Прескочи до съдържание

Сбирката през януари! 1011 01 11111100011*


Препоръчани мнения

преди 15 минути , ruwenzogy каза:

Може ли да се напише човешки датата на сбирката?

Разбирам стремежа ви да оригиналничите, но не разбирам кога ще бъде сбирката.....

Ха, видях, че Пламен го е написал ясно и разбрано  -   11.01.2019 /петък/

Записвам се.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, plamenk каза:

 

А се оказа, че нашите "арабски" цифри всъщност са индийски.

Аз пък знам обратното. Тези, които ние пишем са арабските, а тези, които използват в арабските страни са индийските. Нашите отговарят на броя на ъглите в цифрите. 

Редактирано от desislavna
Връзка към коментар

В уикито прочетох обратното:

 

Кратка история[редактиране | редактиране на кода]

Те идват от хиндо-арабската бройна система, разработена от индийски математици, приложена от персийски математици и предадена по-нататък на арабите на Запад. Оттам е пренесена в Европа през Средновековието, около X век.

През XII век е преведено от арабски на латински известното съчинение „За смятането с използване на индийски цифри“ на Мохамед ибн Муса ал-Хорезми. В това си съчинение Ал Хорезми описва позиционния принцип за записване и смятане с числа.[1]

 

Той написва книгата „Liber abaci“, в която, подобно на Мохамед ал Хорезми, описва позиционния принцип и използва цифрите от 0 до 9. Той изрично отбелязва, че тези цифри произхождат от Индия. Самите араби също твърдят, че произходът им е индийски. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ruwenzogy каза:

Ха, видях, че Пламен го е написал ясно и разбрано  -   11.01.2019 /петък/

Записвам се.

Не само Пламен го е написал ясно. Надолу още няколко човека пишат датата. А и още в моето мнение го пише, но никой не си прави труда дори да маркира поста ми докрая. Всеки вижда само цифри... ,  но няма и кой да чете.

Какво ли да каже повече човек... ?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз пък съм изненадан, че доста хора знаят двоичната бройна система, мислех, че само училите по-специализирано математика или програмиране я знаят...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Polina каза:

Не само Пламен го е написал ясно. Надолу още няколко човека пишат датата. А и още в моето мнение го пише, но никой не си прави труда дори да маркира поста ми докрая. Всеки вижда само цифри... ,  но няма и кой да чете.

Какво ли да каже повече човек... ?

Стига де, това аз, също не го знам. А в поста ти накрая, при мен нищо не се чете.

Иванчо веднага го разгада, ма той професор, пък аз, само гледам и даже не се чудя.😥

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , neuromancer каза:

Ако маркираш поста до края (емотиконката) се вижда още текст, писан с бели букви

ама на айпад примерно не се вижда

И след емотиконката още. 

Подсказки съм наслагала достатъчно, дори с текста, който изсветлява само за да се види, че има още писано. 

..и не е за оригиналничене, а за да бъде малко по-интересно и да разчупим клишето, с което сме свикнали тук за готово подадена информация. 

 

Редактирано от Polina
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 38 минути , neuromancer каза:

Ако маркираш поста до края (емотиконката) се вижда още текст, писан с бели букви

ама на айпад примерно не се вижда

Еми, айпадът ми и той кат мен:))))))))

 

Връзка към коментар
преди 51 минути , neuromancer каза:

Ако маркираш поста до края (емотиконката) се вижда още текст, писан с бели букви

ама на айпад примерно не се вижда

То не се вижда никъде и това му е идеята, но ако го маркираш, копираш  и го поставиш на празен ред в браузър или в текстов документ се чете 

 

B661C3A3-1955-46B1-A643-D6D451D243A9.png

Връзка към коментар
преди 2 часа, cybersimo каза:

То не се вижда никъде и това му е идеята, но ако го маркираш, копираш  и го поставиш на празен ред в браузър или в текстов документ се чете 

 

B661C3A3-1955-46B1-A643-D6D451D243A9.png

Тц,  вижда се и само ако го маркираш. Абе нали миналата година беше същото с някаква сбирка. Тогава ме светнаха едни хора,  които понякога знаят разни неща. 

 

 

Screenshot_2019-01-05-20-22-55-144_com.android.chrome.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.