Прескочи до съдържание

Йордания през Януари :)


ivelin1012

Препоръчани мнения

Здравейте букнах 4 билета за края на Януари. Ще сме 2 момчета и две момичета. Това ми е първото самостоятелно пътуване извън Европа. Имам опит само със самостоятелни пътувания в Европа. Ще сме три дена там и плана е следния.

 

20.01.2019. Кацане в Акаба + спане там. Някой хотел да препоръчате ?

21.01.2019. Тръгване за Wadi Rum + нощувка в някой камп. Какво ще кажете за този ?  camp.

За джип тур и другите активитита в пустинята трябва от букинга ли да ги уредя или на място в кампа да се говори. Трябва ли да се пазарим за цената ?

22.01.2019. Тръгване към Петра, нощувка там някъде (прелдожение за хотел?). Искам  да видим нощна Петра където е осветена от свещи ще трябвали отделен билет за това или как.

23.01.2019. Връщане в Акаба + свободна програма

 

Понеже сме 4-ма как ще е най-добре пътуването да наемаме такси ли за отсечките : Акаба - Вади рум - Петра - Акаба. Гледам че има някакви ориентировачни цени за дестинациите те фиксирани ли са или ще трябва да се пазарим да ги смъкват. А самите таксите как е най-добре от акомодацията да ги извикат или на място да търсим.

Има ли възможност за плащане с карти или ще трябва да носим в местна валута. Благодаря ви предварително.

За телефоните може ли на място да се вземе карта с интернет и минути?

И един малко тъп въпрос, понеже от дубай си купих Арабски костюм, може ли с него да се разхождам  илк ще ми правят проблем да не го приемат за гавра

Редактирано от ivelin1012
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, ivelin1012 каза:

Здравейте букнах 4 билета за края на Януари. Ще сме 2 момчета и две момичета. Това ми е първото самостоятелно пътуване извън Европа. Имам опит само със самостоятелни пътувания в Европа. Ще сме три дена там и плана е следния.

 

20.01.2019. Кацане в Акаба + спане там. Някой хотел да препоръчате ?

21.01.2019. Тръгване за Wadi Rum + нощувка в някой камп. Какво ще кажете за този ?  camp.

За джип тур и другите активитита в пустинята трябва от букинга ли да ги уредя или на място в кампа да се говори. Трябва ли да се пазарим за цената ?

22.01.2019. Тръгване към Петра, нощувка там някъде (прелдожение за хотел?). Искам  да видим нощна Петра където е осветена от свещи ще трябвали отделен билет за това или как.

23.01.2019. Връщане в Акаба + свободна програма

 

Понеже сме 4-ма как ще е най-добре пътуването да наемаме такси ли за отсечките : Акаба - Вади рум - Петра - Акаба. Гледам че има някакви ориентировачни цени за дестинациите те фиксирани ли са или ще трябва да се пазарим да ги смъкват. А самите таксите как е най-добре от акомодацията да ги извикат или на място да търсим.

Има ли възможност за плащане с карти или ще трябва да носим в местна валута. Благодаря ви предварително.

За телефоните може ли на място да се вземе карта с интернет и минути?

И един малко тъп въпрос, понеже от дубай си купих Арабски костюм, може ли с него да се разхождам  илк ще ми правят проблем да не го приемат за гавра

Пътуването до Йордания все още ми предстои, та не мога да пиша от собствен опит, но ето какво знам:

Ако сте букнали кампа през букинг ще трябва да се свържете с тях и да си заявите туровете. Обикновено при 4-ма души дават намаление. Ние сме в друг камп, но директно с кампа вместо през букинг излиза доста по изгодно. Дали ще можете да намалите от предложената ви цена, зависи от уменията ви да се пазарите.

Входът за Петра е 50 динара за ден и 55 динара за два дена. Билетът за Нощното шоу се купува отделно и мисля, че беше 17 динара. Вижте в планувания ден, дали въобще се прави шоу. Не е всеки ден.

Когато хотел ви урежда таксито, обикновено иска някаква комисионна. Така, че ако можете сами да ес договорите за такси ще е най-удачно, но както казах много зависи от умението ви да се пазарите. Ако пазарлъкът не ви се оттдава се обърнете към хотела, за да ви помогнат.

Плащане с карти на определени места е напълно възможно, но искат допълнителна комисионна и понякога ви цакат с превалутирането. Това за Арабския костюм - не мисля че ще е проблем, но си зависи и от поведението ви. Ако по принцип се държите непристойно, може това да ги обиди, но иначе едва ли ще правят проблем. Все пак мисля, че в Йордания освен бедуините, останалите ходят нормално, та не ми се струва да е най-удачното място за такъв костюм. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Едно момче, с което бяхме на тура и вечерта в лагера си беше купил от тия дългите бели роби и червено-белите кърпи за глава. Пукнаха се да го оправят и да се снимат с него. Много се радваха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, mililia каза:

Това за Арабския костюм - не мисля че ще е проблем, но си зависи и от поведението ви. Ако по принцип се държите непристойно, може това да ги обиди, но иначе едва ли ще правят проблем. Все пак мисля, че в Йордания освен бедуините, останалите ходят нормално, та не ми се струва да е най-удачното място за такъв костюм.  

В Дубай се бях разхождал с него из дубай мол и на фонтаните, нямах проблем но местните много ми се смяха (мъжете) а жените ме гледаха странно. Самата роба е изключително удобна и се чувстваш перфектно в нея. Мен за такситата от улицата ме притеснява да не попадна на някои измамници/лъжци малко си падам параноик. Сафари тура ориентировачно в какъв диапазон е. Петра входна предполагам е фиксирана цена без пазарене

 

Гледам в сайта http://www.visitpetra.jo/Pages/viewpage.aspx?pageID=138 . Пише че цената е 50 JOD, ако се нощува поне веднъж в Петра, но отдоло пише че е само ако на първия ден нощуваш каква е цената последно

 

PS: За 3 нощувки няма виза нали ?

Редактирано от ivelin1012
Връзка към коментар

Гледаммче нощна петра е само понеделник сряда и четвъртък. За да я хванещ ще трябва да разменя нощувките и след акаба директно да отидем в петра а лагера после

Редактирано от ivelin1012
Връзка към коментар

 

преди 32 минути , ivelin1012 каза:

Гледаммче нощна петра е само понеделник сряда и четвъртък. За да я хванещ ще трябва да разменя нощувките и след акаба директно да отидем в петра а лагера после

    Адаш не искам да те отказвам , но хвърли все пак един поглед

 

 

Връзка към коментар

Ако влизаш и излизаш от Йордания през Акаба визата е безплатна. 

Цената на еднодневен пас е 50 динара, двудневен пас 55 динара. Това с нощувките в Петра и аз го бях чела някъде, но то е за туристите, които влизат в Йордания на еднодневен тур от Израел и вечерта си тръгват. 

На нас тура в пустинята, нощувката в палатка и закуска, обяд и вечеря, вода и чай ни е на цена 45 динара на човек. Кампа, който ще ползваме е Рум Старс. 

Първоначално бях букнала нощувка през букинг, но не беше включен тура и храната. Излизаше по скъпо с доплащането за целодневен тур. Така, че букнах директно през тях. Сумата е на човек, без значение в каква палатка ще спиш - единична, двойна или тройна. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, ivooo каза:

 

    Адаш не искам да те отказвам , но хвърли все пак един поглед

 

 

Добре си го описал адаш 🙂 в ой лагер сте били да го пропуснем. Предварително ще разуча и проверя преди да запазя. Като цяло искам автентичен лагер ма с не съвсем автентичен. С топла вода тоалетна баня и климатик ако може 🙂 Аз съм от хората дето ако не се измият не могат да спят 🙂 А за нощна Петра съм на принципа като съм някъде да изцедя всичко що мога на макс 🙂 Веднъж ще съм там тей че ще ги жертвам парите пък каквото се окаже.

Връзка към коментар

Здравейте, средата на декември бях в Йордания и мога да споделя полезна информация относно логистиката и организирането на пътуването.

Ние бяхме 3ма човека и се вместихме в по 700лв бюджет за всичко. Направихме маршрута с Акаба - Вади Рум - Петра - Аман - Червено море за 4 нощувки и сме страшно доволни.

В детайли съм обяснила в тази статия: Как да организираме пътуване до Йордания

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Препоръчвам ви кола под наем, но и с предварително уговорени трансфери можете да планирате транспорта. В Акаба спахме в хотел TAJ https://taj-hotel-aqaba.business.site/?m=true Нова сграда тип апартаменти са стаите. Без включена закуска. Намира се близо до центъра и може и пеша да се разхождате.

За тура в пустинята щом сте 4-ма ще ви излезе по 45 динара за полудневен тур с нощувка, закуска, обяд и вечеря, а целодневния тур е по 55 динара. Предполагам, ако се пазарите може да смъкнете по 5 динара на човек, макар че Рум старс държат твърди цени. 

По принцип туровете са през деня от 10 до 17 ч. целодневните и след това вечеря и нощувка и сутринта след 8 могат да ви извозят до паркинга. Така, че в Петра няма да пристигнете вечерта, а през деня, освен ако не направите един плаж на Мъртво море и тогава да отидете в Петра. Там нощувахме в http://peacewayhotel.com-jordan.com/ Хотела е в началото на града близо до кръговото където има много добри ресторанти. Закуската беше много добра и се сервира в 6:30, така че веднага след това можете да влезете в Петра. До хотела се намира друг хотел, който има ресторант и е препоръчан в трипадвайзора. Беше пълен, но не сме яли в него, а в Al-Wadi, който се намира на кръговото. Препоръчвам го много!

Редактирано от plamenk
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, редовно изчитам всички мнения и препоръки, относно местата, които предстои да посетя, но за пръв път пиша.

Видях, че с ivelin1012 ще се засечем и на двата полета, тъй като взех билети за датите, които споменава. Купих ги преди два дена спонтанно, тъй като ще празнувам рожден ден на 22.01, а ски почивката отпадна...

Резервирах Maswada Plaza Hotel в Акаба за 2 нощувки - неделя и понеделник. Планът е 21-ви да отскочим до Петра и да се върнем обратно в Акаба.

За моя ден - 22.01 избрах Wadi Rum. След като четох доста и писах на няколко camp-a за цени на турове и нощувки, се спрях на Rum Stars. За двама - нощувка, храна и тур с джипка + камили на сутринта, успях да договоря 80 JD.

Това е за сега...,като за набързо организирано пътуване. 

Връзка към коментар

Малко останс. Букнах в Рум Старс за 45 динара на човек всичко. В Акаба ще сме в Тадж Хотел мислим да пътуваме с таксита. Малко се притеснявам ощв но каквото стане 🙂

Връзка към коментар
преди 4 часа, ivelin1012 каза:

Малко останс. Букнах в Рум Старс за 45 динара на човек всичко. В Акаба ще сме в Тадж Хотел мислим да пътуваме с таксита. Малко се притеснявам ощв но каквото стане 🙂

Здравей,

 

Аз се върнах в четвъртък от там (понеже в сряда ни отмениха полета). Мои познати бяха в Тадж и казаха, че става. Ние бяхме в едни апартаменти и беше тотален гнус. Като цяло имат доста занижен стандарт за чистота, защото последната нощ Раян ни настаниха в 4* хотел и пак не беше чисто.

 

Бяхме много хора и на повечето им хареса Петра, но честно казано аз останах разочарован. 120лв за вход са прекалено много за това нещо и на всичкото отгоре е претъпкано с местни жители, които те занимават нон-стоп и не можеш да се насладиш. Когато стигнете при Treasury местните ще ви кажат, че може да ви качат горе на скалите да видите храма от високо, за което ще искат пари и ще ви кажат, че сами нямате право и ще викнат полиция - е, не е вярно. Ние им теглихме майните, но те са наистина много нахални и ти стоят на пътя и не те пускат да минеш докато не им платиш.

В крайна сметка се качихме разбира се и никой нищо не ни каза, а полицията която е там по никакъв начин не им пречи да тормозят туристите.

 

Таксито има фиксирана цена 8,50 динара от летището до центъра, което е 12 долара. Може да се пазариш навсякъде за всичко, но не и за входните такси на Петра и Уади Рум разбира се. Няма отстъпка дори за малки деца или групи.

 

Уади Рум беше ТОП! Силно препоръчвам. Взехме си сафари, но само да предупредя, че там туристите ги возят в каросерията на пикапите върху скалъпени пейки, а не вътре. Подгответе се за това с дебели дрехи, защото духа страшно. Нашето продължи 3 часа и струваше 50 динара на кола (макс. 6 души). За спане там не мога да кажа нищо, тъй като ние не спахме, защото през нощта температурите падат до 0 градуса.

 

Изглежда безопасно и сигурно като цяло и е евтино почти навсякъде. Има дори магазини за алкохол на нелоши цени. Ядохме страхотни дюнери (шаурма), като цената варира между 0.75 динара за малък дюнер и 3.50 динара за огромна тройна порция.

 

Относно визата - още на входа щеш, нещеш минаваш през едно гише, на което пише Виза и без да те занимават ти лепят един печат (виза) безплатно, а после на паспортния контрол лепят и входен печат. Няма драма с митнически изисквания или разпити на паспортния контрол.

 

Това се сещам за сега. Ако има нещо пиши на лично, ще се радвам да помогна.

Редактирано от stoyan.gotsev
Връзка към коментар

Здравейте Стоян,

Моля да разкажете по подробно как се преборихте с местните в Петра за да се качите над Съкровищницата и коя пътека хванахте.Благодаря предварително.

Връзка към коментар
преди 12 минути , Mary каза:

С коя фирма бяхте в пустинята?

Организирахме си транспорт от Акаба до Петра и Уади Рум с фирма, която се казва Jordan Taxis. Не помня сайта, но имам мейл на човека, с който кореспондирахме, та именно те ни предложиха и сафарито. На нас транспорта ни излезе много евтино, защото бяхме доста хора. Дадоха ни цена 360 JOD за 22-местен автобус, което включваше двупосочен транспорт до Петра и Уади Рум в 2 поредни дни.

преди 1 минута , Dimo Velichkov каза:

Здравейте Стоян,

Моля да разкажете по подробно как се преборихте с местните в Петра за да се качите над Съкровищницата и коя пътека хванахте.Благодаря предварително.

Привет,

Седейки срещу съкровищницата хванахме на дясно. Ние бяхме много хора и просто им казахме да си гледат работата. Първоначално ни подгониха 3-4 човека да ни спират, но после видяха, че няма смисъл и се отказаха. След нас обаче се качваха младо семейство българи също. Пред мъжа застанаха две хлапета и просто му казаха, че няма да се качи. Той им се разкрещя много силно "Get out of here!" и те изчезнаха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ясно, благодаря за информацията.Доколкото съм чел тъкмо пътеката вдясно на нея не чакълят а само на тази която е вляво от съкровищницата седят но явно не е така.Горе долу за колко време взехте пътеката,час-два?Също така моля за инфо по каква причина са отложили полета с цял ден?В тази ситуация в зависимост от причината имате право на компенсация от 400 евро ако не се лъжа.

Редактирано от Dimo Velichkov
Връзка към коментар

Абсолютно - безопасно - освен да се изцапате, не знам друго какво би могло да се случи - вземете си нещо , върху което да седнете. На нас ни донесоха възглавници от едната сергия наоколо, не знам зимата как е, но септември хората бяха седнали направо на земята.

 

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На нас местните не са ни досаждали, представях си ги  много нахални, всъщност не беше така. Само един собственик на магаре не ни оставяше и вървеше с нас. Благодарение на това, че не се отказваше, цената стигна до 5 динара в посока до Манастира. Възползвахме се и качихме децата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Dimo Velichkov каза:

Ясно, благодаря за информацията.Доколкото съм чел тъкмо пътеката вдясно на нея не чакълят а само на тази която е вляво от съкровищницата седят но явно не е така.Горе долу за колко време взехте пътеката,час-два?Също така моля за инфо по каква причина са отложили полета с цял ден?В тази ситуация в зависимост от причината имате право на компенсация от 400 евро ако не се лъжа.

Ако имаш предвид катеренето на скалата, за да видим храма отгоре го качихме за 5 минути максимум. Където и да седят просто им теглите едни майни на чист български език без да им се обяснявате и се качвате. Никой нищо няма да ви каже.

Самият път от входа до съкровищницата е някъде 30 минути, след това продължих до театъра още 10 минути и това беше от мен. Други хора от нашата компания обаче са стигнали до края. Пристигнахме с автобуса в 11:00 и отпътувахме обратно в 16:30. В рамките на това време са успяли да видят всичко и да се върнат. Имаше други българи, които тръгваха в 6:00 сутринта от Акаба, чел съм на много места, че трябва още по тъмно да се пристига, но сега като съм бил мисля че това е излишно освен ако не искаш на всяка спирка да стоиш по 1 час.

В крайна сметка всичко зависи от това какъв тип турист си. Аз лично обичам забележителностите да ги минавам по-набързо. Снимки си правя за около 2 минути, наслаждавам се още 5 и потеглям към следващото място. Има хора обаче, които ще ти кажат, че дори два дни (от сутрин до мрак) не са достатъчни за Петра.

 

За полета: Имаше силен страничен вятър в Акаба и след два неуспешни опита за кацане самолета беше пренасочен към Ларнака. В случая авиокомпанията се оправдава с метеорологията, но само 3ч по-късно времето в Акаба се оправи и летището работеше. Те обаче изглежда са имали проблем и със самолета, тъй като изпратиха друга машина от Малта, която забра пътниците и българския екипаж от Ларнака, докара ги в Акаба и забра нас обратно към България. Подали сме искове вече. Вероятно ще е трудно, но изглежда, че истинската причина не е метеорологията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, ivelin1012 каза:

А таксутата директно от улицата ли ? От хотелите ако ти извъкат колко пари искат ?

Такси съм ползвал само от и до летището. На кацане, там си имаше човек, който ги организира и цената си е фиксирана - 8,50 динара или 12 долара. На връщане случайно питах един таксиджия на улицата дали ще ме забере на другия ден да ме закара до летището. Той ми даде номер (WhatsApp) и ми обяви някаква много висока цена. Аз му казах, че повече от 8 динара не давам и той просто каза ОК.

 

Между другото на летището има чейндж, но е при лентите с багажа. Купуват долара на 0.68, което не е добър курс. Аз си обърнах само 50 долара, но не беше не обходимо, тъй като навсякъде почти може да се плаща с долари и не те товарят много. В самия град бюрата и магазините работят до полунощ. Там намерих курс 0.7089 динара за 1 долар, което е почти колкото фиксирания фискален курс.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , stoyan.gotsev каза:

чел съм на много места, че трябва още по тъмно да се пристига, но сега като съм бил мисля че това е излишно освен ако не искаш на всяка спирка да стоиш по 1 час.

В крайна сметка всичко зависи от това какъв тип турист си. Аз лично обичам забележителностите да ги минавам по-набързо. Снимки си правя за около 2 минути, наслаждавам се още 5 и потеглям към следващото място. Има хора обаче, които ще ти кажат, че дори два дни (от сутрин до мрак) не са достатъчни за Петра.

 

 

Много съм съгласна, че зависи какъв тип турист си, само искам да кажа, че Петра не е само Съкровищницата ,Театъра и  Манастира -  има наистина много за гледане и дори и да минаваш набързо, може и два дни да не ти стигнат - да не остане някой с впечатление, че едни 30 минути до Съкровищницата, още 10 до театъра и няма друго за гледане....

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте завърнахме се от Йордания и останахме мега супер доволни. Хората бяха много мили, точни и разбрани. Помагат ти с каквото могат. Спазариш ли се за цената си държат на думата. Нямаше момент когато да се чувствам в опасност, дори при разхождането по тъма.

Първи ден: Кацнахме в Акаба за 8.5 динара ни докараха до Taj Hotel. Хотела е на хълм и за стигане до него от центъра трябва да се качваш по хълма. Направихме една бърза разходка из центъра и плажа и отидохме да спим. 

Втори ден: Викахме си такси от хотела за 40 динара до Вади Муса (хотел petra visitors apartment). Шофьора ни даде телефона на него приятел дето щял да ни закара за 40 следващия ден до пустинята и се уговорихме с него да ни вземе другия ден от хотела, предплатихме 10 динара за резврвацията. Апартамента бе добре но рецепциониста често го нямаше и трябваше да ходиш да го търсиш. Нямаше кърпи за банята.... Отидохме после до Петра платихме с карта (имаше такса от 2-3 динара за плащане с карта) иначе 55 динара входа и 17 динара за нощна петра. Влязохме в Петра. Много ходене. След трежърито тръгнахме към манастира пеша. Едното от момичетата е против експлоатирането на животни и не ползвахме услугите на магаренце, въпреки че предлагаха за 5 динара на човек да те закарат до Манастира. След мнооого ходене отидохме в манастира. Заведението там не даваха да се пазарят. След това слязохме и тръгнахме към византийската църква и гробниците. По пътя си разпрах дънките и ходих с 40 см разпрано на дънките. След това тръгнахме към високото място но ни казаха че снимките не си струваха и не се вижда Петра от високо и се върнахме. Понеже ни остана 1 час, един локален гид ни предложи за 10 мин да ни качи да видим Петра от високо и само аз се съгласих, за 10 динара. Тръгнахме уж по пътека а той се отклони и почна да се катери като козичка по някаква офроуд пътека, където ако я гледаш не би си помислил че човек може да се качи по нея, тръгнах и аз след него, каза ми откъде да минавам и къде да стъпвам за да не падна. Издърпваше ме на много места да се кача. Аз имам страх от високо и бях много зле на моменти се парализирах, но момчето много добре ме успокояваше и ми помагаше да се кача. Стигнах до върха правих снимки и после тръгнахме обратно по същата козя пътека. На повечето места сядах за да мога да се спусна на доло и момчето ме издърпваше. Имаше много други групи по същата пътека с хора на всякакви възрасти, включително и българи. Слязох доло и му дадох 5 динара бакшиш. Беше много страшно преживяване като за човек който го е страх от високо. Не бих се качил пак. Съвсем ми се доразпраха дънките. После излязох и убивахме времето до 20 и 30 за нощна Петра и айде обратно. Понеже хотела беше на 30 мин по хълм, не се преобух а останах със скъсаните дънки. Хареса ми нощна Петра беше добре. После се прибрах по тъмното до хотела и айде да спим. На сутринта такси шофьора с който се уговорихме по уатсъп прендия ден ни чакаше и за 40 динара ни закара до Вади Рум. Където ни посрещнаха от Рум Старс кампа някаква изглеждащи като талибани. Качихме  се отзаде на някакво джипче и тръгнахме из пустинята. Огромен вятър но беше невероятно. На много от местата трябваше да се катерим за да снимаме отгоре, престрасих се и се катерих почти на всички места. Момчето ни закара до някакъв хълм да гледаме залеза и ние се качихме по него. След залеза ни откара в Кампа където условията бяха малко спартански. Храната беше много вкусна, даже исках още. Вечерта седнахме край огъня и слушахме Салем как ни разказва за бедуините, за политическата обстановка и за гледната точка на един арабин по темата. Беше изключително интересно. Хората бяха много мили, прямо и гостоприемни. Въпреки че не се заключваха вратите на палатките се чувствахме в безопаснот. На другия ден ни откараха до селото и  ни викаха такси, за 20 динара се спазарихме да ни закра до центъра на Акаба. Там обикаляхме и се натъкнахме на един дайвърс магазин `Sharks bay divers` където ни предложиха да отидем на лодка да гледаме коралите в южния плаж за 20 динара на човек (фиксирано) и такси трансфер 10 динара. Лодката беше с етаж под водата и като слязохме бяхме около 2 метра под водата и гледахме през стъклата дъното с коралите беше невероятно. След като таксито ни върна отидохме да ядем и да обикаляме по магазините.  Силно препоръчвам syrian palace restourant и един друг до него Al sharmi май беше. Много останахме доволни както аз (месояден )  така и двете момичета вегетарианки. После някакъв таксиметров шофьор ни спря да ни предлага за летището спазарихме го за 7 динара казахме му че чак след 4 часа ще пътуваме и той каза че ще ни изчака. След 4 часа ни чакаше на мястото и ни закара за 7 динара до летището. 

Яд ме е че не останахме за 5 дена или повече. Абсолютно безопасно е.

 

Ето разходите за 4-ма:

двупосочен билет 20 euro

Първи ден:

    Летище - хотел - 8.5 JOD

    Нощувка Taj Hotel - 40 JOD

Втори ден:

    Акаба - Вади Муса - 40 JOD

    Нощувка Petra visitors apartments - 45 JOD

    Petra day ticket - 55 JOD 

    Petra by night - 17 JOD

Трети ден:

    Вади Муса - Вади рум village - 40 JOD

    Rum Stars Camp (спане, 8 часа тур, 3 ядения) - 45 JOD на човек

Четвърти ден:

   Вади рум village - Aqaba - 20 JOD

   Nepture boat trip - 20 JOD на човек + 10 JOD трансфер (за всички)

   Aqaba - Летище - 7 динара

 

Малко снимки:

ето го гида дето ме прекара през козята пътека

50460007_2338915849454676_12995407230407

 

Нощна Петра

50801777_2338915026121425_46867128522060

 

50807612_2338911429455118_58782206049931

 

50463149_2338914252788169_89612634885885

 

Аз със Салем, шофьора ни Махмут и други:

50496076_2338916479454613_18892655841897

 

Ето го джипа

50451877_2338949282784666_22464776233560

 

Аз като Лорънс Арабски (костюма си го купих от дубай за 40 лева)

50663810_2338949772784617_19562853447982

 

Потопен танк

50862007_2338944319451829_63205186220578

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.