Прескочи до съдържание

Помощ за Пиза (друго удобно летище) - Лондон


Препоръчани мнения

Аз хич не съм от тия, дето могат да дадат акъл точно в тази тема, ама то, понякога и лаиците могат да направят предложение:scratch_one-s_head::

 

Хващаш трена от Пиза до Болоня за 15 евро, ама, трябва да станеш по-раничко.

Два часа е пътят - примерно, ако го хванеш в 6, в 8 си там.

Има полет на Бритиш, този, първият - дето е 111, евро, в 10,50 и е до Гетуик.

451430971_Screenshot(131).png.70410556c014441ac01e77ba0455af83.png

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

@AlexandraKo, благодаря! Ще трябва да изчисля... Колата ще я оставя някъде към 8 часа - ние ще пътуваме от друг град. Ще последвам дадените съвети и ше изчакам до март... После пак ще изчислявам 🙂 

Връзка към мнение
преди 16 минути , AlexandraKo каза:

Хващаш трена от Пиза до Болоня за 15 евро, ама, трябва да станеш по-раничко.

Два часа е пътят - примерно, ако го хванеш в 6, в 8 си там.

Точно този, най-удобен влак е 29,50 евро до жп гарата на Болоня. Оттам до терминала  още 5 евро за  летищния автобус.  Отделно  за резервация на Easy Jet  се плаща 20 евро към първоначалната цена.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

Ще последвам дадените съвети и ще изчакам до март...

Не бих разчитал, че цената за Изиджет ще падне в месец март - полета е в неделя около обед, в перфектно годишно време, още повече, че Изиджет имат гаранция за най-ниска цена при рано закупен билет /т.е. връщат пари, ако по някаква причина цената след датата на закупуване е намаляла/. Писали сме за това многократно в темата за Изи. Това правило беше валидно до средата на лятото и ако няма промяна в общите им условия все още важи.

 

П.П. @Rainy , виж дали тази промоция няма да ти помогне - нали спомена, че е предпочиташ Изи или BA:

image.png.769400bde6ec04f3c480eb62f07ba0e8.png

http://www.viaggiarelowcost.org/2019/01/promo-easyjet-sconto-fino-al-25-su.html

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 42 минути , epetkov каза:

Точно този, най-удобен влак е 29,50 евро до жп гарата на Болоня. Оттам до терминала  още 5 евро за  летищния автобус.  Отделно  за резервация на Easy Jet  се плаща 20 евро към първоначалната цена.

Е, не искам да споря, но влаковете н 5,53 и 6,13 са по 15-16.

Иначе, смятай се за прав.

87021919_Screenshot(132).png.5d6825d7a300705d1a2d48716566c259.png

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 53 минути , Doctor Who каза:

полета е в неделя около обед

Чудех се цял ден защо всички полети от Италия на 02.06.19 са в пъти по-скъпи от съседни дати. Не можеше причината да е само в това, че денят е неделя. Сетих се накрая, че 2ри юни е официален празник-Деня на Републиката!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, epetkov каза:

Чудех се цял ден защо всички полети от Италия на 02.06.19 са в пъти по-скъпи от съседни дати. Не можеше причината да е само в това, че денят е неделя. Сетих се накрая, че 2ри юни е официален празник-Деня на Републиката!

Не. Защото е ученическа ваканция в Англия (half term), а 27-May е Bank Holiday. Който не гледа 🙂 Но реално и аз исках да използвам този почивен ден, та... 🙂 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Doctor Who каза:

Не бих разчитал, че цената за Изиджет ще падне в месец март - полета е в неделя около обед, в перфектно годишно време, още повече, че Изиджет имат гаранция за най-ниска цена при рано закупен билет /т.е. връщат пари, ако по някаква причина цената след датата на закупуване е намаляла/. Писали сме за това многократно в темата за Изи. Това правило беше валидно до средата на лятото и ако няма промяна в общите им условия все още важи.

 

П.П. @Rainy , виж дали тази промоция няма да ти помогне - нали спомена, че е предпочиташ Изи или BA:

image.png.769400bde6ec04f3c480eb62f07ba0e8.png

http://www.viaggiarelowcost.org/2019/01/promo-easyjet-sconto-fino-al-25-su.html

 

Благодаря! Изобщо съм изпуснала този момент с цената на Easyjet... 

Връзка към мнение
преди 3 часа, funny каза:

Една идейка - не зная доколко е финансово изгодна но провери каква е таксата за връщане на колата в друг град .

Мислех си го, но първо - не съм наела кола още, после - едва ли ще е по-малко от 50 евро (от опит говоря), а и ще се отпусна, да не се притеснявам... Но е факт, че с кола е най-удобно.

 

Иначе мисля го измислих... 

 

Сутринта си правя селфи с Кулата 🙂 После:

 

Pisa - Milan

11:42 ➜ 15:50
4h08, 0 changes
€14.90

 

https://www.trainline.eu/results/pisa-centrale/milano/2019-06-02-10:00?_ga=2.44852004.1468957081.1546532025-702132095.1546532025&passengers=adult

 

Пресичам напреки Милано, селфи с Duomo-то 🙂 , автобус до Linate ->

 

British Airways 19:50LIN 20:45LHR

Non-stop 1h 55m
2 left from €99.68

€50 off with 8,000 Avios

-> €49.68

 

Total price = 50+15 = €65 🙂 

 

Моля само магеланци, които са специалисти по Италия и тези дестинации, да споделят дали е добър и реален вариант.

 

Благодаря!

 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Добър е вариантът! Майсторско решение! 

Аз търсих вариант с пристигане в Лондон до 19:00ч.

 

Този вариант е поредното доказателство, че успехът е в комбинираното пътуване: влак+самолет.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, epetkov каза:

Добър е вариантът! Майсторско решение! 

Аз търсих вариант с пристигане в Лондон до 19:00ч.

До 21 часа е добре. След 23 вече е рисково. А и от Heathrow мога да се предвижа с автобуси доста бързо до Kingston. и не бих изпуснала последния влак, тръгващ в 12 часа от Waterloo. Благодаря! 🙂 

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.