Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

На 1.07.2022 г. в 20:23, Patrick K каза:

В някаква степен има добра новина, че колкото и карти да имате добавени в Curve, те ще останат и няма да бъдат изтрити.

Имате близо два месеца да добавите каквито карти имате.

Това има ли го някъде обявено?

Че днес е последния срок и се двоумя дали да ъпгрейтвам.

Някой мина ли на Curve X ?

Връзка към коментар

И аз получих същия мейл и не мисля, че ще ни оставят всички добавени карти. Никъде не намерих подобна информация. Виждам, че за Curve X предлагат кешбек в биткойни, но не мога да разбера точно какъв процент ще бъде и как ще се начислява и харчи. Освен това, след промоционалния период от една година, може ли да се върнеш без допълнителни такси на базов план, защото 5 паунда месечно ми се виждат множко.

Връзка към коментар
преди 24 минути , iMari каза:

И аз получих същия мейл и не мисля, че ще ни оставят всички добавени карти. Никъде не намерих подобна информация. Виждам, че за Curve X предлагат кешбек в биткойни, но не мога да разбера точно какъв процент ще бъде и как ще се начислява и харчи. Освен това, след промоционалния период от една година, може ли да се върнеш без допълнителни такси на базов план, защото 5 паунда месечно ми се виждат множко.

Аз ъпгрейтвах току що,мисля че няма проблем за да минеш на базовото ниво и няма да има такса

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

аз така или иначе го ползвам, само за да ми минава Дайнърса навсякъде, така че две карти са ми съвсем достатъчни, едната за Anti-Embarrassment, така че няма да се ъпгрейдвам, и без това плащам към 50-60 лв месечно за банкови такси, та едни 5 лв в повече за Curve X са ми съвсем излишен разход... само се чудя дали сама да не си избера коя да е втората оставаща карта, защото не знам на какъв принцип ще изберат те кои две да оставят

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , antea каза:

аз така или иначе го ползвам, само за да ми минава Дайнърса навсякъде, така че две карти са ми съвсем достатъчни, едната за Anti-Embarrassment, така че няма да се ъпгрейдвам, и без това плащам към 50-60 лв месечно за банкови такси, та едни 5 лв в повече за Curve X са ми съвсем излишен разход... само се чудя дали сама да не си избера коя да е втората оставаща карта, защото не знам на какъв принцип ще изберат те кои две да оставят

Под 4лв излиза а от утре ще е 9лв,но важното е,че е месец за месец и винаги можеш да върнеш на предишното ниво ако не те  устройва,за това и реших да пробвам 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всъщност твърде е възможно това,което @Patrick K сподели по горе да е така и да останат заварено положение броя карти в акаунта.

Имах 8 карти в акаунта,които останаха толкова и след преминаването на новия план,където максимума е 5карти.

Изтрих току що една ,която изтича и опитах да добавя новата и не ми позволи,изписа че съм минал лимита,но другите 7 карти стоят и всяка една е активна.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 4 минути , Alexander каза:

Автоматично ли изпращат новата карта след като изтича сегашната или трябва да се прави нещо?

Бавят ли се много с доставката?

Автоматично. Изпращат мейл преди това, за да провериш дали адресът ти е все още актуален.

При мен се забави доста, дори я обявих за изгубена и изпратиха нова. Докато чакам новата, първата взе, че дойде, но нямаше как да я активирам и чаках още. Новата дойде в рамките на обявения срок.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, antea каза:

при мен я дава в паунди таксата, £1.99/month и по фиксинга са си 4,66 лв

 

преди 3 часа, Branko каза:

хмм,това е интересно.Аз платих 1.99€

 

Явно картата на @antea е стара и е от онези с британски BIN, докато @Branko я е сменил с такава с BG BIN и за него вече цените са в евро, съответно и лимитите са други. Преди да сменя Curve-a, лимитът ми за теглене на АТМ беше 200 паунда, което беше около 450 лв, след смяната стана 400 лв.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ами май не ми е стара картата на фона на повечето юзъри тук, някъде от януари тази година я имам... и това ,че таксата е в паунди го видях в имейла, а иначе сега в приложението виждам, че в евро, както е при @Branko

Връзка към коментар
преди 22 минути , chandni каза:

 

Явно картата на @antea е стара и е от онези с британски BIN, докато @Branko я е сменил с такава с BG BIN и за него вече цените са в евро, съответно и лимитите са други. Преди да сменя Curve-a, лимитът ми за теглене на АТМ беше 200 паунда, което беше около 450 лв, след смяната стана 400 лв.

Да,старата беше с британски,но се наложи да я блокирам и да ми я преиздадат и явно новата е с бг бин и лимитите са в лв

Връзка към коментар
преди 11 минути , antea каза:

ами май не ми е стара картата на фона на повечето юзъри тук, някъде от януари тази година я имам... и това ,че таксата е в паунди го видях в имейла, а иначе сега в приложението виждам, че в евро, както е при @Branko

Значи картата ти е с български BIN, а таксата ти би била като на @Branko - 1.99€. В имейла на всички цените са в паунди, просто защото не се занимават да разпращат различни за различните пазари/основни валути. И моятя карта вече е с BG BIN, с лимити в лева, но в имейла ми дават цена от 1.99 паунда

Връзка към коментар

Направих ъпгрейда на Curve X, но получих мейл, че картата ми е преиздадена и в приложението стой не синята карта, а една червено с черно.

 

Въпросът ми е сега номера един и същи ли е и вече старата карта ме работи ли и докато не дойде физически новата щ, трябва да я ползвам само онлайн ли?

Връзка към коментар
В момента, agenta каза:

Въпросът ми е сега номера един и същи ли е и вече старата карта ме работи ли и докато не дойде физически новата щ, трябва да я ползвам само онлайн ли.

Не мога да ти кажа дали номерът ѝ ще е същият, но старата пластика продължава да работи до пристигането на новата (изпробвано). Когато ми изтичаше старата карта и ми изпратиха новата, имаше период, в който работеха и двете, дори и след като новата пристигна и беше активирана.

 

П.С. В приложението не виждаш ли номера на картата? Сравни го с текущата си пластика и ще разбереш дали са сменили номера.

Връзка към коментар
преди 7 минути , chandni каза:

Не мога да ти кажа дали номерът ѝ ще е същият, но старата пластика продължава да работи до пристигането на новата (изпробвано). Когато ми изтичаше старата карта и ми изпратиха новата, имаше период, в който работеха и двете, дори и след като новата пристигна и беше активирана.

 

П.С. В приложението не виждаш ли номера на картата? Сравни го с текущата си пластика и ще разбереш дали са сменили номера.

Виждам номера само на новата в приложението.

Двата номера нямат нищо общо. При опит да вкарам новия номер на новата карта в GooglePay ми дава грешка.

Старата само от пластиката мога вече да и видя номера.

Преди ъпгрейда лимитите ми бяха в паунди, сега са станали в лева.

Връзка към коментар
преди 2 минути , agenta каза:

Двата номера нямат нищо общо. При опит да вкарам новия номер на новата карта в GooglePay ми дава грешка.

 

Имах същия проблем с Google Pay при смяната на картата. Изтрий старата и въведи новата на чисто и ще стане.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 28.07.2022 г. в 17:01, Branko каза:

Това има ли го някъде обявено?

Че днес е последния срок и се двоумя дали да ъпгрейтвам.

Някой мина ли на Curve X ?

Забравих да добавя новата информация.

 

Първоначално от отдела за обслужване на клиенти отговаряха, че ще е точно заварено положение, но в последствие от Curve уточниха, че е станала грешка и информацията е грешна. Щели да измислят механизъм, с който след влизане на промените(28.08.2022г) да изберат автоматично две карти.

 

Появи се и алтернатива на Curve или по-точно се разбра за тях покрай новите ограничения. VitraCash https://www.vitracash.com Таксите https://www.vitracash.com/fees Засега няма лимит на картите, които могат да се добавят. Скоро обаче са имали хакерската(няма теч на данни) и не разрешават нови регистрации. До 2 седмици би трябвало отново да може.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
Цитат

CURVE 🤝 WIREX

We’ve teamed up with Wirex to show you another way to supercharge your money with Curve. The Wirex card makes all currencies equal - and a lot of sense in your Curve Wallet. Earn more when you shop with up to 8% Cryptoback™ rewards – we make a good team.

💰Earn up to 8% crypto rewards on all your spending.

 

Връзка към коментар

Здравейте, имам следния казус - при плащане в хотел с curve на ПОС терминала се изписа, че транзакцията е отказана. Същевременно, в Curve транзакцията излезе в Pending състояние (все едно, че е минала), получих и мейл от Diners, че има авторизация за посочената сума, която не е малка. Сега от хотела искат второ плащане. От Curve имат ли някакъв телефон? Какво мога да направя, съвети?

Връзка към коментар
преди 18 минути , jorrro каза:

Здравейте, имам следния казус - при плащане в хотел с curve на ПОС терминала се изписа, че транзакцията е отказана. Същевременно, в Curve транзакцията излезе в Pending състояние (все едно, че е минала), получих и мейл от Diners, че има авторизация за посочената сума, която не е малка. Сега от хотела искат второ плащане. От Curve имат ли някакъв телефон? Какво мога да направя, съвети?

Това е, което се намира из нета за номер за връзка с тях.

 

+37052143815
let us know ASAP by calling +37052143815 (lines are open 24/7),by email on support@curve.com or via the Curve app, stop using your Curve account and card until you hear from us

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, jorrro каза:

Здравейте, имам следния казус - при плащане в хотел с curve на ПОС терминала се изписа, че транзакцията е отказана. Същевременно, в Curve транзакцията излезе в Pending състояние (все едно, че е минала), получих и мейл от Diners, че има авторизация за посочената сума, която не е малка. Сега от хотела искат второ плащане. От Curve имат ли някакъв телефон? Какво мога да направя, съвети?

Ще ти ги върнат, стои като авторизация и трябва да падне автоматично. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За прохождащи като мен в CURVE разплащанията да попитам,

Инсталирах приложението, следвах стъпките, качих лична карта и фейс контрол 🙂

сложих дайнърс картата

уж гледах какво потвърждавам, но явно съм потвърдила за Curve X, защото логото на картата е такова /matrix_curvex.png?w=800&q=100/ и от картата на дайнърс са ми спрени веднъж 1.00 GBP и още веднъж 4.99 EUR при CURVE.

Като отворя приложението виждам, че следващо плащане ще е на 24.09.

Тъй като през CURVE смятам само дайнърс да вържа НАЛИ мога преди 24.09 да мина на по малката карта  matrix_curve_blue.png?w=800&q=100?

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.