Прескочи до съдържание

3 дни в Йордания


Dzhansu

Препоръчани мнения

Здравейте, порових се из коментарите и видях разнородни мнения за доста по-голям период от три дни!

Предстои ни пътуване през януари на мен и две дружки.

местата, които обезателно ще посетим за Петра, wadi rum акаба и мъртво море, някакви предложения За добра систематизация на трите маршрута?

Връзка към коментар
преди 6 часа, Dzhansu каза:

Здравейте, порових се из коментарите и видях разнородни мнения за доста по-голям период от три дни!

Предстои ни пътуване през януари на мен и две дружки.

местата, които обезателно ще посетим за Петра, wadi rum акаба и мъртво море, някакви предложения За добра систематизация на трите маршрута?

Добре е да следиш темата тук .

Кои дати?

 

Редактирано от tom777
Връзка към коментар

Зависи с кой полет сте и в колко часа кацате и излитате навръщане. Предполагам, че кацате в неделя и излитате обратно в сряда.  С кола под наем ли ще сте? По принцип за 3 дена можете да тръгнете първо към Вади Муса, да нощувате там. На сутринта правите Петра и нощувате още веднъж във Вади Муса. На сутринта потегляте към Мъртво море, правите по една кална баня и плуване в морето и от там към Вади Рум, нощувка, обиколка полудневна и към летището. Другия вариант е да нощувате в Акаба, до обяд може да направите плаж и гмуркане, на обяд отивате в пустинята и правите полудневен тур с нощувка в лагер. Сутринта поемате към Петра, обиколка и нощувка във Вади Муса. Сутринта към Мъртво море плаж и трансфер към летището. Най-удобно е да го направите с кола под наем. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здрасти, кацаме сряда вечер и обратно към БГ в неделя.

Чудя се, дали да си закупим Джордан пас-а, защото по последни данни визата е безплатна за нас, но не съм сигурна колко е достоверна информацията?

Първо ще сме към Вади рум, после Петра, и ще се ципнем в Мъртво море и обратно, билетите бяха 70евро двупосочно, не беше за изпускане, та дори и за мъничко.

Връзка към коментар

Няма нужда за вашата програма от джордан пас. Имате вход 5 JOD за Wadi Rum и 50 JOD за Петра. Визата е безплатна при кацане и излитане от Акаба. Даже има начин да не платите и тези входни такси 😉

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 29.12.2018 г. в 12:52, Rosi4ka каза:

Надявам се информацията да ви бъде полезна.

Благодаря, много полезна информация! 

Платили сте по 30 JOD за 2 часа езда на камила? Преди 2 години в Мароко, 3 дневна екскурзия до Сахара от Маракеш, с включена езда на камили до лагера в пустинята и обратно на следващият ден, със закуски и вечери, ми струваше около... 50 JOD (но с мноооого пазарене, доста хора на същата екскурзия бяха платили по 130-150 евро). Дали няма как да се смъкне цената?

 

На 25.12.2018 г. в 0:55, Dzhansu каза:

някакви предложения За добра систематизация на трите маршрута?

И аз съм се запътил за там, и то съвсем скоро - заминаваме на 09.01, общо 4-ма души. Планът е горе-долу следният:

09.01. Кацане в Акаба и транспорт до Петра. Нощувка.

10.01. Ранно ставане, закуска и разглеждане на Петра. Нощувка.

11.01. Тук предполагам ще решим на място дали и как ще стигнем до Мъртво море, или право в Акаба. Разглеждане на Акаба и нощувка.

12.01. Пустинята Вади Рум с тур и нощувка - предстои да резервираме:)

13.01. Обратно в Акаба - аз казвам "салам алейкум" на останалите, които ще се прибират вечерта за България, и продължавам към Аман (4 дни са ми малко:)

Не сме уточнили и транспорта - дали да пазарим такси на място, или наистина да си вземем кола с шофьор, както е направила Rosi4ka:)

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

На мен варианта на @plamenk ми изглежда оптимален, само да го потвърдя. Хубаво е при толкова малък и стегнат период да не губите първата вечер, а директно да се транспортирате до Петра. Даже ако може да избутате директно до Мъртво море ще е още по-добре, но 4-5 часа шофиране по нощите мисля, че ще са много. Та, Петра е оптимална база за първата вечер. 

 

За вторият ден, ако мъртво море ще го правите "на крак" без да се възползвате от пропуските на хотелите ще е добре след това да спите в Акаба. Главно с цел да свалите солта от себе си, което може и да нямате възможност да направите, ако сте пропуснали душа през деня, а в лагера не е задължително да има условията. 

Връзка към коментар
преди 9 часа, Янко Велков каза:

Дали няма как да се смъкне цената?

 

Не сме уточнили и транспорта - дали да пазарим такси на място, или наистина да си вземем кола с шофьор, както е направила Rosi4ka:)

Здравей, 

Цената е възможно да се смъкне, можеш да опиташ.

Ние таксито го пазарихме предварително по WhatsApp, защото бях чела във форума тук за този шофьор и предпочитах да е човек, за когото има добри препоръки, тъй като искахме да дойде до Вади Рум в 5 сутринта, за да ни вземе към Петра и ако станеше фал с пътуването, щеше доста да ни провали плановете.

Редактирано от Rosi4ka
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 12/30/2018 at 9:18 PM, plamenk said:

Няма нужда за вашата програма от джордан пас. Имате вход 5 JOD за Wadi Rum и 50 JOD за Петра. Визата е безплатна при кацане и излитане от Акаба. Даже има начин да не платите и тези входни такси 😉

 

А входни такси като стойност колко са? Някой, дали си има на идея?

Връзка към коментар

Официалните такси съм ги написал за Уади Рум входа е 5 JOD, но има лагери които са отсрани и не се минава през посетителския център и ако ползвате тях, то няма да се наложи да платите тази входна такса за пустинята. А за Петра написах в темата ми, че когато бяхме там един местен се опитваше да ни вкара отстрани. Но не съм го питал за колко, защото ние бяхме с джордан пас. Официалната цена за вход за един ден е 50 JOD, за два дена 55 JOD.

Връзка към коментар

Най-добре си сметнете тези такси като разход и не го мислете как да влезете незабелязано. Местните може и да ви прецакат, а и няма да го направят безплатно. Не си струва риска. А билетите за Петра на входа се купуват с паспорт и после на самото влизане проверяват също дали името съвпада. Ние влизахме два дни и на втория ден полицая погледна билета и попита как се казваме без да гледа паспортите. Вътре вече не се показва билета никъде.

Връзка към коментар
On 1/2/2019 at 4:42 PM, silvia_b said:

Най-добре си сметнете тези такси като разход и не го мислете как да влезете незабелязано. Местните може и да ви прецакат, а и няма да го направят безплатно. Не си струва риска. А билетите за Петра на входа се купуват с паспорт и после на самото влизане проверяват също дали името съвпада. Ние влизахме два дни и на втория ден полицая погледна билета и попита как се казваме без да гледа паспортите. Вътре вече не се показва билета никъде.

О, няма смисъл да се предскачат входни такси, това е ясно. Къде е най-изгодно да купим динари? Предполагам работят с евро и долари предимно?

Връзка към коментар
На 2.01.2019 г. в 16:42, silvia_b каза:

Най-добре си сметнете тези такси като разход и не го мислете как да влезете незабелязано. Местните може и да ви прецакат, а и няма да го направят безплатно. Не си струва риска. А билетите за Петра на входа се купуват с паспорт и после на самото влизане проверяват също дали името съвпада. Ние влизахме два дни и на втория ден полицая погледна билета и попита как се казваме без да гледа паспортите. Вътре вече не се показва билета никъде.

Хм, на нас паспорти за билетите не са ни искали, нито при закупуване, нито при влизане. Това вероятно е валидно само за двудневен пас, за да не се предава от един на друг. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.