Прескочи до съдържание

Съвместно посещение и организация за Йордания


Teodora_

Препоръчани мнения

Здравейте, аз също като много други хора авантюристи спонтанно купих билети за началото на ноември за мен и моя приятел за Йордания. Билетите са от новата линия на раян от 04.11 до 07.11. Издирвам и други хора , които отиват тогава, за да се комбинираме за пътуване, обикаляне, а и да е по-забавно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравей! Аз съм на същите дати! Давай да си пишем! На лично можеш да ми пратиш Фейсбук профил, ако е удобно.

 

А иначе държа на ИЗГОДЕН вариант - т.е. ако например някой ми предложи за Х сума - вземане от Акаба, хотел в Уади Муса, следващия ден в Петра, следв.сутрин - Мъртво море за 1 час (цоп-цоп) и после към Уади Рум, нощувка там и връщане в Акаба последния ден - взимам. Но не обичам изкуствено надути цени за неща, за които плащам като англичанин, а получавам като за индиец (ниска каста).

 Ако сме 4-ма - рент-а-кар ми е супер. Спането за първите 2 вечери -стига да има баня и чиста стая, нищо друго не ме интересува. Ще е достатъчно хладно, за да не ми трябва климатик за спане. За пустинята пак най-вече държа на изживяването, не на спането. Гледайки цените на популярни сайтове за турове в Йордания - тези съвсем са се самозабравили, то ясно, че само от туризъм се издържат и че валутата им е силна, ама чак пък толкоз...

 

Редактирано от Happy_Traveler
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравей, 
радвам се, че се намерихме 😉 давай да се стиковаме и да мислим програма. Ако можеш ме намери във фейса ХХХ...там съм със същата снимка като тук, но доста съм си ограничила профила и ако не успееш да ме намериш кажи твоя, за да те намеря аз 🙂 иначе издирването за още хора за тези дати продължава ... 

Редактирано от Mary
Лични данни
Връзка към коментар
преди 7 минути , Teodora_ каза:

Здравей, 
радвам се, че се намерихме 😉 давай да се стиковаме и да мислим програма. Ако можеш ме намери във фейса ХХХ...там съм със същата снимка като тук, но доста съм си ограничила профила и ако не успееш да ме намериш кажи твоя, за да те намеря аз 🙂 иначе издирването за още хора за тези дати продължава ... 

Моля, не публикувайте лични данни тук - за ваша сигурност.

Потърсете се чрез съобщенията, а най-добре слагайте програмата си тук, че да е полезна и за други хора. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Пристигам на 4.11 около 20,30 часа в Акаба. Търся някой за комбинация за пътуване до

 Петра  може същатата вечер или втори вариант до Акаба и сутринта да Петра . Двама човека сме. 

Връзка към коментар

Има ли пътуващи за Акара на 18-11. Да се организираме заедно за посещенията. Все още нямаме програма и хотел, ще сме там от 18 до 21.

Редактирано от Георги
не пишете само с главни букви, моля
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 25.10.2018 г. в 15:58, krisi76 каза:

Има ли пътуващи за Акара на 18-11. Да се организираме заедно за посещенията.

Ние ще пътуваме на 18,11 . Не знам каква е вашата програма. Ако искаш да се уточним на лс

Връзка към коментар

Здравейте, с половинката импулсивно закупихме билети за Йордания. Ще си купим jordanpass, все още плануваме престоя. Засега идеята е нощувка в Акаба, а след това посещение на  Петра, мъртво море и Шади Рум, не задължително в този ред. Нашите дати са 12.12-16.12 с раян. Все още обмисляме за нощувка в пустинята. Ако някой е със същите дати да пише на лично, евентуално да се организираме нещо за таксита, тур в пустинята и рент а кар.

Връзка към коментар

Здравейте,

Пътуваме с една приятелка до Акаба за периода от 19 до 23 декември. Планираме да отидеме до Петра за една или две нощувки, но не знам как ще организираме транспорта до там. Искам да попитам има ли някой, който ще пътува до Акаба на тези дати и ще ходи до Петра за да се комбинираме евентуално за транспорта?

 

 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, благодаря на всички за информацията и линковете към други също толкова полезни пътеписи/мнения/ мисли и информация за пътувания из Йордания 🙂  Ние сме трима, много позитивни и приятни 😉 , ще сме щастливи да споделим пътуването си и с други в периода 27.01.2019-30.01.2019. Планът към момента е Акаба летище-Петра-Вади Рум-Акаба-Акаба летище. С удоволствие следя темата ❤️

Връзка към коментар

Някой с дати 12.12- 16.12 с ryanair, който търси комбинация на транспорт? Планираме посещение в Петра и евентуално нощувка в пустинята... Ние сме двойка, обмисляме вариант такси или рент а кар? Засега повече клоним към таксито. Ако някой друг е в същото положение, ще се радваме ако може да измислим нещо заедно.

Връзка към коментар

Ние сме от 16.12 до 19.12 , също си търсим компания 🙂 ще спим първата вечер в Акаба, на сутринта рано към Вади Рум, ще спим там и на другата сутрин рано към Петра. Последния ден съм го планувала разходка в Акаба преди полета

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
On 2/24/2018 at 6:15 PM, mamaivy said:

И аз така-с билети за февруари 2019г. :lol:

Ще чета тук с интерес. 

 

Здравейте, за кои дати са ви билетите?Аз купих за 10-13 февруари и може да се комбинираме?

Връзка към коментар
1 hour ago, Iv27 said:

Здравейте, за кои дати са ви билетите?Аз купих за 10-13 февруари и може да се комбинираме?

Ние летим тази неделя -09.12.2018 г.

Редактирано от Elidigi
Връзка към коментар

Здравейте, Магеланци! Със съпруга ми пътуваме на 12.12. (тази сряда) за Акаба и се връщаме на 16.12. през нощта. Ще сме с рента кар. Програмата ни ще е:

1-ви ден- 13.12. - Петра и нощувка там;

2-ри ден - 14.12. - Вади Рум - целодневен тур с джипове  без нощувка в пустинята. Стъмва се около 16.30, предполагам, че тогава ще приключи обиколката и директно тръгваме за Мъртво море. (Мислим да сме с Рум Старс, заради препоръките. ) 

3-ти ден- 15.12. - Мъртво море до обяд, след това Джераш и планинато Небо. Късният следобед тръгваме за Акаба. Нощувка в Акаба.

4-ти ден - 16.12. - шнорхелинг в Акаба, разглеждане на града и вечерта - полет.

    Ако има някой Магеланец за същите дати, най- вече за посещението на Вади Рум на 14.12. - да пише. Цените са доста различни при група от 2-ма човека и при по-голяма група. Може да сме заедно за ден или повече. Весело изкарване на всички, на които Йордания им предстои!

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Dari Hadji каза:

Здравейте, Магеланци! Със съпруга ми пътуваме на 12.12. (тази сряда) за Акаба и се връщаме на 16.12. през нощта. Ще сме с рента кар. Програмата ни ще е:

1-ви ден- 13.12. - Петра и нощувка там;

2-ри ден - 14.12. - Вади Рум - целодневен тур с джипове  без нощувка в пустинята. Стъмва се около 16.30, предполагам, че тогава ще приключи обиколката и директно тръгваме за Мъртво море. (Мислим да сме с Рум Старс, заради препоръките. ) 

3-ти ден- 15.12. - Мъртво море до обяд, след това Джераш и планинато Небо. Късният следобед тръгваме за Акаба. Нощувка в Акаба.

4-ти ден - 16.12. - шнорхелинг в Акаба, разглеждане на града и вечерта - полет.

    Ако има някой Магеланец за същите дати, най- вече за посещението на Вади Рум на 14.12. - да пише. Цените са доста различни при група от 2-ма човека и при по-голяма група. Може да сме заедно за ден или повече. Весело изкарване на всички, на които Йордания им предстои!

 

Каква е идеята да се отиде до Уади Муса, после да се върнете до Уади Рум, после пак да минете покрай Петра на път за мъртво море.

При нас, първия ден (късен е полета) директно се предвижваме до Уади Муса, втори ден цял ден Петра, трети ден разходка до Мъртво море и обратно, и 3та нощувка на същото място. На другия ден се предвижваме до Уади Рум и спим там. На следващия Акаба - шнорхелинг и самолет по-късно

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Както се казва - случи се! 

Групата за Йордания пропадна, но аз съм решен да отскоча макар и сам до Акаба и Петра между 16-19 декември. 

Тази година!, хахахх Та, ако някой ще пътува и мисли, че може да се комбинираме - да пише. 

Поздрави и весели празници!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз пък вчера се заприказвах за Йордания, от дума на дума... и си взех билети 9-16-ти януари:) На 13-ти пристигат мои познати, но като цяло и аз оставям отворена покана за това пътуване!

Връзка към коментар
преди 5 минути , Янко Велков каза:

Аз пък вчера се заприказвах за Йордания, от дума на дума... и си взех билети 9-16-ти януари:) На 13-ти пристигат мои познати, но като цяло и аз оставям отворена покана за това пътуване!

Момент! С онази девойка от самолета ли ще пътуваш до Йордания?

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 1 час, Goal & Boss каза:

Момент! С онази девойка от самолета ли ще пътуваш до Йордания?

 

преди 54 минути , Jody каза:

@Янко Велков радвам се, че те впечатлих с моя разказ за Йордания, та се реши да си вземеш билети 😛 
та с момичето от самолета ли ще ходиш? 😉 
 

Не знам защо зациклихте на това момиче?! :grin:

Вероятно защото не познавате реално Янко.

Около него всичко може да липсва, но момичета, че и все прекрасни - никога! :laugh: 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Здравейте, 

пътуваме на 23.12 връщане на 30.12 2 бр. ако някои търси компания и комбинация за сформиране на група за посещения моля да ми пише. Организацията ми е в последния момент ще се радвам на свежи идеи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,

преди часове и ние се сдобихме с билети за Йордания,за времето от 23.12-26.12.2018г. Ще се радваме да организираме нещо заедно azrad. Ние сме с по-кратък престой и няма да имаме време за отдалечаване,но пустинята и Петра са задължителни. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.