Прескочи до съдържание

Кола под наем Краби


valentin_st

Препоръчани мнения

Здравейте, мили хора и Честита Нова година!

Има ли някой опит с наемане на кола под наем в Краби и коя компания бихте препоръчали за около седмица? Също така дали е по-добре да се резервира онлайн или на място? За какво да внимаваме и има ли нещо различно в сравнение с наемане на кола в Европа?
Освен това имам и един друг въпрос: вероятно ще бъдем в Ко Самуи, но за предпоследната нощувка ни се иска да посетим нещо различно (например някой голям град) и сме се спрели на Сингапур. Проблемът е, че полетът е в 10:10, а първият ферибот от Ко Самуи е в 5 сутринта. Според Google Maps, след като пристигнем в Донсак Пиер има 2:30 мин път, което прави пристигане около 9 на летището. Бихте ли рискували с подобен полет или да се ориентираме към друга дестинация. Също така имате ли предложение за нещо различно от Банкок и Сингапур?
 

Връзка към коментар

На Краби и въобще по Тайланд всичко се организира с местни шофьори. Пазариш си някой до където искаш и не ти трябва кола. Много хора тук могат дадат координати на шофьори, но най-лесно е да питаш хотела/мястото за настаняване какви цени могат да ти предложат, може и на място след първите дни ще се ориентираш, на всеки ъгъл има агенции за екскурзии и трансфери.  За този полет в 10:10 и пристиганена летището в 9 е абсурд.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
29 minutes ago, silvia_b said:

На Краби и въобще по Тайланд всичко се организира с местни шофьори. Пазариш си някой до където искаш и не ти трябва кола. Много хора тук могат дадат координати на шофьори, но най-лесно е да питаш хотела/мястото за настаняване какви цени могат да ти предложат, може и на място след първите дни ще се ориентираш, на всеки ъгъл има агенции за екскурзии и трансфери.  За този полет в 10:10 и пристиганена летището в 9 е абсурд.

Работата е там, че ни се иска да обикаляме по острова и различни други места, та кола си мисля, че е най-удобно. 

Връзка към коментар

То Краби не е остров. Интересното за обикаляне там е рзлични еднодневни екзкурзии с лодки по малките островчета, които се организират на място с местни агенции. Аз малко се обърках, понеже питането е за кола на Краби, а после казваш, че ще сте на Ко Самуи, което е от другата страна на Тайланд. Но така или иначе положението е същото,  еднодневни трипове до различни места. Ако искате да обикаляте острова пак може да си наемете шофьор за ден да ви разхожда. Ходилите на Самуи ще кажат какво има за гледане на самия остров.

Връзка към коментар

Да, аз просто съм го обяснил нескопосано 😄 
Кацаме на летището в Краби, като идеята е да бъдем на Ко Самуи. Трансферите в двете посоки за 4-ма човека общо взето излизат почти колкото да се наеме кола за седмица.

Връзка към коментар

В Тайланд изобщо не е характерно бял човек да взима кола под наем. Това е държавата с най-много ПТП в цяла Азия и постоянно ще сте в стрес ако наемете кола. Ето една статия от края на 2018 година:

 

Thailand hits headline again with almost 200 road accident deaths in three days

https://www.timesnownews.com/international/article/thailand-road-deaths-road-accidents-around-new-year-drunk-driving-road-accidents-new-years-eve-new-year-2019/339659

 

Типичният начин за придвижване на белите хора е със самолети, влакове автобуси, маршрутки, фериботи, организирани екскурзии и таксита. Във всяко куротно селище има агенции, които могат да ви предложат всякакви варианти. Доста е вероятно кола с шофьор да ви излезе по евтино от колкото сами да наемете кола.

Връзка към коментар

Честно казано не знам някой дали е наемал кола. Ние пътувахме Пукет-Краби 4часа сухопътно с минибус 6 човека за 200лв . Не съм си мислела за кола въобще. А излиза ли сметката с ферибот до Ко Самуи с колата , ако въобще има такъв ?

Връзка към коментар
1 hour ago, silvia_b said:

с ферибот до Ко Самуи с колата , ако въобще има такъв

Да, пътува се с кола. На фериботите качват. Но и аз се чудя защо ви е кола на Ко Самуи, пък и въобще където и да е в Тайланд? Навсякъде на Самуи си щъкат songthaew за никакви пари. Острова не е толкова голям. Виждала съм бели там с джипове, но пък станахме свидетели как пред един такъв джип „се хвърли“ един местен моторист, както си стоеше отстрани на пътя и стана една разправия... полиция... Това е често срещано явление, особено по островите. Така местните припечелват. Имайте предвид, че на плажовете от източната страна, за да се паркира кола, мотор, се плаща и то на час. Трансфера от Краби до Самуи си го направете на място. 

Редактирано от Dango
Връзка към коментар

Хм, карате ме да се замисля доста с коментарите си. Бил съм в Пукет и съм горе-долу наясно с начина на шофиране, като тогава с казах, че няма да се кача да шофирам. Този път обаче сред нас има човек, който е живял в Малта и е свикнал и с обратното движение, та затова не съм се и замислял за рискове с шофирането.

Честно казано в Пукет малко ми беше поомръзнало пазаренето навсякъде за всякакъв транспорт, та затова ми се искаше да го избегна. 
@Dango - имате ли представа колко струва трансфера на човек от летището на Краби до определен хотел в Ко Самуи?

Връзка към коментар
On 1/2/2019 at 6:36 AM, valentin_st said:

 

Не знам кои са ви датите, но от тук може да букнете трансфер за 12.74 евро до Самуи. В момента е промо с 40 % надолу.

Иначе много добре са ти подсказали да не се занимаваш с кола там. Твърде преселен остров с бесен трафик и откачени моторджии. Ще ти бъде филм да се чудиш къде да паркираш. Перфектния вариянт е с мотор. Хонда например почти нова -125 кубика. Много пъргава и икономична.На тази кофти цена от 3.80 Евро на ден 😄 Бръмчиш навсякъде по всеки ъгъл , гора гледка и квото се сетите 🙂

Връзка към коментар
1 hour ago, valentin_st said:

имате ли представа колко струва трансфера на човек от летището на Краби до определен хотел в Ко Самуи

За трансфер от най-южния край на Пукет с взимане от хотела до пристанище на Самуи сме плащали по 650-700 бата на човек. Ето тук можете да се ориентирате в цените за Краби-Самуи: 12go.asia.

Редактирано от Dango
Връзка към коментар
2 hours ago, Dango said:

Да, пътува се с кола. На фериботите качват. Но и аз се чудя защо ви е кола на Ко Самуи, пък и въобще където и да е в Тайланд? Навсякъде на Самуи си щъкат songthaew за никакви пари. Острова не е толкова голям. Виждала съм бели там с джипове, но пък станахме свидетели как пред един такъв джип „се хвърли“ един местен моторист, както си стоеше отстрани на пътя и стана една разправия... полиция... Това е често срещано явление, особено по островите. Така местните припечелват. Имайте предвид, че на плажовете от източната страна, за да се паркира кола, мотор, се плаща и то на час. Трансфера от Краби до Самуи си го направете на място. 

 

4 hours ago, valentin_st said:

Да, аз просто съм го обяснил нескопосано 😄 
Кацаме на летището в Краби, като идеята е да бъдем на Ко Самуи. Трансферите в двете посоки за 4-ма човека общо взето излизат почти колкото да се наеме кола за седмица.

Аз лично съм си взел билети от Самуи до Краби за самолет !!

Излиза около 200 лв на човек , има полети на всеки час !!

 

Връзка към коментар
1 hour ago, Georgi M. said:

Аз лично съм си взел билети от Самуи до Краби за самолет !!

Излиза около 200 лв на човек , има полети на всеки час !!

Като сме си купували билети по 400 лв. на човек отиване и връщане от Истанбул до Бангкок/ Куала Лумпур как да дадем по 200 лв. за такъв полет, при положение че има много алтернативи за по 30-40 лв.? Въпрос на избор...

Редактирано от Dango
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
1 hour ago, tzlatarov said:

Не знам кои са ви датите, но от тук може да букнете трансфер за 12.74 евро до Самуи. В момента е промо с 40 % надолу.

Иначе много добре са ти подсказали да не се занимаваш с кола там. Твърде преселен остров с бесен трафик и откачени моторджии. Ще ти бъде филм да се чудиш къде да паркираш. Перфектния вариянт е с мотор. Хонда например почти нова -125 кубика. Много пъргава и икономична.На тази кофти цена от 3.80 Евро на ден 😄 Бръмчиш навсякъде по всеки ъгъл , гора гледка и квото се сетите 🙂

За моторите също съм чувал доста неприятни истории. Крадат ги, искат допълнителни пари защото уж си ги одраскал, не са в добро техническо състояние и т.н. В началото изглежда евтино, но в последствие може да излезе много скъпо...

Връзка към коментар

Дори и пешеходец да си - рискове има. И е добре да ги сведем до минимум до колкото е възможно. За това се включих в темата - ако има нужда от препоръка било за фирмата с мотори, мога да дам координати. Ползвахме 2 почти нови Хонди , с перфектни спирачки и гуми. Не сме имали проблеми при огледа на връщането /единия мотор беше драснат от нас/. И не на последно място  - цената нормална.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, tzlatarov said:

Дори и пешеходец да си - рискове има. И е добре да ги сведем до минимум до колкото е възможно. За това се включих в темата - ако има нужда от препоръка било за фирмата с мотори, мога да дам координати. Ползвахме 2 почти нови Хонди , с перфектни спирачки и гуми. Не сме имали проблеми при огледа на връщането /единия мотор беше драснат от нас/. И не на последно място  - цената нормална.

Звучи добре, но сме 4ма и не е особено приложимо 😄 
А пък за предложението за полет - не влиза в бюджета в момента.

Връзка към коментар

Въпреки че винаги наемаме скутерчета в Тайланд, не мога да препоръчам това на всеки. Риска да бъдете прецакани от местната мафия не е малък. Това важи най-вече за Ко Тао, но Самуи и Панган са тръгнали по същия път. И ако все пак се решите, търсете някой частник, с малък мотопарк. При наемането направете снимки на моторчето от всякакъв ъгъл. Не е срамно. Почти навсякъде обаче, ще ви поискат да оставите паспорта си за гаранция.

Наемали сме няколко пъти и автомобил (на Самуи) и не сме имали проблеми. Не мисля, че и там нещата са станали мафиотски, но може и да сме имали късмет.

Ако все пак решите да ползвате трансфер от летището на Краби до Ко Самуи, аз лично препоръчвам този този вариант  800 бата. По-комфортен е, по-бърз и от пристанището на Ко Самуи до който и да е хотел трансферът е безплатен, като трябва да се заяви предварително.

Връзка към коментар
On 1/3/2019 at 1:49 AM, silvia_b said:

Честно казано не знам някой дали е наемал кола.

Аз карах рент-а-кар в Пукет в продължение на 3 седмици. Не го препоръчвам, аз и не исках но ме прекараха приятелите с които бях (дълга история).

 

В общи линии висиш в задръствания и се потиш от стрес как да се набуташ, ако не се набуташ ще си висиш до утре. На червено се минава масово ако няма коли, ако решиш да си съвестен тези отзад не очакват да спреш и може да се натресат в теб.

 

Паркирането е ужас, няма начин да знаеш къде може и къде не може (няма знаци). Един магазинер се беше обадил на полицията че колата ми била паркирана на неговото място, оттам бяха издирили рент-а-кар фирмата, оттам телефона на единият приятел и бяше настанал масов смут какво ми се е случило та ме търси полиция. Всичко това докато бях на гмуркане без обхват на телефона.

 

Размина ми се глобата, на следващия ден се разбра че магазинера ми е пуснал гумата от яд, та се занимавах и с това.

 

С една дума - не си струва стреса!

Редактирано от anita82
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.