Прескочи до съдържание

Хамбург - местоположение на хотел


bibi

Препоръчани мнения

Ние ще бъдем в Германия 01.02-05.02.19, та затова зачетох идеите на закрито :). Основна цел на пътуването е German tank museum в Мунстер, но имаме и 2 дни в Хамбург. Иска ми се поне единия ден да оставим колата в хотела, та питането е този хотел с добро местоположение ли е за разходки "по центъра" и около пристанището:  https://www.booking.com/hotel/de/arcotel-rubin.bg.html?aid=376395;label=bookings-naam-oLxQxQRQ6kH5X8k*wJJZCgS267754240709%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap22%2C154%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-294889295733%3Akwd-300761756541%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm;sid=6c59b7c59ab0f021340b43d62798d8ea

Връзка към коментар
преди 31 минути , bibi каза:

Ние ще бъдем в Германия 01.02-05.02.19, та затова зачетох идеите на закрито :). Основна цел на пътуването е German tank museum в Мунстер, но имаме и 2 дни в Хамбург. Иска ми се поне единия ден да оставим колата в хотела, та питането е този хотел с добро местоположение ли е за разходки "по центъра" и около пристанището:  https://www.booking.com/hotel/de/arcotel-rubin.bg.html?aid=376395;label=bookings-naam-oLxQxQRQ6kH5X8k*wJJZCgS267754240709%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap22%2C154%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-294889295733%3Akwd-300761756541%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm;sid=6c59b7c59ab0f021340b43d62798d8ea

Мястото не е лошо, близо сте до Централна гара, от там имате всякакви връзки с градския транспорт. Но самата улица не е много хубава, там е малкият Истанбул. През деня няма проблем, но вечер не бих препоръчала да се разхождаш там. Аз съм минавала преди години и наистина се уплаших от гледката.

Може би за прибиране вечер е да се прибирате от страната на U Lohmülenstrasse.

Връзка към коментар

Благодаря ! Малко смених концепцията с това:

Holiday Inn Express - Hamburg - City Hauptbahnhof

https://www.booking.com/hotel/de/holiday-inn-express-hamburg-city-hauptbahnhof-hamburg.bg.html?age=9&age=12&aid=964694&app_hotel_id=2111415&checkin=2019-02-06&checkout=2019-02-07&from_sn=android&group_adults=4&group_children=2&label=Share-sXMU7j%401543318421&no_rooms=2&req_adults=4&req_age=9&req_age=12&req_children=2&room1=A%2CA%2CA%2CA%2C9%2C12

заради по-добра цена, моля за мнение и спирам да досаждам. 🙂

 

Редактирано от bibi
Връзка към коментар
преди 2 минути , bibi каза:

Благодаря ! Малко смених концепцията с това:

Holiday Inn Express - Hamburg - City Hauptbahnhof

http://www.booking.com/Share-IoVQmnj заради по-добра цена, моля за мнение и спирам да досаждам. 🙂

 

Мисля, че това е по-добър избор. Малко повече трябва да ходите пеша, примерно до Централна гара, но точно толкова е и пътя до Speicherstadt. От тази страна на Центр.гара е по-цивилизовано. 😉

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря и на двете ви ! Ще погледна и другия, но май ми се иска да сме по-централно, пък макар и да ходим повечко пеша, освен, ако не е кучи студ.

п.с. срам, не срам до днес си мислех, че БраниВ е...мъж. А съм й гледала профила, щот сме адашки. УФСЪ съм голяма !

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, bibi каза:

Благодаря и на двете ви ! Ще погледна и другия, но май ми се иска да сме по-централно, пък макар и да ходим повечко пеша, освен, ако не е кучи студ.

п.с. срам, не срам до днес си мислех, че БраниВ е...мъж. А съм й гледала профила, щот сме адашки. УФСЪ съм голяма !

Много адаши сме в тоя форум, а винаги съм си мислела,че моето име е много рядко. И аз не бих си помислила, ча сме адашки, но приятно ми е да се запознаем!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Може ли малко инфо за закупуване на билети за гр. транспорт. Ще сме с кола под наем, мисля да ползваме и хоп он хоп оф автобус ,но ако се наложи да ползваме автобус могат ли да се купят еднократни билети от шофьора или само от автомат  ? Автоматите имат ли английско меню ? Пробвах да си купя онлайн, нооо сайта както беше на английски, точно страницата за покупки е само на немски. 🙂

Връзка към коментар
преди 4 часа, bibi каза:

Може ли малко инфо за закупуване на билети за гр. транспорт. Ще сме с кола под наем, мисля да ползваме и хоп он хоп оф автобус ,но ако се наложи да ползваме автобус могат ли да се купят еднократни билети от шофьора или само от автомат  ? Автоматите имат ли английско меню ? Пробвах да си купя онлайн, нооо сайта както беше на английски, точно страницата за покупки е само на немски. 🙂

Билети могат да се купят от шофьора. Пробвайте все пак през приложението (HVV) дали не може да купите билет, защото ако се наложите да ползвате друг вид транспорт няма кой да ви продаде билет освен автомата

преди 4 часа, ruwenzogy каза:

И още един въпрос - колко ориентировъчно е цената на такситата на километър в Хамбург ?

Начална цена 3.5 евро. Всеки километър се таксува 2.5. Над 9км. изминато разстояние цената пада до 1.5/км

Ако някой иска да си пусне целият текст през транслате за по-подробна информация

 

https://www.hamburg.de/taxi/2936756/taxi-fahrpreise/

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
11 minutes ago, bibi said:

През приложението има и английски. Благодаря ! 

На автоматите също има меню на английски.По-добре си купи билет предварително и не забравяй да си го валидираш при качване. Не си спомням как беше в Хамбург, но в повечето градове билета от шофьора е по-скъп някъде с повече от 50%. Като цяло, ако си вземеш хотел около централната гара едва ли ще ти се наложи да ползваш градски транспорт, защото центъра е сравнително компактен, но зависи разбира се колко точно е студено. Аз съм бил януари в Хамбург и всички канали бяха замръзнали, вкл. на пристанището имаше сигурно над 90% ледоход. Температурата беше -20, а се усещаше като -30 поне. Вятъра там е направо пронизващо студен през зимата дори при не толкова ниски температури, затова си носи топли дрехи и обувки, ако смяташ да обикаляш. 

Около централната гара има много просяци, бежанци, цигани и т.н но не се притеснявай те са почти навсякъде вече в Германия и обикновено не правят проблеми, но си имай едно на ум . 

Връзка към коментар
преди 3 минути , Jorro каза:

Не си спомням как беше в Хамбург, но в повечето градове билета от шофьора е по-скъп някъде с повече от 50%.

Няма такова нещо, разликата е макс.  10%. Специално за Хамбург 3%

 

Alle Einzel- und Tageskarten erhalten Sie in der HVV-App (3% Rabatt), am Ticket-Automaten und auch direkt beim Busfahrer.

Връзка към коментар

Можеш да си купиш от шофьора и мисля че не са по-скъпи - то трябва да кажеш зоната до която си и от там зависи колко ще ти е билета. HVV има на английски. В Хамбург не се валидират билетите за метрото.

преди 20 минути , Jorro каза:

Аз съм бил януари в Хамбург и всички канали бяха замръзнали, вкл. на пристанището имаше сигурно над 90% ледоход. Температурата беше -20, а се усещаше като -30 поне. Вятъра там е направо пронизващо студен през зимата дори при не толкова ниски температури, затова си носи топли дрехи и обувки, ако смяташ да обикаляш. 

Коя година това? Че ми се струват доста ниски температури за Хамбур. Виж вятъра е ужасен!

Връзка към коментар
Just now, temporary said:

Можеш да си купиш от шофьора и мисля че не са по-скъпи - то трябва да кажеш зоната до която си и от там зависи колко ще ти е билета. HVV има на английски. В Хамбург не се валидират билетите за метрото.

Коя година това? Че ми се струват доста ниски температури за Хамбур. Виж вятъра е ужасен!

 

Преди 6 години бяхме там януари и умряхме от студ, иначе преди 2 години мръзнах и март месец там, нямаше сняг, бяха положителни температурите, но вятъра ни изпоразболя всички. 

Ето малко снимки,които изрових от онази зима... Помня , че разходките ни се ограничаваха до 5 мин ходене и влизане в магазин да се постоплим 😄 :d 

 

Снимка на Georgi Kolev.

 

Снимка на Georgi Kolev.

 

 

Снимка на Georgi Kolev.

 

Снимка на Georgi Kolev.

Снимка на Georgi Kolev.

Връзка към коментар

Благодаря на всички включили се ! Предвидила съм времето уж, затова ще гледам да сме повече на закрито, освен топлите дрехи. Вече купих билети за музея на миниатюрите да не чакаме на опашка. Може да видим и този на шоколада, че ни е на път. Чудя се и за Hamburg dungeon или восъчните фигури. Втория ден ще вземем hop on hpo off, а третия може да скочим до Любек или Бременхафен, защото полетът ни е чак в 19.30 ч. Предполагам по пътя за летището има бензиностанции, където да зредим колата ? Поне на картата видях 1.:)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.