Прескочи до съдържание

Виза, Jet Airways, Amritsar - Lahore и още нещо


Гост

Препоръчани мнения

преди 1 час, juriwaro каза:

Не мога да се изкажа за визата. Със сигурност първо подай за индийска. Дори с 2 паспорта пак ще се наложат обяснения на границата. Моите ги вадих преди много години като даже нямах входен самолетен билет. Провери дали нямат транзитна виза и декларирай направо, че пътуваш през Амритсар и Уага за Лахор. Точно в Лондон ще имат богат опит с подобни ситуации.

Човек, ти си гениален! Много благодаря за идеята за транзитна виза, @juriwaro! Цената е 40 лева, три дни, перфектно ни пасва! 

 

Само за последователността - първо пакистанска, после индийска. Има го в условието. 

 

Проблем е изходящия билет. Има няколко варианта, които ще споделя по-късно (не от телефон).  Включително и излишен много евтин билет за автобус до Непал или влак до Дака. Билет до Лахор е проблем, но като цяло става много готин вариант!

 

Сега основно да благодаря! 

Връзка към мнение

Няма да стане с автобус/влак май. Гледала съм ги преди, иска се да летиш а не да пътуваш по земя:

 

https://boi.gov.in/content/transit-visa

 

Entry Points:

Passengers having valid Transit visa can enter India from any desired port of immigration check post (Airport, Seaport).
 
Required Documents: 
Confirm air ticket for onward journey
Връзка към мнение
преди 46 минути , anita82 каза:

Няма да стане с автобус/влак май. Гледала съм ги преди, иска се да летиш а не да пътуваш по земя:

 

https://boi.gov.in/content/transit-visa

 

Entry Points:

Passengers having valid Transit visa can enter India from any desired port of immigration check post (Airport, Seaport).
 
Required Documents: 
Confirm air ticket for onward journey

Права си! Благодаря ти! 

 

Тогава ще отидем на трети вариант - евтин билет примерно Kolkata - Dhaka, има и до Коломбо, цена 3700 рупии, 2500 refundable. Прочетох тази опция в един от международните форуми 😁 

Връзка към мнение

Зa изходящия билет във форума се спомена някакъв сайт за фалшиви билети (не съм го ползвал), а може и да купиш с мили еднопосочен и да го канцелираш после срещу 35 паунда (това съм го правил).

Също така не знам ако визата ти е дадена с предположението че ще летиш (доколкото разбирам е друг тип виза), дали на сухопътния пункт няма да направят проблем

Връзка към мнение
преди 14 минути , neuromancer каза:

Зa изходящия билет във форума се спомена някакъв сайт за фалшиви билети (не съм го ползвал), а може и да купиш с мили еднопосочен и да го канцелираш после срещу 35 паунда (това съм го правил).

Аз не съм привърженичка на фалшиви билети, че е голям дерт, ако те хванат... Засега намерения refundable билет е най-евтин вариант, но...

 

преди 16 минути , neuromancer каза:

Също така не знам ако визата ти е дадена с предположението че ще летиш (доколкото разбирам е друг тип виза), дали на сухопътния пункт няма да направят проблем

...ако това е факт - ще ме е яд, но ще прочета повече, тогава ще извадим стандартна виза и евтин автобусен/ влаков билет. 

 

Благодаря! 

Връзка към мнение

След дълбоко мислене (а.к.а. една голяма бяла птица) и споделените от вас аргументи, реших да се свържа с индийското посолство в Лондон във връзка с типа виза за Индия и да попитам директно за казуса с еднопосочен билет до Амритсар, нужните доказателства и пресичане на границата по земя. Мисля, че истината винаги е за предпочитане и спестява проблеми.

 

Проучването ми показа, че можем да купим билет за Lahore автобус или влак само на място - не че ще го ползваме, а за целите на визат само, но този билет не може да бъде показан предварително. 

 

Наясно съм, че разговорите с посолствата са голямо времегубене, но току виж ме изненадат позитивно 🙂 Искам да си направим този шантав подарък с @patilana без да се притесняваме за проблеми по границата. 

 

Много благодаря за помощта и мненията!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
22 hours ago, Гост said:

Приоритет е времето - и цената, разбира се. Виж разбивките в долари:

 

Моя избор засега - сайтът за купуване не ме очарова, но няма да е сефте:

Partly operated by British Airways
FinnairFinnair AY1344 | Operated by British Airways
2h 55
 
13:50
18:45
LHR London Heathrow
HEL Helsinki Vantaa
1h 30
Connect in airport
FinnairFinnair AY121
6h 40
 
20:15
05:25+1
HEL Helsinki Vantaa
DEL New Delhi
Arrives: Sat, 17 Aug 2019Journey duration: 11h 05

 

Travelgenio $370

 

Сравнено с цитираните, е доста по-евтино и с много добри връзки. Има и други полети, но повечето са сутринта, а аз трябва да се направя, че работя поне половината ден 🙂 

 

Благодаря още веднъж за идеята за други полети - която просто провокира друго мислене 🙂 

 

 Aз не знаех, че обеден полет е опция. Иначе и аз го мернах този Финеър. Щом 2 ще летите, в А330-ките на  AY  седалките са 2-4-2 - ще можете да сте си само вие и да не се бутате с други хора.

Връзка към мнение
В момента, akair каза:

 Aз не знаех, че обеден полет е опция. Иначе и аз го мернах този Финеър. Щом 2 ще летите, в А330-ките на  AY  седалките са 2-4-2 - ще можете да сте си само вие и да не се бутате с други хора.

Абе не е много опция, ама в петък шефът ми каза, че имат традиция да се изнасят по-рано (в Централния офис) - къмто 14 часа, и аз ще се направя на разсеяна, като ще работя от вкъщи до обяд 😁 Допустими са някои отклонения, стига да не ставаш нагъл... Много се изкуших за тази опция до Делхи. Благодаря!

Връзка към мнение
В момента, patilana каза:

@Гост да скокна ли другоседмично до индийското посолство в София ?

Ще скокнеш задължително, но нека първо получа отговор от тукашното 🙂 И ако трябва, да си хортувам с тях...

Връзка към мнение
преди 1 минута , slujitel каза:

Аз имам някои чуденки относно това упражнение, но ще ги премълча. Само ще питам @patilana и тя ли има два паспорта? 

Аз ще пътувам с един паспорт само. Няма да се крия, че пътувам до Пакистан. Още повече, че ще искат и пакистанската виза. Директно им го написах в мейла. За питане не бият вярвам 🙂 

Връзка към мнение

Още един глас да избягваш Jet:

https://thepointsguy.com/news/jet-airways-and-etihad-are-showing-serious-signs-of-financial-distress/

 

(имат вече пропуснати вноски по лизингите на самолетите им)

Връзка към мнение
преди 4 минути , akair каза:

Още един глас да избягваш Jet:

https://thepointsguy.com/news/jet-airways-and-etihad-are-showing-serious-signs-of-financial-distress/

 

(имат вече пропуснати вноски по лизингите на самолетите им)

Аз не случайно питах... И ми бяха огромен стопер. Благодаря! И в Магеланци четох материали за лошата им култура на безопасност, освен другото - чисто търговско, не за пренебрегване... Сега, вътрешния полет се очертава с тях 😄 освен ако не преосмисля стратегията, но да видим първо визите. 

 

Пак благодаря!

 

Връзка към мнение

Да споделя до какво доведоха проучванията ми - аз не публикувам тук заради @patilana - имам й мейла, а някой друг може да реши подобен вариант на моя. 

 

След като се оказа, че транзитната виза е неприложима, остана стандартна виза и електронна виза. Доказано е, че в момента влизането с еднопосочен билет може да доведе до сериозни проблеми. Може и да не доведе, но доказано е водило до отказ да се допусне влизане, ако нямаш извеждащ билет от страната. 

 

https://www.tripadvisor.co.uk/ShowTopic-g297604-i6045-k10897155-Indian_Tourist_Visa_on_Arrival_E_Visa_with_no_return_ticket-Goa.html 

 

Стандартната виза е ясна. Пуснах запитване до посолството дали ще ни дадат виза, като ще минем по суша до Пакистан, като билети за там не се продават предварително. Ще видим дали ще ми отговорят и какво ще ми отговорят. Привърженик съм на истината, но да видим дали ще я ценят.

 

Електронната виза е най-удобна, макар че винаги крие леко притеснение. Валидна е за две влизания в Индия. За нея трябват две празни страници, със сигурност трябва да се покаже и изходящ билет, иначе няма да я дадат. Опитът на пътешествениците показва като най-удобен и евтин работещ вариант билет за автобус Делхи - Катманду, който е и refundable, като таксата е само £3. 

 

https://www.lonelyplanet.com/thorntree/forums/asia-indian-subcontinent/topics/return-onward-ticket-when-entering-india 

 

https://www.goibibo.com/bus/#bus-Delhi-Kathmandu-20190317---0-0-2820046943342890302-5703233094323191377 

 

От София се оказа че има много приличен полет на Aeroflot от София до Делхи - цената е £230+, £250 от авиокомпанията - зависи кой откъде иска да купи билета, така че го предложих като опция на спътничката си, ако Англия ще й бъде скъп вариант. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.