Прескочи до съдържание

Двудневна разходка в провинциална Португалия.


Alexander

Препоръчани мнения

В началото на февруари ще сме в Испания и се каних да отскоча до най-красивия за мен град  там - Севия и околностите му за 1-2 дни, но се оказа, че точно тогава  85% от хотелите са резервирани вече  и останалите хем не са много хубави, хем са скъпи. След проверка в нета, разбрах че на 02.02.19 ще се раздават наградите Гоя  и затова почти всичко е резервирано.

В Севия за паркиране по централната част трябва да се платят още 16-20 евро/ден, като прибавя и големите тълпи, които ще има заради това събитие, взех че се отказах от посещението  и взех да се чудя къде да ходим, понеже така или иначе ще имаме кола.

 

Помислих за момент да посетя единствената област, която ми е останала - Галисия, но и тя отпадна след справка в Гугъл за количеството валежи по това време, а е и още по-далеч като разстояние.

 

 Наскоро бях в провинциална Англия извън утъпканите места и много ми хареса, та реших да разгледам какво има и в Португалия, където съм ходил доста пъти и познавам всички големи и средно големи градове, но всеки път намирам  нещо ново и не посетено.

 

Взех да чета по други форуми и да разглеждам и набелязах един маршрут, който ми допадна доста:

 

 

Тръгване рано от Мадрид, ще минем първо през Касерес, един много слабо познат на чужденците град в Испания, а е включен в Юнеско! Аз също не съм бил там  и сега ще мога да го погледна.

 

Влизане в Португалия ще е през Valencia de Alcantara и  планувам спиране в селцето Marvao, което е включено в  Юнеско.

 

Captur1.JPG.c291ade4d24510c459dc01c0ec768f5a.JPGCapture2.JPG.387c1a4be5a67216cec517c266a29667.JPGCapture3.JPG.80025b757319b9c38b13947d7d25290d.JPG

 

До него се намира втората португалска спирка- селото Castelo de Vide.

 

Captur4e.JPG.12789c08394ad53dd1e0577b556d201d.JPGCapture5.JPG.2751a0f14bc807ba0e6fb96f7e70acb5.JPGCapture6.JPG.706c2e3637253ca08db3af62023f3f9d.JPG

 

И двете села се намират в парка Serra de S. Mamede и гледките изглеждат добри.

 

Вечерта ще спим в сърцето на зоната Alentejo Evora.

 

Captur7e.JPG.479c836fee4c3caa0b5ae114dcf6ee9a.JPGCaptur8e.JPG.0b07bcb642012ed99f69d8caa7873b6b.JPGCap9ure.JPG.c0568716bfbd25839d90413f43aa3bf4.JPGCapture11.JPG.e12717ff4ce2cc6b290f391319a6f825.JPG

 

Градчето изглежда добре, а и го хвалят доста, а вечерта ще се завърши в локално кръчме с вина от зоната, какво повече да искам.

 

В зоната се произвеждат  най-именити им вина и има много добра кухня, та имам височки очаквания. Видях, че без резервация е много трудно да се седне някъде за вечеря, явно в Евора си има поток от външни.

 

Някой, ако е бил по тези места може да каже нещо.

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар

Аз преди доста време обикалях в тази част на Испания и Португалия, но в обратна посока. От Португалия през Бадахос за Мерида и после ходих да гледам щъркелите в Касерес. Касерес е много много хубав, много ще ви хареса. В Евора не помня да е имало, чак пък такъв наплив по заведенията, че да няма места. Опитвам да си спомня къде ядох, но в главата ми е само спомена къде пих и то много ;-)))) 

Голяма дегустация на вина правих в тези райони...

Връзка към коментар

За кръчмите чета в друг форум-испански, та събота явно си има народ. Почти навсякъде било резервирано, губи се време в търсене и чакане, а нищо не ми коства да се обадя и да резервирам, още повече, че знам къде искам да ям.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

В петък заминаваме и видях, че вече имало и по-лесни и евтини начини за плащане на магистрлаите в Португалия.

 

http://www.tollcard.pt/fetcwcm/wcmservlet/es/comprar/comprar-online.html

 

Има си карти от 5, 10 и повече евро, купуват се онлайн, като се пише номера на колата в процеса на купуване, активират се автоматично след купуването. Изпращали СМС при свършване на салдото.

 

 

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Касерес ни хареса много, има голям стар център.

Марвао също си струваше да се види, супер гледки и много автентично селце.

 

IMG_6229.JPG

IMG_6233.JPG

IMG_6238.JPG

IMG_6239.JPG

IMG_6241.JPG

IMG_6251.JPG

IMG_6253.JPG

IMG_6260.JPG

IMG_6262.JPG

IMG_6265.JPG

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.