Прескочи до съдържание

Канада [в края на август 2019]


Препоръчани мнения

Здравейте, магеланци. 

 

Бих желал да се допитам до вашите мнения и съвети за предстоящо пътуване до Канада в края на август 2019. Имаме запазени билети с Брюкселските авиолинии за двупосочен полет Брюксел - Монреал, като престоят ни ще е почти 2 седмици. Знам, че е все още далеч, но се опитваме да си измислим някакъв план къде и какво да посетим. Решението да пътуваме до там взех малко спонтанно, та дори не бях набелязал какво точно да видим. Не съм дебнал специално и за някакви по-особени промоции, въпреки че си мисля, че цената, на която закупих билетите е разумна. За отправна точна избрахме Монреал, понеже имаме познати там, които може би ще навестим. 

 

Поразрових се из някои теми във форума в търсене на информация за Канада и виждам, че има доста хора които са били там вече и други, които дори са живели доста време там. Та въпросът ми към тях, както и към всеи друг, който би искал да вземе отношение е за приблизителни съвети какво бихме могли да посетим? Знам, че въпросът е прекалено общ за една толкова необятна страна, но въпреки това привествам вашите идеи, колкото и неконкретни да ви се строят. 

 

Знам, че със сигурност ще направим опит да посетим Ниагара, но смятате ли, че има още нещо, което да класирате в категорията Must see забележителност. 

 

Като ориентир за интересите ни, мога да споделя, че бих желал да постигнем баланс между посещение на по-голям град (от ранга на Монреал), да се помотаме из канадския countryside, за "по-автентична атмосфера" (доколкото може да се говори за такава), сързерцаване на планински и като цяло природни пейзажи, а защо не и на някои любопитни животински видове. Съзнавам, че това на практика обхваща една цяла държава, но както казах - мнение, коментари и критики са добре дошли.

 

Бюджет към момента не сме си определяли, има и доста време до тогава, но при всички положение целим нещо бюджетно, пак с уточнение доколкото е възможно.

 

Благодаря предварително за съдействието ви! 🙂

Връзка към мнение

Аз бих прочел пътеписите от Канада като за начало. Иначе можеш да тагнеш  @Crazy Horse и  @Травеолани за идеи и съвети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

След като ще летите до Монреал и тъй като това ви е първо посещение, бих ви посъветвала да се фокусирате върху източната част на Канада – Монреал, Квебек Сити, Торонто, Ниагарския водопад, и някъде около тях да посетите и по-дивата природа. Сигурна съм, че има много красиви места за посещение, за съжаление не мога да помогна с по-конкретни съвети, защото  тази част на Канада ми е напълно непозната. Била съм два пъти в Торонто за кратко и това е.

На теория, ако бюджетът ви го позволява, може да изкарате 1 седмица на изток и 1 на запад (Ванкувър, Виктория, Уислър или Калгари и парковете около него в Скалистите планини), но ще бъде страшно натоварена програма. В западната част на Канада (Британска Колумбия и Албърта) има много за гледане, там бих могла да ви бъда полезна с информация. Канада е огромна страна, полет от Монреал до Ванкувър сигурно е около 6 часа, а и цените са много високи. Затова и съветът ми е да се фокусирате към източната част.

Може би @Crazy Horseще може да помогне със съвети за там, мисля че е живял в тази част.

Също така и @Denitsa.S има няколко теми тук във форума и обикаляше миналата година точно в района на Торонто и Монреал (не мога да тагна Деница поради някаква причина).

J

Редактирано от Травеолани
Връзка към мнение

Здравей, bilboris!

Много добре си го измислил. Според мен, при условие, че ще летите до Монреал е най-добре да се концентрирате върху провинциите Квебек и Онтарио, предвид разстоянията в Канада. Аз съм бил принципно във всички канадски провинции освен Нюфаундленд, но точно тези Квебек и Онтарио ги познавам много добре, така че разчитай на съвети и информация от мен. Но, както akair, правилно е направил вече като ме е тагнал, тагвай ме и ти, че иначе пропускам някои теми.
По принцип има и обществен транспорт за местата, които ще ти препоръчам, но може да вземете и кола под наем, за да ви бъде по-удобно.
Като градове в Квебек, препоръчвам добра обиколка на Монреал със Стария град, базиликата Нотр Дам, Ораторията Сен Жозеф, хълма Мон Роаял, ботаническата градина задължително и ще помисля още, сега пиша на прима виста. Ако искате да видите и индиански резерват, Ока е много близко до Монреал. Там легендарното племе Мохок организира бунт последно през август 1990 г. Също много интересна история, ще допълня във следващ постинг ако ти е интересно. За съжаление ще изпуснете местния индиански паууау, защото ще е през юли.
https://kahnawakepowwow.com
Другият град, който не трябва да пропускате е Квебек Сити или на френски Виль дьо Кебек. Там е станала легендарната битка между англичаните и французите по време на Седемгодишната война на 13 септември 1759 г. Ох, тук ще се спра, че магистърската ми дипломна работа е за тази война и ще се отплесна в лекция. Колко ми трябва на мен, аз съм маниак на тази тема.😀
Като сте видели Монреал и Квебек Сити, отивайте в посока Отава. Квебек Сити е на около 250 км на изток, а Отава е на 200 км на запад. Два дни за Квебек Сити и 3 за Монреал са достатъчни. По пътя за Отава може да идете до Омега парк. Там ще видите различни животни и може дори да ги храните. Яко е, ще ви хареса, щом се кефите на природа.
Отбийте се в Отава, не повече от 2 дни. Ще ви направя програма и за там.
От Отава ако сте с кола може да минете и през ферма за кленов сироп да видите как се прави, също е интересно.
От Отава, отивайте в Торонто, там ви трябват също 3 дни и от там Ниагара Фолс и Ниагара он дъ лейк. Може да пробвате канадски вина там.
В зависимост какви ви е интересно още мога да добавя още предложения, квебекският планински курорт Мон Тремблан за ден, Кингстън и Хилядата езера в Онтарио и т.н.
Но, предложението ми е да се движите в тези две провинции.

 

Питай смело каквото те интересува, сега писах бързо и повърхностно, че пак съм затрупан от работа.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел

@Crazy Horse, и ние благодарим, че и нас ни чака същият район през април, но сега сме се концентрирали върху друго пътешествие, та ще следим тази тема.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Здравко Ангел каза:

@Crazy Horse, и ние благодарим, че и нас ни чака същият район през април, но сега сме се концентрирали върху друго пътешествие, та ще следим тази тема.

Ще се радвам ако и на вас мога да помогна с идеи. Ако отивате през април, то трябва да идете в някоя кленова ферма или sugar bush на английски/кабан а сюкр-cabane à sucre на френски, защото точно през март и април се добива сокът от дърветата, от който става кленов сироп. Ето една такава ферма до Отава, в коят осъм бил и снимка от мястото от личните ми архиви.
https://www.fultons.ca

Sugar bush.JPG

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, Здравко Ангел каза:

@Crazy Horse, и ние благодарим, че и нас ни чака същият район през април, но сега сме се концентрирали върху друго пътешествие, та ще следим тази тема.

Ако можете да отложите пътуването за втората половина на Май, разликата с Април би могла да бъде от земята до небето! Това е най-красивият период за мен за провинциите Квебек и Онтарио. Аз лично го харесвам повече даже и от ранната есен. Дърветата са цъфнали, всичко се е разеленило, някъде там беше и фестивала на лалетата в Отава. Времето е приятно топло, преди да са започнали ужасните влажни и лепкави летни жеги. През Април може да бъде много усойно и неприятно и още да има заледен сняг по улиците.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 5 минути , FlyTraveler каза:

Ако можете да отложите пътуването за втората половина на Май, разликата с Април би могла да бъде от земята до небето! Това е най-красивият период за мен за провинциите Квебек и Онтарио. Аз лично го харесвам повече даже и от ранната есен. Дърветата са цъфнали, всичко се е разеленило, някъде там беше и фестивала на лалетата в Отава. Времето е приятно топло, преди да са започнали ужасните влажни и лепкави летни жеги. През Април може да бъде много усойно и неприятно и още да има заледен сняг по улиците.

Ами Шер не се е посъветвала с теб и си е планирала концерта за 24 април, та и ние покрай нея ще трябва да помръзнем 🙂 С две думи - не търпи отлагане. Дано да е по-топличко, че изобщо не си падаме по студовете.

Редактирано от Здравко Ангел
  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Crazy Horse каза:

Ока е много близко до Монреал. Там легендарното племе Мохок организира бунт последно през август 1990 г. Също много интересна история, ще допълня във следващ постинг ако ти е интересно.

Бях в Монреал точно по време на бунта на индианците в Ока през лятото на 1990 г. Вече бяха извикали федералната армия и военни хеликоптери кръжаха постоянно над града.  По време на референдума за независимост на Квебек също живях там, но не можех да гласувам, защото бях резидент на Онтарио. Виж по време на терористичните акции на квебекските сеператисти още съм бил ученик в България 🙂 🙂 🙂 

преди 21 минути , Здравко Ангел каза:

Ами Шер не се е посъветвала с теб и си е планирала концерта за 24 април, та и ние покрай нея ще трябва да помръзнем 🙂 С две думи - не търпи отлагане. Дано да е по-топличко, че изобщо не си падаме по студовете.

Края на месеца, дано да имате късмет... Там много бързо от студено става топло (и обратно през есента), понякога за 3-4 дни.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

FlyTraveler, много си прав, приятелю, двоен сънародник и двоен градски! Май месец е прекрасен, наистина и на мен ми е любим в Онтарио, но Здравко и Ангел също ги разбирам. Шер е класика.


Колкото до кризата в Ока, ще се радвам да споделиш лични впечатления. А, за останалите магеланци да кажа на кратко, че кризата в Ока се случва между 11 юли-26 септември 1990 г. Частна компания решава да разшири местното игрище за голф, като се разшири на земя, за която индианците Мохок казват, че е тяхна и я считат за свещена, защото това е старо индианско гробище. Съдът отсъжда в полза на голфистите и в резултат, индианците издигат барикади на пътя към тяхната територия. Идват и доброволци от САЩ да им помагат. Квебекската полиция се опитва да им разтури барикадата, но първият полицай, който се приближава е убит от Мохок. Квебекското правителство е в паника и моли за подкрепа канадската армия. След дълги преговори, Мохок се съгласяват да вдигнат барикадите, а земята е предадена официално на племето едва през 1997 г. Ето една емблематична снимка от този период. Воин Мохок срещу канадски войник. Снимката е от интернет, не е моя.

Oka-Crisis1990-STANDOFF-Photo-Shaney-Komulainen-Canadian-Press.jpg

  • Харесвам 9
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
14 hours ago, bilboris said:

Здравейте, магеланци. 

 

Бих желал да се допитам до вашите мнения и съвети за предстоящо пътуване до Канада в края на август 2019. Имаме запазени билети с Брюкселските авиолинии за двупосочен полет Брюксел - Монреал, като престоят ни ще е почти 2 седмици. Знам, че е все още далеч, но се опитваме да си измислим някакъв план къде и какво да посетим. Решението да пътуваме до там взех малко спонтанно, та дори не бях набелязал какво точно да видим. Не съм дебнал специално и за някакви по-особени промоции, въпреки че си мисля, че цената, на която закупих билетите е разумна. За отправна точна избрахме Монреал, понеже имаме познати там, които може би ще навестим. 

 

Поразрових се из някои теми във форума в търсене на информация за Канада и виждам, че има доста хора които са били там вече и други, които дори са живели доста време там. Та въпросът ми към тях, както и към всеи друг, който би искал да вземе отношение е за приблизителни съвети какво бихме могли да посетим? Знам, че въпросът е прекалено общ за една толкова необятна страна, но въпреки това привествам вашите идеи, колкото и неконкретни да ви се строят. 

 

Знам, че със сигурност ще направим опит да посетим Ниагара, но смятате ли, че има още нещо, което да класирате в категорията Must see забележителност. 

 

Като ориентир за интересите ни, мога да споделя, че бих желал да постигнем баланс между посещение на по-голям град (от ранга на Монреал), да се помотаме из канадския countryside, за "по-автентична атмосфера" (доколкото може да се говори за такава), сързерцаване на планински и като цяло природни пейзажи, а защо не и на някои любопитни животински видове. Съзнавам, че това на практика обхваща една цяла държава, но както казах - мнение, коментари и критики са добре дошли.

 

Бюджет към момента не сме си определяли, има и доста време до тогава, но при всички положение целим нещо бюджетно, пак с уточнение доколкото е възможно.

 

Благодаря предварително за съдействието ви! 🙂

Здравей,

след като ще идвате в Канада за 2 седмици, задължително елате на запад - Banff и Jasper National Parks са must see. Разстоянията да не ви плашат толкова, Калгари е на 4 часа от Торонто или Монтреал. Гледайте Westjet, Flair Air и flyswoop.com, Air Canada също пускат промоции.

 

Имайте предвид че ще ви трябва и кола под наем и поне 5 дни, но наистина си заслужава и е уникално 🙂 На 100% ще видите мечки и други животински видове (много от тях).

Аз живея в района и съм ходил доста по тези места, така че ако имате въпроси питайте смело, ще се радвам да помагам 🙂 

 

 

Редактирано от Ou7law
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Граф Вронски

Здравейте, 

ще следя темата с голям интерес, тъй като и аз имам пътуване в Канада за първата седмица на май. Ще бъда на гости при роднини в Ниагара Фолс, но още не съм седнал да помисля как да си организирам програмата. 🙂

@Здравко Ангел, ех, как съм изпуснал, че Шер ще има концерт в Канада, можеше да нагодя нещата. 😞 Живот и здрав, the next time. Весело изкарване на вас! 😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бях за две седмици в Канада в края на април и началото на май. Но ние кацнахме в Торонто. Там два дни са достатъчни. Един ден за Ниагара.От Торонто тръгнахме към Монреал, като си направихме маршрут през Belleville, от там път 62, който след това става с номер 33 през Picton до Glenora от където има безплатен ферибот през 15-20 мин и от там към Кингстън.Маршрута е много спокоен,  минава през част от резерват и през езерата,  гледките са невероятни. В Кингстън пристигнахме по обяд, за съжаление сезона не беше започнал и нямаше лодка за по 1000 езера да наемем. Пристигнахме в Монреал късния следобяд. За там са ви необходими два дни, по горе @Crazy Horse е описал доста от нещата,  които да видите. @DenitsaS има прекрасен пътепис, въпреки че тя е била  в друг сезон, доста неща "откраднах" от нея :). От Монреал тръгнахме към Квебек, като хванахме магистрала  132, която е от дясната страна  на реката. На връщане от Квебек към Отава пътувахме по магистралата от другата страна на реката, за да е разнообразен пътя. За Квебек  и околноста два дни трябват. Много е красиво на водопада Montmorency и вливането му в Сейнт Лорънс. Ние бяхме с кола и ползвахме платения паркинг и лифта да се качим до водопада. Има цена за паркинг и паркинг с лифт. Оказа се,  че горе на водопада има безплатен паркинг. За това ви съветвам ако решите да отидете да не се набутвате за лифта а само долу за паркинга,  да видите и направите снимки и после да се качите с колата горе на безплатния. От там на около час е индианския резерват Wendake, където има автентични забележителности и магазини за сувенири. Както и много добър ресторант с местни ястия с месо от бизон.Ако сте с кола, горивото в резерватите беше доста по евтино.Restaurant La Traite се казва. От там тръгнахме за Отава, където пак два дни са необходими. От там ние отидохме за три дни в Algonqiun Provicial Park, където е страшно красиво и има безброй езера. 

Това пътешествие ние го правихме с кола. Според мен за две седмици се насладете на източната част на Канада, ако тръгнете да съчетавате със западната ще претупате много от нещата и няма да се насладите.

Западната аз си я оставих за отделно пътуване. 

Редактирано от Branko
  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 45 минути , Branko каза:

 @DenitsaS има прекрасен пътепис,

Къде е този пътепис? Отивам в Пътеписи → Северна Америка → Канада и Гренландия и там намирам само два: на Crazy Horse и на Bell@.

Връзка към мнение
преди 17 минути , Граф Вронски каза:

Къде е този пътепис? Отивам в Пътеписи → Северна Америка → Канада и Гренландия и там намирам само два: на Crazy Horse и на Bell@.

В личния ѝ блог 🙂 Заповядай 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз едва сега виждам, че сте ме тагнали в темата и малко късно се включвам. Моето посещение беше за около 15 дни, но в най-големия студ за Нова Година, така че не мога да дам много съвети за outdoor activities 😄  Според мен може да си позволите 2-3 дни в Торонто, един от които да е за Ниагара. Този район е известен с винарните си и съм чувала, че имало много идилични села, когато не са покрити със сняг 🙂После сте в посока Отава като минете през Кингстън, за да разгледате Thousand Islands. Там трябва да прецените колко нощувки бихте отделили, самото село Гананок(уей) е доста малко и цените май са високи през туристическия сезон, но може да спите в Кингстън, който пак е близо. През януари река Сейнт Лорънс беше замръзнала и пак беше страшно красиво, нямам търпение да отида през лятото. За Отава един ден стига, като задължителното е посещение на сградата на парламента (безплатно е, но трябва да си вземете билетите предварително, защото са определен брой групи за деня). В Монреал ден и половина не ми бяха достатъчни, поне 2 пълни трябват. Катедралата е уникална, не съм виждала такава красота никъде в Европа. Иначе доста неща пропуснах заради времето, просто на -25 до - 30 не може да обикаляш навън с часове. По-конкретно не мога да напиша, защото не знам какво ви е интересно като забележителности, но питайте 😉

  • Харесвам 3
Връзка към мнение


Според мен ще е лудница ако се включва и Западна Канада за толкова кратко време. Все още мисля, че най-добре е да се концентрирате на Квебек и Онтарио като начало. Аз бих включил със сигурност Кебек Сити и околността, като водопада Монморанси, както Бранко ви е посъветвал, Монреал, парка Омега по пътя към Отава, самата Отава и от там Торонто и Ниагара. Евентуално, ако имате още малко време може да се отбиете до сафари парка в Кеймбридж, Онтарио, който е доста близко до Ниагара, както и Таузънд айлъндс с Кингстън, но това спокойно може да се прескочи, ако нямате достатъчно време. Иначе до Отава също има едно китно градче в британски стил - Пърт, Онтарио, но това е само ако имате време.

 

А, вече за второ пътуване в Канада бих ви посъветвал да се насочите само към Западна Канада, в провинциите Албърта и Британска Колумбия, като включите Калгари, Банф, Лейк Луис, Ванкувър, Уистлър, Виктория и други места, които вече магеланците, които живеят в Западна Канада ще ви посъветват. Аз съм бил на горепосочените места и мисля, че си струва да се видят. Самият Калгари не толкова, не ме впечатли кат оград с нищо, но природата наоколо е невероятна!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Много благодаря на всички, които са се включили досега с мнение и препоръка, оценявам отделеното от вас време. Дадохте ми повод за размисъл, продължавам да препрочитам написаното от всички, за да съм сигурен, че ще го осмисля добре. Колкото и да не ми се иска да го призная, времето ни е ограничено, а и не бих казал, че сме особено опитни пътешественици/туристи, поради което в нашия конкретен случай е по-добре да заложим на нещо "по-сигурно" като план, за да не се окажем неподготвени. Хубавото към момента е че имаме доста време до тогава да решим какво искаме да видим, така че в този смисъл нищо не е все още фиксирано, освен датите, в които се предполага, че ще пътуваме.

 

Моля ви да продължавате да споделяте мнения и впечатления, виждам, че са полезни и за други хора, така че каквото и да ви дойде на ума е добре дошло. 

 

Още веднъж ви благодаря за написаното, за помощта и отзивчивостта. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

П.С.

 

Може ли да помоля, ако имате възможност, да изпратите линк и до други пътеписи за Канада (ако са за Онтарио и Квебек, още по-добре), тъй като и аз успявам да намеря 2 в секцията Канада и Гренландия. Прочетох този на @DenitsaS и искам да й благодаря за написаното - създава много приятно настроение, особено предвид предстоящите празници. 

 

Благодаря ви предварително! 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте отново, магеланци. 

 

Отново искам да ви потормозя с някой и друг въпрос относо предстоящото ни пътешествие. Твърдо сме решени да се придържаме към Квебек и Онтарио. Може би до някаква степен е недостатък, че началната точна на пътешествието ни е Монреал - като гледам повечето екскурзии тръгват от Торонто. Не знам доколко правилно, но сме решили да наемем кола под наем - за съжаление сме много боси в процедурата и не знам дали е най-доброто решение да се престрашим конкретно за вслучая като за първи път. Като предварителен маршрут гледаме следния вариант, който се доближава до това, което @Crazy Horse беше начертал в самото начало, с разликата, че се движи в обратна посока, но това не е непоправимо, просто използвам наготово маршрута, за да визуализирам идеята си за (собствено) улесение:

image.png.d97df41eece17c1ab1d9471f863178d2.png

В него липсва Квебек сити, който също бихме могли да добавим. Въпросът е дали ще стигне времето, понеже реално имаме 11 пълни дни, та не знам дали не бихме се "отдалечили" прекалено. Идеята е колата под наем да вземем от летището в Монреал, където и да я върнем впоследствие. Добавайки Квебек Сити, как ви се струва като разстояние и мислите ли, че е постижимо за 11 дни? Ако пък случайно ви се стори, че много се жалим и мислите, че има шанс нещо непременно да бъде добавено, споделяйте. Също така, ако имате препоръка за някоя offline карта, която бихме могли да ползваме за навигация, ще сме признателни, понеже като гледам "екстрите" за GPS навигация на rent a car компаниите са доста солени. Благодаря предварително, чувствайте се свободни да се включите с идеи, критики и препоръки. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Квебек задължително го посетете, намерете време, че ще съжалявате после.

За 11 дни карането няма да ви натежи, там се кара спокойно въпреки разстоянията.

Ако не се лъжа Google Maps в offline mode поддържа навигация, с която спокойно можете да си бръмчите.

Моят съвет е да видите Отава за няколко часа, Ниагара за половин ден от Торонто и на другите места по 2-3 дни.

 

Връзка към мнение
На 11.06.2019 г. в 15:07, bilboris каза:

Също така, ако имате препоръка за някоя offline карта, която бихме могли да ползваме за навигация, ще сме признателни, понеже като гледам "екстрите" за GPS навигация на rent a car компаниите са доста солени. Благодаря предварително, чувствайте се свободни да се включите с идеи, критики и препоръки. 

Разгледай ето тази тема 

 

 

Връзка към мнение

Много ви благодаря за мненията и препоръките. Започнах по-подробно да разглеждам опциите за коли под наем, реално ще ползваме такава 9 пълни дни и в момента се ориентирам в цени и доставчици на такива услуги. Резглеждам оферти от Hertz, Budget, Avis, като базовата цена и при трите за интересуващия ни период се върти около 500 долара... Без допълнителни застраховки. Бихте ли могли да препоръчвате някоя алтернативна компания или евентуално брокер, с който да наемем кола, понеже все още ми е много неясна схемата с колите под наем? Благодаря предварително! 

Връзка към мнение
преди 2 часа, bilboris каза:

Много ви благодаря за мненията и препоръките. Започнах по-подробно да разглеждам опциите за коли под наем, реално ще ползваме такава 9 пълни дни и в момента се ориентирам в цени и доставчици на такива услуги. Резглеждам оферти от Hertz, Budget, Avis, като базовата цена и при трите за интересуващия ни период се върти около 500 долара... Без допълнителни застраховки. Бихте ли могли да препоръчвате някоя алтернативна компания или евентуално брокер, с който да наемем кола, понеже все още ми е много неясна схемата с колите под наем? Благодаря предварително! 

Не сте споменали периода, но при рентакар има очертана тенденция , цените да намаляват с наближаване на наема. Ориентировачно, вижте priceline.com, през брокер винаги излизат по-добри цени. 300-350$ за 9 дни е  нормалната цена, допълнителни застраховки отделно.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.