Прескочи до съдържание

Коледната сбирка или сбирката по Коледа - 15.12.2018


Polina

Препоръчани мнения

Прекрасно коледно парти! Стройно организирано от Поли, тематично етикирано от Брани и гурме подсладено от Мари! Такива сбирки ме зареждат за дълго време с тонове положителна енергия и смели мечти. Всички на партито бяха обхванати от общата еуфория,  от изтеглените  късмети , разгорещени разкази за минали и бъдещи пътувания, сериозни дози ендорфин, подаръци, календари, бисквитките на Елчо, сладките от Кремчето,  с една дума магеланска синфония.Щастлива съм , че бях на тази сбирка снощи и безкрайно благодаря на всички, които направиха празника толкова вълшебен! Весела и щастлива Коледа!

P.S. На мен ми се падна "Любов" и "Домениканска република" 😀

Редактирано от Monika_Koko
  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Получи се една невероятна сбирка. 🙂

Благодаря за организацията на @Polina и на всички останали за подаръците, за разговорите, за смеха навсякъде, както и за добрината на всички Ви! Охо :dance2:и да не забравя @Mary 🙂 благодаря за късметите и домашните прекрасни сладки, всяка година ни правиш изненади с нещо невероятно вкусно! 

Имаше с доста Магеланци, които се запознах, но няма да споменавам имена, за да не забравя някои и после да се сърди. Съжалявам и за тези с които не се запознах, дано следващият път да се запознаем! Много благодаря на всички за прекрасната съботна вечер! 

А сега ще Ви пожелая 🙂 Весели празници и до нови срещи! Бъдете здрави, усмихнати и щастливи! Сбъдвайте мечтите си и пътувайте така, както никога досега! :dance2:  

Редактирано от Иван Попов
добавяне
  • Харесвам 16
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Mary каза:

Благодаря на всички, които дойдоха на сбирката! Поли, добре се получи. 

Радвам се, че се запознах с нови хора. Да дойдат пак! 

За мен беше удоволствие да приготвя нещо за почерпка. Показвам какво приготвих, че да видят и недошлите на сбирката: 

 

Баница: 

 

8CCF6BE7-1792-4959-ADE3-1F9B8B1FD9BB.jpeg

 

Бонбони със сушени плодове и портокалови корички: 

 

3C871F65-9650-44FE-8BDE-D6FD480C4E7F.jpeg

 

Ръчно направени шоколадови бонбони с различен пълнеж: 

 

75C34E07-1086-4746-94F9-3E7300895F1F.jpeg

 

И общото количество 😁

 

42B38992-A23C-4F4A-A63C-C7D8DC63F2CC.jpeg

 

Измислих и късметчета за Новата година: 

 

FB9BF734-5077-4B9F-A51F-4DB0C91DCA21.jpeg

 

И всеки можеше да си изтегли дестинация, която да му е на късмет: 

 

C7EE6A13-C6F9-4031-A88A-57752EBA6DFF.jpeg

 

Ако се чудите защо тази година нямаше написано другарче за пътуване, то идеята е да намерите останалите магеланци, които ще пътуват за вашата дестинация. 

 

На мен ми се паднаха Пари и Русия. 😊 

 

Получих и много подаръци! Благодаря на всички за тях!

 

Извинявам се, че не можах да си поговоря с всички снощи, но бяхме доста хора, а масите и те големи. 

 

Надявам се скоро да се видим пак! 

 

И накрая ви давам бонус: снимка от днешната снежна Коледна елха в София, с която пожелавам: Весели празници на всички! Нека Новата година да ви донесе още повече пътешествия, изпълнени с любов, емоции и добро настроение! 

 

DFC7B2DF-9170-4651-9E71-BFBB7CFEC368.jpeg

 

 

@Mary може ли да помоля за рецептата за бонбоните.  Бяха страхотни!!!

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, liliya каза:

@Mary може ли да помоля за рецептата за бонбоните.  Бяха страхотни!!!

 

Може, разбира се. Те едните нямат рецепта, та предполагам за другите става дума - тези, които на вид са бели?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 12.12.2018 г. в 22:09, Фичо каза:

Прибирам се спешно, щом се налага, дългът, преди всичко. :grin:

Апропо - да използвам случая да съобщя - първите 52-ама, които се обадят на сбирката, ще получат по едно символично сувенирче от Мартиника. :smile3:

Още се чудя, дали успях да бъда вляза в тая цифра хора или не... 

И аз благодаря за организацията и хубавото настроение, което създадохте! 

Специални благодарности към @Mary, която успя да зарадва всеки с един сладък момент и баничка с късме😍тчета! 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Mary каза:

Може, разбира се. Те едните нямат рецепта, та предполагам за другите става дума - тези, които на вид са бели?

Дааа. Извинявай , че не уточних! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Mary, и аз искам да помоля за рецептата за бонбоните. Изглеждат наистина страхотни! Не разбрах защо едните бонбони нямат рецепта, но за които има, бих се радвала да опитам да ги направя.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Mary каза:

Може, разбира се. Те едните нямат рецепта, та предполагам за другите става дума - тези, които на вид са бели?

За белите и на мен Мери рецептата, моля! Страхотни бяха! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 51 минути , Брани каза:

Аз искам да благодаря на себе си! 🙂

И аз благодаря на теб!

Сега ще отида и в темата "Искам да благодаря" и там да ти благодаря, че тя нещо авторитарна става.

  • Смея се 4
Връзка към коментар

Благодаря на организаторите!

Чудесна "първа" среща с много магеланци, всички усмихнати и позитивни!

Специални благодарности за вкусните бонбони, баница и късмети на Mary и коледните стикери с имена на Брани!

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Няколко думи от мен - със сърдечна благодарност към всички, с които се видях. Бяхте толкова мили! Не бях идвала на сбирка няколко години и признавам, че не ми стигна. Трябва да направя нещо по въпроса - но първо трябва да си преодолея недоверието и силните чувства към една нискотарифна авиокомпания 🙂 

  

Не мога да изброя целия форум и ще ме извините за това - но много искам да кажа на @mary_shery, че ме трогна. Беше си купила книгата ми и я беше донесла за автограф. Може да не си личи, но такива жестове ме оПЪНват :blush::grin:

 

Имам един малък грях - бях взела едни нещица за почерпка и ги забравих от бързане :blush: Помолих @Mary да компенсира разсеяността ми и да ви зарадва на следващата сбирка...

 

Пожелавам ви прелестна Коледа и нека всяка Нова Година да ви е по-берекетна, по-любовна и по-добра! :wub:

Връзка към коментар
преди 20 минути , Rainy каза:

...да компенсира разсеяността ми и да ви зарадва на следващата сбирка...

 

Разсеяността се компенсира с присъствие и споделяне на още някоя ракийка, тоя сезон е много подходящ, знаеш. 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , Фичо каза:

... а по маршрута летят цели три (3) ! 

...втората съм я отсвирила отдавна - заради ужасното летище и трафика към него (на няколко пъти почти изпускани полети), ползвам понякога третата - която не винаги е нискотарифна, и основно четвъртата - която иска да стане нискотарифна -  но като ви кажа цена от £100 и ще ме плювнете, като ще ми забраните да се наричам магеланка :grin: Абе лигла! 

 

П.П. Просто ще гледам за по-чести идвания наистина... Инерцията е нещо ужасно зловредно. Много ви се радвах! 

преди 58 минути , Polina каза:

Разсеяността се компенсира с присъствие и споделяне на още някоя ракийка, тоя сезон е много подходящ, знаеш. 🙂

 

Благодаря ти за всичко, Поли! 

Връзка към коментар
преди 4 часа, Polina каза:

Разсеяността се компенсира с присъствие и споделяне на още някоя ракийка, тоя сезон е много подходящ, знаеш. 🙂

 

 

преди 3 часа, Rainy каза:

...

П.П. Просто ще гледам за по-чести идвания наистина... Инерцията е нещо ужасно зловредно. Много ви се радвах! 

Благодаря ти за всичко, Поли! 

Чудя се дали Поли не иска да дискутираме дати за среща за 2019-та, 2020-та, че и 2021-ва година?! :haha:  :haha:  :haha:

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, Mary каза:

 

Чудя се дали Поли не иска да дискутираме дати за среща за 2019-та, 2020-та, че и 2021-ва година?! :haha:  :haha:  :haha:

Някои хора си просят ошамарване... ☺️

 

П.П. Мисля, че не бих изненадала никого 😄

Връзка към коментар

Присъединявам се към благодарните магеланци и написаното в предишните постове!

Поли, Мари, Брани,

Благодаря ви за всеотдайността, с която организирате магеланските сбирки и ги правите празници!

На вас, и на всички магеланци, пожелавам здраве и много "завоювани" нови територии!

Матеев, май не ти остана нищо непосетено на Земята. На теб - нови планети! 

Свята Коледа! 

Весела и щастлива Нова 2019!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.