Прескочи до съдържание

Ръчен и чекиран багаж при easyJet


Препоръчани мнения

здравейте, 18 ноември ми е полета за Лондон... и ще летя за пръв път... с изиджет ще съм... но нещо не мога да им разбера изискванията за багаж... това 50х40х20см на колелца ... ми аз нямам такова ... най малкия ми куфар на колелца е метър висок ... ако го взема с мен кво ... няма да го вземат ли ... не мога ли да взема раница или малък сак за ръчния багаж вместо това мънинкото на колелца ... няма да има кой да ме изпраща ... и ако се наложи да оставя багаж нямам на кой ... много ще се зарадвам ако някой ме светне по въпроса :)
благодаря предварително ! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

здравейте, 18 ноември ми е полета за Лондон... и ще летя за пръв път... с изиджет ще съм... но нещо не мога да им разбера изискванията за багаж... това 50х40х20см на колелца ... ми аз нямам такова ... най малкия ми куфар на колелца е метър висок ... ако го взема с мен кво ... няма да го вземат ли ... не мога ли да взема раница или малък сак за ръчния багаж вместо това мънинкото на колелца ... няма да има кой да ме изпраща ... и ако се наложи да оставя багаж нямам на кой ... много ще се зарадвам ако някой ме светне по въпроса :)

благодаря предварително ! :)

Успех! Първи полет, сигурно е много интересно, завиждам ти, и аз бих искал отново да изживея първият си полет.

За багажа, ако ще си само с ръчен, внимавай да се побира в размерите, които са разрешени, независимо дали е сак, куфар, раница и да няма вътре течности и други остри забранени предмети, също например дезедорант.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Успех! Първи полет, сигурно е много интересно, завиждам ти, и аз бих искал отново да изживея първият си полет.

За багажа, ако ще си само с ръчен, внимавай да се побира в размерите, които са разрешени, независимо дали е сак, куфар, раница и да няма вътре течности и други остри забранени предмети, също например дезедорант.

благодаря за бързата реакция :) значи ще имам багаж .. и именно че куфара ми е голям ... около метър висок е ... вмествам се в килограмите но ... размерите .. и сега .. какво ... не мога ли да го взема ?  :) ... а ръчния ми багаж няма да е и 3 кила ... само най нужното ... куфара е проблем .. щото е голям .. а пари за нов не ми се дават ...

Редактирано от bassb0ttl3d
Връзка към коментар

да.. това вече е ясно ... опитвам се да разбера за втори куфар ... по голям ... не ръчен

Имаш право на 1 салонен багаж с посочените по-горе размери 50-40-20. Той може да е сак, раница или малък куфар. Ако си платиш допълнително / около 20 паунда на посока / регистриран / чекиран / багаж, можеш да вземеш  багаж /куфар/  до 32 кг.

Each passenger (including children and infants) is allowed to bring 3 hold bags. You can share/ pool your total weight allowance across your hold bags and sporting items, but no individual piece can weigh more than 32kg.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

би именно че куфара ми е голям ... около метър висок е ... вмествам се в килограмите но ... размерите .. и сега .. какво ... не мога ли да го взема ?  :) ... 

 

 

Ами ще мине като чекиран багаж за който трябва да си платиш при резервацията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Относно раницата всичко стана ясно :)

 

За куфара обаче има леко неразбирателство. Максималното тегло на куфара е 20кг на бройка! Ако искаш да тежи повече трябва да си добавиш допълнително такса свръхтегло, която е доста скъпичка, за това просто гледай да се ограничиш в 20кг. За да не те оплетем излишно, ако имаш нужда да носиш повече от 20кг кажи тук и ще го измислим :) 

 

Объркващо е, и аз се оплетох докато правя новата FAQ секция на сайта. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

:) Първи полет :) .... незабравима тръпка и вълнение... :)

Отговора на lesy е най-точен, кратък и ясен според мен. Останалите са се объркали, защото са помислили, че ти говориш за ръчен багаж.... Странно и аз в този ред на мисли си задавах въпросите преди първия си полет и доста ме объркваше ръчен и чекиран багаж :)

 

Едит: то човек трябва да гледа, когато някой публикува докато си пише мнението :)

Уточнението на Основателя е най-точно! :)

Редактирано от Light
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много объркано стана наистина :

 

Правилото е че се плаща за чекиран багаж.

Имате право на до три бройки чекиран багаж.

Една бройка не може да надвишава тегло от 32 кг. ( тоест имате право на до 3х32кг. маx.)

Минималното тегло което може да закупите е 20 кг.

Имате право да закупите  до 32 кг за всяка бройка чекиран багаж , като над 20 -те първоначални  кг. стъпката за плащане е през 3 кг.

 

 

Цените са за бройка багаж на посока както следва  :

 

За 20 кг. - 19 евро

За 23кг. -  31 евро

За 26кг. -  43 евро

За 29кг.  - 55 евро

За 32кг.  - 67 евро.

 

Или ако си платите общо 201 евро ще може да се понесете с три чанти по 32 кг. или 96 кг. тотал  :P

Вижда се примерно , че ако имате багаж 32 кг. ще ви е по-евтино да си платите за два куфара вместо да платите за един с тегло 32 кг.

Тоест в първия случай ще платите само 2Х19 = 38 евро общо за две по-леки чанти, срещу 67 евро при втория вариант с една тежка чанта.

 

При някой дестинации цената започва от 14 евро и расте до 62 евро за максимално позволените 32 кг. на брой чекиран багаж.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

перфектно... 2 кила ръчен
другия 13 кила ... и всичко е 6 ... остава само и полета да е 6 ;д ... и ще съм много щастлив :)
Благодаря ви за труда и отделеното време! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

здравейте :)

сега ми стана любопитно и реших да ви попитам какво количество цигари мога да взема с мене си ... понеже пуша много и като отида там искам поне 2 .. 3 дена да го нямам тоя проблем с цигарите .. демек да си ги имам налични ,,, имам стара информация за 200 бройки демек 10 кутии .. още ли е така :)

Връзка към коментар

здравейте :)

сега ми стана любопитно и реших да ви попитам какво количество цигари мога да взема с мене си ... понеже пуша много и като отида там искам поне 2 .. 3 дена да го нямам тоя проблем с цигарите .. демек да си ги имам налични ,,, имам стара информация за 200 бройки демек 10 кутии .. още ли е така :)

 

http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/carry/alcohol-tobacco-cash/index_bg.htm

 

http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/money-charges/vat-refunds-and-excise-duties/index_bg.htm

 

В bgmamma има коментирано за цигарите.....

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

здравейте , някой знае ли как вървят цените на цигари в безмитните магазини у терминал 1 ? :)

благодаря :)

Цените на цигарите и всички тютюневи изделия в магазините на цялата територия на Р. България са еднакви, без значение в какъв обект се намират, или кой е собственика му, включително и в магазините по всички летища - преди, и след проверката за сигурност. Това е определено със закон, тъй като всички цигари у нас попадат в акцизен режим, който се установява с наличието на бандерол. На същият този бандерол цената на кутия от съответната марка и клас цигари, е записана, и е противозаконно да се предлага на пазара с различна цена.

С думи прости цените на цигарите на терминалите Т1 и Т2 на летище София са същите, каквито са в кварталната бакалия, или във всеки друг магазин в който и да е град/село в България.

 

Това ако пътуваш за държава от ЕС. В случай, че пътуването е до страна извън ЕС, цените са по-ниски, т.е. без начисления акциз. Но на касата се иска билета/бордната карта за установяване на дестинацията. Така че не може да се купят безакцизни като "излъжете", че пътувате извън ЕС.

 

П.П. не че си питал, но да уточня - никой да не си и помисля за пренасяне на цигари без бандерол. Санкциите са неприятни, последствията също.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

благодаря за изчерпателния отговор :)

допълнителен въпрос... каква валута приемат във въпросните магазини в терминал 1  да знам да не се изненадам :)

български лева, евро, щатски долари, швейцарски франкове и британски лири

Също за плащане се приемат Diners Club International, Mastercard, Visa и JCB Credit Cards, както и всички дебитни карти Visa, Visa Electron, Mastercard и Maestro, без значение коя е банката издател.

 

Източник: http://www.sofia-airport.bg/pages/content.aspx?lm01=51&lm02=80

 

аз лично много пъти съм купувал с левове, евро, швейцарски франкове и паундове

Курса, по който се преизчилсяват цените, е централния на БНБ, не на чейнджовете наоколо. ;)

Можеш да пазаруваш както на излитане, така и на връщане при влизане в България, като тогава няма никакви ограничения за количествата цигари и алкохол - все едно си ги купуваш от центъра на София.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Тъй като ми предстои пътуване с EasyJet, а друг път не съм пътувал с въпросната компания, се поогледах за малък куфар с размери 50/40/20, които са разрешени за ръчен багаж. И се оказа, че изобщо не е толкова лесно да намериш такова куфарче, повечето са 55 см, или 52, или 51, а 50 и по-малко изобщо не намерих. Та въпросът ми е стриктен ли е контролът при проверка на размерите на куфарчето, дават ли гювеч за 2-3 см отгоре, или горя? И как точно се мери - с колелцата и дръжката, или само се мери тялото на куфара?

Връзка към коментар

Мери се с колелцата и дръжките и въобще всичко, което стърчи от куфара. 50 см не е догма, принципно разрешават 55 (по-големите размери) и това мерят стриктно. Ако няма място на полета и си с 55 см куфарче, ще го сложат в "търбуха" на самолета, но това няма да се таксува допълнително. Проблем би било, ако имаш компютър или нещо друго ценно вътре...

Редактирано от Nine
Връзка към коментар

Ок, мерси много за бързия и изчерпателен отговор! Компютри и други подобни няма да има, така че могат спокойно да си го прибират в търбуха, тъкмо да не ми се пречка :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.