е динамично и ако вчера някой е накупил повечко билети за по-голяма компания и самолетът е позапълнен, е нормално да надуят цената и ако някой трябва непременно да лети на дадена дата, то той няма да има избор и ще им плати именно тази висока цена.

 

За Катания пък билетите от 19.99 сега са на 19.19 лв, така че кой каквото иска да мисли - 20-те процента са реално намаление.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

да допускам че от вчера вечерта ... до днес ... е разпродаден целия самолет .... статистически е възможно .... цените ги следя от около 2 седмици. Сега ще проверя и другите билети и цени които съм следила.

Връзка към коментар

Всеки е свободен да вярва в каквото реши, а авиокомпанията - да определя цените за услугите си. 🙂 Както се казва, всеки от нас гласува с портфейла си за това тяхно право. Може да не е разпродаден целият самолет, а просто да е имало голяма група, закупила билети, което да е увеличило индекса търсене/предлагане и компанията да е решила, че търсенето надвишава предлагането и може да поиска по-висока цена. Ако няколко дни никой не купи билет, то цената отново ще падне.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, temporary каза:

да допускам че от вчера вечерта ... до днес ... е разпродаден целия самолет .... статистически е възможно .... цените ги следя от около 2 седмици. Сега ще проверя и другите билети и цени които съм следила.

Напълно възможно е самолета да е бил разпродаден и цените да са били 230, като случайно  някой с билет от 20 се е отказал и ти си го грабнала. Това лично съм го правил, следейки внимателно цените.

Просто от едни цифри не може да познаеш какво е станало.

При промоция хората изкупуват билетите по-бързо, затова цените се качват по-бързо. Промоцията почва в 01:00 часа през нощта българско време.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не, не е била такава цената - аз ги следях около 2 седмици - цената си беше все 19.99лв. Както казах сама - наистина статистически е възможно това да се случи. Като се замисля някоя туристическа фирма може набързо да е спретнала една програма за Лазурния бряг за октомври.

Но аз реално нищо не твърдя - нито съм твърдяла възможно ли е не е ли ... нито съм коментирала промоцията на Уизз истинска ли е не е .... Всъщност го пуснах заради фрапатната разлика да се посмеем и се радвам че вчера купих билетите.
Лично за мен първата мисъл в главата ми беше че е станала грешка и една запетайка е със сменена позиция.

Защо е такава цената - сигурно няма да разберем.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, temporary каза:

Не, не е била такава цената - аз ги следях около 2 седмици - цената си беше все 19.99лв. Както казах сама - наистина статистически е възможно това да се случи. Като се замисля някоя туристическа фирма може набързо да е спретнала една програма за Лазурния бряг за октомври.

Но аз реално нищо не твърдя - нито съм твърдяла възможно ли е не е ли ... нито съм коментирала промоцията на Уизз истинска ли е не е .... Всъщност го пуснах заради фрапатната разлика да се посмеем и се радвам че вчера купих билетите.
Лично за мен първата мисъл в главата ми беше че е станала грешка и една запетайка е със сменена позиция.

Защо е такава цената - сигурно няма да разберем.

Абе радвай се, че си взела от ненамалените билети и това е! :smile:

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 4 часа, noshtna_ptica каза:

Не знам дали тук му е мястото, но да попитам Солун - Кутаиси до колко пада през май ?

Най-ниската цена която съм виждал по тази отсечка е 9.90 Евро. През май вече дали пада до толкова не мога да кажа. Аз нашите ги купих на цена от 9.90 Евро в посока една година предварително, за този октомври.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ето какво ми пратиха по мейла! 

 

Уважаеми членове на WDC,

В съответствие с Общите условия на Wizz Discount Club, бихме искали да ви информираме, че от считано от 5 септември за всички полети от 19,99 евро за всеки полет ще се прилагат 10 евро гарантирани отстъпки.

Реалните цени на тарифите са в зависимост от наличността, отстъпката на WIZZ Discount Club винаги ще се приспада от действителната (нормална) цена на билета.

С уважение,
Екипът на Wizz Air

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Аз също и как да го разбираме?! Полет 19.99лв, който до момента бе с фиксирана цена с и без членство, вече ще важи и за него отсъпката с членство така ли? Реално ако е според условията на членството за отсъпка минимум 10 евро на билет то ще летим без пари 😀 или за 9.99лв

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Ivko каза:

Аз също и как да го разбираме?! Полет 19.99лв, който до момента бе с фиксирана цена с и без членство, вече ще важи и за него отсъпката с членство така ли? Реално ако е според условията на членството за отсъпка минимум 10 евро на полет то ще летим без пари 😀

Би било хубаво, но тук говорим за отстъпка от евро цената. Полет от 19.99 лева, според мен си остава 19.99 лева със и без отстъпката. Освен, ако не са решили полети от 19.99 лева да е цена само с членство и който е без членство няма да може да купи билет с по ниска цена от 38.99 лева. Всичко е догатки, ще се разбере какви ги мътят скоро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Охх да аз съвсем спя виждам лв, а то е евро хаха, но се казва "за всички полети от 19,99 евро за всеки полет ще се прилагат 10 евро гарантирани отстъпки" значи цена без членство ще е 19.99 евро, а с членство 9.99евро, което верно излиза че цена от 19.99лв ще имат само мембърите

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Ivko каза:

Аз също и как да го разбираме?! Полет 19.99лв, който до момента бе с фиксирана цена с и без членство, вече ще важи и за него отсъпката с членство така ли? Реално ако е според условията на членството за отсъпка минимум 10 евро на билет то ще летим без пари 😀 или за 9.99лв

Ами излиза да е безплатно ама не точно ..... трябва да си направя един експеримент аз, иначе не става работа.... Тези вече ни взеха за мезе. 

Евро е да... 😃😃

 

преди 8 минути , BlackArt77 каза:

Би било хубаво, но тук говорим за отстъпка от евро цената. Полет от 19.99 лева, според мен си остава 19.99 лева със и без отстъпката. Освен, ако не са решили полети от 19.99 лева да е цена само с членство и който е без членство няма да може да купи билет с по ниска цена от 38.99 лева. Всичко е догатки, ще се разбере какви ги мътят скоро.

Иначе съм сигурен, че има пак нещо гнило.

 

@bad kid Да, точно така. Ще бъде 10 евро отстъпката. 

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , bad kid каза:

т.е. вече остъпката ще е 10 евра, а не 20 % (или колкото там беше)?

 

преди 1 минута , bad kid каза:

няма да е безплатно, отстъпка ще има за билети над 19,99 евро....

 

 Отсъпката винаги си е била в евро в случая минимум 10

 

wiz.jpg

Връзка към коментар

Само да не стане така, че 10€ е отстъпката, както за полет с цена 19.99€, така и за такъв  струващ 199.99. При едното е 50% отстъпка, а при другото 5%.

Това в комбинация с надуването на цените преди промоция, да не е маскирано повишаване на цените, под формата на отстъпки.

Връзка към коментар

10 евро е по добре от 20%, разбира се за Уиз не за нас. Лек по лек ми се струва, че не е далече.бъдещето в което това членство ще се обезмисли тотално. А и трупането на кредити от картите, трябва да се обезпечи от Уиз по някакъв начин. Дали ще е от клиента, предстои да разберем.

Разбира се, насила никой не кара клиента да взима. 

Връзка към коментар
преди 3 минути , bad kid каза:

от сайта

  • Минимум ‎20,00 лв. отстъпка от цените на полети от ‎39,99 лв.

  • ‎10,00 лв. отстъпка за чекиран багаж с тегло 20 kg и 32 kg, закупен онлайн

Ами нещо пак ми се губи нишката.... тогава защо ми го пуснаха този мейл.! Щом в сайта си е обявено и си го знам или ме зарибяват да си купя билет.

Това членство е само за събиране на пари, така излиза. Тук отстъпка, там отстъпка и накрая нищо. То има и билети без членство пак да си са по 19,99 лв.  

Връзка към коментар
On 9/3/2019 at 11:07 AM, temporary said:

да допускам че от вчера вечерта ... до днес ... е разпродаден целия самолет .... статистически е възможно .... цените ги следя от около 2 седмици. Сега ще проверя и другите билети и цени които съм следила.

И аз следих едни билети за Будапеща за Февруари. Беше 70 лв за двупосочен. След като купихме вчера сутринта над 20 билета стана 200 с discount club (и в момента е толкова). Ако някой друг ги е следял, ще си помисли, че лъжат нещо, но реално корекцията се случи след нашите покупки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • karapetrov
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.