Прескочи до съдържание

Виза, Jet Airways, Amritsar - Lahore и още нещо


Гост

Препоръчани мнения

Много се чудих къде да бучна този шарен въпрос и накрая реших да отворя нова тема.

 

Планирам(е) пътуване до Пакистан и предвижването до там грее с ярка сила. Цените на самолетните билети - от Лондон - са много сходни, отдавна съм се предала да търся евтин вариант, поне да е разнообразен. Една идея ми се е забучила в слепоочието.

 

@slujitel ми я навря идеята - за Amritsar. Излиза, че съвсем не е невъзможно да направя - без оскъпяване, с еднопосочни билети

 

16-Aug London - Amritsar (Jet Airways)

27-Aug Islamabad - London (Qatar Airways)

 

И тук идват няколко важни въпроси: 

 

1. Виза за Индия - мога да я извадя онлайн, НО: International Travelers should have return ticket or onward journey ticket,with sufficient money to spend during his/her stay in India. А аз ще имам обратен билет от Исламабад. Това решим проблем ли е?

 

2. Jet Airways - имат много лоша репутация, а аз не съм много ок с такива авиокомпании. Мнение имате ли? 

 

3. Кацането в Amritsar е на 17-Aug, ранен следобяд, ако не закъснее (има прехвърляне в Делхи). Достатъчно ли е един ден за Amritsar, защото на 18-ти вечерта искам да съм в Lahore?

 

4. Има ли опция да се прецапурка през границата и да се хване някакъв надежден транспорт от границата до Lahore? От Amritsar до границата има. За съжаление, тогава няма да мога да ползвам Visa upon Arrival даже и да има.

 

Специално ще помоля за мнение @juriwaro  @stefanrusevи @Happy_Traveler. Не знам дали @Здравко Ангел го минаха маршрута? 

 

Изобщо - струва ли си упражнението?

 

Благодаря!

 

Цитирането съм го сторила въз основа на тази тема:

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 11 минути , Гост каза:

Много се чудих къде да бучна този шарен въпрос и накрая реших да отворя нова тема.

 

Планирам(е) пътуване до Пакистан и предвижването до там грее с ярка сила. Цените на самолетните билети - от Лондон - са много сходни, отдавна съм се предала да търся евтин вариант, поне да е разнообразен. Една идея ми се е забучила в слепоочието.

 

@slujitel ми я навря идеята - за Amritsar. Излиза, че съвсем не е невъзможно да направя - без оскъпяване, с еднопосочни билети

 

16-Aug London - Amritsar (Jet Airways)

27-Aug Islamabad - London (Qatar Airways)

 

И тук идват няколко важни въпроси: 

 

1. Виза за Индия - мога да я извадя онлайн, НО: International Travelers should have return ticket or onward journey ticket,with sufficient money to spend during his/her stay in India. А аз ще имам обратен билет от Исламабад. Това решим проблем ли е?

 

2. Jet Airways - имат много лоша репутация, а аз не съм много ок с такива авиокомпании. Мнение имате ли? 

 

3. Кацането в Amritsar е на 17-Aug, ранен следобяд, ако не закъснее (има прехвърляне в Делхи). Достатъчно ли е един ден за Amritsar, защото на 18-ти вечерта искам да съм в Lahore?

 

4. Има ли опция да се прецапурка през границата и да се хване някакъв надежден транспорт от границата до Lahore? От Amritsar до границата има. За съжаление, тогава няма да мога да ползвам Visa upon Arrival даже и да има.

 

Специално ще помоля за мнение @juriwaro  @stefanrusevи @Happy_Traveler. Не знам дали @Здравко Ангел го минаха маршрута? 

 

Изобщо - струва ли си упражнението?

 

Благодаря!

 

Цитирането съм го сторила въз основа на тази тема:

 

 

Може да помогнем само относно престоя в Амритсар. И ние мислехме да прескочим за 2 дни до Лахор, ама после се отказахме, та си останахме само в Индия. Един ден ще ти е достатъчен, ако действаш стегнато. Отиваш сутринта до Златния храм, комплексът е големичък, ако решиш да влизаш в самия храм при нас имаше опашка и чакахме повече от час. Следобедно ще се разшеташ из центъра и разните му забележителности и късен следобед отиваш на церемонията на Vaga Border.

Не знам обаче дали няма да е малко проблемно след това да се пренасяш в Пакистан. Може би ще ти е по-удачно от летището, директно на церемонията още на 17-ти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Здравко Ангел каза:

Не знам обаче дали няма да е малко проблемно след това да се пренасяш в Пакистан. Може би ще ти е по-удачно от летището, директно на церемонията още на 17-ти.

Направо си е проблемно - не пускат след церемонията. И аз си мислех за този вариант - ако искам да гледам церемонията два пъти, защото ще я гледаме откъм Пакистан със сигурност. Благодаря!

 

П.П. А може да мина само с една церемония, айде холан 🙂 Но не е въпроса  в нея...

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 1 минута , Гост каза:

Направо си е проблемно - не пускат след церемонията. И аз си мислех за този вариант - ако искам да гледам церемонията два пъти, защото ще я гледаме откъм Пакистан със сигурност. Благодаря!

 

П.П. А може да мина само с една церемония, айде холан 🙂 Но не е въпроса  в нея...

От индийска страна церемонията е много по-впечатляваща. Всъщност те трибуните са достатъчно високи и като седнеш близо до самата граница виждаш и двете церемонии, въпросът е, че подкрепяш тази страна, от която седиш. Гледай първия ден като пристигнеш и на следващия ден след като разгледаш Златния храм бегай към Пакистан 🙂

Връзка към мнение
преди 3 минути , Здравко Ангел каза:

Гледай първия ден като пристигнеш и на следващия ден след като разгледаш Златния храм бегай към Пакистан 🙂

Харесва ми позитивизма ти! 😄 Благодаря за мнението, остава да видя дали ще го предприема - зависи от съветите, които ще получа...

Връзка към мнение

2. Пътувал съм преди десетина години с тях Брюксел - САЩ ( не помня до кое летище), нямаше нищо дразнещо или фрапантно.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Гост каза:
преди 2 часа, Здравко Ангел каза:

Не знам обаче дали няма да е малко проблемно след това да се пренасяш в Пакистан. Може би ще ти е по-удачно от летището, директно на церемонията още на 17-ти.

Прочети още  

Направо си е проблемно - не пускат след церемонията

Буквално затварят границата и демонстративно я заключват преди да започне церемонията.

Не пропускайте Амритсар, това ще е най-впечатляващата част. Препоръчвам Ви привечер церемонията , вечерта като се върнете храма, на другия ден обиколка на града и на влака към Лахор

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И според мен е най-добре да се видят и 2-те церемонии, ама си трябва отделен ден. 

@ruwenzogy твърди, че от пакистанската страна е много по-хубаво, явно зависи от деня. Аз нямам мнение, не съм гледала индийците.

 От границата до града можеш с такси - ще погледна да ти кажа цена, не е нещо особено скъпо.

За индийската виза - покажи им друг изход, друг фалшив билет. После не е проблем, че са ти се променили плановете.

Връзка към мнение

Благодаря много! Ще очаквам допълнителна информация. Само това с фалшивия билет ще го мисля... 

 

преди 11 минути , slujitel каза:

Пакистанската виза не е ли проблем за влизане в Индия, някъде го бях прочела? 

Наистина не знам. Знам, че не се обичат много, но да е проблем... Ако е проблем, ще използвам втория си паспорт.

Важното е да може да се минава границата - доколкото разбрах, може да се пресича пеша.

Връзка към мнение

Да, проблем е, за да ти дадат индийска. Затова първо вземи индийската и после пакистанската. Или ползвай 2-та паспорта.

 

 За трансфера Уага- Лахор - можеш да хванеш тук-тук, ама най-изгодно излиза Убър  - викни го от мястото, където искаш да те закара до Уага и като потвърди, звънни и му кажи да идва до там и после ще те върне. Еднопосочно е грубо 600-700 рупии, 1400 макс за две посоки. Ако пазариш такси - 1600. Помоли пакистанците да ти съдействат на границата, те са обикновено доста любезни. Уага е толкова близко, че е почти еднакво да отидеш от Defence Housing Authority (голям квартал в южен Лахор) DHA Phase 5 например, до Walled City или от границата до там. Ама аз както ти казах - не си взимай хотел в стария Лахор, за какво да си го причиняваш. Населението масово се изнася от там и се мести в нови зони. Лахор е НАЙ-КРАСИВИЯТ град на Субконтинента, наслади му се - хубави квартали много, зелени площи също, ще можеш да се разходиш спокойно и пеша - това в Индия е почти невъзможно. Defence е толкова голям, че ти е напълно достатъчен, Гулберг 3 също става, най-известен е участъкът на MM Alam Road. Централно е, но пък повечко трафик, ама не така луксозно. Лахор е силно сегрегиран град - южната част прилича на Дубай, централната на Балканите с малко повече трафик и северната - на една малко по-чиста дива Индия. 

 

  Ако харесваш армейски неща - има Army Museum   https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g295413-d13172884-Reviews-Army_Museum-Lahore_Punjab_Province.html.

 

Не, че е най-великият на света, но пък е в един от военните квартали, та можеш да видиш как живеят там - широки булеварди, охрана, паркове, градини. Голф игрища, а и всичко на супер ниски цени, защото е субсидирано. В страничните улици можеш да видиш къщите им. Има разни интересни правителствени сгради - малко ми напомня на Ханой във Виетнам. Не знам дали на света има такава привилегирована класа като военните в Пакистан. 

 

Има разни снимки из Гугъл - Lahore Cantt, както и видеота, та музеят е в този квартал:   https://www.youtube.com/watch?v=Fo-VuPpCRtY

 

Връзка към мнение
преди 8 минути , Happy_Traveler каза:

Да, проблем е, за да ти дадат индийска. Затова първо вземи индийската и после пакистанската. Или ползвай 2-та паспорта.

Аз уж четох, че не е проблем в разни форуми, но предпочитам да играя safe. Добре, ще използвам двата паспорта, благодаря! За онлайн индийска виза - българския паспорт. Жалко, че си смених паспорта през 2015 г., в него имах индийска виза. Ще видя как ще разиграя опцията със самолетните билети. че ме няма във фалшификациите... 

 

преди 12 минути , Happy_Traveler каза:

За трансфера Уага- Лахор - можеш да хванеш тук-тук, ама най-изгодно излиза Убър  - викни го от мястото, където искаш да те закара до Уага и като потвърди, звънни и му кажи да идва до там и после ще те върне. Еднопосочно е грубо 600-700 рупии, 1400 макс за две посоки. Ако пазариш такси - 1600. Помоли пакистанците да ти съдействат на границата, те са обикновено доста любезни.

Ако мина през Индия, ще е еднопосочно първо - за този транспорт говорех - от границата до Лахор. Предпочитам нещо по-сигурно, но няма как да стане при подобна неизвестност 🙂 Може би @juriwaro  ще каже как е било при него, ако прочете. Ако не, ще импровизирам - ако отида до Индия, тък като все още го мосля. Аз смятам да гледам церемонията откъм пакистанска страна със @slujitelи @patilana на 19-ти следобяд, така че тогава ще вземем двупосочен транспорт. 

 

преди 18 минути , Happy_Traveler каза:

Ама аз както ти казах - не си взимай хотел в стария Лахор, за какво да си го причиняваш. Населението масово се изнася от там и се мести в нови зони. Лахор е НАЙ-КРАСИВИЯТ град на Субконтинента, наслади му се - хубави квартали много, зелени площи също, ще можеш да се разходиш спокойно и пеша - това в Индия е почти невъзможно. Defence е толкова голям, че ти е напълно достатъчен, Гулберг 3 също става, най-известен е участъкът на MM Alam Road. Централно е, но пък повечко трафик, ама не така луксозно. Лахор е силно сегрегиран град - южната част прилича на Дубай, централната на Балканите с малко повече трафик и северната - на една малко по-чиста дива Индия. 

Благодаря ти за препоръката! Както ти споделях, имам слабост към стари чаршии, малки хотели и от сорта... Ще го обсъдя първо с @patilana, както и ще сондирам мнение с избора на @slujitel.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Гост каза:

 

А какво искаш да си купиш? Подправки, дрехи, платове, някоя друга щуротия? 😀

Връзка към мнение
преди 1 минута , Happy_Traveler каза:

А какво искаш да си купиш? Подправки, дрехи, платове, някоя друга щуротия? 😀

🙄 Аз и покупки - особено неподходяща комбинация! ☺️ Пред теб стои изумителен shopping hater...

 

Много харесвам уличното изкуство, обаче. Нещо за дома ми ще е чудесно - попътно което ми хареса, импулсно, но това не е в приоритетите ми за мислене изобщо... 

Връзка към мнение

Ако  Jet Airways е само "за идеята", защо не огледаш междуредие, брой седалки, тип самолет и т.н. в гуру-то? Може да се окаже, че някой друг предлата повече комфорт за същите пари. Аз бих пропуснал Air India, защото са държавна а/к, пред вечна приватизация и от всичко изчетено, с доста демотивирани стюардеси.  Също така милите имат ли значение?

Връзка към мнение

Абе, @Гост ,ти къде се гласиш да ходиш без мен по границите ?  И церемонии ще гледаш без мен ? В много неподходящ момент ме изключваш от тях. Така съм им загряла, че кой знае колко ще ме държи, при положение, че няма никакъв момент на връщане към тях . 

Дано и за нас се измислят някакви такива билетчета.

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Старите пазари са мноооого пренаселени, понякога не можеш да се разминеш дори, блъсканица... И малко са позагубили чара си поради това. Пазарите за платове са интересни, понеже са с диванчета за сядане и почват да ти показват всичко плат по плат. 

 

https://www.shughal.com/17-street-markets-of-lahore-to-satisfy-the-shopaholic-in-you/

 

Този е най-старият  http://paktravel.net/places/anarkali-bazar/  

Връзка към мнение
преди 10 минути , akair каза:

Ако  Jet Airways е само "за идеята", защо не огледаш междуредие, брой седалки, тип самолет и т.н. в гуру-то? Може да се окаже, че някой друг предлата повече комфорт за същите пари. Аз бих пропуснал Air India, защото са държавна а/к, пред вечна приватизация и от всичко изчетено, с доста демотивирани стюардеси.  Също така милите имат ли значение?

Другите авиокомпании предлагат доста по-високи цени, но и най-вече часовете са много неподходящи. Отпуската ми е по-малко тази година и я кътам, така че гледам вечерни полети след работа.

 

Air India не я отразявам изобщо - имам си аргументи... Обаче Jet Airways и тя не е стока хич. Всъщност, тя е най-големият ми аргумент против това бягство през Индия, но сега ще разиграя разни варианти за идеята, благодаря! 

 

П.П. Милите съм ги игнорирала за това пътуване засега... 

 

преди 10 минути , patilana каза:

Абе, @Гост ,ти къде се гласиш да ходиш без мен по границите ?  И церемонии ще гледаш без мен ? В много неподходящ момент ме изключваш от тях. Така съм им загряла, че кой знае колко ще ме държи, при положение, че няма никакъв момент на връщане към тях . 

Дано и за нас се измислят някакви такива билетчета.

Аз проверих вече варианта от София до Амритсар, за да ти го предложа, обаче е стресиращ като цена... Освен да се поразходиш до Кралството и оттам заедно 😄 Но може да го помислим пак определено! 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 7 минути , Happy_Traveler каза:

Старите пазари са мноооого пренаселени, понякога не можеш да се разминеш дори, блъсканица... И малко са позагубили чара си поради това. Пазарите за платове са интересни, понеже са с диванчета за сядане и почват да ти показват всичко плат по плат. 

 

https://www.shughal.com/17-street-markets-of-lahore-to-satisfy-the-shopaholic-in-you/

 

Този е най-старият  http://paktravel.net/places/anarkali-bazar/  

Ще се съобразя изцяло с препоръката ти за пазари, но за тези лакърдии съм предвидила времето след като всичко е уредено откъм пътуване 🙂

В момента, Happy_Traveler каза:

Ами Бритиш Еъруейс как са? От скоро и те летят към Пакистан и чувам добри отзиви, как са цените?

Скъпи - и не са ежедневни... 

Връзка към мнение
преди 16 минути , akair каза:

Може да се окаже, че някой друг предлата повече комфорт за същите пари. 

Благодаря за вдъхновението! Има по-добри полети до Делхи (сега ще преслушам и Мумбай) - така или иначе там има прехвърляне до Амритсар, така че с малко оскъпяване мога да летя много по-спокойно... Започвам да пренареждам идеите. 

Връзка към мнение

Моята идея е полет от Истанбул до Лахор с 14 часа в Бахрейн на 17.08 и връщане от Исламабад до Мускат с Оманеър, еднопосочно на 27.08 и на 30.08 Мускат-Истанбул с Пегасус. Цените така и така са в космоса поне да видя нещо. В Бахрейн е ясно, пристигаме посред нощ и до обяд, докато не можем да издържим на жегата и обратно на летището. В Оман обаче още се чудя, имам някои идеи, но предвид жегата и скъпотията трябва да си избистря идеите, но клоня към този вариант. @Гост церемонията в Пакистан ще я гледаме заедно. @patilana ти ще решиш дали ще летиш с нас, или ще ходиш в Индия. Ние отиваме в Индия другата седмица, така, че за нас този вариант отпада.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , slujitel каза:

Моята идея е полет от Истанбул до Лахор с 14 часа в Бахрейн на 17.08 и връщане от Исламабад до Мускат с Оманеър, еднопосочно на 27.08 и на 30.08 Мускат-Истанбул с Пегасус. Цените така и така са в космоса поне да видя нещо. В Бахрейн е ясно, пристигаме посред нощ и до обяд, докато не можем да издържим на жегата и обратно на летището. В Оман обаче още се чудя, имам някои идеи, но предвид жегата и скъпотията трябва да си избистря идеите, но клоня към този вариант. @Гост церемонията в Пакистан ще я гледаме заедно. @patilana ти ще решиш дали ще летиш с нас, или ще ходиш в Индия. Ние отиваме в Индия другата седмица, така, че за нас този вариант отпада.

@patilana ще има и двете опции - зависи коя ще й хареса. А може и двете 🙂 Връщането искрено ще й препоръчам с вас! Отиването - може би Amritsar ще надделее над Бахрейн... Ако отидем на този вариант изобщо, но с нелошите билети до Делхи не с Jet Airways (Делхи - Амритсар е евтин полет) става по-реален. И разбира се, оскъпява се с визи и не само, но стана ясно, че не бюджетът е приоритет.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

@patilana ще има и двете опции - зависи коя ще й хареса. А може и двете 🙂 Връщането искрено ще й препоръчам с вас! Отиването - може би Amritsar ще надделее над Бахрейн... Ако отидем на този вариант изобщо, но с нелошите билети до Делхи не с Jet Airways (Делхи - Амритсар е евтин полет) става по-реален. И разбира се, оскъпява се с визи и не само, но стана ясно, че не бюджетът е приоритет.

Да де, но да отидете до Индия и да вадите виза само за един Амритсар... луди глави.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.