Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Не можах да намеря обща тема и питам тук. Имам полет утре и се регистрирах и получих бордни карти на имейл на пдв с баркод. Трябва ли да ги разпечатам или ще минат и така и също дали да минавам през гише за други или направо с тях на гейта. Вчера приятелка летя с тях и са ходили на гише за бордни карти /явно тя не е избрала една от опциите за получаване на такива по време на чекина/мейл,смс// и им чекирали този 8кг багаж, че полета бил пълен.

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение

Аз края на септември като летях с тях бях разпечатала, имах и на телефона и на края на гише ми дадоха бордна карта 🙂 , ще минеш на гише защото май такава им е политиката...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аеджеан имат и мобилно приложение, може да се изтегли и бордна карта от там. На мен също ми предложиха да си оставя багажа на гишето безплатно да не го нося горе и бе с 2кг. отгоре, но не направиха проблем. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, giafil каза:

Аз края на септември като летях с тях бях разпечатала, имах и на телефона и на края на гише ми дадоха бордна карта 🙂 , ще минеш на гише защото май такава им е политиката...

 Значи и да разпечатвам пак ще трябва да си отида там явно като Бг Ер

 

преди 1 час, vinidj каза:

Аеджеан имат и мобилно приложение, може да се изтегли и бордна карта от там. На мен също ми предложиха да си оставя багажа на гишето безплатно да не го нося горе и бе с 2кг. отгоре, но не направиха проблем. 

 Ами и аз имам приложението, но не съм се регестрирал и а нямам мобилна, но явно пак на гише се ходи.

Връзка към мнение

Пътували сме с тях 3 пъти - София - Атина - Ларнака; Солун - Санторини и Санторини - Солун. Нито веднъж не сме ходили на гише (и трите пъти бяхме само с ръчен багаж) и бяхме щастливи от този факт, виждайки опашките на летищата. От София до Атина полетът беше с DHC-8-400, чиито багажници в салона са малки и не се събира 50cm куфар, но го сложихме в краката под седалката.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , Ivko каза:

Ами и аз имам приложението, но не съм се регестрирал и а нямам мобилна, но явно пак на гише се ходи.

Аз винаги минавам с мобилна бордна карта от приложението. Свали го и си я изтегли от там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А ако отида на гише и искам да чекирам багажа сигурно ли е на 100%, че ще се съгласят или има опасност да ми откажат? Не друго ами с течности не ми се занимава. Предполагам за тях ще е по-добре, колкото се може повече багаж в товарното.

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Тръгнах да си правя регистрация, но виждам, че ми дава да избера два вида. Има ли знаечение, кой ще избера и ако избера този с трупане на мили и бонуси дали ще ми се отчитат билетите, които не съм вземал от тях,а от посредници?

 

 

49728075_286386498742515_1515957046980116480_n.jpg

Връзка към мнение

Взех билети през rumbo.es и в потвърдителния имейл от тях имената на пътниците са наред, но като си свързах резервацията в Aegean са ми добавили пол-а, който избираш на пътника след първото име. Дали ще е проблем / ако да на кой трябва да пиша може би на Aegean,че при тях излиза сгрешено/ или като се чекирам ще могат да се коригират?

 

 

Untitled.jpg

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 21 минути , Ivko каза:

Взех билети през rumbo.es и в потвърдителния имейл от тях имената на пътниците са наред, но като си свързах резервацията в Aegean са ми добавили пол-а, който избираш на пътника след първото име. Дали ще е проблем / ако да на кой трябва да пиша може би на Aegean,че при тях излиза сгрешено/ или като се чекирам ще могат да се коригират?

 

 

Untitled.jpg

Окей е това, не се тревожи. Така излизат билетите като се издават през някои резервационни системи. Летял съм многократно така без проблем

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 7.01.2019 г. в 21:01, Ivko каза:

Тръгнах да си правя регистрация, но виждам, че ми дава да избера два вида. Има ли знаечение, кой ще избера и ако избера този с трупане на мили и бонуси дали ще ми се отчитат билетите, които не съм вземал от тях,а от посредници?

49728075_286386498742515_1515957046980116480_n.jpg

Така като гледам, едното е просто профил на сайта да си правиш чек-ин и да си гледаш билетите, другото е с участие в наградната програма. Ако вече си член на някоя друга програма от алианса си реши коя искаш да ползваш, иначе става разпиляване. Билетите, взети през посредници също трупат мили, но трябва да укажеш номера си в програмата преди или по време на чек-ин. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Почнаха вече да ми променят часовете за сега на полетите ми през септември и както някой бе споменал в друга тема, че до тогава колко още ще сменят, а имам 4 полета с тях в рамките на седмица на 7 резервации и всички са купувани през онези сайтове 😂 . Та преглеждайки си сега резервациите и имам промяна в часовете на два от полетите. Получих имейл само за единия полет от посредника в който пише, че са потвърдили промяната от мое име и няма нужда да правя нищо. Но на другия нямам имейл все още, а в резервацията ми пише следното:

 

 

52717522_2106973256052242_2315205007126822912_n.jpg

 

Предполагам трябва да изчакам имейл и за него също от посредника за да направя промяната или да се обадя, че този телефон където е даден е на Aegean и ще кажат, че билета не е купуван от тях.

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам 4 полета септември месец купувани през сайтовете и ми се върти в момента идеята да си взема кучето, но в условията пише с предварителна заявка. В този случай направо с компанията трябва да се свържа предполагам,а не с посредника.

Връзка към мнение
преди 19 часа, Ivko каза:

Имам 4 полета септември месец купувани през сайтовете и ми се върти в момента идеята да си взема кучето, но в условията пише с предварителна заявка. В този случай направо с компанията трябва да се свържа предполагам,а не с посредника.

Да, най-добре. Че те си знаят точно условията, посредниците дори да имат доброто желание да съдействат е силно вероятно да се оплетат. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 9 минути , slujitel каза:

Да попитам, в най-евтината тарифа се включва само един кабинен багаж - 8 кг. и една дамска чанта?

Точно така.

carryon_big.png?la=en+ persitem_big.png?la=en

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Ще правя за първи път чекиране с Егейците. Полетът е вторник 10.55 часа, чекирането е възможно 48 часа до 30 мин. преди полета. Т.е. най-рано в неделя 10.55 мога да го направя. Билетите са купени чрез посредници, добавени са в профила ми в Aegean, та се надявам да нямам проблеми. 

Някой може ли да сподели наблюдения как се разпределят местатата при он лайн чекирането, кога е подходящо да се направи?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , ДиянаВ каза:

Някой може ли да сподели наблюдения как се разпределят местатата при он лайн чекирането, кога е подходящо да се направи?

По време на чекин можете да си изберете безплатно място, така че, колкото по-рано, толкова по-голям избор ще има. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Може да се избира място от около 10ти ред назад. Първите редове са платени - интересното миналата година бе, че си бях купил билета от посредник повече от 6 месеца преди датата Родос-Солун за 5Евро и ме разпредели автоматично и случайно на място 1F 🙂 не мога да се оплача от Aegean при свободни седалки в самолета още 20тина поне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Купувал съм билети от Румбо, пише, че имам чекиран багаж, но като вляза в резервацията през сайта на превозвача никъде не пише имам или нямам. Само пише най-долу, коя тарифа какво й се полага light, flex и др. Гледах доста, но аз не знам коя тарифа съм, пише само Р на едно място вероятно промоция или не знам, а долу в легенда за различните варианти на багаж за light, flex.

Наложи се да звъня сега на телефона им и уж наистина имам багаж, жената провери по номера на билета.

Връзка към мнение

Тарифата е Go Light винаги, която изкарва от посредниците в която тарифа ти влиза голям салонен куфар и раница и не се вижда в резервацията никъде.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.