Прескочи до съдържание

Коледната сбирка или сбирката по Коледа - 15.12.2018


Polina

Препоръчани мнения

преди 8 часа, mililia каза:

Магеланци, какво става, излагаме се!

Две седмици до събитието, а записани само 40 човека.

Неподходяща дата. Точно както е казала @Lindt  

Не е лошо за следващата година да се мисли и в тази насока

Редактирано от cybersimo
Връзка към коментар

Коледната сбирка, точно както и всичките останали единадесет не са задължителни, а са по желание. Ако ви се идва на нея и успеете да направите възможното да изкомбинирате нещата така че освен на друго мероприятие и на нея да дойдете ще е чудесно! Да се видим, да си кажем наздраве, да си разменим някой подарък (може би?), да добавим още коледно настроение към всеобщото.

Коледата е времето, когато живеещите в чужбина се прибират при близките си. Удобно време да дойдат и на наша сбирка, за която си чакат цяла година, докато ние забавлително се виждаме всеки месец, а те четат или гледат забавни снимки,  коментари или що ли?

А наблюденията ми за пет години назад показват, че след 20.12. всички успели да натъмънят някак си останалата им отпуска с почивните дни изчезват на някъде. Та няма как да ме убедите (засега), че сбирката трябва да е през седмицата, през друг месец или по Великден. А това, че тази година съботите малко неподходящо се падат е друг въпрос. По-добре ли щеше да ви е сбирка на студентския празник? Щото коледна сбирка през ноември аз няма да правя...

Всеки прави някакви изключения. Не си мислете, че сте само вие. Аз също. Но някакси успявам да наглася нещата така, че приятното да е след полезното и веселото да е след тъжното. А вярвайте ми, понякога за тези пет години изобщо не ми е било до веселба... 

Та хайде, изпилете нещата така, както цяла година се опитвате и успявате да изпилите цената на самолетните билети и елате да ни се похвалите. Да ви видим какви майстори сте... А за някой от вас се носят легенди. 🙂

 

Добро утро и топла неделя да имате! 

Редактирано от Polina
  • Харесвам 23
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, cybersimo каза:

Неподходяща дата. Точно както е казала @Lindt  

Не е лошо за следващата година да се мисли и в тази насока

Стана ми любопитно коя е подходящата дата според теб? 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 4 часа, cybersimo каза:

Неподходяща дата. Точно както е казала @Lindt  

Не е лошо за следващата година да се мисли и в тази насока

Аа,  не,  не казах, че датата е неподходяща, защото не мога да измисля по-добра.

Такъв си е месец декември, през цялото време някакви събития съвпадат,  а лично мен ме е и яд, че съм тук, вместо да вися по бански някъде. 

 

П.П. А иначе личното ми мнение е, че трябват 2 сбирки месечно и помощник-организатор.

Редактирано от Lindt
  • Шок 1
Връзка към коментар

Истината е, че 15 декември е изключително подходяща дата. Толкова подходяща дата, че всички са я избрали, за коледни партита. Мисля, че който иска да дойде, ще измисли как да го направи - дали за малко, дали накрая, дали ще предпочете Магеланци пред останалите, всеки сам ще реши. 

Да оценим и факта, че за поредна година ще правим коледна сбирка, без да плащаме капаро. Само, който някога е организирал нещо по това време на годината знае, колко е трудно това. 

Винаги си изкарваме чудесно на тези сбирки, спомнете си го и който иска и може да дойде да се запише. 

 

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 4 минути , mililia каза:

 

Да оценим и факта, че за поредна година ще правим коледна сбирка, без да плащаме капаро. Само, който някога е организирал нещо по това време на годината знае, колко е трудно това. 

Винаги си изкарваме чудесно на тези сбирки, спомнете си го и който иска и може да дойде да се запише. 

 

И без меню! Защото няма заведение на което да му кажеш, че ще заведеш 50-60-70-100 човека (но ще уточниш бройката ден два по-рано) и те да не поискат меню и минимум 10лв капаро на човек. И това важи целогодишно, не само по Коледа.

Ама хайде да не влизаме в тия подробности... 

  • Харесвам 18
Връзка към коментар
преди 4 часа, Polina каза:

Коледата е времето, когато живеещите в чужбина се прибират при близките си. Удобно време да дойдат и на наша сбирка, за която си чакат цяла година, докато ние забавлително се виждаме всеки месец, а те четат или гледат забавни снимки,  коментари или що ли?

Аз съм от тези хора - купих си билет през месец април - и се шегувахме тогава, за да дойда на сбирката. Благодаря за което! Изобщо не на шега, обаче, коментирахме датата и наистина по-подходяща дата не виждах тогава и аз. 

Много се радвам, че ще се видя с една камара муцуни, живи и здрави! Някога и с другите, които няма да успеят...

 

преди 4 часа, Mary каза:

Стана ми любопитно коя е подходящата дата според теб? 

И аз щях да попитам същото 🙂 

 

Връзка към коментар
преди 8 часа, Lindt каза:

Аа,  не,  не казах, че датата е неподходяща, защото не мога да измисля по-добра.

Именно. И аз само се опитах да обясня защо има “само 40 човека” записани - защото “почти” всички във форума работят и защото точно тогава са фирмените партита. 

Но пък каква реакция последва...

Хайде весело!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така, както знаете всички, календарът тази година е най-вероятно най-великият на всички времена поради наличието на моя снимка в него! Но тук ще разочаровам феновете си, като заявя, че за съжаление няма да раздавам автографи на Сбирката! Причината е в политиката на международната компания, в която работя, а именно Галактическата Империя. Моят добър приятел Императорът е открил древен текст, който забранява на тъмни лордове да подписват каквото и да било ... Но все пак обмислям да почета случая като си направя няколко снимки с фенове, държащи календара, с които пък после мога да направя отделен календар! 🙂

 

И, едно запитване. Вече споменатият от мен Император се отличава с изключителна ясновидска дарба. Предсказал е, че по Коледа на 2020та бунтовнически лидери ще имат тайна среща на едно още по-тайно място на една още по-тайна планета. Което означава, че ще бъдем много заети, защото както знаете, пътуването из Галактиката на кошмарно големи кораби и ловенето на бунтовници е наша основна задача! Затова, можем ли още от сега да планираме Коледната сбирка на 2020та. Например 12-ти декември се пада в събота и на мен би ми било много удобно! Защото на 19-ти имам час при зъболекар ...

  • Харесвам 3
  • Смея се 20
Връзка към коментар

Нека силата бъде с вас. Много ми се иска да дойда на сбирката, но на тази светла дата 15 декември, моя милост е нощна смяна. Все някой трябва да прави хляба за Императора и негова светлост тъмния лорд @Брани. Весело изкарване на всички и се надявам, следващата сбирка да е във време в което ще може моята скромна личност да може да дойде и се представи пред вашите височайши особи.

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар

Хоп!!

Вече съм на линия и списъкът към момента е актуализиран. Имената в червено са тези, които очаквам да потвърдят спътниците си в нашето тържество, кои ще са. 

Резервацията ни е потвърдена от Шефката. НО... имаме лека промяна. Срокът за записване за сбирката ще е до неделя вечер - 09.12.2018.

В понеделник трябва да съм потвърдила бройката и приблизително каква храна бихме консумирали, като за момента съм казала, че сме 80+. 

Молбата на Управителката, както и моята молба към Вас е да погледнете менюто на заведението, което го има публикувано в нета - http://www.oshipka.bg/menu/salads/ и да кажете какво бихте желали да консумирате от предястия/основни ястия/ пици/ евентуално десерти.  

До утре ми е обещала да направи няколко варианта на менюта с различно месо - пиле, риба, свинско, които аз ще ви споделя тук.

Наистина бъдете отговорни и не гледайте несериозно, защото за нас може да е забавление, но за тях е работа и ще е добре да им помогнем и улесним в подготовката за деня. 

Можете да ми изпращате желанията си на лични или както намерите за добре,  ако не искате да ги пишете тук.

И така нека започнем отсега. 

 

Редактирано от Polina
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 час, Polina каза:

Срокът за записване за сбирката ще е до неделя вечер.

Поли, това може ли малко да го оцветиш за да се вижда по-добре?

И трябва да го споменаваме тук по-често, защото по традиция много хора се записват в последния момент.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Mary каза:

Поли, това може ли малко да го оцветиш за да се вижда по-добре?

И трябва да го споменаваме тук по-често, защото по традиция много хора се записват в последния момент.

Точно така!Текст,написан с червено е подсещанка!Пък и е по-празнично.Дядо Коледа също е облечен в червено!

:santa2::santa:

Хайде,магеланци,не се чудете и за сбирката се запишете!Там ще има изненади!Етикетчета чудесни и късметчетата интересни!Тъмна бира ще се лее и магеланското сърце ще пее!

  • Харесвам 6
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.