Прескочи до съдържание

Помощ за Пиза (друго удобно летище) - Лондон


Препоръчани мнения

Здравейте. Дайте една ръка за билет от "евтината" Пиза, моля - която до Англия е много скъпа. На някои дати - особено скъпа... Лично аз зациклих. Пробвах милион варианти, без особен финансов ефект. 

 

Датата е фиксирана, излитане от Пиза (със сигурност там трябва да си оставя спътничката и колата под наем) - ако е предиобяд, а ако предложите някаква друга комбинация, трябва да предвидите време за предвижване, а и вътрешен билет.

 

Допустими летища за кацане - Heathrow и Gatwick. Много късен полет - пристигащ около 23 часа - рискува да ме остави без градски транспорт до вкъщи.

 

Благодаря!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

@Гост, подходящи летища са Генуа, Болония и Флоренция. Огледай и тях, ще загубиш малко време, но пък цената може да те устройва. 

 

Връзка към мнение
преди 8 минути , mililia каза:

@Гост, подходящи летища са Генуа, Болония и Флоренция. Огледай и тях, ще загубиш малко време, но пък цената може да те устройва. 

 

Оттам билетите са още по-скъпи... Или еднакво скъпи 🙂 Благодаря ти!

Връзка към мнение
преди 1 минута , Captain45 каза:

Само този на EasyJet ми излиза най-евтин за 119 евро но каца в 10:50 pm Сега ще проверя една друга опция

Точно него имах предвид, че ми е късен... Ще изпусна последния си влак.

Връзка към мнение

Лошо, че ти е фиксирана дата, Ако се поразходиш още 2 дена имаш много добра оферта. Освен да изчакаш някоя промоция, друго за сега не намирам на по-добри цени за тази дата.

Връзка към мнение
преди 5 минути , Captain45 каза:

Лошо, че ти е фиксирана дата, Ако се поразходиш още 2 дена имаш много добра оферта. Освен да изчакаш някоя промоция, друго за сега не намирам на по-добри цени за тази дата.

Няма начин за промяна. Благодаря ти!

Връзка към мнение
Мирослав Василев

https://www.britishairways.com/travel/booking/public/en_us/#/flightList?origin=FLR&destination=LON&outboundDate=2019-06-02&adultCount=1&youngAdultCount=0&childCount=0&infantCount=0&cabin=M&ticketFlexibility=LOWEST&journeyType=OWFLT&source=true

 

Флоренция - Единбург - Лондон Хийтроу (излита в 12:10 и каца 17:05)

Време за прекачване час и половина

160 евро

 

 

Връзка към мнение

Предполагам, че и LCY ти върши работа - все пак е почти в центъра, а и часовете май са удобни и е с багаж.

 

image.png.4f8336a3c27d06ea913340269b562b9b.png

 

Най-евтино е директно от сайта на BA.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Костов каза:

@Rainy, виж този полет от Болоня

 

47.png.0a854430017cddad5378eaf2a2a52105.png

 

 

Този полет на Easy Jet през март ще се продава за 60-70 евро. Многократно съм повтарял в много теми на форума, че прекалено ранната резервация е крайно неизгодна. Аз бих разглеждал и вариант на полет до Париж или Брюксел + Евростар. Време за дебнене на промоции колкото щеш.

Връзка към мнение
преди 7 часа, epetkov каза:

Този полет на Easy Jet през март ще се продава за 60-70 евро. Многократно съм повтарял в много теми на форума, че прекалено ранната резервация е крайно неизгодна. Аз бих разглеждал и вариант на полет до Париж или Брюксел + Евростар. Време за дебнене на промоции колкото щеш.

Благодаря ти! Eurostar не е особено евтина опция - по моя опит, и признавам генерално съм го изключила, особено в комбинация с полет, но затова е форума - да попитам за идеи. 

 

Да, явно ще трябва да изчакам... 

Връзка към мнение
преди 27 минути , Гост каза:

но затова е форума - да попитам за идеи. 

Може ли и аз да попитам, защо игнорирате директния полет Пиза-Лондон (Станстед) с тръгване в 11:25ч + шатъл до центъра на Лондон, а сте склонна да пътувате няколко часа от Пиза до Флоренция, Болоня или Генуа само заради кацането на Гетуик или Хитроу?

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение
преди 1 минута , epetkov каза:

Може ли и аз да попитам, защо игнорирате директния полет Пиза-Лондон (Станстед) + шатъл до центъра на Лондон, а сте склонна да пътувате няколко часа от Пиза до Флоренция, Болоня или Генуа само заради кацането на Гетуик или Хитроу?

Три причини:

 

1) Мразя в червата си Ryanair 😄 и съм си дала дума да ги избягвам, ако имам възможност (понякога нямам);

 

2) Живея точно от другата страна на Лондон, гледано откъм Станстед, и ми коства и много време, и много пари да се прибера, а в случая цената на Ryan не е чак толкова и привлекателна - като сложим багаж и вътрешните билети в Англия, става много над £100.

 

3) Ръчният багаж на Ryanair се различава съществено от този на Easyjet и British, които мисля да ползвам на идване, който ще ми бъде много по-комфортен за 10 дни пътуване,,,

Връзка към мнение

Аз пък от Раян съм много по-доволен защото за разлика от Уиз имат достатъчно разстояние между седалките, понеже аз съм 2 метра и това ми е важно. Ако пътувам с Уиз задължително си купувам места на изходите от където цената на билета се качва. Хора разни, вкусове разни 🙂

Връзка към мнение
преди 13 минути , Captain45 каза:

Аз пък от Раян съм много по-доволен защото за разлика от Уиз имат достатъчно разстояние между седалките, понеже аз съм 2 метра и това ми е важно. Ако пътувам с Уиз задължително си купувам места на изходите от където цената на билета се качва. Хора разни, вкусове разни 🙂

Аз с Wizz не пътувам изобщо вече - от няколко години 🙂 След като щях да изпусна няколко полета от Лутън заради трафик... Просто София е привилегирована откъм разположение на летище. Тук е по-сложно и много зависи къде живееш... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 21 минути , Captain45 каза:

Аз пък от Раян съм много по-доволен защото за разлика от Уиз имат достатъчно разстояние между седалките

Това категорично не е вярно. В субективността на мнението си можеш да се увериш като провериш в Seatguru - Ryanair (Pitch 30, Width 17), WizzAir - A320 и A321  (Pitch 30, Width 18).

 

@Гост обаче не пита на кой коя компания му харесва, а как може да стигне от Пиза и околностите до Лондон Хийтроу или Гетуик възможно по-бюджетно, така че е излишно да я убеждаваме колко са яки (not) Ryan... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разбира се, че това е темата но за сега е май по-добре да изчака докато се открие някоя промоция по отсечката. А коментара ми за Раян беше офтопик защото спомена, че не ги харесва. Иначе за статистиката която си дала предпочитам да вярвам на колената си, а не на нея. А колената ми казват, че от няколкото ми полета с Раян не са се чувствали некомфортно за разлика от самолетите на Уиз 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Гост каза:

Ръчният багаж на Ryanair се различава съществено от този на Easyjet и British

Значи да разбирам, че няма да приемете оферта  Пиза-Летище Х  на Ryan за 9,90 евро + Летище Х - Лондон(Гетуик) (и до там летят Ryan) пак за  9,90 евро  само защото давате приоритет на ръчния багаж пред  цената на билета?

Връзка към мнение
преди 7 минути , epetkov каза:

Значи да разбирам, че няма да приемете оферта  Пиза-Летище Х  на Ryan за 9,90 евро + Летище Х - Лондон(Гетуик) (и до там летят Ryan) пак за  9,90 евро  само защото давате приоритет на ръчния багаж пред  цената на билета?

e ти дай офертата, пък ще видим

доколкото разбрах приоритета не е багажа, а омразата към компанията 😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , neuromancer каза:

 

...приоритета не е багажа, а омразата към компанията 😀

E, при това положение два полета в един и същи ден си е направо изтезание :grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, epetkov каза:

Значи да разбирам, че няма да приемете оферта  Пиза-Летище Х  на Ryan за 9,90 евро + Летище Х - Лондон(Гетуик) (и до там летят Ryan) пак за  9,90 евро  само защото давате приоритет на ръчния багаж пред  цената на билета?

Давам приоритет на всичко.

 

Ако ползвам кола, разстоянието от вкъщи до Станстед е 200 км, като маршрутът минава през най-инфарктните зони на магистрала М25 - или отсечката около Хийтроу, или тунел Дартфорд (който се и плаща). Ако на М25 стане инцидент, мога да си изпусна полета, затова тръгвам 5 часа по-рано от бординг (само пътят ми е 2 часа). Сходна ситуация с Лутън. Аз живея между Хийтроу и Гатуик. 

 

Ако ползвам влакове, имам два влака и две линии на метрото. Часовата ставка е сходна. Ценово е скъпо. Ryanair тръгва или пристига, обаче, обикновено в късни часове - каквито са до България, което ме принуждава да използвам кола, защото живея извън Лондон.  Паркингът ми е обикновено £40. Плюс бензин. Моето ценообразуване не се изчерпва само със самолетния билет, за съжаление.

 

Цена 9,90 евро не съм виждала никога в летен сезон, а и от/за Англия стандартно цените са по-високи. 

 

Багажът като размер има значение понякога - освен когато не е за един уикенд. 

 

В добавка - не прощавам, когато се отнесат зле с мен, както направиха Ryanair. 

 

Надявам се подробното обяснение е вече достатъчно защо искам Гатуик или Хийтроу 🙂

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Честно на Ви кажа, виждам за Вас директния  полет на Vueling  от Флоренция до Гатуик  на 02.06.19.  Сега цената му е много висока, но през март ще бъде значително по-ниска.  Полетът от Болоня на Easy Jet  e  безперспективен с оглед часа на излитане 10:50  т.е на летището в 09:00-09:30,  а пътят от Пиза до Болоня е около 3 часа.  Сега така или иначе е  много рано.

Връзка към мнение
В момента, epetkov каза:

Честно на Ви кажа, виждам за Вас директния  полет на Vueling  от Флоренция до Гатуик  на 02.06.19.  Сега цената му е много висока, но през март ще бъде значително по-ниска.  Полетът от Болоня на Easy Jet  e  безперспективен с оглед часа на излитане 10:50  т.е на летището в 09:00-09:30,  а пътят от Пиза до Болоня е около 3 часа.  Сега така или иначе е  много рано.

Ама хайде на ти 🙂 

 

Да, очевидно ще чакам по-късен период... Благодаря! 

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.