Прескочи до съдържание

Африка 2019 Кения и Танзания или Ботсвана, Намибия и Южна Африка (август, септември или октомври)


Traveling couple

Препоръчани мнения

На 1.11.2019 г. в 20:20, Happy_Traveler каза:

 

В Крюгер има ли ги всичките - лъв, гепард, слон, хипо, говедата (извини ме, не им знам имената на повечето), антилопите, зебрите, диви кучета, жирафи?

Има ги всичките в Крюгер (от начина, по който си ги изброила, не по принцип), което не означава, че непремено ще ги видиш (както и на повечето други места). Виждането им зависи от много зависещи и не-зависещи от теб фактори.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@FlyTraveler Благодаря! И аз не искам да стимулирам индустрията с галене на упоени животни. По-скоро си представям нещо като гледане и с които видове позволяват-хранене, внимателно пипане. Харесва животни... повече харесва багери, самосвали и джипове, но се старая да поощрявам вниманието към животните:) За Ботсвана бях чела добри неща, че е по-хубаво от очакваното. За болести рисковете, ако трябва да съм честна, не ги мислех много. В смисъл, ако се полеем отгоре до долу с репеленти, предполагах, че биха действали. Но за малария дори няма надеждна ваксина, факт. Малък е сега, така си е... Не знам дали след няколко години още ще се лъже лесно да е търпелив и да го разнасяме с нас, а няма да иска само Дисни паркове или аркадни игри. Затова питах как са нещата с дете, че с добро нацелване на възраст и бюджет за приключение, дано да успея да го науча да обича в природата!:)

 

@patilana защо да не си добър пример? 😕

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

При разходките в парковете се спазва дисциплина - не шумиш, не излизаш от колата, ако животното тръгне към вас отстъпваш с колата ,колкото може по - бързо, не слизаш от пътя. Това много пъти са го писали тук  Домосед и Флай Травелер. А аз не само слязох от колата, ами и се приближих до голям брой слонове , макар и прикрита зад дърво. Е, как се прибрах за две секунди и как после ми мина живота на лента, след като един огромен мъжки реши да се увери с очите си кой не знае правилата, ще помня цял живот. Описала съм случката подробно в тази тема 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Coo можеш да заведеш Сладурчо да пораства яздейки 🐪 или 🐫 ( знам ли, не съм ходила , ама ми се ходи ) в Мароко. Там те са в естествената си среда. 

И други идеи имам, в случай че те интересува:laugh:

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
25 minutes ago, patilana said:

@Coo можеш да заведеш Сладурчо да пораства яздейки 🐪 или 🐫 ( знам ли, не съм ходила , ама ми се ходи ) в Мароко. Там те са в естествената си среда. 

И други идеи имам, в случай че те интересува:laugh:

В Мароко беше на 10м, не помни, но помни йорданските камили от 13месечен (преди година точно) и още си прави ръцете пляс-пляс както едно момче от лагера в пустинята му показа. Соред мен и това не помни чак толкова, по-скоро понеже ние го насърчаваме за камилската хватка:) За Африка на мен ми е за жирафите, само малко да порасне, много бавно минава времето като трябва да чака човек...;)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.