Прескочи до съдържание

Танзания 02.03-24.03.2019


MDavis

Препоръчани мнения

Здравейте, 

Предстои ни пътуване до Танзания през месец март, бих искала да попитам за предложения за кратки сафарита(можеби 2 дни )понеже ми се иска да посетим Занзибар, дори обмисляме полет до Сейшелите от Дар Ел Салам.Разполагаме с 20 пълни дни, като искаме да включим възможно най-много места в това време :).

Връзка към коментар

Здравейте, 

 

Предстои ми пътешествие до Танзания през месец март. Като към момента имам единствено купени билети до Дар Ел Салам с продължителност 2.03-24.03.2019.Иска ми се да видем максимално много неща за този период. Желанието ни е да започнем с кратко сафари, да посетим Занзибар, Килиманджаро можеби, дори и за Сейшелските острови мислим, въпреки че може и да не стигне времето.Та дали е възможно да получа информация относно сафаритата най-вече .Първо ни е ,а и бих искала да го вместя в 2дни ако въобще е възможно. Каквато и да е информацията определено ще ми е от  полза.Благодаря предварително 

Връзка към коментар

Март е дъждовен сезон за сафари в тази част на Африка, което не значи, че непременно ще вали или пък ще вали цял ден. Направете сафарито съвсем в началото, колкото по-късно, толкова повече шансове за дъжд. За два дни от Дар ако не вземате вътрешни полети, най-лесно е да отидете до парка Микуми. Не е от добрите паркове в Танзания, но е по-добре от нищо. По-добрата опция е резервата Селу. 

Най-добрата ви опция за кратко сафари по това време на годината е кратера Нгоронгоро, тъй като там сезона няма значение, винаги има много животни. Става за два дни от Дар, даже и за един ден става (вътре в самия кратер ви стига един предиобяд), но трябва да вземете вътрешни полети до летищата Аруша или Килиманджаро. Тази опция добива повече смисъл ако ще качвате Килиманджаро. Тогава може да комбинирате изкачването с кратера и даже да ползвате автобус от / до Дар.

По мое скромно мнение Танзания (изкачване на Килимаджаро, Занзибар и сафари) + Сейшели в едно пътуване са много дини под една мишница.  От друга страна не знам какво може да правите в Танзания 22 дни. Имайте предвид, че за сафари (ако сте двама) кръвопускате между 500 и 1,500 долара на вечер / ден.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 18 часа, MDavis каза:

Здравейте, 

Предстои ни пътуване до Танзания през месец март, бих искала да попитам за предложения за кратки сафарита(можеби 2 дни )понеже ми се иска да посетим Занзибар, дори обмисляме полет до Сейшелите от Дар Ел Салам.Разполагаме с 20 пълни дни, като искаме да включим възможно най-много места в това време :).

Здравей, пращам ти линк към профила във фб на нашия водач на сафари . Може да го обсъдиш с него.  Още не мога да кажа как е като водач, защото ще пътуваме февруари с него. Но е много отзивчив и ще ти даде идеи

https://www.facebook.com/fkirua

Връзка към коментар

Отправихме запитваме за сафари и Микуми ни дадоха цена от 600 долара за 2 дни, а Селу около 840 долара за 3 дни сафари, не съм убедена какво се включва но това е цена за двама ни. Струва ми се ниска в сравнение с това което съм чела. Целта на пътуването ни е меден месец, но и двамата обичаме приключенията и се опитваме да извлечем максималното от престоя ни. Изкушават ни цените на полетите до Сейшелите -630 паунда .До момента сме платили само полетите до Дар Ел Салам. Аз съм по склонна да пропусна Килиманджаро, понеже четейки разбирам, че отнема време ,доста средства а и не съм запалена планинарка.Обожавам животни, затова съм категорична че искам да посетя сафари, и можеби като всяка жена си представям меден месец на плажа ,затова и се заглеждам по Сейшели и Занзибар. Нямам никакъв опит с тези дестинации и затова моля за съвет. Можеби ще звучи даже глупаво но ще питам вас по опитните с много пътешествия зад гърба ....Как да си организирам пътешествието. ....наближава и вече съм в паника. ..😱🤪😁

Връзка към коментар
преди 2 часа, MDavis каза:

Отправихме запитваме за сафари и Микуми ни дадоха цена от 600 долара за 2 дни, а Селу около 840 долара за 3 дни сафари, не съм убедена какво се включва но това е цена за двама ни. Струва ми се ниска в сравнение с това което съм чела. Целта на пътуването ни е меден месец, но и двамата обичаме приключенията и се опитваме да извлечем максималното от престоя ни. Изкушават ни цените на полетите до Сейшелите -630 паунда .До момента сме платили само полетите до Дар Ел Салам. Аз съм по склонна да пропусна Килиманджаро, понеже четейки разбирам, че отнема време ,доста средства а и не съм запалена планинарка.Обожавам животни, затова съм категорична че искам да посетя сафари, и можеби като всяка жена си представям меден месец на плажа ,затова и се заглеждам по Сейшели и Занзибар. Нямам никакъв опит с тези дестинации и затова моля за съвет. Можеби ще звучи даже глупаво но ще питам вас по опитните с много пътешествия зад гърба ....Как да си организирам пътешествието. ....наближава и вече съм в паника. ..😱🤪😁

Парковете и резерватите не дават цени, дават ги лагери или лоджи в тези паркове / резервати (има различни с различни цени, локации вътре или извън парка, различни драйвс - споделени или само за вас да е джипа).  Селу е много по-добре от Микуми. Кой лагер / лоджа ви дава тази цена и за какво? Трябва да са ви изпратили някаква програма. Три дни са две нощувки. Ако е цена за двама и на мен ми се струва евтино. Трансферите предполагам са отделно? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.