Прескочи до съдържание

Wizz Air - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

Някой, който е имал закупен флекс за 1 евро и му се е налагало вече да сменя полет извън промоцията, когато флексът е на пазарна цена забелязали ли сте дали при смяна на полета системата изисква доплащане на флекса до пазарна цена?

Или се доплаща само цената на билета, ако е по-скъп.

Логично е като го купим за 1 евро да не ни карат да го доплащаме после при смяна на полета, защото вече струва 12 да речем.

 

Важно оточнение е, мисля даже бяхме коментирали, но ми се изпари... 

Връзка към коментар
преди 12 минути , rdd каза:

Да, мога да променя датите, дестинацията или да откажа полета. Само веднъж ли? С доплащане ако се наложи. А при отказване от полет, връщат ли кеш или кредити?

https://magelanci.com/forums/topic/13099-wizz-air-кратки-новини-и-въпроси/?do=findComment&comment=440201

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 38 минути , Ivko каза:

 

 

В момента за дестинации, където искам цените са ми високи и си мисля,че понеже е три дена тази промоция днес ще има повечко резервации и идните два дена може да паднат

🤣А какво ти пречи да вземеш примерно София-Братислава за 18,99 лева през февруари🤭 и когато падне цената на дестинацията, която си набелязал да си доплатиш малко?😉

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , crazyhorse каза:

🤣А какво ти пречи да вземеш примерно София-Братислава за 18,99 лева през февруари🤭 и когато падне цената на дестинацията, която си набелязал да си доплатиш малко?😉

А какъв е смисълът да прави тази гимнастика, вместо просто да си купи билетите до желаната дестинация, когато цените паднат до ниво, което го устройва?  :rolleyes::smile3:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , crazyhorse каза:

🤣А какво ти пречи да вземеш примерно София-Братислава за 18,99 лева през февруари🤭 и когато падне цената на дестинацията, която си набелязал да си доплатиш малко?😉

Хмм оферта си е...Искам да водя майка ми в Ларнака октомври, но в момента само отиването е евтино. Освен да взема софия-ларнака с флекс и отделно друг полет най-евтиния в случая този до Братислава заради флекса и да дебна после ларнака-софия и го сменям.

преди 4 минути , Фичо каза:

А какъв е смисълът да прави тази гимнастика, вместо просто да си купи билетите до желаната дестинация, когато цените паднат до ниво, което го устройва?  :rolleyes::smile3:

Ами май заради флекса на първо четене 😁, че ако чакам да паднат и паднат тогава пък флекс-а няма да е на оферта

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Според мен, най - ценното на флекс за 1евро е, че купувайки от най-евтините билети, можеш да правиш всякакви промени, в зависимост от ситуацията, цените или собственият си кеф,ако щеш 🙂

P.S.все пак, да не забравяме, че big brother гледа.Нека да не прекаляваме с тарикатлъците - колкото повече злоупотребяваме, толкова по-бързо ще ни резнат.Едно е да смениш при нужда веднъж, два пъти билет, друго е да пробваш врътки осем пъти.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Мари Николова каза:

Според мен, най - ценното на флекс за 1евро е, че купувайки от най-евтините билети, можеш да правиш всякакви промени, в зависимост от ситуацията, цените или собственият си кеф,ако щеш 🙂

Да така е и според мен по-добрия вариант е да купиш два отделни билета, а не на една резервация защото така може да си играеш с датите и дестинациите понеже както аз сега в случая в едната посока ми е евтино а в другата не, а после може да стане обратно и така при двупосочна резервация малко трудно да напаснеш.

преди 50 минути , lio каза:

Някой, който е имал закупен флекс за 1 евро и му се е налагало вече да сменя полет извън промоцията, когато флексът е на пазарна цена забелязали ли сте дали при смяна на полета системата изисква доплащане на флекса до пазарна цена?

 А това наистина някой да сподели защото мисля, че някой бе активирал флекс купен за 1 евро с такъв без промоция и трябваше да доплаща.

Връзка към коментар
преди 5 минути , Ivko каза:

 

 А това наистина някой да сподели защото мисля, че някой бе активирал флекс купен за 1 евро с такъв без промоция и трябваше да доплаща.

Тогава какъв е смисъла на промоцията?Ако трябва да доплащаш не е промоция!

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 2 часа, lio каза:

Някой, който е имал закупен флекс за 1 евро и му се е налагало вече да сменя полет извън промоцията, когато флексът е на пазарна цена забелязали ли сте дали при смяна на полета системата изисква доплащане на флекса до пазарна цена?

Или се доплаща само цената на билета, ако е по-скъп.

Логично е като го купим за 1 евро да не ни карат да го доплащаме после при смяна на полета, защото вече струва 12 да речем.

Какво е логично е едно на ръка, а какво мисли Уиз по въпроса е съвсем отделен въпрос 🙂

 

При промяна на билет с едноевров флекс системата изисква доплащане на флекс-а до пазарната му цена в момента (напоследък стандартно без промоция струва €11 / £11, т.е. доплащането е €10 / £10 на човек на посока).

 

Най-ценното на €1 флекса - действа като евтина застраховка "отмяна" и при кенсъл се получава пълен рефънд само с €1 загуба.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 5 минути , Георги Матеев каза:

Какво е логично е едно на ръка, а какво мисли Уиз по въпроса е съвсем отделен въпрос 🙂

 

При промяна на билет с едноевров флекс системата изисква доплащане на флекс-а до пазарната му цена в момента (напоследък стандартно без промоция струва €11 / £11, т.е. доплащането е €10 / £10 на човек на посока).

 

Всъщност най-ценното на €1 флекса е при евентуална отмяна на билета - тогава се получава пълен рефънд само с €1 загуба.

Правилни ми бяха опасенията значи.

Важно е да се знае това 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ценното на флекса за 1 евро е възможността за отказ.

Защото както знаем Уиз не връщат пари, дори да има чума и правителството да забрани достъпа.

Така си добавяш флекс и получаваш билет като от нормална нискотарифна компания.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За мен Флекс е ценен, ако аз реша да се отказва и така да ми върнат парите в профила. Поне аз, ако не мога да летя някакви дати, се отказвам напълно, не ме интересуват смени на дати, а и в 90% от случаите ще има доплащане.

А сега с 1 евро ми е идеален дори за евтини билети. При стандартна цена трябва билета да е над 50-60евро в посока, че да си купя и то пак с много уговорки.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Ivko каза:

😃😄 ОФФФ вече се побърках с този флекс толкова, че букнах полет и забравих да го добавя 🤣🤣🤣

 

Спокойно, няма драма. Още от голямото канселиране си те знаем като хазартен тип 🙂

  • Смея се 9
Връзка към коментар

Един бърз въпрос, знам че е обсъждано назад в темата, но не го откривам, а пък съм в процес на резервация. Как беше по-изгодно да се вземат полетите когато са с Флекс, на една резервация отиване и връщане или на две отделни резервации ?  Знам, че при потенциално желание за промяна на полета имаше някакви особености в двата случая.

Връзка към коментар
преди 18 минути , П.Кръстев каза:

Един бърз въпрос, знам че е обсъждано назад в темата, но не го откривам, а пък съм в процес на резервация. Как беше по-изгодно да се вземат полетите когато са с Флекс, на една резервация отиване и връщане или на две отделни резервации ?  Знам, че при потенциално желание за промяна на полета имаше някакви особености в двата случая.

Не знам дали прочете коментара по-горе...от което май излиза, че е изгодно само за канселация, но не и промяна

 

преди 2 часа, Георги Матеев каза:

При промяна на билет с едноевров флекс системата изисква доплащане на флекс-а до пазарната му цена в момента (напоследък стандартно без промоция струва €11 / £11, т.е. доплащането е €10 / £10 на човек на посока).

 

Най-ценното на €1 флекса - действа като евтина застраховка "отмяна" и при кенсъл се получава пълен рефънд само с €1 загуба.

 

Връзка към коментар

Хайде и ПрагаТа през Варна е готова🥳.Някак неусетно и една Ларнака се вмести в това пътуване, не разбрах точно как стана 😊Егати и наглата дестинация!🙃

 

P.S.

@Ivko, най-евтино излиза отиване София-Ларнака, връщане Ларнака-Варна.Споменах някъде по-горе колко е приятна Варна за СПА през есента.Сигурно и на майка ти много ще и допадне идеята 🙂

А не знам дали знаеш, ама на Варна и викат "Дубай на Севера" 🤣

 

 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 4 минути , Ivko каза:

Не знам дали прочете коментара по-горе...от което май излиза, че е изгодно само за канселация, но не и промяна

 

 

Ако си отменя полета ще затапя кредит, валиден 2 година с такъв, който ще важи 3 месеца. След това ще трябва да мисля как да изхарча целия кредит, който съм натрупал с валидност 2 години за да не ми изгори 3-месечния. Не е окей... по-скоро бих променил полета за по-далечна дата.

 

Питането ми беше друго, имаше някакъв проблем при двупосочен билет, че ако в едната посока при промяна на полет отиването е по-скъпо ще трябва да доплатиш, а пък връщането ако е по-евтино (общата стойност на ритърн билета ще е една и съща) няма да ти върнат разликата.

При два еднопосочни полета, мисля че е по-добре защото могат да бъдат сменени до различни дестинации и да се използват.

 

П.С. При наличието на Флекс и  полет от Лондон до Париж, мога ли да го смета с полет от София до Барселона например, или трябва началната точка да е същата, т.е. Лондон?

 

Връзка към коментар
преди 6 минути , Мари Николова каза:

P.S.

@Ivko, най-евтино излиза отиване София-Ларнака, връщане Ларнака-Варна.Споменах някъде по-горе колко е приятна Варна за СПА през есента.Сигурно и на майка ти много ще и допадне идеята 🙂

А не знам дали знаеш, ама на Варна и викат "Дубай на Севера" 🤣

И после като добавя билети съответно варна-стара загора и варна-софия...какво става 🤭

преди 2 минути , П.Кръстев каза:

П.С. При наличието на Флекс и  полет от Лондон до Париж, мога ли да го смета с полет от София до Барселона например, или трябва началната точка да е същата, т.е. Лондон?

Може да променяш и летищата да, но нали разбра, че допалщаш разлика в цената на флекса при промяна ако полета, който искаш да промениш е купуван с флекс 1 евро, а после сменяш когато флека вече не е в промоция

Връзка към коментар
преди 5 минути , Ivko каза:

И после като добавя билети съответно варна-стара загора и варна-софия...какво става 🤭

Може да променяш и летищата да, но нали разбра, че допалщаш разлика в цената на флекса при промяна ако полета, който искаш да промениш е купуван с флекс 1 евро, а после сменяш когато флека вече не е в промоция

Да, ясно е това, но пак е по-добра алтернатива да доплатя 10 евро на човек на посока за флекса защото в противен случай ще ми изгори целия върнат кредит, т.к. няма да мога да го използвам в рамките на 3 месеца (ще трябва да изхарча натрупания 2-годишен кредит преди това).

 

За смяната на летището на излитане не съм сигурен защото в условията пише:

 

Цитат

 

a. In case of one-way flight bookings:

i. The date, time and destination of the booked flight can be changed latest 3 hours before the scheduled departure time of the flight. (The change must be completed no more than 3 hours before the scheduled departure time of the flight.)

 

Само destination, нищо не се споменава за departure airport 🤔

Връзка към коментар
преди 2 минути , П.Кръстев каза:

Да, ясно е това, но пак е по-добра алтернатива да доплатя 10 евро на човек на посока за флекса защото в противен случай ще ми изгори целия върнат кредит, т.к. няма да мога да го използвам в рамките на 3 месеца (ще трябва да изхарча натрупания 2-годишен кредит преди това).

 

За смяната на летището на излитане не съм сигурен защото в условията пише:

 

Само destination, нищо не се споменава за departure airport 🤔

Летището на полета на отиване не може да е различно от летището на полета на връщане; също така, летището на полета на отиване не може да е различно отлетището на полета на връщане. (Напр.: Резервация за полети Будапеща –Лондон Лутън –Будапеща могат да бъдат променени на полети Варшава–Барселона–Варшава, но не и на полети Будапеща–Лондон Лутън–Варшава.)

Връзка към коментар
преди 15 минути , П.Кръстев каза:

Да, ясно е това, но пак е по-добра алтернатива да доплатя 10 евро на човек на посока за флекса защото в противен случай ще ми изгори целия върнат кредит, т.к. няма да мога да го използвам в рамките на 3 месеца (ще трябва да изхарча натрупания 2-годишен кредит преди това).

 

За смяната на летището на излитане не съм сигурен защото в условията пише:

 

Само destination, нищо не се споменава за departure airport 🤔

Еднопосочни билети взимай с флекса. После срещу "10 евро разликата на флекса" можеш да си го промениш на какъвто полет си искаш. С двупосочните билети освен че си вързан с летището на излитане , много трудно ще докараш и цената на 2та полета да е с минимални отклонения от закупената.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 19 минути , Capitan Morgan каза:

Еднопосочни билети взимай с флекса. После срещу "10 евро разликата на флекса" можеш да си го промениш на какъвто полет си искаш. С двупосочните билети освен че си вързан с летището на излитане , много трудно ще докараш и цената на 2та полета да е с минимални отклонения от закупената.

Е да ама и това не винаги е така защото ако сега купиш полет с флекс за 1 евро, който струва 20лв и искаш да го смениш на такъв примерно 30лв веднъж плащаш 10лв разлика и втори път плащаш разликата 11 евро на флекса и така новия полет ще ти излезе 50лв и е по-добре да канселираш и вземеш нов. Даже и да смениш с друг полет пак за 20лв с доплащане на разликата във флекса пак излиза по-добре да канселираш. И като цяло флекса има оферта само при канселация.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Ivko каза:

Е да ама и това не винаги е така защото ако сега купиш полет с флекс за 1 евро, който струва 20лв и искаш да го смениш на такъв примерно 30лв веднъж плащаш 10лв разлика и втори път плащаш разликата 11 евро на флекса и така новия полет ще ти излезе 50лв и е по-добре да канселираш и вземеш нов. Даже и да смениш с друг полет пак за 20лв с доплащане на разликата във флекса пак излиза по-добре да канселираш. И като цяло флекса има оферта само при канселация.

Чакайте сега, най-накрая да го уточним това.Вече няколко пъти тук се споделя, че когато сменяш полет със флекс за  1 евро, на сайта излиза, че трябва да доплатиш 11 евро,което си е някакъв бъг. Но ако се свържеш с кол центъра сменят полета напълно безплатно и запазваш флекса.Дори самият Матеев ме посъветва да направя така.Все още не съм пробвала, но има хора, които са правили промени по този начин безплатно, нали така?

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Ами ако ще трябва всеки път да се обаждам при активиране на флекс.....както днес два пъти седях по 5мин и не можах да се свържа и изпускам билетите. Аз скоро пробвах да си сменя полет с флекс за 1 евро да видя какво ще стане и до края не ми поиска да плащам нищо

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.