Прескочи до съдържание

Малдиви с бебе през март


Надето

Препоръчани мнения

Най-накрая дойде ред за почивка, а не екскурзия. Аз съм максималист относно пътуванията и винаги ми се иска да разгледам, видя, преживея възможно най-много от дадена дестинация. Но в този момент, ситуацията е различна, имаме бебче на 7 месеца и искаме за първи път да я заведем на по-далечно място. В началото на декември я водихме в Малта за седмица и всичко мина неочаквано добре, дори успяхме да разгледаме повечето забележителности на острова. Сега плануваме почивка на Малдивите за март с идеята,  че часовата разлика не е много голяма, разстоянието е поносимо и ще е сезон. А пък и там няма да ни изкушават различни забележителности, екскурзии и т.н. Та идеята е основно почивка. Изчетох всичко писано за Малдиви и имам няколко въпросчета и много ще се радвам хора ходили там, особено с деца да се включат 🙂

 

  • До колкото разбирам за нашата цел е най-подходящо да отседнем на ризорт, може ли някой да препоръча такъв, подходящ за отсядане с бебе? Интересувам се от такива в по-нормални ценови диапазони, като нас ни вълнува бунгало/къщичка на плажа, а не прословутите водни бунгала.
  • Четох, че март месец е към края на сезона, как е времето тогава и заслужава ли си да се ходи тогава?
  • Как стоят нещата с транспорта до островите, с лодки или самолети превозват, подходящо ли е за бебета?
  • Транспорта до островите от хотела ли се извършва или се самоорганизира?
  • Как стои въпроса с медицинските услуги? Ако, не дай си боже, се наложи нещо спешно за детето, как се процедира?

 

Всякакви съвети и насоки са добре дошли 🙂

  • Браво 1
Връзка към мнение

Ние бяхме в самостоятелна вила (500$ нощувка) на плажа в Бандос , именно през март (средата). Перфектно време , 7 дни слънце без капка дъжд. Трансфера беше с моторница , няма да е проблемно с бебе. Мисля че , трансфера е обвързан с хотелската резервация.

Всеки ризорт си има медицински център.

Ние бяхме без бебе , с осеммесечно бяхме обаче на Мауи. Направи ми впечатление , че доста малчугани се разхождаха организирано с гледачка , явно при желание има и детегледачески услуги. Вашето е мъничко обаче и няма да може да се възползвате , но това е дестинацията с най-много бебета и малчугани, на която съм бил.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Надето каза:

🙂

Здравей,

има цял раздел за Малдивите, където преместих въпроса ти, може да поразгледаш другите теми.

Транспорта - зависи кой точно ресорт изберете, по-близките до Мале са с лодки, по-далечните със самолет. В общия случай трансфера се уговаря с хотела, защото острова с ресорта е частен и няма обществен транспорт дотам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Надето каза:
  • До колкото разбирам за нашата цел е най-подходящо да отседнем на ризорт, може ли някой да препоръча такъв, подходящ за отсядане с бебе? Интересувам се от такива в по-нормални ценови диапазони, като нас ни вълнува бунгало/къщичка на плажа, а не прословутите водни бунгала.
  • Четох, че март месец е към края на сезона, как е времето тогава и заслужава ли си да се ходи тогава?
  • Как стоят нещата с транспорта до островите, с лодки или самолети превозват, подходящо ли е за бебета?
  • Транспорта до островите от хотела ли се извършва или се самоорганизира?
  • Как стои въпроса с медицинските услуги? Ако, не дай си боже, се наложи нещо спешно за детето, как се процедира?

Да кажа моето мнение по въпросите:

- Мисля, че дори и да искате няма да ви настанят във водно бунгало с дете. :smile: Но може да има и изключения, разбира се.

- За времето никой не може да даде гаранция.

- На по-близките острови превозват с лодки, а на по-далечните с хидроплан, а има и такива до които се стига със самолет. Моят опит е само с хидроплани - не виждам защо да не е подходящо за бебета, но пък и не съм пътувала с бебе. :smile:

- Транспорта винаги е включен към резервацията за хотела.

- На повечето ризорти има лекар, но все пак е добре предварително да го проверите.

 

Аз бих избрала по-близък ризорт, който не е със съвсем малка територия, а има къде да се разхождате. Бебето е твърде малко, че да търсите ризорт с детски клуб. Някои от ризортите имат територии/басейни ограничени за деца - все пак е добре да прочетете преди да резервирате.

Бих избягвала трансфери до острова повече от 20 минути с хидроплан или 30-40 с лодка. Някак повече си представят трансфера на бебе с лодка, но може и да не е така...

Задължително предвидете за бебето защитно облекло за слънцето. Добри репеленти против комари също е добре да носите.

 

Ако се насочите към някой конкретен ризорт, може да питате за него, защото е много трудно да се даде препоръка без да се знае какво точно очаквате и търсите като цена. А цените на Малдивите са в доста широки граници. :smile:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 8.01.2019 г. в 23:28, stanislavpp каза:

Ние бяхме в самостоятелна вила (500$ нощувка) на плажа в Бандос ,

Stanislavpp доволни ли сте от мястото, би ли го препоръчал?

Връзка към мнение
На 9.01.2019 г. в 6:48, Mary каза:

Добри репеленти против комари също е добре да носите.

Mary, благодаря за съветите 🙂 Има ли много комари на Малдивите?

А за ризортите - доста намерирам в букинг, но всички ми изглеждат доста подобни и направо се обърквам. Наистина цените са доста високи и не можем да си позволим голяма част от тях. По-ското нещо в ниския ценови диапзон 🙂

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 5 минути , Надето каза:

Mary, благодаря за съветите 🙂 Има ли много комари на Малдивите?

 

На местните острови - да. На ризортите не видях. Вероятно пръскат.

Има и Денга в страната. Не искам да те плаша, но го имай предвид.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 минути , Надето каза:

Mary, благодаря за съветите 🙂 Има ли много комари на Малдивите?

А за ризортите - доста намерирам в букинг, но всички ми изглеждат доста подобни и направо се обърквам. Наистина цените са доста високи и не можем да си позволим голяма част от тях. По-ското нещо в ниския ценови диапзон 🙂

Може да не са много комарите, но ги има.

Казах го за да вземете мерки. Предполагам бебешко легло с комарник/балдахин ще е достатъчно за да се предпази през нощта, а вечерно време с репеленти.

 

Наистина е огромно разнообразието от ризорти. Оглеждай тези, които отговарят на бюджета ви и са разположени на приемливо разстояние.

Каква е сумата, която бихте отделили за хотел?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Надето каза:

Stanislavpp доволни ли сте от мястото, би ли го препоръчал?

Много доволни останахме , вероятно има и силен сантимент, тъй като именно там предложих брак на Половинката . Бандос е 4*, не е ултралуксозен , но твърдото ми мнение е, че напълно си заслужава. Личат си годинките на ризорта (скърцаха подовете, това е единственото ми оплакване), но всичко беше на много високо ниво. Ние бяхме във вила на плажa (beach villa), на първият етаж е всекидневната, на вторият спалнята .  Много ми хареса, че всъщност банята е полу отвън ( има навес ,залепена е за задната част на вилата в дворчето, в което има и открито джакузи .

Ние избрахме Бандос заради бийч вилата, ако няма да сте в такава, вижте друг ризорт. Обикновените стаи бяха в малки сгради на два етажа във вътрешнността на острова, предполагам четири апартамента в сграда.

Няма нито един комар, нито паяк, муха, мушичка или какъвто и да е инсект из ризорта или плажа. Абсолютна идилия. Храната в ресторанта освен разнообразна, беше на много високо ниво .

 

289A3D41-441E-4638-925D-F65D1D101028.jpeg

B0FC0CEF-E31E-4B6F-B4FB-F058E3FD8C9E.jpeg

563D48E1-77D8-43E6-8E5D-F3E3553DDE22.jpeg

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ние бяхме в Mirihi с бебе на 7 месеца. По принцип трудно намерихме ризорт, в който да ни пуснат на водно бунгало с бебето. Което, разбира се е пълна глупост, защото с дете на 2-3 годинки би било доста по- опасно, а бебето няма как да мръдне само.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 10.01.2019 г. в 19:25, stanislavpp каза:

Бандос е 4*, не е ултралуксозен , но твърдото ми мнение е, че напълно си заслужава.

Stanislavpp, благодаря за информацията, изглежда много добре. Ще се опитам да намеря нещо по евтино, но ако не успея ще премисля този вариант. 🙂

 

На 10.01.2019 г. в 10:56, Mary каза:

Предполагам бебешко легло с комарник/балдахин ще е достатъчно за да се предпази през нощта

Mary, мислиш ли че ризортите предлагат нещо подобно?

Връзка към мнение

Бебешки легла със сигурност има, а дали има и балдахин/комарник на тях не знам, но като се спрете на някой, можете да попитате.

Или да си носите ваша си предпазна мрежа - има всякакви модели.

 

Дай примерни дати и аз също ще погледна, ако искаш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз търся основно в Букинг, но проблема ми е че се колебая между доста варианти и ми е трудно да ги сведа до 2-3 избора. Ето местенцата които гледам: 

  • Makunudu Island, 
  • Summer Island Maldives Resort, 
  • Coco Palm Dhuni Kolhu, 
  • Royal Island Resort & Spa, 
  • Paradise Island Resort & Spa,
  •  Sun Island Resort & Spa, 
  • Holiday Island Resort, 
  • Embudu Village Resort,
  • Canareef Resort Maldives

Като се интересувам от вила/бунгало на плажа. Много ще съм благодарна на съвети 🙂

Връзка към мнение
преди 2 часа, Надето каза:

Аз търся основно в Букинг, но проблема ми е че се колебая между доста варианти и ми е трудно да ги сведа до 2-3 избора. Ето местенцата които гледам: 

  • Makunudu Island
  • Summer Island Maldives Resort
  • Coco Palm Dhuni Kolhu
  • Royal Island Resort & Spa
  • Paradise Island Resort & Spa,
  •  Sun Island Resort & Spa
  • Holiday Island Resort
  • Embudu Village Resort,
  • Canareef Resort Maldives

Като се интересувам от вила/бунгало на плажа. Много ще съм благодарна на съвети 🙂

Ще коментирам с уговорката, че не съм била на нито един от посочените и не съм резервирала от Букинг. Там добре сметнете и допълнителните такси + трансфера, които не са показани в цената.

 

Поради голямата отдалеченост изключвам Canareef Resort Maldives - вероятно има някакъв полет до по-близко летище, но все пак сте с малко дете.

 

Sun Island Resort & Spa и Holiday Island Resort също са отдалечени и до там се стига с вътрешен полет. За Sun Island съм чела доста хубави неща, но имаше и оплаквания от шума на самолетите, които кацат на съседния остров. Ватрешния полет е 10 минути и трансфера с лодка около 15 минути.

 

Makunudu Island е твърде малък за моите разбирания.

 

Embudu Village Resort - поне двама човека са писали за този резорт: @ven62 и @ivailo_radev - по спомени и двамата са доволни, но и двамата са били без деца.

 

Coco Palm Dhuni Kolhu - поне 40 минутен полет ще има до него. Големина на острова 700 х 300 м.

 

Royal Island Resort & Spa - трансфер с вътрешен полет /около 15 мин./ и моторна лодка /около 20 мин./.  Базата е малко по-стара(това според моя приятелка)

 

Summer Island Maldives Resort  - ако трансфера е с лодка, то ще е поне един час. Иначе изглежда добре. Ама те всичките изглеждат добре.

 

Paradise Island Resort & Spa - най-близо до летището - на 15 минути с лодка. Големина на острова 931 м х 201 м

 

 

Пак казвам, че не съм била на нито едно от посочените места. Някои от тях съм ги разглеждала като възможности, а други видях едва сега. Мнението ми е доста повърхностно и най-общо.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ембуду е на 15-на минути с лодка от Мале.

 

Бунгалата на пясъка са просторни, на сянка, просто идеални. Имат свободно пространство пред тях, та детето да си щъка там и да си играе на сянка и пред погледа на мама и татко.

В ресторанта имаше детски столчета.

Повече удобства не знам дали има или не.

Може да се попита @Ametist.

През 2017 се познаваше с мениджъра на ризорта, а може и самия ризирт да се попита.

Мрежа за насекоми - не знам дали изобщо е необходима. Един комар да имаше - щеше точно нас да ни ухапе с жена ми - толкова сме сладки. :wink: Явно нямаше!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 10.01.2019 г. в 13:45, Дани Магелани каза:

На местните острови - да. На ризортите не видях. Вероятно пръскат.

Комари има, дори и по резортите. Нищо, че пръскат.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да, може би е най-добре да изклча трите острова, които са по-далече. Благодаря за съветите

 

@ven62 какво ти е впечатлението от плажовете на острова и от храната в хотела?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Mary каза:

Там добре сметнете и допълнителните такси + трансфера, които не са показани в цената.

@Mary в Букинг под цената уж пише "включва данъци и такси", има ли още някакви други които ще трябва да се плащат и къде са описани?

Редактирано от Надето
Връзка към мнение
преди 8 минути , Надето каза:

@Mary в Букинг под цената уж пише "включва данъци и такси", има ли още някакви други които ще трябва да се плащат и къде са описани?

Щом е написано, че включва данъци и такси, то остава само цената за трансфера да е описана под цената, като отвориш определена стая/вила.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 56 минути , Надето каза:

Да, може би е най-добре да изклча трите острова, които са по-далече. Благодаря за съветите

 

@ven62 какво ти е впечатлението от плажовете на острова и от храната в хотела?

Храната и плажовете са перфектни. Почти целия остров е опасан с плажна ивица - 5-15 широка. Храната е разнообразна, вкусна, без никави забележки.

Ето малко снимки:

 

DSC_0970.JPG.319936e2717872134644e4bee7458732.JPG

 

IMG_1291.thumb.JPG.a3ae60777a2069c04df0dec21f364a2d.JPG

 

IMG_1348.thumb.JPG.eed815ee5cb03909036d9403b8b00ba4.JPG

 

IMG_1511.thumb.JPG.c64f0ebb376065a8fac4fcdbf0b5e1b0.JPG

 

IMG_1714.thumb.JPG.9791a75036882e6094ab42c16586b6ae.JPGIMG_1651.thumb.JPG.6d047aacbc0ff668cd83251c30473133.JPG

 

Извинявам се на @Angelika за последната снимка.

Уверявам я, че не съм откраднал идеята, просто съм от същия вид. :biggrin:

 

Потърси връзка, ако трябва и на лични с Ивайло Радев. Беше постнал и видеоклип от ризорта.

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 7
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Супер изглежда на снимките, особено водата 🙂

 

Тъй като полета ни на връщане е от 10:30 сутринта, според вас ще има ли проблем за трасфера, от ризорта толкова рано сутринта?

Редактирано от Надето
Връзка към мнение
преди 13 минути , Надето каза:

Супер изглежда на снимките, особено водата 🙂

 

Тъй като полета ни на връщане е от 10:30 сутринта, според вас ще има ли проблем за трасфера, от ризорта толкова рано сутринта?

На който и ризорт да се спреш - потърси второ и трето мнение. Провери в tripadvisor. Виж снимки в google. Колкото повече се информираш толкова по-добре.

Западняците са доста по-големи мрънкалници от нас. Ако някъде нещо не е наред - те ще се оплачат, ще го филмират, заклеймат. Така, че който и ризорт да избереш и има ли  нещо с "-" за него - ще го има в мрежата.

Приятно изкарване.

 

А, и още нещо.

Нищо не питаш за подводния свят. Почти всеки ризорт/остров си има местен (локален) риф. Важно е колко е богат, колко лесно е достъпен за шнорхелинг и т.н.

Е, Ембуду, според мен е супер и в това отношение. Носете си плавници и маски (шнорхел) от София. Там може да ви искат пари за наемането.

Бил съм на още 4-5-6 рифа, 2-3 от които са локални за ризорти.

Еми, този на Ембуду беше най-богат на фауна.

Аз преди да видя тия рибки на живо , съм ги виждал по календари, реклами... И винаги съм си мислел, че са плод на фотошопа или някое детенце с въображение ги е нарисувало.

Писал съм пътепис - там има още снимки от Ембуду, както и подводни.

Но за рибките, коралите и другите твари виж снимки на гуруто (за мен) в тази област - @ivooo .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много полезна информация 🙂

 

преди 37 минути , ven62 каза:

Нищо не питаш за подводния свят.

По принцип подводния живот много ме вълнува, обожавам да се гмуркам и с акваланг. Но да си призная този път не смея да правя такива планове заради малката, все още не знам как ще и понесе. Ще бъде чудно, ако успеем на смени да шнорхелуваме и  да се полюбуваме на рифовете 🙂

Връзка към мнение

@ven62 да те попитам за Ембуду, четох в коментарите, че плажа е разделен на сегменти и можеш да заемаш шезлонги само в твоя сегмент. И също че шезлонгите в сегмента ти са недостатъчно като бройка и трябвало да се запазват с хавлия от сутринта. Това вярно ли е? 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.