Прескочи до съдържание

За кораловите рифове до Акаба


Препоръчани мнения

Здравейте,

Имам 2 конкретни въпроса:

1. Трябва ли да се наема лодка, за да се стигне до рифовете (Японските градини например) или напаво си влизаш от плажа?

2. За през Януари дали ще трябват неопрени? И ако трябват, дали там дават под наем?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Oshko каза:

Здравейте,

Имам 2 конкретни въпроса:

1. Трябва ли да се наема лодка, за да се стигне до рифовете (Японските градини например) или напаво си влизаш от плажа?

2. За през Януари дали ще трябват неопрени? И ако трябват, дали там дават под наем?

1.Влизаш директно от плажа. 2.Мисля, че ще трябва неупрен. Носете си обувки, че влизането е доста трудно и болезнено  без. 

Редактирано от Божидар
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
1 hour ago, Oshko said:

Здравейте,

Имам 2 конкретни въпроса:

1. Трябва ли да се наема лодка, за да се стигне до рифовете (Японските градини например) или напаво си влизаш от плажа?

2. За през Януари дали ще трябват неопрени? И ако трябват, дали там дават под наем?

Ще ти трябва неопрен. Също обувки, гъмжеше от таралежи. Един турист на плажа, където бяхме, едва издрапа и го спасяваха - поне час му чоплиха краката, аз мернах поне три-четири топки  забити в ходилото, ненам колко бодила имаше...

За екипировка под наем, да, имаше през ноември покрай морето предлагащи, през януари не знам как ще е.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравей, ние ходихме средата на декември и нямаше нужда от неопрени, водата беше приятна.

  • Както са ти написали горе или с обувки, или си отваряй очите на четири, от личен опит ти говоря, защото имах близка среща с морски таралеж. Ако случайно те убоде, не е лошо да си направиш ТАП в спешното до 24 часа.
  • Лодка без дъно можеш да наемеш от пристанището на Акаба за цени около 5-8 динара на човек в зависимост от продължителността и броя хора.
  • Шнорхелите и очила спазарихме с доста пазарлък за 5 динара - 4 чифта. Един чифт струва 4 динара нов в магазина.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Последно се гмуркахме на 26-ти декември, водата и времето бяха прекрасни. Е аз лично си имам естествен неопрен, така че малко относително дали на вас ще ви трябва. Лодка не е нужна ако влизате от плажовете срещу Японските градини. Коралите започват от 10-на метра от плажа. Иначе има потънал кораб за гмуркане. Няколкото хотела там имат дайвинг центрове и имат екипировка под наем, включително и неопрени. Ние си носихме само маска и шнорхел. Но може да се гмуркате с екипировка срещу 20 динара на гмуркане. Като се гмурках видях доста морски таралежи от тези с по-дългите бодли, но всичките бяха закътани под коралите и трудно може да ги настъпи човек. Е при добро старание сигурно е възможно. Но в началото има малко остри камъни и не е лошо да сте с обувки или плавници.

Редактирано от plamenk
  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, randi каза:

А къде точно е най - удобно за влизане и къде има най - интересни корали? Виждам, че има един потопен танк и една C 130 - ка....

Ние ходихме на Южния плаж, на около 14 км южно от Акаба.

Има един кей и на около 100 метра южно от него влязохме в морето и се натъкнахме на потъналия самолет на около 100 метра дълбочина. Първите 30 метра има корали и е много красиво.

Можете да се ориентирате, ако има лодка с гмуркачи за точната локация на самолета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.