Прескочи до съдържание

Къде да отида в близост до Щутгард?


Alexander

Препоръчани мнения

Очертават ми се една събота и неделя в Щутгард, като ще съм напълно сам и свободен.

Къде може да се отиде с кола, в рамките на 250-300км в посока? (може и повече)

Набелязал съм Страсбург, макар да е във Франция и може би за по-далеч Люксембург, но не знам дали си струва ходенето до там.

 

Давайте смело  идеи.

Сега видя, че и Лихтещайн е в рамките на тези километри, ако трябва да избирам между Лихтенщайн и Люксмебург, кое е по-интересно?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Очертават ми се една събота и неделя в Щутгард, като ще съм напълно сам и свободен.

Къде може да се отиде с кола, в рамките на 250-300км в посока? (може и повече)

Набелязал съм Страсбург, макар да е във Франция и може би за по-далеч Люксембург, но не знам дали си струва ходенето до там.

 

Давайте смело  идеи.

Сега видя, че и Лихтещайн е в рамките на тези километри, ако трябва да избирам между Лихтенщайн и Люксмебург, кое е по-интересно?

Между Лихтенщайн и Люксембург бих избрал Щутгарт😀

Ако не си бил в Щутгарт,не мисля,че един уикенд е много.

Ако имаш пари за харчене-Метцинген.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако си падаш по ламарини - музеят на Мерцедес и магазина на Порше (не музея до него, че там колите са мачбокс всичките :D) 

 

Ако слушаш рок музика - Rockfabrick в Лудвигсбург - уникален рокбар на два етажа, често свирят известни групи, а мениджърът е един от бившите барабанисти на Running Wild. Това място ми помогна да оцелея три години в Щутгарт. 😄

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

За една събота и неделя за какво ти е да пътуваш на 200-300 км? Разгледал ли си района около Щутгарт?Ако отговора е отрицателен ето няколко предложения от мене:

1.Ludwigsburg Palace. One of Europe's finest baroque palaces.  http://www.schloss-ludwigsburg.de/start/    -15 км.

2.Maulbronn Monastery Complex  http://www.kloster-maulbronn.de/start/   в списъка на ЮНЕСКО -44 км.

3.Solitude Palace   http://www.schloss-solitude.de/start/    11 км.

4.ChocolArt chocolate market in Tübingen това предложение е ако си там в периода на коледните пазари. -43 км.

5.Hohenzollern Castle. The height of neo-Gothic architecture. https://www.burg-hohenzollern.com/ -67 км. силно препоръчвам!!!

6.Frontiers of the Roman Empire: Upper Germanic-Rhaetian Limes  в Ален и е в списъка на ЮНЕСКО-77 км

7.'Favorite' Palace    http://www.schloss-favorite-rastatt.de/start/  -103 км.

8.A trip back in time to the Middle Ages: Rothenburg ob der Tauber   148 км.-малко по далече е.

9 .и не на последно място Улм и неговата катедрала.Качването до върха си е истинско приключение! Гледките са покъртителни и заслужават всяка една изкачена стълба! -90 км.

 

Това е от мене! Виж,разгледай,помисли,реши!😉

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар

Самия Щутгард ще се гледам в други дни, малко по малко. Идеята ми беше да отида някъе по-далеч понеже ще имам кола. @krasen_denev е дал доста варианти и ще ги огледам сега.

Страсбург ми се стори доста красиво място, та затова го писах и него.

Връзка към коментар
преди 10 минути , Alexander каза:

Самия Щутгард ще се гледам в други дни, малко по малко. Идеята ми беше да отида някъе по-далеч понеже ще имам кола. @krasen_denev е дал доста варианти и ще ги огледам сега.

Страсбург ми се стори доста красиво място, та затова го писах и него.

Ако не ти се стои в Щутгарт и Хайделберг е вариант. Ако толкова много ти се ходи до Страсбург на връщане може да удариш и едно око на замъка в Карлсруе.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Бих добавила към идеите и замъка Лихтенщайн, за който много съжалявах, че не отидох, когато живях в района. Достъпен е само с кола и е уникално красив от снимките, които съм виждала. Хоенцолерн е сред най-красивите замъци, в които съм била - и отвън, и отвътре. Ротенбург идва малко далеч но е също приказно място през всеки сезон.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, mary_shery каза:

Бих добавила към идеите и замъка Лихтенщайн, за който много съжалявах, че не отидох, когато живях в района. Достъпен е само с кола и е уникално красив от снимките, които съм виждала. Хоенцолерн е сред най-красивите замъци, в които съм била - и отвън, и отвътре. Ротенбург идва малко далеч но е също приказно място през всеки сезон.

Значи,не съм подвел @Alexander с Хоенцолерн,подчертавайки го с дебел шрифт?😀🏰😀 Приказно  място,което според мене e задължително!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Neuschwanstein castle също ти е в обсега, който си посочил - малко над 200км в посока.

Ако ти се гледат замъци може и освен двата посочени по-горе (Лихтенщайн и Хоенцолерн) да слезеш и малко по-надолу до Sigmaringen Castle. Ако не се разтакаваш, спокойно можеш да ги вържеш трите в един ден. До замъка Лихтенщайн имна една пещера - Bärenhöhle. Не е кой знае какво, но е осветена интерсно и као имаш време за губене става да видиш и нея.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Пещерата е доста известна сред германците, ама и тя е трудно достъпна без кола, та в случая @Alexander има това предимство и стига да има време може да види повече от мен в областта около Щутгарт. 

Не мога да не препоръчам и Хайделберг, моят втори дом. 😀 Целият център е много красив и покрай реката също, само дето около реката обикновено духа силно и замръзваш. Като се бутнеш в някоя от уличките и влезеш в центъра времето сякаш се променя много бързо и смразяващия вятър изчезва. Замъкът е страхотен, философският път с гледки към замъка също, но него препоръчвам по-скоро за след април месец, макар че и страхотни кадри със сняг съм виждала.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не виждам никой, дори @mary_shery, да е предложил каквото и да е в Шварцвалд. Е, Шварцвалд е доста обширна планина, и не всичко е близо до Щутгарт, но е наистина излязла от приказките. Буквално. В сравнение с Хоенцолерн, който е главна действаща арена на една-две немсни приказки, за Шварцвалд има дузини 🙂 

Триберг с най-високите водопади в Германия, оттам към Гутах и етнографският музей на открито Schwarzwälder Freilichtmuseum Vogtsbauernhof- много впечатляващ поне за мене.  Оттам може по панорамния път Hochschwalzwaldstrasse до Баден-Баден, но трябва да се провери в какво състояние е през зимата. Другият вариант е през Генгенбах (също прекрасно градче, като от приказки излязло).  Дори и само това ще си запълни цял ден почти. Кръгчето не е малко, но много си струва.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.