Прескочи до съдържание

Транспорт от летище Манисес, Валенсия до центъра на града


Tokotome

Препоръчани мнения

Здравейте, живот и здраве, февруари 8 човека кацаме във Валенсия с полет на уиз. По план е в 21:30. Разглеждах различните варианти за транспорт до центъра на града. Последният автобус 150 е в 22:00. От къде се купуват билети за него, машина на летището, в автобуса? Можете ли да препоръчате вариант с някакъв частен трансфер и колко би струвал, ако сте ползвали? Благодаря! 

Връзка към коментар

А защо не с метро? Не знам до къде трябва да стигнеш, но аз само това съм ползвал и е супер -купуваш си билет т10 от машинката за 10 пътувания и е най-изгодно мисля и бързо. Би трябвало да работи по това време. Погледни тук за информация за транспорт до града.

Редактирано от Спас.
Връзка към коментар

Преди 2 месеца летяхме със същия полет и използвахме метрото. Летището е в зона 4 и билетчето до центъра е 4,90е. Летището е последна / начална спирка на линии 3 и 5, можеш да се прекачваш със същия билет. На спирката на летището има автомати за билети, може с карта и в брой, а имаше и каса с човек. После за разходките си взехме 72 часова карта T3 за около 11е / 2е за пластиката и 9е за пътувания/ и тя важи за всички видове транспорт и метрото в зона 1, което си е достатъчно за разглеждане на забележителностите.  Т3 се купува от спирките на метрото, пипе че и павилионите за вестници и цигари я продават, но ние купихме от метрото на гарата.

Връзка към коментар
33 minutes ago, Спас. said:

А защо не с метро? Не знам до къде трябва да стигнеш, но аз само това съм ползвал и е супер -купуваш си билет т10 от машинката за 10 пътувания и е най-изгодно мисля и бързо. Би трябвало да работи по това време. Погледни тук за информация за транспорт до града.

Обичаме повече да ходим пеш и така да опознаваме града. Чудя се единствено, ако изпуснем автобуса и остане метрото по 4,90 на човек, дали няма да излезе подобна сумата за някой миниван да ни метне директно на адрес.

Връзка към коментар
преди 7 часа, Tokotome каза:

Обичаме повече да ходим пеш и така да опознаваме града. Чудя се единствено, ако изпуснем автобуса и остане метрото по 4,90 на човек, дали няма да излезе подобна сумата за някой миниван да ни метне директно на адрес.

Може да попиташ там където ще нощувате, колко би ви излязъл трансфера до там. Иначе тук има ориентировъчни тарифи за такси, но не вярвам да ви е по-евтино... не знам колко човека сте все пак и това е от значение.

Ако изберете опцията за метрото най-изгоден е билета т10 или т.нар. Bonometro /включва 10 пътувания/и с една карта могат да пътуват повече от един човек ето цените:

Bonometro (10 trips):
One zone: €7.20.
Two zones: €10.40.
Three zones: €14.
Four zones: 20
 
Летището е във зона 4 - т.е. трябва да си купите карта за 20 евро... т.е. тогава едно билетче ви е 2 евро и ако сте двама,картата ще ви излезе колкото два двупосочни билета, а ще имате още 6 пътувания с нея....
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...
На 6.01.2019 г. в 13:44, Romana каза:

Преди 2 месеца летяхме със същия полет и използвахме метрото. Летището е в зона 4 и билетчето до центъра е 4,90е. Летището е последна / начална спирка на линии 3 и 5, можеш да се прекачваш със същия билет. На спирката на летището има автомати за билети, може с карта и в брой, а имаше и каса с човек. После за разходките си взехме 72 часова карта T3 за около 11е / 2е за пластиката и 9е за пътувания/ и тя важи за всички видове транспорт и метрото в зона 1, което си е достатъчно за разглеждане на забележителностите.  Т3 се купува от спирките на метрото, пипе че и павилионите за вестници и цигари я продават, но ние купихме от метрото на гарата.

На линка даден по-горе, цената на билетчето в зона 4  е 3.90 евро, а не 4.90. Кое е вярното?

 

Връзка към коментар
преди 23 минути , ruwenzogy каза:

На линка даден по-горе, цената на билетчето в зона 4  е 3.90 евро, а не 4.90. Кое е вярното?

 

Аз платих 4,90 през ноември. Възможно е да има промяна оттогава.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Romana каза:

Аз платих 4,90 през ноември. Възможно е да има промяна оттогава.

Да, прочетох в друга тема, че билета си е 3.90, но се дава и едно евро за пластиката, която после можела да се зарежда. Не знам как ще се зарежда като билета е еднократен... Бе пиши си го 5 евро от летището и това си е...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

преди две  години когато бях там се придвижвахме с Т10 карти като последния ден някакъв човек ни нацъка на машината за 4ма човека билет за 11Е към летището

така, че има и някакви други врътки за който не знаем 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е еднократният билет. Между картончетата има по-твърда част (вероятно магнитна лента/чип) и може да се презарежда. От летището билет + 1 пътуване беше 4.90 евро и през януари.

 

Valencia metro tarj.JPG

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.