Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

преди 59 минути , chandni каза:

Curve не се зарежда. Избираш си коя да е активната карта зад Curve, от която да се теглят парите. 

 

П.С. Днес ми пратиха съобщение за подранил Коледен подарък и ми ресетнаха 3-месечния период за натрупване на кешбек, като ми дадоха отново да си избера търговците, при които да се трупа. 

И на мен уж ми пратиха, ама ... го няма. А и за 3 месеца това кешбек ли е? От Лидъл не пазарувам. Амазон да, ма дреболии и книги. И никъде не ги виждам посочени.

Връзка към коментар

На мен също ми пратиха. Трябваше да обновя приложението до последна версия (пишеше го изрично). Няколко часа по-късно кешбек в Lidl беше начислен. Картата ми е синя.

За сметка на това не ми начисли обещаните 5 паунда бонус, обещани преди седмица. Ама да видим, може да стане по-късно.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Curve fan каза:

 Знае ли се какъв е обменният курс на CURVE? Постояненили се мени като при Револют? Предполага се, че в събота и неделя е по-режещ? Има ли някой опит?

През уикенда е малко по-висок... 1.9625 лв за евро срещу 1.958 през седмицата. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ехоооооо, някой ще помогне ли? Как да си активирам картата CURVE? Въведох карта от която да се извършват плащанията, но не ми пристига кода за верификация. Къде трябва да пристигне този код?

 

Връзка към коментар
преди 41 минути , svetozar_gv каза:

Ехоооооо, някой ще помогне ли? Как да си активирам картата CURVE? Въведох карта от която да се извършват плащанията, но не ми пристига кода за верификация. Къде трябва да пристигне този код?

 

Кода може да бъдв видян в банкирането като той се съдържа в транзакцията но трябва да почакаш 2-3 дена тя да бъде осчетоводена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , penkoyordanov каза:

Кода може да бъдв видян в банкирането като той се съдържа в транзакцията но трябва да почакаш 2-3 дена тя да бъде осчетоводена.

Много благодаря. Открих кода и всичко е наред. Ще почерпя 🙂

  • Браво 1
Връзка към коментар

След като писах на съпорта относно невъзможноста да активирам картата за безконтактно плащане в Google pay ми отговориха така:

I’m sorry to hear you can’t add your Curve card to Google Pay. This happened because customers outside of the UK are not yet able to add their Curve cards to Google Pay.

 We currently don’t have a set timeframe for when non-UK customers will be able to add their Curve cards to Google Pay but we'll update all of our customers on our website and social channels when this becomes available.
Явно ,че засега не се получава.Може би по рано е било възможно както споделиха някои от вас,но засега кранчето е спряно

Връзка към коментар
На 9.12.2019 г. в 19:30, valpet каза:

След като писах на съпорта относно невъзможноста да активирам картата за безконтактно плащане в Google pay ми отговориха така:

I’m sorry to hear you can’t add your Curve card to Google Pay. This happened because customers outside of the UK are not yet able to add their Curve cards to Google Pay.

 We currently don’t have a set timeframe for when non-UK customers will be able to add their Curve cards to Google Pay but we'll update all of our customers on our website and social channels when this becomes available.
Явно ,че засега не се получава.Може би по рано е било възможно както споделиха някои от вас,но засега кранчето е спряно

Да, така излиза. Аз ползвах повече от месец безконтактни разплащания с Gpay/Curve , но тъй като ъпдейтнах до нова версия на андроид и се наложи да си ресетна телефона, вече не мога да си добавя Curve картата в GPAY. И това, което ме вбесява е, че ако не го бях ресетвал щях да продължавам да си го ползвам. 
По принцип знам, че официално интеграцията работи само за UK, но в техния форум може да се види, как хора от цяла Европа си ползват GPAY с Curve. И това се питам Щом веднъж са ми разрешили да я добавя, защо сега не искат...
Хубавото е, че Уникредит вече работят с apple pay , което ме кара да мисля, че може би работят по интеграцията и на GPAY/SamsungPay...

Връзка към коментар
На 7.12.2019 г. в 17:24, Slavimir каза:

Някои беше писал, че при пазаруване в LIDL може да получиш кешбек. Мисля, че ми се мярнаха и DM дрогерии, но не знам дали ще ти начисли кешбек в БГ. Аз лично добавих LIDL, Amazon и Booking.

На 7.12.2019 г. в 17:31, Marisha каза:

И на мен така ми пратиха, но после се отметнаха, че не важи за сините карти.

На 7.12.2019 г. в 18:00, Marisha каза:

Свързах се с тях, това им е отговор

Upgrading will allow you to pick from a brand new set of retailers, the full list of which can be found here.

You'll then be able to earn 1% instant Curve cash from each of your 3 favourite retailers with Curve Black, or 6 retailers if you decide to upgrade to Metal.

This was an error on our behalf and is completely our fault. I'm really sorry about this.

На 7.12.2019 г. в 18:15, Zaro каза:

И на мен уж ми пратиха, ама ... го няма. А и за 3 месеца това кешбек ли е? От Лидъл не пазарувам. Амазон да, ма дреболии и книги. И никъде не ги виждам посочени.

На 7.12.2019 г. в 21:04, Ilian359 каза:

На мен също ми пратиха. Трябваше да обновя приложението до последна версия (пишеше го изрично). Няколко часа по-късно кешбек в Lidl беше начислен. Картата ми е синя.

За сметка на това не ми начисли обещаните 5 паунда бонус, обещани преди седмица. Ама да видим, може да стане по-късно.

При мен кешбекът си се натрупва, не са се отмятали. За Lidl автоматично се добавя, а за DM не се отрази, но им пратих мейл и ръчно ми начислиха точките. Ето какво ми отговори съпорта им:

Цитат

Thanks for getting in touch. This occasionally happens when the retailer doesn't have the name of the shop on their payment terminal so our system can't recognise it as a member of the rewards programme when it receives the transaction.

I've now applied the missing Curve Cash reward points to your account. 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

В новия ъпдейт за iOS вече има опция Curve Send - могат да се изпращат пари до други потребители на Curve. Пробвах го преди малко, но нещо не ми се получи, предполагам, защото получателят трябва също да е с най-новата версия на апп-а.

Иначе тук е описано: https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb/sections/360000715257-Curve-Send

 

До колкото разбирам, когато се изпратят пари, получателят на средствата бива уведомен и съответно трябва избере дали да ги приеме. След това се избира по коя карта да влязат парите и до няколко дни трябва да се появят там.

 

редакция: линковете, които съм дал по-горе не работят в момента, явно бутат нещо по help секцията в сайта си.

Връзка към коментар
1 hour ago, yordanov said:

В новия ъпдейт за iOS вече има опция Curve Send - могат да се изпращат пари до други потребители на Curve. Пробвах го преди малко, но нещо не ми се получи, предполагам, защото получателят трябва също да е с най-новата версия на апп-а.

Иначе тук е описано: https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb/sections/360000715257-Curve-Send

 

До колкото разбирам, когато се изпратят пари, получателят на средствата бива уведомен и съответно трябва избере дали да ги приеме. След това се избира по коя карта да влязат парите и до няколко дни трябва да се появят там.

 

редакция: линковете, които съм дал по-горе не работят в момента, явно бутат нещо по help секцията в сайта си.

И за андроид е налична версията вече, да се има впредвид, че кода на транзакцията е тип "Money transfer" ...

Връзка към коментар
На 11.12.2019 г. в 13:56, kiriku каза:

Да, така излиза. Аз ползвах повече от месец безконтактни разплащания с Gpay/Curve , но тъй като ъпдейтнах до нова версия на андроид и се наложи да си ресетна телефона, вече не мога да си добавя Curve картата в GPAY. И това, което ме вбесява е, че ако не го бях ресетвал щях да продължавам да си го ползвам. 
По принцип знам, че официално интеграцията работи само за UK, но в техния форум може да се види, как хора от цяла Европа си ползват GPAY с Curve. И това се питам Щом веднъж са ми разрешили да я добавя, защо сега не искат...
Хубавото е, че Уникредит вече работят с apple pay , което ме кара да мисля, че може би работят по интеграцията и на GPAY/SamsungPay...

Успя ли да разрешиш безконтактни плащания с gpay->curve card? Аз си смених мобилното устройство и на новото не успявам да разреша безконтактното плащане. На старото устройство си работи. 😪

Връзка към коментар
преди 2 часа, neuromancer каза:

Виж дали устройството поддържа NFC и да е разрешено в настройките.

Аз не гледах за това като купувах телефона и нямам.

Поддържа NFC и е разрешено. Картата Revolut я добавих и разреших безконтактното плащане за нея, но за Curve не се получава. 

Връзка към коментар
6 minutes ago, penkoyordanov said:

Поддържа NFC и е разрешено. Картата Revolut я добавих и разреших безконтактното плащане за нея, но за Curve не се получава. 

Мисля, че затвориха "вратичката" и в момента няма как да се излъже Gооgle pay да работи с Curve..

Ако ти се занимава, пробвай с промяна на регион(на googe account-a ти) и/или vpn към germany/uk и виж дали все още може да се излъже.

 За Curve не знам дали изобщо можеш да промениш региона в който си...

Пробвай да ги питаш на съпорта, като ги излъжеш че си се преместил в uk/germany и не можеш да си регистрираш картата, да видиш какво ще ти отговорят.

И аз скоро ще сменям "желязото",  и ще го мъча, но нямам все още "поле за експерименти" 🙂

Връзка към коментар

Някой с по-богат опит с Curve и Revolut? Имам две виртyални Револют - една МС и една Виза. Физическата и виртуалната МС  Curve ми ги прие без проблем, но виртуалната Виза ми я отказа няколко пъти

Връзка към коментар
3 minutes ago, Curve fan said:

Някой с по-богат опит с Curve и Revolut? Имам две виртyални Револют - една МС и една Виза. Физическата и виртуалната МС  Curve ми ги прие без проблем, но виртуалната Виза ми я отказа няколко пъти

Може да е моментен проблем, вероятно с Кърв.

Какъв е смисълът карта Curve да свържеш към няколко карти Револют, които пък са към една сметка...

Връзка към коментар
Just now, georgebg said:

Може да е моментен проблем, вероятно с Кърв.

Какъв е смисълът карта Curve да свържеш към няколко карти Револют, които пък са към една сметка...

Не е моментен, в разстояние на две седмици, смисълът е картите вързани с различни валути

Връзка към коментар

Стана ми интересно. Как така определяш в Револют карта А да е с валута БГН, а карта Б в ЕУР?

или в Кърв на карта А задаваш валута БГН, а на Карта Б да е ЕУР?

Защото това второто ми се губи смисъла. Винаги можеш да смениш валутата на картата в Кърв.

Би ли пояснил моля те.

Връзка към коментар

Всеки Револют може да се настрои във валута по желание...малко игра при тегления, зареждания, плащания и пр.  доказва ползата от това...иначе и при кърв е възможно

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
37 minutes ago, Curve fan said:

Всеки Револют може да се настрои във валута по желание...малко игра при тегления, зареждания, плащания и пр.  доказва ползата от това...иначе и при кърв е възможно

Би ли дал повече инфо, може би в темата на револют направо? И на мен ми е интересно. 

Връзка към коментар

Няма нищо необяснимо, според мен.

Просто иска 3 револют карти да ги добави отделно в Curve с различна валута.

Но дали ще отвориш Curve и ще си смениш валутата на една добавена Револют карта или ще отовриш Curve за да избереш просто друга Револют карта не е ли едно и също?

Малко се губи смисъла от цялата работа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.