Прескочи до съдържание

Празна бутилка в ръчния багаж


Препоръчани мнения

Абсурд е това с контейнерите за вода, нали са празни. То по тая логика в багажа не мога за нося празна кутия, защото мога да налея някаква течност в нея. Забранена е самата течност, а не контейнера. Крема са ви го взели, защото няма как да премерят колко крем е останал в кутията, а ако е нямало никакъв нямаше да ви вземат кутията.

Тарифите за доставка са си съвсем прилични и са добър вариант.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А защо най-редовно взимат празните бутилки от безалкохолно или вода на секюрити чек ин?

Доколкото знам не позволяват каквито и да било опаковки над 100мл,защото може в тях да се смесят съставки на  взривоопасна смес.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 minute ago, Мари Николова said:

А защо най-редовно взимат празните бутилки от безалкохолно или вода на секюрити чек ин?

Доколкото знам не позволяват каквито и да било опаковки над 100мл,защото може в тях да се смесят съставки на  взривоопасна смес. 

Аз съм минавал на много летища, на които е напълно ОК да минеш с празен контейнер за вода - бутилка напр. Защото така или иначе в магазините на летището продават бутилки от по 0.5, 0.75 и 1л - няма снимсъл да ти прибират контейнера....

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В този ред на мисли, да питам нещо и аз. 

След две седмици ще пътувам сама, а имам бебе и кърмя. Поради тази причина ще взема в себе си помпа за кърма и едно шише, за да мога да се изцеждам. Най-малките шишета са по 150 мл. Да не ми го вземат?

Връзка към коментар

Празни не. За бебешки неща и пълни няма да ви спрат, но може да ви накарат да го опитате (или бебето де)

Отнася се за всякакви бебешки храни, млека, сокчета в разумни количества като за ползване на борда, не запаси за дни разбира се.

преди 8 минути , Мари Николова каза:

А защо най-редовно взимат празните бутилки от безалкохолно или вода на секюрити чек ин?

Доколкото знам не позволяват каквито и да било опаковки над 100мл,защото може в тях да се смесят съставки на  взривоопасна смес.

Къде това? Нещо не са запознати с правилата ако е така. Аз съм си носил много пъти празно шише, което пълня след секюритито, това дори в Лондон, където са много стриктни.

За да направиш взривоопасна смес са по-важни съставките, а празен контейнер може да си намериш винаги много лесно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 17 минути , Мари Николова каза:

А защо най-редовно взимат празните бутилки от безалкохолно или вода на секюрити чек ин?

Доколкото знам не позволяват каквито и да било опаковки над 100мл,защото може в тях да се смесят съставки на  взривоопасна смес.

Не знам да взимат редовно празни бутилки. Но редовно хората пътуват с празни бутилки, дори такива спортни, които са за многократна употреба. Никъде в наредбата за превоз не фигурира забрана за празна бутилка

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 31 минути , Мари Николова каза:

А защо най-редовно взимат празните бутилки от безалкохолно или вода на секюрити чек ин?

Доколкото знам не позволяват каквито и да било опаковки над 100мл,защото може в тях да се смесят съставки на  взривоопасна смес.

Вземат пълните. Аз редовно си вземам празна бутилка от вода и я пълня на чешмичките.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Единствено на вътрешни полети ми се е случвало един- два пъти да мина с празна бутилка,но там и не гледат особено внимателно.При външни полети след скенера ме карат да отворя чантата и изхвърлят празната бутилка.Дори съм питала предварително може ли да мине празна бутилка и са ми отказвали.Аз ли да съм такъв карък?🙄

Връзка към коментар
преди 10 минути , Мари Николова каза:

Единствено на вътрешни полети ми се е случвало един- два пъти да мина с празна бутилка,но там и не гледат особено внимателно.При външни полети след скенера ме карат да отворя чантата и изхвърлят празната бутилка.Дори съм питала предварително може ли да мине празна бутилка и са ми отказвали.Аз ли да съм такъв карък?🙄

Всеки път нося празна бутилка от 0,5л и никога, ама никога на полети в Европа не е имало проблем. Направо се шокирах, като прочетох горното. 😮

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Мари Николова каза:

А защо най-редовно взимат празните бутилки от безалкохолно или вода на секюрити чек ин?

Доколкото знам не позволяват каквито и да било опаковки над 100мл,защото може в тях да се смесят съставки на  взривоопасна смес.

Мари, цял живот си нося , като пътувам празна бутилка от вода, 500 мл, до сега никога не са ми правили проблем никъде. На нашето летище също. Много  ме учудва, това, което казваш. 

Може би, защото , никога не нося нищо течно в ръчния, всичко е в чекирания.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не взимат празни бутилки. Поне от година си оставям празна пластмасова бутилка, не само в Европа. Първоначално го изваждах от багажа, но вече стои в чантата ми. За ръчния багаж става въпрос. 

Редактирано от lesy
Връзка към коментар

Аз също минавам много пъти с празна бутилка,но наистина празна,а не с остатък.Никога досега не са ми я взимали.Само,ако е останало нещо на дъното я изхвърлят.Най-стриктно ме гледаха на Гетуик/Лондон.Там ми провериха малки шампоанчета от хотела,изследваха ги.......имах бебешко шишенце,накараха ме да пийна от него и после ми го върнаха........и така половин час.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз винаги пътувам с празно шише в джоба на раницата и съвсем ясно си се вижда. Нито веднъж нито са питали какво е, нито са го вадили. И с кутия за сандвич пътувам, а разлика между шишето и кутията не виждам.

 

Връзка към коментар

Добре,убедихте ме.Следващият път изпивам демонстративно съдържанието на бутилката пред секюритито и се инатя до последно,ако не ме пуснат с нея.И до цитиране на магеланци може да стигнем.А-ма-ха,само мен няма да ме пускат с празна бутилка:laugh::biggrin::acute:

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , Мари Николова каза:

Добре,убедихте ме.Следващият път изпивам демонстративно съдържанието на бутилката пред секюритито и се инатя до последно,ако не ме пуснат с нея.И до цитиране на магеланци може да стигнем.А-ма-ха,само мен няма да ме пускат с празна бутилка:laugh::biggrin::acute:

Това вече е рисковано, защото в корема нямаш право да пренасяш над 100 мл 😋

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Мари Николова каза:

Или аз изглеждам съмнително или попадам  все на стриктно секюрити😎

 С празни бутилки за вода не знам как е, тъй като не нося, но с разфасовки, по-големи от 100 мл, в които е имало съдържание само на дъното, т. е. 10-15мл., са ми били изхвърляни. Когато попитах защо, нали е видно, че съдържанието е под 100 мл. отговорът е бил заради размера на опаковката, която може да бъде използвана за смеси. 

Според мен всеки си прилага това правило както му скимне. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Най-редовно минавам с празна бутилка от 500 мл. която нося в ръка. Показвам я на секюритито, който обикновенно кимва да продължавам. 

Знаете ли, сега се замислих, че това може да е причината редовно да ми правят натривки на ръцете на летище София. 🤔

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Romana каза:

Всеки път нося празна бутилка от 0,5л

 

преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Мари, цял живот си нося , като пътувам празна бутилка от вода, 500 мл

 

преди 4 часа, Дани Магелани каза:

Аз редовно си вземам празна бутилка от вода

 

преди 3 часа, lesy каза:

Поне от година си оставям празна пластмасова бутилка

 

Извинете за любопитството, ама ... защо си носите празен амбалаж при пътуване ?

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Аз също редовно пътувам с празни бутилки - за нас и за детето и никога не сме имали проблем .  Няма  забрана за пренос на празни бутилки. За детски храни трябва да се спазват мл. Имали сме случай, не бях обърнала внимание , че пюрето е 120мл и на секюритито ни го изхвърлиха. Детето беше на 2 г и вече разбираше . Започна да реве , но дамата не се трогна (беше на софийското летище). В чужбина не ми се е случвало. Имали сме  случай, май беше в Испания, пускали са ни с вода 500мл, беше в детската раница и забравена. Всичко е въпрос на късмет. Лятото на Малпенса се заядоха заради едно алое , което носех в травъл шишенца от по 100мл- 3бр. Момата се заяде, че  на шишето не пишело , че е от 100мл. Вика ми изпийте го... ама как да изпиеш 300мл алое. Категорично отказа да ни пусне и трябваше  да ида до аптеката и да купя стерилни шишенца . Даже едното показно го пресипнах пред нея  и въпреки това , вика “нищо пресипвай всички 😞 ! “  Така , че не знаеш на кой ще попаднеш . Но при всички положения , за празни не следва да правят проблеми. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , домосед каза:

 

 

 

 

Извинете за любопитството, ама ... защо си носите празен амбалаж при пътуване ?

Аз държа на размера - точно този размер ми се побира в дамската чанта.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.