Прескочи до съдържание

Канада [в края на август 2019]


Препоръчани мнения

Кола под наем за същия подобен маршрут в началото на Септември съм резервирал през rentalcars и за някаква мъничка Hyundai Accent ще платя 400 лева. Ние сме 3-ма и ще ни е ОК. В това обаче не влиза застраховка, защото съм направил външна такава към worldnomads. Имаше някъде из форума тема и за това. 

Връзка към мнение
преди 11 часа, boogy83 каза:

Кола под наем за същия подобен маршрут в началото на Септември съм резервирал през rentalcars и за някаква мъничка Hyundai Accent ще платя 400 лева. Ние сме 3-ма и ще ни е ОК. В това обаче не влиза застраховка, защото съм направил външна такава към worldnomads. Имаше някъде из форума тема и за това. 

Много ти благодаря за информацията. А реално коя компания ти отдава колата под наем и трябваше ли ти задължително кредитна карта за резервацията или искаха ли ти такава, за да си вземеш колата от офиса им? 

Връзка към мнение
преди 8 часа, boogy83 каза:

Discount Quebec.

Да навсякъде се иска кредитна карта. Май досега не ми се е случвало без кредитна карта да взема кола.

Благодаря ти. За нощувките къде гледаш, каква навигация мислиш да ползваш и ако нямаш против въпроса ми приблизително какъв бюджет сте си определили на човек (ако сте правили такава сметка)? 

Връзка към мнение

Ако телефона ти е с вграден джипиес чип, може да ползваш нави в офлайн режим ( с предварително свалена карта на региона) , аз ползвам maps.me .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бяхме в Канада 14дни/ Ниагара, Торонто,Кингстън,  Монреал, Квебек, Отава... /  и ползвахме maps.me.Не сме имали проблем с тази навигация, дори и по забутани индиански резервати и езера

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Нахвърлях един примерен план, който бих желал да разгледате и критикувате, понеже не знам дали бихме могли да се справим с него.  Планът е засега в много суров вариант, но просто искам да споделите мнение за него в този му вид, след което ще уточним и детайлите. Дистанция и времетране, които съм споменал по-долу съм взел от Google maps, така че са приблизителни.

Предварителни бележки:

1. Колебая се дали едната нощувка в Торонто да не отпадне и да "издърпаме плана" с един ден напред с цел да имаме 1 ден в повече за Квебек:

2. Приемаме предложения за нощувка някъде по маршрута Algonquin Park - Отава:

-       Събота, 31-ви август 2019, 16:15 часа местно време – пристигане в Монреал – нощувка;

-       1-ви септември – Монреал;

-       2-ви септември – Монреал;

-       3-ти септември – отпътуване от Монреал за Гананок (времетраене на пътуването – 2 часа и 45 минути, 258 километра); 2-3 часово посещение на Thousand Islands; отпътуване за Торонто (времетраене - 2 часа и 48 минути, 289 километра) – нощувка в Торонто; (тук се събира повечко път сякаш)

-       4-ти септември – Торонто;

-       5-ти септември – Торонто; ?

-       6-ти септември – еднодневно посещение на Ниагарския водопад и Niagara-on-the-Lake – нощувка в Торонто;

-       7-ми септември -Торонто - Algonquin Park (времетраене – 3 часа и 4 минути, 300 километра) + отпътуване за Отава и нощувка някъде по маршрута Algonquin Park - Отава;

-       8-ми септември – отпътуване за Отава, разглеждане на града и нощувка там;

-       9-ти септември – Отава до Квебек (времетраене – 4 часа и 26 минути, 445 километра) – нощувка в Квебек;

-       10-ти септември – разглеждане на Квебек с евентуално посещения на водопад Montmorency; нощувка в Квебек;

-       11-ти септември – Квебек до Монреал (времетраене – 2 часа и 45 минути, 255 километра); последна нощувка в Монреал;

-       Четвъртък, 12-ти септември, 19:25 часа – отпътуване от Монреал.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, bilboris каза:

   6-ти септември – еднодневно посещение на Ниагарския водопад и Niagara-on-the-Lake – нощувка в Торонто;

Споделям лично впечатление: за мен Ниагарският водопад е по-красив вечер, когато е осветен. По този повод планирах нощувка там, и на следващата сутрин ранно тръгване за Монреал. Във вашия случай, тръгване към Algonquin Park.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, bulpa каза:

Споделям лично впечатление: за мен Ниагарският водопад е по-красив вечер, когато е осветен. По този повод планирах нощувка там, и на следващата сутрин ранно тръгване за Монреал. Във вашия случай, тръгване към Algonquin Park.

Освен това, ако се нощува на водопада, ще може след като го посетите и сте мокри и погизнали да отскочите до хотела да се посушите и преоблечете. Аз също се колебая за нощувка там, но откъм време не знам как ще го натаманя.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

@Crazy Horse като вещ по темата, ще се радвам да чуя мнение и някой ценен съвет от теб по отношение на начертания по-горе план, стига да имаш възможност, разбира се. Сещаш ли се за още нещо интересно по маршрута, което да си заслужава да се види, като цяло сме отворени за всякакви преживявания, така че препоръките могат да бъдат от всякакво естество. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

Аз живея на входа на Algonquin park в Хънтсвил, Мускока. Ако някой минава от тук може да се обажда. Мога да приемам и за нощувка. Има и кленова ферма, но те са по-интересни през зимата. 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.