Прескочи до съдържание

Препоръки за хотел в Пловдив в пиков ден


Георги

Препоръчани мнения

Задължително сме на 30.06.2019 в Пловдив за концерта на Garbage. Понеже предполагам покрай Hills of Rock хотелските стаи рязко намаляват, препоръчайте нещо, което да запазим от сега? Изисквания:

 

- Гъвкави условия за отмяна

- Добро местоположение, да има за разходка преди/след концерта. 

- Паркинг - може и да е платен, ама да не се налага да обикаляме центъра с часове да си търсим места. 

- Собствена баня и тоалетна

- Сериозен хотел, който изведнъж няма да се сети през май, че е можело баш около фестивала да таксува двойна цена и да ни отмени резервацията. Обикновено това означава поне 100 ревюта в booking.com.

 

Бюджет, откъде да знам, може би 100лв макс, на 60-70 няма да се обидим хич. Много базова отправна точка, сега след 3 минути търсене: https://www.booking.com/hotel/bg/grand-apartment.bg.html

 

Някаква идея как е транспорта от гребната след концерти? Да включваме ли и такъв фактор в уравнението?

Редактирано от Георги
Връзка към коментар

По въпроса с транспорта, миналата година нямаше обществен след концертите. От друга страна, стадионът е на половин час от центъра и нощна освежаваща разходка не е зле. 🙂 В краен случай евтино такси.

 

За съжаление, повечето добри хотелчета дето се сещам около центъра имат проблем с паркирането, защото е огромна пешеходна зона вече. Иначе най-добрият платен варант, ако няма паркинг, е 15 лева на ден синя зона. 

 

Mouse house е на едни приятели, ново и добро, но или синя зона или търсите из уличките да паркирате.

 

Тук спаха колегите преди няколко години като правихме тийм билдинг в Пловдив и бяха доволни. 

 

Това ми го хвалиха приятели като много добро, но ви е малко над бюджета.

 

 

@bay_kolio спаха няколко пъти на различни места, които им харесаха. Ако може да кажат по-точно.

Връзка към коментар

1. Няма транспорт, с който да се придвижите след концерта. Тази година беше такава галимация, че и такси е трудно да се викне.

2. Ще трябва да се придвижите пеш, аз ти препоръчвам този хотел, заради локацията :

 

https://www.booking.com/hotel/bg/ego.en-gb.html?aid=898409;label=affnetawin-bannerindex-us-index-1_pub-78888_site-Skimlinks_pname-Skimlinks_clkid-6776_1543494576_6b1a641cd7041f692979c4338f3b93ca;sid=a3675d791c9683250fca945a55e931fe;checkin=2019-05-31;checkout=2019-06-01;room1=A,A;homd=1;srpvid=151758831f910057;srepoch=1543495029;atlas_src=hp_iw_title

 

Къщата на родителите ми е до него, има паркинг, вътре не го знам как е, ама, нали е за 1-2 нощи.

Намира се на две стъпки, навътре от бул. "6-ти септември, дето", те извежда на Гребната по права линия. И не е далече за пеш. Хехе, сега погледнах, Мапс го дава 3 км.:dance2:Ама, за лятна разходка, не е много.

Близо е и до центъра, и до Стария град.

 

Хотел Лайпциг също е вариант, също има някакво паркингче за по десетина лева на ден / може и по-малко да беше/. Но е по-далече за нощното прибиране след концерта.

3. И много хубаво си се сетил, да си букнеш хотел по-отрано, че това лято беше ужасТ.

Едни колеги от София ме помолиха да им намеря стая, две седмици преди концерта, нямаше никъде. Та спаха у село Марково.😡

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ако не са го "реновирали", от Лайпциг имам спомени с хлебарки. Ама са от преди 10-на години. (може и повече да бяха)

 

От преди години съм с добри впечатления от едно хотелче на ул Отец Паисий, току срещу пощата беше, но не го виждам на картата и не се сещам как се казваше. Дано пловдивчани имат идея.

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Лайпциг преди 7-8 години още си правиха основен ремонт етаж по етаж. След него беше много добре, сега вече не знам. 

Его е хубав също. И както е споменала @AlexandraKo е супер откъм локация. Но нямаше паркинг като сме били там. Смао че тогава и зоната беше свободна за паркиране и бяхме спрели почти за два дни точно пред хотела.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси. Общо взето аз просто не познавам града добре, а ориентирите какво точно е център са много хлабави в сайтовете за резервации 🙂 И за паркирането, цената не е проблем, даже по-добре да е платено, че това обикновено спестява лутането. Но най-важното е да го има и да е лесно. Да не се окажем в ситуацията "ами то паркинга е 10лв на ден, но е пълен, оправяй се както можеш".

 

Ще прегледам предложенията и тази вечер ще резервирам нещо, колкото да имаме основа. 

Връзка към коментар

https://www.booking.com/hotel/bg/plaza-plovdiv.bg.html?aid=898409;label=affnetawin-bannerindex-us-index-1_pub-78888_site-Skimlinks_pname-Skimlinks_clkid-6776_1543497751_3e8b3ba8f83e678be521102ab949bd08;sid=840dca49b10794d07c0606c939f4f81e;dest_id=-837298;dest_type=city;dist=0;hapos=1;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srepoch=1543497781;srfid=f3ec1c3375f6b3cca6a8e8c41e6889c259edc0aeX1;srpvid=525f5e1a914c0036;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

Този хотел изглежда далеч, но е на  пешеходно разстояние от Гребната база, където се провежда концерта. Има време да се проветрят главите отк емоциите. Поне тази година и трите дни се прибирахме пеша от концертите, защото живеем до хотела. Не че от терасата ни звукът не беше перфектен особено на Iron Maiden. 😉 За моя изненада през уикендите винаги е пълно с българи или чужденци, а и кухнята в ресторанта е добра.

Връзка към коментар

Аз преди няколко години спах в България - точно в центъра. Не ти го препоръчвам - нито стаите са ОК, нито паркирането е лесно...

Връзка към коментар

Хотел Бордо е близо до Гребната (и 15-20 минути пешеходене до центъра), една приятелка доста го ползваше за гости на фирмата, но не знам как са им цените - в букинг не намирам за юни свободно за проверка, чак пък да няма отсега...

Връзка към коментар

За мен всичко, що е от другата страна на Марица е далече.:(((

Нещо, като с провинцията на Хемингуей.

Преди 1 час, Тони каза:

Лайпциг преди 7-8 години още си правиха основен ремонт етаж по етаж. След него беше много добре, сега вече не знам. 

Его е хубав също. И както е споменала @AlexandraKo е супер откъм локация. Но нямаше паркинг като сме били там. Смао че тогава и зоната беше свободна за паркиране и бяхме спрели почти за два дни точно пред хотела.

На Его-то, гледах, че отстрани му направиха паркинг. Ама, ако трябва ще мина тия дни да разуча.

Разучих - обадих им се по телефона, имат паркинг само с 6 места. Обясниха ми, че можело да се паркира наоколо, ама, това е в централната градска част и е кауза пердута. Значи - брой, че паркингът не е сигурен.

Сега говорих по телефона и с Лайпциг - имат си паркинг с достатъчно места, по 5 лв на ден се плаща.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Виж Capri или Gabi. Но трябва да си проучиш въпроса с паркинга - дали е включен в цената и гарантиран или се ползват паркоместата пред двата хотела, ако има свободни.

Гледам, че хотелите са близо до мол, което може да не е добре за вас, пак откъм паркиране. От друга страна - горе-долу по средата са между гребния канал и центъра.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Още един глас за Mouse house - страхотни стаи и добри цени. От Гребната ще се поразходите пеш обратно до центъра. Супер готино е да си отседнал в Капана, единственият проблем там ще е паркингът. 

Връзка към коментар

Хотел Габи - точно срещу входа на Мол Пловдив - 100 лв дават цена на апартамент, а луксозна двойна е 75 и е буквално на 2 крачки от гребната.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 54 минути , chandni каза:

Хотел Габи - точно срещу входа на Мол Пловдив - 100 лв дават цена на апартамент, а луксозна двойна е 75 и е буквално на 2 крачки от гребната.

Проверих ги по телефона - имат само" оскъдни" паркоместа и рекоха, да не разчитам... А Капри - имат 5 паркоместа.

А тоя е на края на града, оттатък линията. До центъра пеш си е бая далечко.  Въобще, в Пловдив това е проблемът на всички нови хотели, че нямат паркинги, даже и по-отдалечените от центъра. А по времето, когато Жоро ще дойде, ще бъде ужас с паркирането.

П.П. Давайте предложения, аз ще ги изпитвам по телефона.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Това лято ги изпитвах, изпитвах, и накрая решихме да се прибираме всяка вечер в София 🙂
Финансово е по-доброто решение, час и нещо път не е проблем. Към 14 - 15 часа имаше места за паркиране около феста, без пари. Е, имаме в компанията _не_пиещ_ шофьор 😄

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Проверих ги по телефона - имат само" оскъдни" паркоместа и рекоха, да не разчитам... А Капри - имат 5 паркоместа.

А тоя е на края на града, оттатък линията. До центъра пеш си е бая далечко.  Въобще, в Пловдив това е проблемът на всички нови хотели, че нямат паркинги, даже и по-отдалечените от центъра. А по времето, когато Жоро ще дойде, ще бъде ужас с паркирането.

П.П. Давайте предложения, аз ще ги изпитвам по телефона.

Имат 2-3 места пред хотела, но около мола все ще се намери къде да се паркира. Ако не безплатно - поне платено, а Георги каза, че това му е вариант, стига да не се налага да обикаля.

Връзка към коментар

Хм, защо през цялото време си мислех че говорим за събота вечер. А то 30.06 си е неделя, така че май май ще се прибираме още същата вечер, че да не харчим и отпуски. 

 

 

Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Аз резервирах Business Hotel Plovdiv, поне от това което е останало не намерих нищо по-хубаво. Тези даже и паркинг нямат, видях, че наблизо е гарата и предполагам, че не  зона.

Трябва да търся още един, Его е зает ,а е и 100+лв на вечер.

А ще може ли да кажете някоя кръчма където може да се вечеря нещо хубаво и да не е много скъпа де.

Връзка към коментар
преди 13 минути , Lyubina каза:

Ние обичаме да хапваме тук, предимно в ресторанта на Дондуков.

Порциите са бая големи май! Аз ще съм сам и ще видя зор. Задължително ще го пробвам поне една от вечерите. Някои други?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние за съжаление малко сме несериозни. Първоначално решихме да не спим, а да се приберем в София, но после решихме да посетим и трите дни на фестивала. Ще го мислим идните дни, но много пътувания и планирания се насъбраха накуп. Airbnb погледнал ли си?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Георги каза:

Ние за съжаление малко сме несериозни. Първоначално решихме да не спим, а да се приберем в София, но после решихме да посетим и трите дни на фестивала. Ще го мислим идните дни, но много пътувания и планирания се насъбраха накуп. Airbnb погледнал ли си?

Трябва ми хотел, фактури и т.н. не ми се занимава с airbnb и обяснения защо не съм в хотел както останалите..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.