Прескочи до съдържание

Обикаляне на Йордания без кола под наем


Препоръчани мнения

Освен с кола под наем има ли вариант да се отиде до Петра и пустинята от Акаба с обществен транспорт? Някой беше писал, че е ползвал такси от Акаба до Петра след това до пустинята, имате ли информация дали ценово този вариант е поносим? 

Връзка към мнение

 Jett bus вече не оперира линията Акаба'-Петра.

Има някакви мини бусове и тръгват като се напълнят  не съм много сигурна окомо 4 JD.Ако няма достатъчно хора може и да няма бус. По принцип бусовете са сутрин  до към 13 h                                                 Друг вариант е с такси около 45 -55 JD.

Виж и тази страница има някакви варианти ама с прекачване  go2jordan.info

До Wadi Rum такси оноло 20-25JD

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Nevena каза:

 Jett bus вече не оперира линията Акаба'-Петра.

Има някакви мини бусове и тръгват като се напълнят  не съм много сигурна окомо 4 JD.Ако няма достатъчно хора може и да няма бус. По принцип бусовете са сутрин  до към 13 h                                                 Друг вариант е с такси около 45 -55 JD.

Виж и тази страница има някакви варианти ама с прекачване  go2jordan.info

До Wadi Rum такси оноло 20-25JD

Благодаря за информацията. Ще проуча вариант с такси, ние ще бъдем 4 човека и при тези цени това е за нас добър вариант. 

Връзка към мнение
преди 5 часа, elmapl каза:

45-55 пари за Акаба-Петра за отиване-изчакване-връщане ли е или само за отиване?

 

Това е цената само за една посока до Петра.

Винаги може да се разберете с шофьора за отиване и връщане но со са други цени.Всичко е въпрос на уговорка

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте,

някой може ли да ми каже от Акаба до Петра какъв транспорт има? В Акаба кацам по разписание в 20.30 та ме интересува в късните часове само с такси ли може или има и други алтернативи. До колкото виждам цената за таксито е около 50-60 EUR, но ми е интересно  сега дали е валидна.

Връзка към мнение
преди 15 минути , Ясо каза:

Здравейте,

някой може ли да ми каже от Акаба до Петра какъв транспорт има? В Акаба кацам по разписание в 20.30 та ме интересува в късните часове само с такси ли може или има и други алтернативи. До колкото виждам цената за таксито е около 50-60 EUR, но ми е интересно  сега дали е валидна.

Можеш да пишеш на Jordan Beauty Tours и да поискаш оферта,поне ще се ориентираш.От хотела са ми оферирали 60 Е,ама там всички цени са надути.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте отново,

След три дни излитам и още съм малко назад с организацията, тъй като чаках приятели да ми птовърдят дали ще се включат 😄

Та на въпроса: Някой има ли разписанието на автобусите Jet между Aqaba и Aman. Сайтът им в момента не работи. Също и колко струват билетите Акаба - Аман - Петра - Шади Рум - Акаба? Най-евтианта кола под наем, която намирам е 315лв за 4 дни с всички застраховки. Това добра цена ли е, на място може ли да се намери по-евтино от мести агенции? Излитам на 31 октомври, сам съм, ако има други, които летят тогава, да свиркат 🙂

 

Поздрави.

Връзка към мнение
преди 10 минути , thumper каза:

Здравейте отново,

След три дни излитам и още съм малко назад с организацията, тъй като чаках приятели да ми птовърдят дали ще се включат 😄

Та на въпроса: Някой има ли разписанието на автобусите Jet между Aqaba и Aman. Сайтът им в момента не работи. Също и колко струват билетите Акаба - Аман - Петра - Шади Рум - Акаба? Най-евтианта кола под наем, която намирам е 315лв за 4 дни с всички застраховки. Това добра цена ли е, на място може ли да се намери по-евтино от мести агенции? Излитам на 31 октомври, сам съм, ако има други, които летят тогава, да свиркат 🙂

 

Поздрави.

Аман- Петра е всеки ден и тръгва в 6.30 ч. От Петра обаче ще трябва ВЕРОЯТНО  да се прехвърлиш на автобус за Акаба. Иначе от Петра за Яман трйгва в 17.00 ч.

Връзка към мнение
преди 8 минути , muchachote каза:

Аман- Петра е всеки ден и тръгва в 6.30 ч. От Петра обаче ще трябва ВЕРОЯТНО  да се прехвърлиш на автобус за Акаба. Иначе от Петра за Яман трйгва в 17.00 ч.

Балгодаря за инфорамцията 🙂 Най-спешно ми е обаче от Акаба за Аман как се движат автобусите и дали има вечерен, тъй като кацам в 19:30.

Връзка към мнение
преди 33 минути , thumper каза:

Здравейте отново,

След три дни излитам и още съм малко назад с организацията, тъй като чаках приятели да ми птовърдят дали ще се включат 😄

Та на въпроса: Някой има ли разписанието на автобусите Jet между Aqaba и Aman. Сайтът им в момента не работи. Също и колко струват билетите Акаба - Аман - Петра - Шади Рум - Акаба? Най-евтианта кола под наем, която намирам е 315лв за 4 дни с всички застраховки. Това добра цена ли е, на място може ли да се намери по-евтино от мести агенции? Излитам на 31 октомври, сам съм, ако има други, които летят тогава, да свиркат 🙂

 

Поздрави.

Виж тук за автобусите https://www.jtt.com.jo/en

Връзка към мнение
преди 7 минути , Ради каза:

Виж тук за автобусите https://www.jtt.com.jo/en

Благодаря за сайта. Тук виждам само 1 от Акаба до Аман и той е от 17:30, което е безкрайно неудобно 😄

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

това от една група във фейсбук - момиче се е върнало в сряда от Йордания и публикува цена на такситата от летищато в Акаба...

45723599_10216741201153086_789399028906328064_n.jpg

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Имате ли впечатления за бусчетата от Акаба до Петра. Прочетох, че нямат точно разписание и тръгват когато се напълнят. Но все пак имате ли представа, колко такива автобуса има на ден,  и каква е актуалната цена?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
2 minutes ago, Ивайла said:

това от една група във фейсбук - момиче се е върнало в сряда от Йордания и публикува цена на такситата от летищато в Акаба...

45723599_10216741201153086_789399028906328064_n.jpg

Страхотно... а за вечер дали става? кацаме в 830 вечерта, което предполагам значи, че ще се измъкнем към 930 от летището? 

 

Имаме да правим и трансфери - Петра - Уади Рум - Акаба. С техните таксита дали е по-добра идея от кола, имайки предвид, че сме за 3 дена и половина има няма... 

 

Мерси много!!!! 

Връзка към мнение

Кое дали става за вечер?..Прочетете цялата тема - доста коментирано е дали с кола под наем или бус/такси, дадени са и примерни цени...Ние лично бяхме с кола...

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , Simona Groz каза:

Страхотно... а за вечер дали става? кацаме в 830 вечерта, което предполагам значи, че ще се измъкнем към 930 от летището? 

 

Имаме да правим и трансфери - Петра - Уади Рум - Акаба. С техните таксита дали е по-добра идея от кола, имайки предвид, че сме за 3 дена и половина има няма... 

 

Мерси много!!!! 

И ние сме една групичка от Добрич за тия дати,но решихме да останем в Акаба за вечерта и на другия ден да потеглим или за Уади Рум и Петра ако може да набързо да ги разгледаме и да стигнем до Мъртво море но не знам как ще се справим с транспорта.

Връзка към мнение

Добре, имам един въпрос относно транспорта. При нас кола под наем вече е тотално изключен вариант. Остават прескъпите таксита и автобуси. От летището искаме веднага да тръгнем към Уади Муса, където имам резервиран хотел. Това само с такситата ли можем да го направим или евентуално има някакви бусове или автобуси, които можем да резервираме или да хванем? Такситата са просто живо дране на кожи като цени. И после от Уади Муса до Уади Рум някъде четох, че има автобус, но той бил само 1 път дневно в 6 сутринта. Това вярно ли е или има и други? Ние си запазихме Рум Старс лагера, който доста похвалихте тук, за което благодарим 🙂  Лошото е това, че check-in в лагера е чак в 3 следобед, което не ни дава много опции ако пристигнем още в 9 сутринта на паркинга и трябва да чакаме до 3 следобед. И разбира се във въпросителната остава последната отсечка от Уади Рум до Акаба. Ще ви бъда много благодарен ако имате идеи за транспорта. 🙂

Връзка към мнение

Рум Старс правят туровете точно сутрин около 9-9,30 часа, ако сте си записали тур . В техния сайт има информация за тези бусове  към Акаба и Петра. Това  за check-in в лагера  в 3 следобед, може би е ако имате само нощувка при тях.

Връзка към мнение
1 minute ago, Ради said:

Рум Старс правят туровете точно сутрин около 9-9,30 часа, ако сте си записали тур . В техния сайт има информация за тези бусове  към Акаба и Петра. Това  за check-in в лагера  в 3 следобед, може би е ако имате само нощувка при тях.

Мда, но не всички от групата искат тур с камила или нещо друго. А те няма за 2-ма души да направят check-in на цялата група. Иначе сме само с нощувка и закуска.

Връзка към мнение
преди 12 минути , t_petkov каза:

Мда, но не всички от групата искат тур с камила или нещо друго. А те няма за 2-ма души да направят check-in на цялата група. Иначе сме само с нощувка и закуска.

Е  това вече е проблем. Придвижването с автобуси се оказа  доста сложно начинание от гледна точка на разписанието им. Автобусите  май са само сутрин и при вечерното кацане в Акаба освен такси  не знам  как може да се стигне до Петра.  Тук може да видиш някаква информацияhttps://www.withflo.com/1306/Aqaba , 

https://www.jtt.com.jo/en

Връзка към мнение
1 hour ago, t_petkov said:

Добре, имам един въпрос относно транспорта. При нас кола под наем вече е тотално изключен вариант. Остават прескъпите таксита и автобуси. От летището искаме веднага да тръгнем към Уади Муса, където имам резервиран хотел. Това само с такситата ли можем да го направим или евентуално има някакви бусове или автобуси, които можем да резервираме или да хванем? Такситата са просто живо дране на кожи като цени. И после от Уади Муса до Уади Рум някъде четох, че има автобус, но той бил само 1 път дневно в 6 сутринта. Това вярно ли е или има и други? Ние си запазихме Рум Старс лагера, който доста похвалихте тук, за което благодарим 🙂  Лошото е това, че check-in в лагера е чак в 3 следобед, което не ни дава много опции ако пристигнем още в 9 сутринта на паркинга и трябва да чакаме до 3 следобед. И разбира се във въпросителната остава последната отсечка от Уади Рум до Акаба. Ще ви бъда много благодарен ако имате идеи за транспорта. 🙂

Има маршрутки, които може да си уредиш с хотела във Уади Муса за 8 JD/ човек. Минават и събират туристите от хотелите им м/у 6:30 и 7:00ч сутринта и те карат директно във Уади Рум.  Хубаво е още като пристигнеш да кажеш в хотела да ти запазят място.

 

Аз в момента търся инфо за подобно придвижване или с автобус от Акаба център до Уади Муса. Само тази отсечка ми остана да я натаманя. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
4 hours ago, t_petkov said:

Добре, имам един въпрос относно транспорта. При нас кола под наем вече е тотално изключен вариант. Остават прескъпите таксита и автобуси. От летището искаме веднага да тръгнем към Уади Муса, където имам резервиран хотел. Това само с такситата ли можем да го направим или евентуално има някакви бусове или автобуси, които можем да резервираме или да хванем? Такситата са просто живо дране на кожи като цени. И после от Уади Муса до Уади Рум някъде четох, че има автобус, но той бил само 1 път дневно в 6 сутринта. Това вярно ли е или има и други? Ние си запазихме Рум Старс лагера, който доста похвалихте тук, за което благодарим 🙂  Лошото е това, че check-in в лагера е чак в 3 следобед, което не ни дава много опции ако пристигнем още в 9 сутринта на паркинга и трябва да чакаме до 3 следобед. И разбира се във въпросителната остава последната отсечка от Уади Рум до Акаба. Ще ви бъда много благодарен ако имате идеи за транспорта. 🙂

Здрасти, ние предваритлно уговорихме с хотела в Уади Муса да изпратят кола да ни вземе от летището в Акаба. Ние бяхме 6 човека и ни предложиха бус за 90 динара. Когато пристигнахме колата ни чакаше и веднага потеглихме. Пътя е около 2 часа. За Уади Рум ни предложиха вариант за обществения автобус който да ни вземе от хотела към 6.30-7 за 10 динара на човек или пак да си наеме бус и да тръгнем когато пожелаем за 70 динара. Мисля, че колкото по-рано отидете в пустинята толкова по-добре, все пак се стъмва в 6, а и този час за чек ин е само информативен. Ние пристигнахем в нашия кемпа към 9 и нямаше проблем 🙂 От кемпа също организираха бус да ни закара до Акаба, а ние допълнително се споразомяхме с шофьора да ни развозва цял ден. 

Редактирано от D. Georg
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.