Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

В момента, ven62 каза:

Еха, това ми се вижда доста хард.

А като си влезе в акаунта другите карти имаше ли си ги или всичко наново...

Да, всички карти са си там

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 12.07.2021 г. в 21:37, iMari каза:

Няма такси, обикновено плащане на Пос.

А точки трупат ли се, когато се плаща с diners през curve

На 6.08.2021 г. в 22:53, ven62 каза:

Някой успял ли е да си добави Diners-а.

На мен на няколко пъти ми казва, че баш в този момент не може и да опитам по-късно.

И аз успях преди малко. 

Връзка към коментар

Аз исках да добавя картата на жена ми в моята Curve. Вече успешно съм ползвал мастеркарт часта й през моята curve.

И по метода на @chandni пак не стана. 

Междувременно писах на съпорта. 

Те ми отговориха точно като chandni :biggrin: и ако не стане да им пратя първите и последните няколко цифри от картата.

Междувременно успях да си добавя моята Diners ... та май ще спра да се занимавам.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 28.07.2021 г. в 22:58, penkoyordanov каза:

Имам следния казус. Изпратих линк с покана за регистрация в Curve на приятел. Той се регистрира върза си карта направи 3 плащания на обща сума >50лв, както и аз тъй като я ползвам постоянно, но така и не получих бонус 50лв. Два пъти писах на съпорта, никакъв отговор 4ти ден. Някой друг имал ли подобен проблем?

 

На 29.07.2021 г. в 15:07, PolinaS каза:

Да, аз, с единия реферал. Нито 5 паунда получихме и двете първоначално, нито аз още 15 после. При другия в момента в който направи транзакция за повече от 5 паунда получихме и двете по 5 паунда бонус, а около 10 дни след 3-тата транзакция си получих 15-те паунда (те не се показаха като pending, за разлика от 5-те). И аз поизчаках и вчера писах на съпорта за втори път (първият път ми обясниха за сроковете), но те са доста бавнички понякога... На теб излизаха ли ти като pending 5 паунда след като се е регистрирал човека с твоята връзка? Май е така, когато е ок.

Къде е този линк?

На мен ми предлага да поканя приятел,за да получа 30 дни 1% кешбек за всеки успешен реферал!

Връзка към коментар
преди 3 часа, crazyhorse каза:

 

Къде е този линк?

На мен ми предлага да поканя приятел,за да получа 30 дни 1% кешбек за всеки успешен реферал!

Вероятно вече бонуса е различен. Аз така и не получих 50лв. Преди 10 дена съпорта се свърза с мен, пратих им линка който съм пратил и до там 😞

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 28.07.2021 г. в 15:10, Patrick K каза:

Между другото случайно видях, че Curve са ме таксували два пъти, но в приложението е отразена само една трансакция. В Revolut се вижда, че са ми изтеглили два пъти пари.  Писах им на 24.07, но още няма отговор. Правят се на ударени! 😠 Двете трансакции са по 71лв. и стотинки от 17.07, тоест минало е достатъчно време.

Като изключим тази неприятна случка, нямам забележки досега от Curve.

Развитие по случая.  17 дена и 2 отговора от тях като втория е от днес! 😐 Първо ми отговориха, че всичко е наред с трансакцията и само веднъж са ме таксували. Хем им пратих снимки и обясних, че не е така. Пак снимки, заграждания и обяснения и днес ми пишат, ако искам да съм попълнел някаква форма за оспорване на трансакцията. Преди 30мин., без да им отговарям или попълвам каквото и да е било, получих известие, че ми връщат парите.

П.П. И с Revolut писах, но те потвърдиха, че са две отделни трансакции и няма дублиране от тяхна страна(питах ги да не би грешно да са ме таксували). Вината явно е в Curve, но не си го признаха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 9.08.2021 г. в 11:21, crazyhorse каза:

 

Къде е този линк?

На мен ми предлага да поканя приятел,за да получа 30 дни 1% кешбек за всеки успешен реферал!

При мен още стои за 20-те паунда, като отворя ап-а, под картинката на карта и над списъка с транзакции. Нямам обаче повече желаещи, а и не им вярвам вече честно казано, че ще си уважат условията. Последно съпортът ми писа, изреждайки ми какви транзакции имам с Curve Cash, включително как съм получила 5 паунда (но изпратени от майка ми, а не бонус), все едно аз не ги виждам и не ги бях изредила аз вече тези неща като им писах. Много се ядосах. Чакаш седмици наред, за да получиш напълно безсмислен и незаинтересован отговор. Да не обявяват промоции, щом след като ти вече си им изпълнил изискванията няма да спазват обещанията си. По принцип бях много доволна от услугата им, но с подобно обслужване (не точно за пръв път) губят доверие и определено не бих минала на платения вариант. 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 41 минути , Радослав каза:

Едит.. Понеже си споменала Curve, внимавай каква валута задаваш в curve, трябва да е на оригиналната валута за страната, в която плащаш. Така превалутирането ще е от Дайнерс. 

Какъв е смисълът да ползваш Кърв тогава, освен функцията Go back, евентуално?

Дайнърс обикновено дава едни от най-добрите курсове.

 

Връзка към коментар
преди 27 минути , iMari каза:

Какъв е смисълът да ползваш Кърв тогава, освен функцията Go back, евентуално?

Дайнърс обикновено дава едни от най-добрите курсове.

 

Дайнерс все още не минава на много места извън бг 😞

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Marisha каза:

Извинявам се за тъп въпрос. Къде се задава валутата?

В настройките на картата, има валута на картата. Ако искаме издателят на картата да превалутира, валутата на картата трябва да е идентична на валутата на покупката. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, Радослав каза:

В настройките на картата, има валута на картата. Ако искаме издателят на картата да превалутира, валутата на картата трябва да е идентична на валутата на покупката. 

 

Благодаря, намерих вече.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 24.08.2021 г. в 23:56, Радослав каза:

В настройките на картата, има валута на картата. Ако искаме издателят на картата да превалутира, валутата на картата трябва да е идентична на валутата на покупката. 

 

Аз нещо не намирам в Настройки. Може ли съпорт 🙂

Връзка към коментар
преди 3 минути , Яничка каза:

Аз нещо не намирам в Настройки. Може ли съпорт 🙂

Точно под картата Дайнърс има знак колелце за настройки. И аз докато загрея....😄

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Curve изпратиха информация, че ще имат промяна в условията, но долния текст малко ме обърква.

Някой знае ли какво е това Curve Fronted? Като карта по подразбиране за разплащания най-често използвам кредитната си карта на ДСК. Не разбирам това NS&I включва ли най-обикновени плащания при търговец или е някаква специфична услуга. 

 

Цитат

We’ve clarified that payments to NS&I (National Savings & Investments) are Curve Fronted transactions when you use a credit card as your underlying funding card. If you make payments to NS&I by credit card, you need to turn on Curve Fronted in the app. Please note that a 1.5% fee applies to Curve Fronted transactions unless you are a Metal customer (which has a fee free limit of €10,000.00). We will be applying the 1.5% Curve Fronted fee to NS&I transactions from 7 October 2021.

Връзка към коментар
преди 34 минути , iliana_t каза:

Curve изпратиха информация, че ще имат промяна в условията, но долния текст малко ме обърква.

Някой знае ли какво е това Curve Fronted? Като карта по подразбиране за разплащания най-често използвам кредитната си карта на ДСК. Не разбирам това NS&I включва ли най-обикновени плащания при търговец или е някаква специфична услуга. 

 

Повечето кредитни карти предлагат кешбек за плащания при търговци. Кешбека не се начислява ако се теглят пари от банкомат, даже при някой карти няма и гратисен период за лихвата. С появата на компании като Curve това можеше да се заобиколи. Тоест теглиш от банкомат с Curve  а в банката минава като онлайн плащане и ти се начислява кешбека. Или пък си зареждаш Револют с кредитна карта през Curve и пак кешбек. Това е заобикаляне на правилата. Банките, които плащат кешбек си го взимат от търговците. А ако изтеглиш пари от банкомат, няма от къде да си покрият разхода. Затова се променят условията и Curve ще взима 1.5 % от транзакцията. Така ако банката собственик на кредитната ти карта си поиска единия процент, които ти е дала като кешбек, Curve няма да са на загуба. Не включва най обикновени плащания към търговци.

  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , lz3wz каза:

Повечето кредитни карти предлагат кешбек за плащания при търговци. Кешбека не се начислява ако се теглят пари от банкомат, даже при някой карти няма и гратисен период за лихвата. С появата на компании като Curve това можеше да се заобиколи. Тоест теглиш от банкомат с Curve  а в банката минава като онлайн плащане и ти се начислява кешбека. Или пък си зареждаш Револют с кредитна карта през Curve и пак кешбек. Това е заобикаляне на правилата. Банките, които плащат кешбек си го взимат от търговците. А ако изтеглиш пари от банкомат, няма от къде да си покрият разхода. Затова се променят условията и Curve ще взима 1.5 % от транзакцията. Така ако банката собственик на кредитната ти карта си поиска единия процент, които ти е дала като кешбек, Curve няма да са на загуба. Не включва най обикновени плащания към търговци.

Не съм съвсем сигурен дали е така,този 1,5% се отнася само за NS&I (National Savings & Investments)  направени с кредитна карта зад Curve.Това са някакви специфични сайтове и търговци,но не и нормалните плащания които ежедневно правим.А относно това,което казваш за теглене на кеш си има Fair Use Policy,която не е нова и я има от както има и Curve и ако не ме лъже паметта,там са 2% за теглене на суми над 200€ от кредитна карта(малко по спомен го пиша това)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Новите условия на Кърв няма как да не  приемем, но напоследък споменаваме картата (слагам в това число и себе си) твърде често. А това може и да го избегнем. 😉

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

How does Curve Fronted Work?

Turn on Curve Fronted in the app and you can pay your UK taxes or credit card bills with another credit card, just like you would  pay for anything else.

 

https://www.curve.com/features/curve-fronted/

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Сигурно е отговаряно по-назад в темата, но все пак да попитам. Правих плащания в евро с Кърв (с дайнърс вързан към него) и т.к. използвам услугите от скоро си мислех, че дайнърса ще бъде чарджнат в Евро. Сега обаче установих, че всичко е обръщано в лева по доста кофти курс на Кърв (1.98...) 

Това нещо как може да св избегне? Трябва като тръгна да пътувам да сменя валутата на картата в EUR ли?

 

Също така не виждам и начислен кешбек за транзакциите в EUR. По принцип получавам защото още дъм в първите 30 дни след регистрация.

Връзка към коментар
преди 55 минути , П.Кръстев каза:

Сигурно е отговаряно по-назад в темата, но все пак да попитам. Правих плащания в евро с Кърв (с дайнърс вързан към него) и т.к. използвам услугите от скоро си мислех, че дайнърса ще бъде чарджнат в Евро. Сега обаче установих, че всичко е обръщано в лева по доста кофти курс на Кърв (1.98...) 

Това нещо как може да св избегне? Трябва като тръгна да пътувам да сменя валутата на картата в EUR ли?

Всяка карта зад Curve си има настройка, от която определяш в каква валутата е. Diners-ът ти е в лева и превалутирането се први от Curve. Т.е. плащайки в евро с карта в лева като underlying, превалутирането се поема от Curve, която чарджва картата в съответната ѝ валута. Ако искаш превалутирането да се прави от Diners, трябва да я настроиш да е в евро (от зъбното колело под нея). По принцип курсовете на Curve са много добри, но през уикенда слагат допълнително 1%, откъдето ти е дошъл и дървеният курс. За съжаление, тъй като вече си платил с Diners-a, няма как да промениш нещата. На мен снощи ми изтеглиха пари за едно настаняване и Curve ме дялна по същия дървен курс - 1.98+ лв за евро, но имах късмет, че бях избрала ДСК Galaxy зад Curve, съответно виждайки, че са ми хванали еврото по над 1.98, си смених DIners-а в евро и използвах опциятa Go back in time. По този начин Curve прехвърли чарджа към DIners, но вече директно в евро, тъй като настройката на Diners-a е такава, съответно Diners ми продават еврото по 1.957, a aз веднага получих и СМС от ДСК за отказана транзакция за плащането в лева по дървения курс.

 

P.S. Внимавай кога каква валута избираш на картите зад Curve, защото ако оставиш Diners-a си за постоянно в евро и плащаш в лева в България, ще ти излиза солено, тъй като пък тогава Curve ще превалутира поисканата от търговеца сума от лева в евро. а после Diners ще ти продадат еврото по по-висок курс и накрая след двойното превалутиране няма да си щастлив.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 8
  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.