Прескочи до съдържание

Обезщетение - повреден багаж


Препоръчани мнения

Здравейте,

Минаха 2 месеца и половина и все още водя "преговори" с Turkish Airlines за обезщетение, поради повреден багаж - TOTAL.

Всякакви начини измислят как да ме разтакават с доклади за непоправимост, снимки, фактури за покупка, билети бордни карти, обяснения и т.н. и т.н.

Накрая ми казаха, че за да получа по-адекватно обезщетение да отворя case в сайта им. И отново същите процедури...

Накрая (вчера) при приложен документ за покупка за почти $106, те предлагат $70, както и да подпиша удовлетворяваща декларация и че няма да имам повече претенции.

След толкова разправии някак си не се чувствам, ама изобщо "обезщетен". От друга страна след толкова време като, че ли го попрежалих вече и не знам, ако откажа какво ще последва и дали не е по-добре тях да взема, отколкото изобщо нищо накрая...

Вие какво мислите?

CJ6HRu4.png

Връзка към коментар

Май при тях е доста често срещано наскоро имахме проблем с изгубен багаж след доста разтакаване и опис на вещите офертата беше около 800$ но им отказах и предложиха 1080$ . Така че тормози ги 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Обясних им най-нормално, че с предложената сума не мога дори да си купя същия куфар. Два месеца съм обикалял работилници за поправка на куфари и чанти и че само за документа за непоправимост на куфара ми съм платил 10 лв.

Те ми върнаха:

Dear Ms./Mr. Halachev, 

It is the last offer that can be made by our rules.It will be sufficient to fill out your account information on the system in order to accept the payment. 

kind regards. 

 

В същност това е първа и явно последна "оферта".
Какво да правя? Тези компанийки за закъснели полети дали ще искат да се занимават с моя случай за $100-тина долара?

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Halachev каза:

Тези компанийки за закъснели полети дали ще искат да се занимават с моя случай за $100-тина долара?

Най-лесно (и сигурно) ще разбереш като ги попиташ. :wink3:

Връзка към коментар

Полетът от къде до къде беше? 

 

https://www.caa.bg/bg/category/282/bagazh

 

Цитат

По принцип Вие винаги можете да се обърнете и към съда.

В кой съд можете да заведете дело?

  • В съда по постоянно седалище на въздушния превозвач;
  • В съда по основното място на дейност на въздушния превозвач;
  • В съда по друго място на дейност на въздушния превозвач, чрез което е сключен договорът за превоз;
  • В съда на мястото на пристигане;
  • В съда по постоянно местожителство на пътника

Ако мястото на пристигане е в държава, в която има лесна и опростена процедура за small claims дело, може би така да се занимаваш. Турция и България не мисля, че са такива държави 🙂

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.