Прескочи до съдържание

Комбинирано Израел и Йордания


Godchild

Препоръчани мнения

On 1/9/2017 at 10:05 AM, Tisho said:

Уади Рам е абсолютно, абсолютно, АБСОЛЮТНО задъ;жителна дестинация, и то с преспиване!!!!! Аз също съм насреща за въпроси - чак сега видях темата !

Здравей! Планирам пътуване Израел - Йордания. Виждам страхотни отзиви за Уади рум. Би ли ми препоръчал маршрут в Йордания? Предвидил съм 3 дена в Израел и около 4 дена за Йордания. Разбира се плановете търпят промяна

Преварително благодаря! 

дидо

Връзка към коментар
преди 1 час, Godchild каза:

Здравей! Планирам пътуване Израел - Йордания. Виждам страхотни отзиви за Уади рум. Би ли ми препоръчал маршрут в Йордания? Предвидил съм 3 дена в Израел и около 4 дена за Йордания. Разбира се плановете търпят промяна

Преварително благодаря! 

дидо

 На мен 7 дни не ми стигнаха, пък да не говорим за 4...!!! Не знам откъде ще влезеш в страната за да препоръчвам. Като за начало ние се придвижвахме с кола под наем, и започнахме от Петра - 2 дни, Уади Рум -  1 ден, Акаба - 1 ден, после Джераш, Мадаба, Аман... Също така не зная предпочитанията ти - има исторически забележителности, пустиня, гмуркане... Пиши по- конкретно!

 И имай впредвид, че пътуването ми е с двегодишна давност (2016). Тук има хора, които се върнаха буквално вчера!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравей отново! НЯмах време да се спра тези дни, изв се за късния отговор. Предвидил съм това пътуване за ноември.  полет лондон то Тел Авив, , 2 нощувки Ерусалим, рент а кар до Ейлат, една нощувка в Ейлат. ТАм смятам да оставя колата и да пътувам до Йордания. С какво препоръчваш да пътувам до там? Искам две нощувки в палатков лагер в Уади Рум, искам да видя Петра. Аман не ми се ходи. мога да отделя още две нощувки в Йордания, а се чудя накъде? Дайвинг не ме интересува, по- скоро исторически забележителности, местна кухня, това са нещата , които ме интересуват. Как би ме посъветвал да разпределя  станалите 2 нощувки в Йордания? После ми трябва транспорт до Ейлат и от там полет до Лондон. Очаквам отговора ти. Д

Връзка към коментар

Местната кухня едва ли си заслужава да и отделиш 4 дни 🙂 Не, че не се спуквам тези дни от ядене на хумуси, шаварми/шоарми, фалафели, кебапи и т.н., но не е това причината, поради която да отделиш повече време на Йордания 🙂

 

Не съм ходил, няма да ида и при това пътуване, но при положение, че нямаш намерение да се мяташ доста на север, виж поразгледай Dana Nature Reserve - има интересно изглеждащи трекове, както и спане в нещо като хижичка, което също звучи интересно, макар и цените да са брутални...

 

Друга опция е Wadi Mudjib, но за ноември не знам дали няма да са затворени каньоните. 

Връзка към коментар

фенове сме на Стрийт фууд и не пропускаме възможност да и се любуваме, особена ако е и морски дрове.. А, иначе овчо месо и на мен не ми е тръпка.   Кой е градът - отправна точка за Уади Муджиб? 

Връзка към коментар
преди 10 минути , Godchild каза:

фенове сме на Стрийт фууд и не пропускаме възможност да и се любуваме, особена ако е и морски дрове.. А, иначе овчо месо и на мен не ми е тръпка.   Кой е градът - отправна точка за Уади Муджиб? 

За морските дарове не знам, даже и аз мислех да питам дали има местни специалитети, защото ги срещам тук-там из менютата, но не знам дали не е просто заради интереса на западняците. По същата причина из менютата има и пици, пасти и бургери. Улична морска храна не съм видял до сега. 

 

 

Връзка към коментар

Улична морска по- скоро в Сеута, Мароко и Тунис.. Тунизийската е изумителна, скариди , лангусти и риба на плоча, с типичните арабски подправки.. окапах се... Април заминавам за Сеута, вече съм купил билетите до Малага. Ще останем 4 дена. Наел съм апартамент , за д аможем да си готвим ние и ще се отдам на плаж и риба.  Виж в Гугъл рибните им пазари- великолепие! Живеем в Лондон , но сме бургазлии и рибата си я търсим, където и да сме :))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Godchild каза:

Здравей отново! НЯмах време да се спра тези дни, изв се за късния отговор. Предвидил съм това пътуване за ноември.  полет лондон то Тел Авив, , 2 нощувки Ерусалим, рент а кар до Ейлат, една нощувка в Ейлат. ТАм смятам да оставя колата и да пътувам до Йордания. С какво препоръчваш да пътувам до там? Искам две нощувки в палатков лагер в Уади Рум, искам да видя Петра. Аман не ми се ходи. мога да отделя още две нощувки в Йордания, а се чудя накъде? Дайвинг не ме интересува, по- скоро исторически забележителности, местна кухня, това са нещата , които ме интересуват. Как би ме посъветвал да разпределя  станалите 2 нощувки в Йордания? После ми трябва транспорт до Ейлат и от там полет до Лондон. Очаквам отговора ти. Д

Ние бяхме за Нова година 2016 год. в Израел 4 дни и още толкова в Йордания.

Бяхме с рента кар и в двете страни. Взехме кола на летището в Тел Авив, от там две нощувки в Йерусалим. С колата покрай Мъртво море, Масада до Ейлат. Оставихме колата на безплатния импровизиран паркинг на границата точно до граничния пункт.  Ето и малко снимки от паркинга и границата.

20160102_101944_Richtone(HDR).thumb.jpg.c9948af936840774fdec0a16c301e7fe.jpg

 

20160102_101949_Richtone(HDR).thumb.jpg.ea2f7b21361a76ac258083750d176e66.jpg

 

20160102_101920_Richtone(HDR).thumb.jpg.e246eaff720e44f9065f6e81e975a0b5.jpg

 

Преминахме пеша границата

 

20151230_180002.thumb.jpg.c7d58bed558c224b50dd7181670771db.jpg

 

от страната на Йордания с такси се придвижихме до Акаба. От там взехме друга кола под наем за Йордания. Обикаляхме няколко дни Уади Рум и Петра и след това върнахме колата в Акаба, с такси до границата и след като влязохме в Израел си взехме другата кола, която си ни чакаше на паркинга до границата. 

Граничният пункт има работно време- до 20 часа, затова е добре да се съобразите с него, за да не се чудите къде да спите и да трябва да отивате до Ейлат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, Георги каза:

Друга опция е Wadi Mudjib, но за ноември не знам дали няма да са затворени каньоните

През Ноември е затворено,а иначе е в близост до Мъртво море.

Стрийт фуд не е като в Азия,основно шаларма,фалафел/фалафел сандвичи,пици.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Мен ме интересува как стоят нещата от София-Ейлат  да кацна разглеждам и после да влезна в Йордания и от там да се върна от Акаба-София.

Да се разпиша, че съм бил в две нови държави 🙂

Някакви проблеми има ли при преминаване на границата?!

Редактирано от vinidj
Връзка към коментар
преди 1 час, vinidj каза:

Мен ме интересува как стоят нещата от София-Ейлат  да кацна разглеждам и после да влезна в Йордания и от там да се върна от Акаба-София.

Прехвърлих мнението ти в тази тема, където се обсъжда именно този въпрос, а няколко мнения по-нагоре @Roje е описал процедурата за преминаване на границата.

Връзка към коментар

Пътувам Тел Авив - Йерусалим (3 нощувки)- Ейлат (1 нощувка)- Уади Рум (2 нощувки) и Акаба (3 нощувки)- Ейлат за обратен полет до Лондон. Къде е добре да наема кола и къде с автобус? Някой спомена да използвам международна застраховка за рент а кар, но в такъв случай, ако не използвате застрахователя на фирмата от която наемате колата, депозита не е ли по- голям? Благодаря Ви!

Връзка към коментар

В твоя случай от Ейлат преминаваш пеша границата и си взимаш такси до Уади Рум и после пак трансфер от Уади Рум до Акаба, цената в посока е 25 JOD. Има и автобус от Акаба до Уади Рум и обратно за по 12 или 18 JOD в посока  https://www.jett.com.jo/en/schedule , но от границата ще трябва да си вземеш такси до спирката му в Акаба. Не виждам смисъл от кола под наем в твоя случай за Йордания. Май най-добре е като се спреш на някой лагер в пустинята да се разбереш с тях за трансфер от границата до лагера и обратно до Акаба.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Godchild каза:

Пътувам Тел Авив - Йерусалим (3 нощувки)- Ейлат (1 нощувка)- Уади Рум (2 нощувки) и Акаба (3 нощувки)- Ейлат за обратен полет до Лондон. Къде е добре да наема кола и къде с автобус? Някой спомена да използвам международна застраховка за рент а кар, но в такъв случай, ако не използвате застрахователя на фирмата от която наемате колата, депозита не е ли по- голям? Благодаря Ви!

В Израел за придвижване не ти трябва кола под наем, междуградския  транспорт им е супер. Междинната нощувка в Ейлат според мен не ти е нужна, можеш да си я оставиш пред полета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.