Прескочи до съдържание

10 дни в Йордания


Adelina Simeonova

Препоръчани мнения

Здравейте!Предстои ми пътуване 10 дни в Йордания от 2 до12.12.Спретнах следната програма:

 

1дкацане Акаба          

2д Акаба пл Небо Мадаба Аман.            

3д Аман Джераш Аман                                

4д Аман Мъртво море.                                

5д Мъртво море пещерата Лот Петра.

6дПетра                                                        

7дПетра.                                                        

8дПетра  Вади рум                                      

9дВади Рум Акаба  

 

Остава още 1 ден .Някаква идея за запълването му? И всяка информация ще ми е полезна!Още не сме решили рентакар откъде ?Идеи?Благодаея!!!

Редактирано от Георги
форматиране
Връзка към коментар
преди 17 часа, Adelina Simeonova каза:

Здравейте!Предстои ми пътуване 10 дни в Йордания от 2 до12.12.Спретнах следната програма:

 

1дкацане Акаба          

2д Акаба пл Небо Мадаба Аман.            

3д Аман Джераш Аман                                

4д Аман Мъртво море.                                

5д Мъртво море пещерата Лот Петра.

6дПетра                                                        

7дПетра.                                                        

8дПетра  Вади рум                                      

9дВади Рум Акаба  

 

Остава още 1 ден .Някаква идея за запълването му? И всяка информация ще ми е полезна!Още не сме решили рентакар откъде ?Идеи?Благодаея!!!

Никой ли няма коментар тук? Мисля, че повечето правят сравнително по-кратки програми, ще е добре да знаем какво може да се прави, ако имаме повечко дни. 

Връзка към коментар
преди 19 часа, Adelina Simeonova каза:

Здравейте!Предстои ми пътуване 10 дни в Йордания от 2 до12.12.Спретнах следната програма:

 

1дкацане Акаба          

2д Акаба пл Небо Мадаба Аман.            

3д Аман Джераш Аман                                

4д Аман Мъртво море.                                

5д Мъртво море пещерата Лот Петра.

6дПетра                                                        

7дПетра.                                                        

8дПетра  Вади рум                                      

9дВади Рум Акаба  

 

Остава още 1 ден .Някаква идея за запълването му? И всяка информация ще ми е полезна!Още не сме решили рентакар откъде ?Идеи?Благодаея!!!

Аз ще ходя през ноември и още не съм си направила програмата на 100%, тааа ще дам някои идеи (само идеи, защото още не съм била в Йордания), но то си зависи от хората - може да се направи някои от маршрутите, които са отворени през цялата година, в Dana Biosphere Reserve или Wadi Mujib - примерно - Wadi Dana Trail, Nawatef Trail, Fida Canyon Trail, Hammam Al Dathnah Trail, Wadi Ghuweir Trail, Ibex Trail...; може да се посети град As Salt или да се отиде още по на север до археологическите останки от римско време Umm Qais; шнорхелинг или гмуркане в Акаба (но може би ще трябва неопренов костюм, защото водата ще е хладна); 2 дни във Вади Рум

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 19 часа, Adelina Simeonova каза:

Здравейте!Предстои ми пътуване 10 дни в Йордания от 2 до12.12.Спретнах следната програма:

 

1дкацане Акаба          

2д Акаба пл Небо Мадаба Аман.            

3д Аман Джераш Аман                                

4д Аман Мъртво море.                                

5д Мъртво море пещерата Лот Петра.

6дПетра                                                        

7дПетра.                                                        

8дПетра  Вади рум                                      

9дВади Рум Акаба  

 

Остава още 1 ден .Някаква идея за запълването му? И всяка информация ще ми е полезна!Още не сме решили рентакар откъде ?Идеи?Благодаея!!!

Според мен първият ден е ужасно дълъг откъм път , него може да го разделите със спане в Мадаба и продължаване към Аман на следващия ден.Мъртво море през декември - проверете температурите, по - скоро няма да става за къпане...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, Adelina Simeonova каза:

Здравейте!Предстои ми пътуване 10 дни в Йордания от 2 до12.12.Спретнах следната програма:

 

1дкацане Акаба          

2д Акаба пл Небо Мадаба Аман.            

3д Аман Джераш Аман                                

4д Аман Мъртво море.                                

5д Мъртво море пещерата Лот Петра.

6дПетра                                                        

7дПетра.                                                        

8дПетра  Вади рум                                      

9дВади Рум Акаба  

 

Остава още 1 ден .Някаква идея за запълването му? И всяка информация ще ми е полезна!Още не сме решили рентакар откъде ?Идеи?Благодаея!!!

 

 @Ивайла е права, не е малко път и прогнозата на гугъл за 4ч30мин ми се струва оптимистична ( минавал съм го тоя път, та знам 😉 )

Пещерата на Лот ви е баш по път, можете да я сложите в ден 2 и да останете да спите в Мадаба. Така няма да се връткате после като се спускате към Петра.

Ден 3 - Мадаба - Джераш - Аман , като следобед ще имате време да разгледате и в Аман

Ако хептен няма къде да го денете тоя излишен ден може да направите още една нощувка в Аман да се омешате с местните 😉  Лежерно със шопинг за подаръци, кафе/чае-пиене ...

Друг вариант е Мадаба - Джераш - Аджлун - Аман за нощувка и следващ ден в Аман. За Аджлун не знам, ние до там не сколасахме. Някой друг да каже дали си заслужава...

В ден 4 - Аман - Мъртво море, пътьом що не се отбиете до мястото на Христовото покръстване? N31.84451 E35.57974 ( координатите са проверени, че беше екшън докато го намерим )

И тъй като все пак ще е декември и Акаба няма да става за море, ако аз имах още един ден ненаместен бих го изкарал в пустинята

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 36 минути , Миланка каза:

31°50'13.20"С

35°32'47.64"И 

1593831004_.jpg.ef94e5714f3edef383600f8cf00f5f15.jpg

Е, те точно с тия координати ще си побъбрите с аскера дето пази телената ограда за къмто Израел 🤣.

Който е чел фотописа ми знае - по черните пътища, на зиг-заг покрай напречно поставените бетонни блокади и хоп! Право при аскера 😉

Аз затова и писах, че координатите са проверени, ще ви закарат по царския път на централния вход след който са паркинга и визитор центъра... И оттам на автобусчето, с групичка и на река Йордан...

 

Редактирано от baiKolio
Връзка към коментар

Координатите са за мястото, където се извършват съответните ритуали. Ние го посетихме от Израелският бряг на реката. Извинявам се, ако са подвеждащи за брега от към Йордания.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.