Прескочи до съдържание

Малдиви с бебе през март


Надето

Препоръчани мнения

преди 17 минути , Надето каза:

@ven62 да те попитам за Ембуду, четох в коментарите, че плажа е разделен на сегменти и можеш да заемаш шезлонги само в твоя сегмент. И също че шезлонгите в сегмента ти са недостатъчно като бройка и трябвало да се запазват с хавлия от сутринта. Това вярно ли е? 

Когато ние бяхме, началото на февруари 2017- категорично не.

Нито имаше сегменти, нито шезлонгите свършваха.

Може би над 30-40% от шезлонгите си стояха празни през целия ден.

Ризорта беше на около 90% пълен - съдех по това, че почти всички бунгала бяха заети (отворени, пердета се веят, плавници, бански, джапанки, забравени чаши пред бунгалото и т.н. )

То целия остров е 400х100 метра, така че това няма как да не се усети.

В средата на острова в миналото е имало нещо като хотелска част - сграда със стаи на 2 или три етажа беше. Забелязах, че там не настаняваха туристи, а се използваше от персонала.

Сега, ако нещо тази сграда са я реновирали и са я натъпкали и нея - евентуално би могло това вече да е така. Или пък да си попаднала на мнение, което е доста старо.

Не знам.

Докато пишех в момента, се сетих, че последния ден следобяда ни преместиха багажа за 2-3 часа, докато си чакахме лодката в една такава стая (поканиха ни да я ползваме - Да бе, да лежа в някаква стая, като имам цял остров на разположение) , тъй като трябваше да освободим бунгалото до обяд, а след обяд идваха нови туристи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 16.01.2019 г. в 0:25, ven62 каза:

Или пък да си попаднала на мнение, което е доста старо.

Ами мнението е на някакъв руснак в началото на 2018.

 

На 14.01.2019 г. в 18:26, Mary каза:

не съм резервирала от Букинг

Mary, ти от къде резервираш? Аз отворих сайтовете на някои от хотелите, но в букинг ми излиза по-добра цена.

Редактирано от Надето
Връзка към мнение
преди 20 минути , Надето каза:

Mary, ти от къде резервираш? Аз отворих сайтовете на някои от хотелите, но в букинг ми излиза по-добра цена.

През немски туроператор. Там съм намирала най-ниските цени винаги.

Връзка към мнение
преди 1 час, Mary каза:

През немски туроператор. Там съм намирала най-ниските цени винаги.

За "jahnreisen" ли става въпрос. Там цените наистина са по-ниски, но не разбирам много немски, включват ли се данъците, таксите и трансфера?

Връзка към мнение
преди 5 минути , Надето каза:

За "jahnreisen" ли става въпрос. Там цените наистина са по-ниски, но не разбирам много немски, включват ли се данъците, таксите и трансфера?

Не съм резервирала точно с тях, но по принцип е включено всичко в цената.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

В крайна сметка след много чуденки и търсене на различни мнения направихме резервация за Meeru Island. Имаше някаква оферта от хотела в която получаваш all inclusive на цената на пълен пансион. Парите не са малко, надхвърлихме първоначалния бюджет, но мисля че цена качество може би е доста добро съотношение и също така отговаря на цялата торба с изисквания, които бяхме подготвили.

 

Извода до който стигнах е, колкото и учудващо да е, че българските агенции дават по-ниски цени от букинг и някой други сайтове. Не знам на какво се дължи и дали има и други дестинаци освен Малдиви, при които се получава така. Аз пробвах 3 различни агенции и 3те даваха по-ниски цени, накрая се спрях на най-изгодната. Тъй като не съм пътувала до сега с агенции, силно се надявам да не съм попаднала на мошеници и да не ни запалят 🤞

 

Другото което забелязах е че ризортите правят разни промоции от време на време, и ако човек си е избрал резорт и има възможност да го следи известно време, нищо чудно да попадне на изгодна оферта. Неща от сорта на meal upgrade или 1 night free се срещат често.

 

Също така да споделя, че попаднах на две интересни местенца, но тъй като са прекалено нови, ме хвана страх да рискуваме с тях. Едното е Innahura Maldives Resort 3* който ще отвори през март 2019. Другото е Dreamland The Unique Sea & Lake Resort Spa 4*. А също така Makunudu Island, който е много мъничък и осамотен остров, за хора търсещи спокойствие. Имаше само около тридесет и няколко вилички на целия остров. И много интересно - за някакъв период букинг ми го предлагаше на близо 50% намалена цена.

 

Та така, сагата с хотела приключи за сега и благодаря много на всички за мненията и съветите.

Живот и здраве, като се върнем ще дам обратна връзка 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 16 часа, Надето каза:

В крайна сметка след много чуденки и търсене на различни мнения направихме резервация за Meeru Island.

Честито за резервацията.

Меру е чудесен резорт с един недостатък - няма собствен риф близо до острова.

Ежедневно возят гостите до риф, но с бебето не знам дали ще ви бъде достатъчно удобно.

Всичко друго мисля, че ще ви хареса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Mary каза:

Ежедневно возят гостите до риф, но с бебето не знам дали ще ви бъде достатъчно удобно.

Да, минус е, но рифа не беше толкова висок приоритет с оглед, че не можем да плуваме заедно, така или иначе. Надявам все пак да успеем да видим този риф самостоятелно, нищо че е с лодка 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте,мислим да посетим остров Маафуши  с жена ми и  дъщря ми  която е на годинка,обаче личната лекарка малко ни наплаши,като ни каза,че било опасно за малки деца от гледна точка на различните вируси ! Някакво мнение от хороа които са ходили скоро с деца ?

Връзка към мнение

Не съм ходил с дете , но когато бяхме преди 4 години , двойките без деца бяхме малцинство ( Бандос ризорт) . Малдивите е прекрасна дестинация ( дори и с малко дете ), а детските лекари в България , за съжаление са едно 40 години назад от света... Самият факт , че се изписват антибиотици на малки деца ме кара да псувам с часове  всеки детски лекар ..., но да не се отплесвам , толкова са им възможностите .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , stanislavpp каза:

Не съм ходил с дете , но когато бяхме преди 4 години , двойките без деца бяхме малцинство . Малдивите е прекрасна дестинация ( дори и с малко дете ), а детските лекари в България , за съжаление са едно 40 години назад от света... Самият факт , че се изписват антибиотици на деца ме кара да псувам с часове  всеки детски лекар ..., но да не се отплесвам , толкова са им възможностите .

Хей, не ги обобщавай. :wink:

Нашата не беше и не е такава. Дечицата вече са на 31 и 35, но се е налагало още да я ползваме.

:biggrin:

 

Това, с което мога да се съглася е, че целенасочено се работи лекарите ни след 10-20 години да са нискоквалифицирани.

Процесът е същия и в средното образованието и вече дава/даде резултати.

 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , stanislavpp каза:

Не съм ходил с дете , но когато бяхме преди 4 години , двойките без деца бяхме малцинство ( Бандос ризорт) . Малдивите е прекрасна дестинация ( дори и с малко дете ), а детските лекари в България , за съжаление са едно 40 години назад от света... Самият факт , че се изписват антибиотици на малки деца ме кара да псувам с часове  всеки детски лекар ..., но да не се отплесвам , толкова са им възможностите .

Еее,недей така.

Когато се налага,ще се изпише,разбира се.

Как,според теб се лекува една бактериална,двустранна бронхопневмония на дете?

С баене,със сигурност няма да мине.

 

преди 41 минути , росен каза:

Здравейте,мислим да посетим остров Маафуши  с жена ми и  дъщря ми  която е на годинка,обаче личната лекарка малко ни наплаши,като ни каза,че било опасно за малки деца от гледна точка на различните вируси ! Някакво мнение от хороа които са ходили скоро с деца ?

Та, за Малдивите - не бих си завела едногодишното дете.

Дълги полети, преходи с лодки, ако

 се разболее, какво ще правите?

По- добре си послушайте ЛЛ.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 44 минути , росен каза:

Здравейте,мислим да посетим остров Маафуши  с жена ми и  дъщря ми  която е на годинка,обаче личната лекарка малко ни наплаши,като ни каза,че било опасно за малки деца от гледна точка на различните вируси ! Някакво мнение от хороа които са ходили скоро с деца ?

Лично съм виждала там и с по-малки деца, но аз бих пропуснала с толкова малко дете.

Като основна причина ще изтъкна - наличието на комари и силното слънце.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@stanislavpp, видя ли как те "наритахме" набързо. :wink:

 

Моята внучка я мъкнат по самолети/екскурзии/почивки от 3-месечна възраст. С което аз не съм много ОК.

Ама си трая, че немкинята ще вземе да отреже баш България, за да ми покаже, че се съобразява с мнението ми.

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Не говоря за тежките случаи естествено , обобщих  съвсем умишлено и не ми се изпада в детайли . Но на децата в БГ от съвсем малки им скапват имунната система и вследствие , боледуват все по-често и по-често.

 

За дългите полети : моят на два пъти е бил на 12 часови полети ( Мауи и Колумбия) , проспива 80-90% от полета, шума от двигателя го кара да спи като никога . 
 

За слънцето : крем 50 фактор и задължително  бебешки плувен костюм )с дълъг ръкав за предпочитане)  и  с UV защита .

 

Поне на  Бандос нямаше и един комар.

 

Вени , и аз като дядо , вероятно ще споделям твоите тревоги - но децата в БГ да са толкова болнави си има причини , и мръсният въздух е само една от тях.

 

 

!!!NB - това за крема за слънце важи за абсолютно всеки човек , всеки ден , целогодишно , зиме и лете , и при облачно време.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, росен каза:

Здравейте,мислим да посетим остров Маафуши  с жена ми и  дъщря ми  която е на годинка,обаче личната лекарка малко ни наплаши,като ни каза,че било опасно за малки деца от гледна точка на различните вируси ! Някакво мнение от хороа които са ходили скоро с деца ?

Задължително се консултирайте с Аметист. Тя добре познава нивото на здравната система там. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз също бих се въздържал от посещение на Малдивите с едногодишно. Не че няма как да стане, но според мен нито детето ще разбере нещо от тая почивка, защото общо взето му е все едно къде се намира, ако му е осигурен комфорт и хранене, нито родителите. Покрай грижите за малкото, които със сигурност ще са повечко от обикновено, защото все пак не са в домашни условия, не всичко им е организирано, няма баби да помагат, има разни допълнителни фактори, с които да се съобразяват - климат, местна хигиена и т.н, не е сигурно колко добре ще си починат. А посещение на Малдивите все пак не е от евтините неща.

Разбира се, ако родителите наистина много искат или пък вече са купили билетите - ами може. Освен към ametist бих препоръчал да се обърнете и към лекар от НЦЗПБ, за разнообразие, че напоследък сигурно ги търсят само за коронавируса. Със сигурност ще получите ценни съвети от там.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

@Goal & Boss  Уважавам мненията ти и не  репликирам , а искам да допълня с една друга гледна точка ( докато малкият спи на задната седалка в провинциална Колумбия в подземният паркинг на хотела ), ще драсна мнението ми на съвсем  млад родител . Малкият е на 23 месеца и има вече шест пътешествия . Децата нямат спомени на тази възраст , но това съвсем не значи , че трябва да стоят в една стая и да гледат стените (грубо казано) . На всички пътешествия , малкият е научил много за света и природата , за превозните средства и различните животинки .. За тези 23 месеца , най-често съм го виждал да се радва на природата , камъчетата , пясъка и водата  с огромен блясък в очите , именно при пътуванията ..., тоест при различното от ежедневната среда (нищо, че няма да има спомени).


За децата е лесно и забавно , а тежко , стресово и трудно  е за родителите, и те няма да си починат . Факт е , че малките след всяко пътуване свикват  и става по-лесно. Моят съвет е към всички родители с деца над шестмесечна възраст и изграден имунитет , за бога, хора - пътувайте с малките си деца при всяка възможност (подходящи дестинации), а пък те ще заобичат безкрайно много природата и без да имат спомени  , а спомените ще са за вас.. 😉


Фото от днес :

 

46FC3BF5-B11F-4C92-B891-734DC5A47BBB.jpeg

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Станиславе, всъщност ми подсказа, че съм оставил мисълта си недописана 🙂 Като казах, че бих се въздържал от пътуване до Малдивите, всъщност нямах предвид, че бих се въздържал от пътуване изобщо. Просто бих избрал някоя по-близка, по-позната, по-безопасна във всякакъв аспект, ако щеш, дестинация. Цяла Европа е подходяща за това. Или хайде, ако непременно трябва да е надалече - Япония или Южна Корея, там също си имат местенца с плажове, където човек може да разпусне. Е, в момента японците имат малко ядове с оня ми ти вирус, но аз говоря генерално.

За детските спомени си прав, разбира се, но мисълта ми беше, че детето със сигурност един ден ще съжалява, че не помни нищо от Малдивите и ще иска да го заведат пак, а това е скъпо упражнение. Плюс това поне за мен Малдивите не са място, което си заслужава да бъде повторено. Докато Италия, Испания, Франция, са държави, където и десет пъти да иде човек, все има какво ново да открие. При това са по-лесни за повтаряне.

А ти се готви - тигърът нека порасне още малко, като му покажеш снимките от вашите сегашни пътувания, ще те пита кога ще ходите пак :grin:

 

А това:

преди 8 часа, stanislavpp каза:

Моят съвет е към всички родители с деца над шестмесечна възраст и изграден имунитет , за бога, хора - пътувайте с малките си деца при всяка възможност (подходящи дестинации), а пък те ще заобичат безкрайно много природата и без да имат спомени  , а спомените ще са за вас..

трябва да бъде записано на златно DVD и изпратено в космоса! 🙂

 

P.S. Да знаеш, че в Италия дават на децата антибиотици като бонбонки - за нищо ги нямат.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 11.02.2020 г. в 14:45, stanislavpp каза:

Не съм ходил с дете , но когато бяхме преди 4 години , двойките без деца бяхме малцинство ( Бандос ризорт) . Малдивите е прекрасна дестинация ( дори и с малко дете ), а детските лекари в България , за съжаление са едно 40 години назад от света... Самият факт , че се изписват антибиотици на малки деца ме кара да псувам с часове  всеки детски лекар ..., но да не се отплесвам , толкова са им възможностите .

Каквито пациентите, такива и докторите!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.