Прескочи до съдържание

Пролетна Андалусия


Zaro

Препоръчани мнения

Малко да дръпна темата с въпрос с почти ясен за мен отговор, но все пак...

 

Кацаме на 31 март вечерта в Мадрид. Това е единственото сигурно. Намернеието е да пътуваме обратно от Малага на 6 април.

Първоначланият план беше:

31 март кацане в Мадрид вечерта

1 април - пак Мадрид

2 април - Севиля

3 април - Севиля

4 април - Севиля

5 април - през Кордоба до Гранада (нощувка)

6 април - Малага и обратен полет. 

 

После обаче осъзнах, че за 1 ден в Мадрид няма смисъл - или повече или нито един и програмата придоби следния вид:

31 март кацане в Мадрид вечерта

1 април - Севиля с AVE. Не искам кола умишлено. Не ми тежи шофирането, даже напротив, ама нищо не може да ми замени айляка на Андалусия.

2 април - Севиля

3 април - Севиля

4 април - от Севиля взимаме кола под наем и през Кордоба до Гранада

5 април - Гранада - Алхамбра и т.н.

6 април - от Гранада през Нерха, Балконът на Европа, лодката на Чанкете, малко пътуване из спомените, ако има време зоопарка във Фуенхирола и Малага за обратен полет.

 

Били сме в Севиля, Гранада Малага, Марбея, Фуенхирола, но беше отдавна, а и ремаркето не помни нищо. Кордоба и Нерха са нови, като Нерха е предимно заради мен и спомените за едно синьо лято ...

 

Въпросите са: достатъчни ли е за Кордоба само за през деня? Отначало мислех да я обединя с вечерна Гранада и Алхамбра на другия ден, на път за Малага, но после поразмислих. Мадрид за ден ми се вижда загуба на време от гледна точка на това, че хем си бил там, хем не си бил.

 

За Севиля съм предвидил два дни и половина - влюбих се в този град от пръв поглед, той ми е основната цел. Мисля, че е ОК като време - знам какво искам да видя, кое д допълня и кое за първи път. Ако все пак може да се направи кратко пътуване за деня, докъде е препоръчително - Кармона? Колата от Севиля предпочитам да я взема на тръгване за Гранада.

 

Гранада ще е почти като за първи път, защото тогава бяхме само за през деня, а синът ми се преби като куче на влизане в двореца на Назридите и някак си не можахме да се усетим пълноценно атмосферата.

 

Ако някой има актуални препоръки за място за настаняване, няма да се дърпам. :beach:

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 37 минути , giafil каза:

ако ме питаш мен намали едната нощувка в Севиля за сметка на една в Кордоба и една в Гранада...голямо удоволствие са всичките тия градове...

Е, Гранада така или иначе съм предвидил две, три ми се виждат много. Но две нощувки в Севиля си е на практика ден и половина - колкото бях и първия път и ми се видя крайно малко.

Редактирано от Zaro
Връзка към коментар

малко е и на мен винаги не ми стига времето по тия места и винаги има и още нещо да се види, да се преживее и опита...

Моста по залез в Кордоба беше много красив...площада вечерно време където децата играят, а възрастните пият, хапват  и говорят беше прекрасно място...

Редактирано от giafil
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз съм от очарованите от Кордоба, ако има от къде - бих й отделила повече време.

За нощувки не мога да съм полезна, че бяхме голяма компания.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Кордоба направо я прескачате по този начин, но ако смятате да се връщате скоро - ОК. 

На второто си ходене в района, бяхме с по 2 нощувки и в трите (Кордоба, Севиля, Гранада) и ни се стори доста кратко, но като минимално време за "да се види що-годе прилично" 

Но не бих пренебрегнал нито един от трите за сметка на друг, ако искам поне малко да им се насладя. Ако ще се минава "само за да се отбележи", по добре изобщо да не се минава, а да се остави времето за път, паркинг и пр. направо на другия град. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Според мен разпределението и програмата са ти екстра. Подкрепям с 2 ръце възможно повече време в Севиля. За Кордоба е малко времето без нощувки, но ще го усетиш мястото дали е твоето, за да се върнеш. В Мадрид ще е чисто дразнене само за ден. 

Място за настаняване мога да препоръчам само в Севиля (в Кордоба гостувахме на приятели): Apartamentos Altamira https://www.booking.com/hotel/es/apartamentos-altamira-sevilla.en-gb.html?aid=964694&app_hotel_id=569941&checkin=2019-06-01&checkout=2019-06-11&from_sn=android&group_adults=2&group_children=0&label=Share-bLLwZd%401545341090&no_rooms=1&req_adults=2&req_children=0&room1=A%2CA

В сърцето на стария град Санта Круз, локацията е 6+, сграда, апартаменти, сервиз, удобства, всичко е отлично, self check-in/out, плюс, че се ползва намаление в ресторанта на собствениците, който е в съседство. Оставила съм отзив в Букинг. Ако отида в Севиля отново, пак там ще отседна. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Единият ден от Севиля, може да е за Кадиз(също е синъо морско и става за плаж), Кордоба е само за ден макс, вечерта е карсиво няма спор има и атмосфера.

Гранада и Малага заслужават повече внимание и време, както и Ронда. Аз бих останал 2 дена в Гранада като град и атмосфера по ми допадна, но гледката от Малага е номер 1 горе и всичко в града също си го бива.

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 14 часа, Zaro каза:

... Ако някой има актуални препоръки за място за настаняване, няма да се дърпам. :beach:

Информация от ноември за настаняване, транспорт храна в Гранада:
Ние бяхме в https://www.booking.com/hotel/es/motel-sierra-nevada.en-gb.html


Предимства: чисто и приятно местенце, безплатен паркинг, супермаркети и автогара наблизо, възможност за отказване на резервация до 2 дена преди деня на настаняването.
Недостатък: 3km - 35 минути пеша до центъра (според гугъл мапс).

 

Ние ползвахме таксита, тъй като за трима излизаше съвсем малко по-скъпо от градски транспорт: 
мотел-център     ~6 EURO дневна тарифа, ~8 EURO нощна тарифа;
мотел-Алхамбра ~9 EURO дневна тарифа.

 

Местните ни препоръчаха tapas в La Riviera, Calle Cetti Meriem 7. Хареса ми 🙂
Може да си избираш какви tapas да ти сервират с напитките, за разлика от други заведения където нямало право на избор.

 

В Cafe Lisboa, Calle Reyes Católicos 67, ядохме местната гордост - сладкиши piononos.

Редактирано от VladimirK
допълнение
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, vinidj каза:

Единият ден от Севиля, може да е за Кадиз(също е синъо морско и става за плаж), Кордоба е само за ден макс, вечерта е карсиво няма спор има и атмосфера.

Гранада и Малага заслужават повече внимание и време, както и Ронда. Аз бих останал 2 дена в Гранада като град и атмосфера по ми допадна, но гледката от Малага е номер 1 горе и всичко в града също си го бива.

Много път, не си струва, според мен. От опит го казвам, Кадиз ми хареса, но ако отивам за първи път - ще си намаля ситуацията "г*з път да види" и ще дам повече време на Севиля, Кордоба и Гранада 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , stormbringer каза:

Много път, не си струва, според мен. От опит го казвам, Кадиз ми хареса, но ако отивам за първи път - ще си намаля ситуацията "г*з път да види" и ще дам повече време на Севиля, Кордоба и Гранада 

Ами аз по-горе писах, че не ни е за първи път, с изключение на Кордоба, но просто беше отдавна и има нужда от опресняване. Но Севиля ми е легнала на сърцето, затова там си държа на 3 дни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, vinidj каза:

Единият ден от Севиля, може да е за Кадиз(също е синъо морско и става за плаж).....

 

Кадиз наистина става за плаж, но не в началото на април 😀. Освен това разстоянието между Севиля и Кадиз си е няколко часа път, та за 1 ден кое по-напред: да пътуваш ли, градът ли да разгледаш или на плаж да отидеш. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Jenbel каза:

Кадиз наистина става за плаж, но не в началото на април 😀. Освен това разстоянието между Севиля и Кадиз си е няколко часа път, та за 1 ден кое по-напред: да пътуваш ли, градът ли да разгледаш или на плаж да отидеш. 

Час и 22мин ми го даде Гугъл 122км. са Кадиз-Севиля.

Аз когато ходих 1ви Октомври си ставаше и в Севиля бе 38 градуса, но не знам пролетта може и да е различно.

Редактирано от vinidj
Връзка към коментар

Кадис е близко до Севиля. Температурите на пролет са приятни, но морето е студено там. Дори пре юли е доста студена водата, поне за мен. Аз лични предпочитам топлата вода на Валенсия или Палма де Майорка. Кадис е хубав град и си струва да се види, но местните ядат половината звукове в думите, особено Д и С, така че дори и да знаете испански ще се понапрегнете. Примерно името на града си Кадис го изговарят като Каи. 🙂 До самия Кадис има едно курортно градче на морето, Пуерто де Санта Мария. Плажовете там са разкошни и има невероятно красиви вили с чудни градини.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Гранада ти препоръчвам това място: https://www.booking.com/hotel/es/casa-ayala.en-gb.html?aid=304142;label=gen173nr-1DCAEoggI46AdIM1gEaBeIAQGYAQm4ARjIAQ_YAQPoAQGIAgGoAgQ;sid=48e9301ecc7af658655f53af291f8eb7#tab-main

 

Ние бяхме двама, но има разтегателен диван в хола и ще ви е ОК като площ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко на час по лъжичка поднасям информацията.

За Sevilla, погледни някои от предложенията на Come to Sevilla. Ние спахме в COME TO SEVILLA La Casa de las Especias, но там помещенията не са подходящи за повече от двама души.

Три хипи каки испански са инвестирали в тези места и са ги направили наистина прекрасни. Видях, че в останалите има и апартаменти за по четирима души. Мисля, че са им общо пет локациите. Всичките са снабдени с машини и капсули Неспресо, което от моя гледна точка, е прекрасен бонус.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Един въпрос в движение. Тъй като ще взимаме колата от Севиля, а ще я връщане в Малага, почти всички фирми дерат между 65 и 120 евро за връщане на различно място. Обаче през Auto-europe.com, ако направиш резервацията от американската версия на сайта, ми дава цена по 20 долара на ден + 19 евро за ... взимане от ЖП гарата в Севиля, като колата е от Europecar.

 

Някой да има подобен опит с различни места на взимане и оставяне на кола?

Връзка към коментар
На 28.12.2018 г. в 16:28, Zaro каза:

Един въпрос в движение. Тъй като ще взимаме колата от Севиля, а ще я връщане в Малага, почти всички фирми дерат между 65 и 120 евро за връщане на различно място. Обаче през Auto-europe.com, ако направиш резервацията от американската версия на сайта, ми дава цена по 20 долара на ден + 19 евро за ... взимане от ЖП гарата в Севиля, като колата е от Europecar.

 

Някой да има подобен опит с различни места на взимане и оставяне на кола?

Със сигурност гледай да имаш писмено потвърждение, че няма да има допълнителна такса. Случва се липсата и да е завряна някъде в трета глуха на ситния шрифт на общите условия. 

Връзка към коментар
преди 13 часа, Георги каза:

Със сигурност гледай да имаш писмено потвърждение, че няма да има допълнителна такса. Случва се липсата и да е завряна някъде в трета глуха на ситния шрифт на общите условия. 

Ами няма. Там е работата, че резервацията я направих от американската версия на auto-europe. Чудя се дали това не би било проблем. През европейски версии на страниците цените са други. За Лисабон също направих през американския AVIS и получих много добра цена, но там взех и върнах на едно и също място.

Връзка към коментар
преди 7 часа, Zaro каза:

Ами няма. Там е работата, че резервацията я направих от американската версия на auto-europe. Чудя се дали това не би било проблем. През европейски версии на страниците цените са други. За Лисабон също направих през американския AVIS и получих много добра цена, но там взех и върнах на едно и също място.

Ако е американската и цените са различни гледай хубаво дали са включени задължителните застраховки - CDW и т.н. Обикновено в щатите тези застраховки се поемат от щатските кредитни карти и за това често по подразбиране не излизат в техните търсачки. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Кратко резюме на пролетната Андалусия.

 

Програмата беше перфектна, само времето не беше с нас.

В Мадрид имахме само една вечер, колкото да пием сангрия и да ядем паеля, а на сутринта имахме време за кратка разходка през Пласа Майор, Сол, Ретиро, случайно минаване покрай къщата на Димитър Димов.

1663409349_20190401_1022181.jpg.323afffd56d9697954992a48dc820eeb.jpg

 

Времето още от началото даваше признаци, че няма да бъде по поръчка. По време на полета Испания изобщо не я видяхме от пелена гъсти сиви облаци. Кацнахме след силен порой, но кацането на капитан Радкова :wub: беше като по учебник. Хотелът в Мадрид се оказа страшно попадение - Posada del Leon de Oro.

 

На 1 по обяд - AVE - патката.

1556086429_20190401_1245131.jpg.4ed44cf06688691551b64f9794319b4e.jpg

 

300 км/ч не се усещат. Ако трябва да съм честен обаче, Italo в Италия е по-хубав. Почти през целия път имаше много ниска облачност и валя дъжд.

 

Севиля ни посрещна една идея по-усмихната, ... за да завали 5 минути след като излязохме на разходка. За щастие първото мокрене там беше и последно. Катедралата, Алкасар, Архивът на Индиите, Метропол Парасол, айляк по улиците и кулинарен хедонизъм. На първата сутрин имаше ... мъгла! А ние си мислим, че отиваме на топло в Южна Испания, наивници на средна възраст...и едно ремарке.

И фламенко! Исках да отидем, но не се бях задълбавал къде има точно, освен музея на фламенкото. За късмет, собственичката на апартамента ни каза, че през 5 къщи от апартамента има театър за фламенко.

Сигурно много се е писало за този жанр, щото фламенко е жанр, който се състои от пеене, акомпанимент и танци. Очаквах, че ще ми хареса. Това, което видях обаче е разтърсващо! Имах чувството, че участниците изпадат в транс на моменти! Изпълнителите бяха 5 - мъж и жена танцьори, акустична китара (с китарист разбира се, не сама) и две певачки, които пляскаха и тракаха. Бяхме омагьосани!!! Представлението продължи малко повече от час, салонът е за 50-60 човека макс. Мястото е това: http://www.teatroflamencotriana.com/ в Триана. Страст, ритъм, синхрон в едно. И изгаряне, потапяне в историята на това, което се пресъздава. Публиката беше замлъкнала, неряваща в това, на което става свидетел. А после избухваше в неистови аплодисменти. Беше вълшебно! Това, което се разиграва по улицата няма нищо общо.

 

Любимата ми сграда в Севиля:

2141491782_20190403_2034421.jpg.2ab580d4b8877d0eb975e6ed8aa5d35d.jpg

 

В Севиля се получи една забавна случка, която още не е приключила. Пуснахме една пералня, простряхме дрехите на покрива. Обаче духна вятър и ги разпиля по нашия покрив, но и по съседните. Обикалям аз от врата на врата да ми отключват покривите хората да си съберем парцалите, обаче една моя тениска паднала на една тераса. Видях една жена, хабла инглес? Йок, сиктир! Синът и говорел. За щастие дойде след малко и се разбрахме. Питаме - видя ли човекът, който излезе преди 3 минути. Видях го, казвам. Е, той живее в апартамента с терасата ... :crazy:

Помолих го да му остави една бележка, че ако се прибере до 9.30 на другия ден, да ми звънне. Той се обади в 11. Заминавал следобед за няколко дни, съжалявал много, че няма какво да направи да ми помогне. Поне се обади. Казах му, че ще се опитам да се свържа със собственичката. Ако успея - да се разберат. Ако не - да я хвърли. Не успях да я намеря.

 

Казах му да я хвърли.

 

Лола от Севиля се обади 2 часа по-късно ....:blink: Ами сега??? Дадох и телефона, казах и какво сме говорили с него и че съм му казах да я хвърли, ако не се свърже с него. Мина и замина.

 

Междувременно бяхме взели колата от Севиля. Бях запазил компактен клас, получих този автобус от градския транспорт:

 

834375211_20190406_1200381.jpg.0344809d3e53970c9ccd5dc16ae4b59d.jpg

 

Като капак на всичко, вместо full-full, политиката за гориво беше 3/4-3/4. Caramba! Служителката беше малко джаста-праста и може би реши да ми отмъсти с това нещо, като я отсвирих за застраховката, която беше 24 евро на ден.

Качването в по-висок клас е малко нож с две остриета. От една страна ти дават по-хубава (предполагаемо) кола, но застраховката на която е по-висока, а не за класа кола, който си запазил.

 

Недостатъците на автобуса се забелязаха в Гранада, но малко по-късно.

 

Първо Кордоба - замотаването в Севиля и очертаващият се следващ ден с лошо време в Гранада съкратиха престоя в Кордоба. Мескитата е впечатляваща!

1316446236_20190404_1317111.jpg.c2659653d84bef3ae8cd30c05071af65.jpg

 

От моста очаквах доста повече. Доста съвременен вид има, а очакванията ми бяха за нещо от типа на Карловия в Прага. Тесните улички са много приятно място да се загубиш и да се моташ безцелно.

 

После продължихме към Гранада. И там вече автобусът си оправда прозвището. Значи ... аз съм луд фен на паркиране на заден ход, колкото по-гадно, толкова по-голяма тръпка. Е това чудо как го паркирах в иначе просторния подземен паркинг, на който случайно нашето място беше най-куцото, само аз си знам. Само ще отбележа, че парктрониците пищяха през цялото време от всички страни. Накрая и аз ги отсвирих, слязох, огледах си разстоянията и се намърдах. На излизане беше една идея по-лесно.

 

А собственичката ни посрещна така:

546950319_20190404_1838551.jpg.2f60fc28f2682eef765eefd012aebd20.jpg

 

И бутилка вино. Най-добото AirBnb, на което сме били. 4 спални и 2 бани, разделени на 2 спални и баня, които могат да се ползват независимо. И безплано паркомясто, което е огромен плюс, ако не сте с автобуса.

 

Гранада. Прогнозата беше впечатляваща - максимална температура 9 градуса и дъжд. Познаха, гадовете.

Този път имахме късмет с дъжда, за разлика от Севиля и го прекарахме в двореца на Назаридите. Дъждът беше толкова силен, че хората си сушаха дрехите на сешоарите за ръце в тоалетните!!!

 

Към 5 следобед се разчисти, а ние се озовахме в Албайсин и Сакромонте:

841095400_20190405_1859291.jpg.eb66c87b047e250633f1843b79a067a4.jpg

 

Дръпнахме няколко тигела, попаднахме по неволя на погребална церемония, която с малко закъснение разбрахме, че е такава, щото беше пълно и с други серсеми снимащи туристи :crazy:, Алкайсерия (циганийка точно там). Честно казано от града Гранада съм разочарован. Ако не е Алхамбра, няма кой знае какво за уплътняване на времето.

 

На другия ден сутринта тръгнахме при температура 5 градуса и дъжд. Сиера Невада не се виждаше, а снегът беше доста ниско по склоновете.

 

Прехвърлихме планината и термометърът тръгна рязко на горе до цели 17 градуса ... бяхме тръгнали назад във времето, да дирим спомените от едно синьо лято.

 

Паркирахме автобуса в Нерха до репликата на лодката на Чанкете, пресякохме улица "Антонио Ферандис - Чанкете" точно при кафенето "Чанкете" и се отправихме към Балконът на Европа:

 

261280928_20190406_1133021.jpg.3620519db0dde161957f60bcd5fd46df.jpg

 

Исках да минем и покрай заведението Ayo, където са снимани някои серии и където Панчо беше чирак, но ... времето не стигна. Нерха доста се е променила от онези дни, макар че чарът на тесните улични все още е запазен на места и поддържа цветни спомените за нещо, което гледахме на черно-бял телевизор.

Оказа се, че Мигел Ховен, който играеше Тито, организира обиколки из градчето по маршрутите на децата.

 

От там ни чакаше вече само аеропуертото на Малага.

Върнах колата в офиса на Enterprise, където останах очарован от коректното отношение на служителите - веднага наредиха връщане на депозита, върнаха 5 евро, които служителката при взимането ми взе, като обясняваше, че таксата за еднопосочно вземане е без данък, а пишеше, че е с, отбелязаха, че голямата кола не винаги е плюс като им обясних за паркирането и ... ме спечелиха. Остава загадка защо резервацията на Rentalcars се различаваше от това, което получих на място, но здраве да е.

 

В Малага пак заваля. Много важно, вече се бяхме намокрили в морето - поносимо ледено, ама аз ли няма да вляза. 😄

 

На излитане ни раздруса много сериозно - облаците бяха много гъсти и дъждовни. Интересно, че на отиване телефонът ми засече местоположението на google maps над Франция, но само там.

 

Прибрахме се живи и здрави! И ... на втория ден Лола, да, същата тази от Севиля, ми писа, че се е чула със собственика на апартамента с терасата, където ми падна тениската, да се видят и да я вземе и после да ми я прати по пощата!

 

Е след като толкова далечни от мен хора се ангажират да ми върнат една тениска, не ми дава сърце да им кажа да я хвърлят.

 

Това е! Андалусия има специално място в сърцето ми, а Севиля е в центъра с голяма преднина пред Кордоба и Гранада.

 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 14
  • Браво 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Днес, 10 юни, малко повече от два месеца след като съдбата ни раздели, отново се събрах с моята тениска от краткия репортаж по-горе, която съдбата и силният вятър запратиха на една съседна тераса в Триана. Очарован съм от вниманието на собственичката на нашия апартамент, която въпреки, че се забави и по едно време спря да пише от много ангажименти, намери начин да вземе тениската ми от човека, на чиято тераса беше паднала, и който също се оказа изключително услужлив! Бях предложил да и изпратя предварително сумата за изпращането, но тя ме изпревари и ми я прати първа.

 

Южни и готини хора!

  • Харесвам 7
  • Браво 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

Ето малко впечатление и инфо за Коста дел Сол и от мен.

Завърнахме се благополучно след едноседмично пътуване в прекрасните градчета и курорти на Андалусия. Поради невъзможността за една седмица да се видят повечето хубвави места в района, решихме да се средоточим само по крайбрежието, а пък и през лятото по-добре да не навлизаме много във вътрешността заради високите темперетури. Оставаме си възможността да посетим Кордоба, Кадиз, Херес и най-вече уникалната Севиля, както и двореца Алхамбра в Гранада за следващато ни ходене, но не през лятото. 😊За това запазих за база много приятен апартамент за 4-ма – семейство с две големи деца в градчето на 10 км източно от Малага Ринкон де ла Виктория. Беше с изглед към морето и страхотно готин домакин, който ни позволи да си паркираме колата в двора на сградата безплатно и отделно имаше всички екстри, от които се нуждаем. В непосредсвена близост до него има големи супер маркети –  като Меркадона и Сол, от къде си пазарувахме всичко на цени не по-високи от БГ, но за сметка на това доста по-качествено. Препоръчвам го – писал съм и коментар в букинга за него – 332 Евро за 7 нощи. https://www.booking.com/hotel/es/atico-en-rincon-de-la-victoria.html?aid=327345&label=postbooking_confemail;pbsource=conf_email_hotel_name

Взехме кола под наем от летището в Малага- на фирма FireFly, която беше предварително запазена и която ни излезе по 43 евро на ден – което е доста, но според сезона може би е нормално. Имахме пълна застраховка и като се връща колата обратно / Пежо 208 чисто нова /, не се оглежда за щети, а само заредихме резервоара с бензин догоре. Изминахме 1 400 км за 7 дни и обиколихме доста места – Гранада, Нерха и през цялото крайбрежие от Малага на изток. Мога да кажа, че Градна / независиомо, че не посетихме двореца Алхамбра, защото бяха се изчерпили билетите за деня / е страхотен град и един ден му е малко. Нерха трябва да се види задължително, не само от спомените за филма от нашето детство, а да се усети прекрасната атмосфера – с тесните улички, заведения и магазини, парка където са снимани много сцени от филма Синьо лято със снимки на децата от филма и невероятната гледка от балкона на Европа.

image.png.042f4c15c927a7168166ab2d3c483f8f.png

image.thumb.png.25df3d50ec897c573359db8f14505224.png

image.thumb.png.190bff406611e833bd0dd26ec24fd157.png

Самата Малага е много хубав град с голям център със заведения, а ако попаднете тук петък или събота вечер, обстановката става невероятна – изпълнена от тълпи млади хора. И тук на пъпа на центъра има обществени паркинги и не е проблем паркирането.

На запад от Малага където и да се спрете е супер, всичко е толкова уредено и паркиране и шосета, че на човек да му е удоволствие да кара, да спира, да изпие по чаша сангрия и пак да продължи. Имайте в предвид, че сега са и най дългите дни и се стъмва в 22:15. Марбея и луксозното яхтено пристанище Пуерто Банус на 7 км на запад са черешката на тортата – задължително да се видят с главната променада, която се ниже километри покрай морето със хубави заведени и великолепни гледки. Старият град на Марбея е очерователен с тесните улички и неповторима атмосефера. Точно там успяхме да паркираме колата на обществен паркинг за около 5 евро за около 4 часа. След три дни отново се върнахме там, зашото много ни хареса. Трябва да внимавате обаче по пътя след отбивката за Фуенхирола да хванете по път А-7, който минава покрай морето / вижте го на картата или навигацията / и стига до Марбея, иначе продължавайки по магистрала AP-7 ще се натъкнете на пунктове за Тол такси, която е 7,60 евро на посока.  

image.thumb.png.54cc2637739aac8f8558ebd059672ea5.png

Страхотни градчета са също Михас с белите къщи и тесните улички, Беналмадена с прекрасен плаж и стар град на хълма, Теремолинос – с голям център и търговки улички и заведения и Фуенхирола с хубави плажове, но водата на всякъде беше много студена около 20 градуса, сигурно дължащо се от теченията от Атлантическия океан.

 

image.thumb.png.38f5ff65bcb8633a6b48792316058abf.png

image.thumb.png.260cddab846e8482ac19f7c664ad85b1.png

image.thumb.png.e1fafce88f29bae6708ba3eeb56a3ab0.png

Бихме се върнали в прекрасната Андалусия отново, сугурен съм, че има много още какво да видим.

Успех на всички!

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.