Прескочи до съдържание

Обикаляне на Йордания без кола под наем


Препоръчани мнения

Здравейте скоро ще пътуваме с децата на Йордания и тъй като с туристическата агенция е доста скъпо да посетим Петра има ли някой който да ни посъветва с какво да се придвижил от Акабадо Петра 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Julian каза:

Здравейте скоро ще пътуваме с децата на Йордания и тъй като с туристическата агенция е доста скъпо да посетим Петра има ли някой който да ни посъветва с какво да се придвижил от Акабадо Петра 

В тази тема са изброени всякакви варианти - прочетете я. 🙂 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Темата си заслужава да и се отдели един следобед, не само за да намериш отговора на този въпрос, но и цялата картинка да се изясни. Като ми се освободи време ще я разцепя, така че да не се преплитат дискусиите. 

 

Но ако просто се чудиш дали има начини - има. Може с такси, има си почти фиксирани тарифи, макар че изглежда и там всичко е на договорка - може би около 30 динара. Имаше и автобусчета, мисля че бяха по 5-6 динара на калпак. Това е само по спомен каквото съм чел в темата и другаде, но някъде из темата имаше и снимки с разписанията и цените. 

 

Естествено, колата под наем също е вариант, ако сте 3-4 човека и оценявате гъвкавостта, която ви предлага е предпочитан вариант. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Автобусните връзки между Акаба - Петра - Аман.

Не съм ползвал, но понеже обмисляхме и този вариант, на място все пак разбрах някои неща.

Автобусната спирка е на малко завряно място и няма нищо общо с нашите автобусни спирки. Намира се до един парк, който е над джамията. НЕ пред нея, а зад нея.

Спирката е малка и придвижването става с малки бели бусчета, които обикновено тръгват, когато се напълнят.

На два пъти срещах такива бъсчета и бяха адски натъпкани. До толкова, че предниците им буквално се бяха вирнали. Така, че бих ги препоръчал само на заклети травълъри.

Ако все пак някой се е качвал ще е добре да сподели.😃

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, бих била много благодарна ако ми помогнете с няколко въпроса. Става въпрос за транспорт от Акаба до Петра. Нашият вариант с рента кар отпадна и се чудим за най-добър вариант. 

Благодаря ви!!!

Връзка към мнение
преди 1 минута , Katyass17 каза:

Здравейте, бих била много благодарна ако ми помогнете с няколко въпроса. Става въпрос за транспорт от Акаба до Петра. Нашият вариант с рента кар отпадна и се чудим за най-добър вариант. 

Благодаря ви!!!

От Акаба до Петра пътуват едни малки бели автобусчета, които тръгват при напълване. Гарата им се намира зад джамията. Видях ги. Скапани са и са full от народ.

Някои magelanci са пътували с Jett buss и са много доволни.

Може да закупиш билети предварително: https://www.jtt.com.jo/en/programs

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Имам питане за jett bus, магеланци от ноември споделиха позитивни впечатления от тях, но наскоро четох, че вече не оперират. Може ли някой да потвърди дали все още обслужват линиите си oт личен опит?

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, videna каза:

Моля, някой ако е ползвал услугите на Jordan Beauty Tour да сподели впечатленията си

Аз използвах техните услуги по направление Акаба-Петра-Мъртво море-Уади рум. Като цяло съм доволна - посрещнаха ни на летището на време, колата беше чиста и имаше безплатен wifi. Всяка отсечка я минавахме с различен шофьор, като единствено към  последния имам забележки (караше по-рисково), но като цяло всички си спазиха часа за взимане и връщане по дестинациите и имаше wifi в колите, та бих казала че съм доволна от услугата.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте пътешественици, другата седмица заминавам и аз към Йордания, може ли тези, които не са били с рент-а-кар да споделят опита си с местния транспорт между градовете - Акаба, Петра, Аман, Вади Рум. Благодаря предварително.

Връзка към мнение
преди 56 минути , bayreva каза:

Здравейте пътешественици, другата седмица заминавам и аз към Йордания, може ли тези, които не са били с рент-а-кар да споделят опита си с местния транспорт между градовете - Акаба, Петра, Аман, Вади Рум. Благодаря предварително.

Ние ползвахме редовната междуградски линия на JTT между Акаба и Аман.Има автобуси на всеки час,в зависимост от автогарата до която се пътува в Аман.Останахме много доволни от пътуването.Автобусът беше чист,с работеща тоалетна,предлагаха напитки,вода и закуски на символични цени.Има и ВИП автобус между двата града,но двойната му цена ни се видя безсмислена.За всички останали отсечки по програмата ни използвахме местни шофьори с коли.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

За тези които ще пътуват от м. ноември 2019 до март 2020 без да наемат автомобил, да споделя и нашия опит.

Групата бяхме 8 човека - казвам това защото има значение за колко човека се пазарите.

От Акаба до Петра бяхме резервирали превоз чрез хотела и ни взеха 100 JOD в едната посока, бяхме със бус, с 2 таксита цената излиза около 106 динара.

От Петра - посетителския център до хотела ни, който беше в центъра на града ни взеха за едно такси с четири човека 5 JOD. Споменавам това, защото на отиване е лесно - вървиш на долу, но на връщане си изморен от разходката и да изкачваш тази височина, е доста трудно.

От Петра до Вади рум - отново бяхме заявили чрез хотела трансфер и ни взеха 100 JOD. На място такситата ни предложиха цена от 30  JOD, за четри човека или щеще да ни излезе 60 JOD, но вече бяхме резервирали транспорта.

 

От Вади рум до Мъртво море и от там до летището в Акаба ни взеха по 70 JOD на човек, като това включваше транспорт, входна такса в плаж с шезлонги, бани, басейни и обяд. Тръгнахме към 9 сутринта и в 18,00 ни оставиха на летището.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Аз пътувах основно с градски транспорт там, удобен е , и сравнително ефтин ,ако пътувате 1-2 човека. За повече хора, разбира се кола под наем или таксита осигурени от съпътстващия ви бедуин ,  е по добра опция

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...
На 2.03.2018 г. в 22:35, Nevena каза:

 Jett bus вече не оперира линията Акаба'-Петра.

Има някакви мини бусове и тръгват като се напълнят  не съм много сигурна окомо 4 JD.Ако няма достатъчно хора може и да няма бус. По принцип бусовете са сутрин  до към 13 h                                                 Друг вариант е с такси около 45 -55 JD.

Виж и тази страница има някакви варианти ама с прекачване  go2jordan.info

До Wadi Rum такси оноло 20-25JD

Онзи ден се върнах, хората си купуваха билети от Wadi Musa до Акаба. Казват ти да си там в 15.00 часа - за рейса в 16.00-16,30.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Happy_Traveler каза:

Онзи ден се върнах, хората си купуваха билети от Wadi Musa до Акаба. Казват ти да си там в 15.00 часа - за рейса в 16.00-16,30.

Когато пуснах поста този автобис не вървеше.Две години живях в Йордани от момента на пристигането ми до като си тръгна средата на 2019 доста неща се промениха.Хубаво е че пускаш обновена информация.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.