Прескочи до съдържание

Кредитните карти в САЩ


Препоръчани мнения

преди 3 часа, Borislav Ivanov каза:

(с изключение на AMEX - в америка още си държат на swipe and sign макар и да се опитват да ги обновят) 

 

Няма такова нещо , всички са с чип от две години, подписа обаче остава тъй като е по-надежден от ПИН.

Връзка към коментар
18 hours ago, stanislavpp said:

Няма такова нещо , всички са с чип от две години, подписа обаче остава тъй като е по-надежден от ПИН.

Да те са с чип са от много отдавна, имаше и едни с някакъв странен чип по едно време (не по EMV стандарта) 

Друг е въпроса дали се ползва. 

До сега нямам и една траксакция с AMEX през чип. 

 

Опитват да я въведат много сериозно технологията, но освен AMEX има много карти там които те първа ще въвеждат EMV чиповете. 

Отделно е голям проблема с ПОС терминалите, там не се предоставят и подменят от банките както е тук, а се закупуват от търговцитя и имайки предвид, че терминалите не са евтини особено като имаш стотици за смяна .... Абе не става бързо да кажем. 

То за това и направиха търговците да поемат вината за измамни транзакции ако не са минали на чип технологията. 

 

Е то оставаше и пин да им иска - ужас и то на 20 тина кредитни карти на човек... 

Връзка към коментар
преди 48 минути , Borislav Ivanov каза:

Да те са с чип са от много отдавна, имаше и едни с някакъв странен чип по едно време (не по EMV стандарта) 

Друг е въпроса дали се ползва. 

До сега нямам и една траксакция с AMEX през чип. 

 

Опитват да я въведат много сериозно технологията, но освен AMEX има много карти там които те първа ще въвеждат EMV чиповете. 

Отделно е голям проблема с ПОС терминалите, там не се предоставят и подменят от банките както е тук, а се закупуват от търговцитя и имайки предвид, че терминалите не са евтини особено като имаш стотици за смяна .... Абе не става бързо да кажем. 

То за това и направиха търговците да поемат вината за измамни транзакции ако не са минали на чип технологията. 

 

Е то оставаше и пин да им иска - ужас и то на 20 тина кредитни карти на човек... 

Отново ще се повторя , но няма в САЩ “ ...много карти , които тепърва ще въвеждат чипове” . Всички КК от края на края на 2015 и началото на 2016 излизат с EMV chip, включително и AMEX .Не съм виждал от година нито една карта без, освен някои стари дебитни карти. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
12 hours ago, stanislavpp said:

Отново ще се повторя , но няма в САЩ “ ...много карти , които тепърва ще въвеждат чипове” . Всички КК от края на края на 2015 и началото на 2016 излизат с EMV chip, включително и AMEX .Не съм виждал от година нито една карта без, освен някои стари дебитни карти. 

Не оспорвам, че Amex въведоха чипове вече, макар че наскоро съшо видях centurion карта без. 

Citi prestige преди сигурно 2 месеца - съшо без. 

 

Сега аз не живея там, и имам поглед предимно към висоякия клас карти, при масовите може да е съвсем ралично. Но явно още не е 100% подмяната на картите. 

 

Но въпроса е колко се използва чипът, мен това ми беше смисъла на изказването. Сменени ли са вече повечето терминали с такива приемащи чиповете?

Знам, че преди търговците доста се дърпаха, предполагам вече ситуацията е по различна.

Връзка към коментар

Мисля, че всички терминали са сменени законово и задължително до края на 2016, с изключение на вградените терминали в колонките на бензиностанциите (те имат неколкогодишен гратисен период за смяна). Нормално е AMEX последни да се обърнат към EMV технологията, все пак е създаден от конкурентите . EMV = Europay Mastercard Visa.

Предполагам картите, на които си попаднал са били издадени преди 2016 и затова не са били с чип, валидността на САЩ картите е 5 години.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

То пък Амех едни карти...

Имах в  България такава после в Швейцария имах служебна - почти никъде не се приема, превалутирането скъпо та дрънка, че трябваше в репортите за разходите на отделна позиция да си искам таксите.

Големите швейцарски банки издават с предимство мастър и виза някои даже без годишна такса, някои с превалутиране на Forex курса на банката - на практика не можеш да намериш дори пари кеш къде да превалутираш на такъв курс...

Има една оферта с Амех, ама пак не е самостоятелна, ами в пакет със златна виза или мастър пак с цел да си сигурен, че няма да увиснеш някъде.

В Щатите явно са популярни, ама в Европа нещо не ги приемат.

Малко оффтопик, ама може да е от полза за някой пътуващ...

 

Редактирано от georgiev
Връзка към коментар

Мен не ме учудва, даже мислех, че са повече. 

Имайки предвид разбира се, че американската AMEX си е много добра карта а и престижна. 

Особено и това, че е charge я прави много популярна при по заможните картодържатели, заради по-големите лимити. 

Почти всички клиенти на бутика където работя от америка са с платинена или черна карти AMEX. А дори и доста от Европейците.

 

Виза също имат много добри предложения в високия клас, но престижа си е в AMEX. 

MC обаче имам чувството, че са назад навсякаде. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

American Express са споделили планове да придобия Lounge Buddy (апликация за бизнес салони по целия свят). Целта на Амекс е да подобри своите салони (Центурион) и да повиши позитивние преживявания на своите клиенти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.