Прескочи до съдържание

Достъп до Мъртво море


Препоръчани мнения

Какъв е достъпът на Мъртво море? Може ли свободно да се отиде или е разпределен плажът на хотелите?

С българската книжка ли взимате кола под наем?

Редактирано от jul
Връзка към коментар
преди 21 часа, jul каза:

Какъв е достъпът на Мъртво море? Може ли свободно да се отиде или е разпределен плажът на хотелите?

С българската книжка ли взимате кола под наем?

Всеки хотел си има плаж градския плаж на Акаба не е препорачителен за чужденци. Публичния плаж на Tala bay  ми казаха  ми че е ок.Аз лично не съм ходила там само на плажовете към хотелите.

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...
On 6/1/2018 at 3:42 PM, Capitan Morgan said:

17 - 20 януари има ли шанс за къпане в мъртво, шнорхелинг в червено море или поне басейна към хотела?

В началото на януари сме били на Мъртво море от страната на Йордания и всички мъже в групата се къпаха в него. Но пък в Аман температурата тогава не се вдигна повече от 16-17 градуса през деня. Сутрин и вечер беше към 10-12 градуса. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

A къде най-близо можем да направим плаж на Мъртво море в близост до Mujib nature reserve? Изобщо, има ли място, на което могат да се разгледат опциите?

Връзка към коментар
преди 7 часа, Боян Димитров каза:

A къде най-близо можем да направим плаж на Мъртво море в близост до Mujib nature reserve? Изобщо, има ли място, на което могат да се разгледат опциите?

Тукя някой познавач няма ли да се изкаже ? 🙂

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Боян Димитров каза:

Тукя някой познавач няма ли да се изкаже ? 🙂

До колкото разбрах при Муджиб чалетс има плаж ,но той е само за тези които са си букнали чалет.

Има ефин публичен плаж мисля че му казват Аmman beach (не съм ходила ) цената му е 20jd на човек,не мисля че е добър вариант. Намерих това 

Or, instead of paying the steep entrance fee, you might want to try a few couple of 100 m after the Amman Tourist Beach, walking down the hill. But bring waterproof sandals or flipflops, at least 1.5 l fresh water for showering afterwards, sunscreen and a towel. It says "No swimming after dark" beyond the Amman Tourist Beach, i.e. swimming during the day is allowed. There is no lifeguard on duty, 

Around 10 km south of Amman Tourist Beach is a favourite place of locals that is easily recognized by a couple of stands selling snacks and water near the road. The place is dirty and nobody takes care of it, but if you're on a shoestring, the Dead Sea there is just as good as everywhere. There is a small water fall coming from a hot spring that can serve as a shower afterwards to wash off the salt from your skin. Getting a lift from there back to Amman is easy and occasionally even buses pass by on which you can jump on for a small fee.

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Nevena каза:

До колкото разбрах при Муджиб чалетс има плаж ,но той е само за тези които са си букнали чалет.

Има ефин публичен плаж мисля че му казват Аmman beach (не съм ходила ) цената му е 20jd на човек,не мисля че е добър вариант. Намерих това 

Or, instead of paying the steep entrance fee, you might want to try a few couple of 100 m after the Amman Tourist Beach, walking down the hill. But bring waterproof sandals or flipflops, at least 1.5 l fresh water for showering afterwards, sunscreen and a towel. It says "No swimming after dark" beyond the Amman Tourist Beach, i.e. swimming during the day is allowed. There is no lifeguard on duty, 

Around 10 km south of Amman Tourist Beach is a favourite place of locals that is easily recognized by a couple of stands selling snacks and water near the road. The place is dirty and nobody takes care of it, but if you're on a shoestring, the Dead Sea there is just as good as everywhere. There is a small water fall coming from a hot spring that can serve as a shower afterwards to wash off the salt from your skin. Getting a lift from there back to Amman is easy and occasionally even buses pass by on which you can jump on for a small fee.

 

Благодаря! И аз попаднах на това. Дори в 2 публикации. Като цяло ми върши работа, но ми се иска и запасен вариант доста по на юг, ако се откажем до ходим до Муджиб

 

The swimming spot is located on the main Dead Sea road just next to the road turning towards the Sehatty resort. You can park your car next to the road and go down on foot via a path. Possibly you will see other cars already parked as the spot is visited by Jordanian families.

The sea is close, about 5 minutes down the path. At the middle of the path on your right there is a sort of waterfall from the canal in which the creek runs, which will be useful on your way back to wash the salt from your body. The beach is accessible enough, and there is mud from the creek if you want a mud bath.

Връзка към коментар

Това, което аз разбрах докато четох - ако не си в хотел, Амман бийч, 21 динара вход... Питах в хотела ни в Акаба освен Амман бийч къде още може да се отиде на плаж, той каза - навсякъде около пътя, което реално е почти никъде (като видите пътя ще разберете). Иначе съм описала мястото, където ние се топнахме и където ходят местни. Предполагам сте чели, че ако имате рани по - добре да не влизате и че не е съвсем безопастно - не се опитвайте да плувате и много внимавайте да не попадне вода в очи/уста - пише, че водата е достатъчно солена за да изгори лигавиците. Затова е добре да има сладка вода наблизо. Казвам какво съм чела, при нас всичко мина нормално...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 4 минути , Ивайла каза:

Иначе съм описала мястото, където ние се топнахме и където ходят местни.

Дали е удобно да ми го пратите на лично. Не го намирам, за съжаление...

Връзка към коментар
В момента, Боян Димитров каза:

Дали е удобно да ми го пратите на лично. Не го намирам, за съжаление...

Направо ако може да се прати тук, понеже вече няколко пъти прелистих темата и не го видях.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 3.10.2018 г. в 23:47, Ивайла каза:

Като човек , върнал се токущо от 9 дни в Йордания , ми се иска да споделя няколко неща .

 

 

За Мъртво море - ако не сте в хотел и не ви се плащат 20 JOD за мръсния амански плаж, но все пак искате да се топнете, може да отидете на място, където ходят местните...Пишете  в maps.me Dead Sea Access Free  и попадате пак на мръсна ивица, но не ви искат пари. До него на картата е Free Water Waterfall, където после можете да се измиете от солта.

 

 

 

https://onceupon-abackpack.com/dead-sea-free/

 

https://www.travelpixelz.com/dead-sea-on-a-budget/

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

На мен Мъртво море и от израелска страна  ми се стори  доста "умряла"  работа,  а като ви чета ми изглежда в Йордания е съвсем мизерно.  Заслужава си като природен феномен и снимки с които да се хвалим пред познати и приятели,  но на живо не мисля, че е нещо много впечатляващо. Същото с река Йордан 🙂

 

П. П.  Както е писано гледайте да нямате никакви ранички,  избягвайте дори да се бръснете и т. н.  преди топването.  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз така мисля, даже на мен ми беше много зловещо, но все пак всеки си има свое усещане....Нещо като да пътуваш из едноцветна местност тип кариера/строеж и да слезеш да се топнеш във водата, която виждаш като в мараня....Ама това през моите очила...За мен Йордания е Петра, Уади Рум, Уади Муджиб и дайвинг(може би защото ми беше за първи път)  А заради Уади Муджиб пътувах не с директните полети на Раън, които тръгнаха сега, много хора ми се чудеха, но не съжалявам - Уади Муджиб ми е супер спомен:)

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Цялата тази зона е безплатна, но не виждам как ще стигнеш до там с кола. Особено ако е валяло и не си с 4х4. Иначе там в началото на пътя може да се спре и да се слезе до морето. Въпроса е, че ще трябва да си носиш отнякъде сладка вода, за да можеш да отмиеш солта.

Връзка към коментар
6 minutes ago, plamenk said:

Цялата тази зона е безплатна, но не виждам как ще стигнеш до там с кола. Особено ако е валяло и не си с 4х4. Иначе там в началото на пътя може да се спре и да се слезе до морето. Въпроса е, че ще трябва да си носиш отнякъде сладка вода, за да можеш да отмиеш солта.

Благодаря! Разбирам, значи няма да е там.

Тукмо намерих по приемливо място (пак ще трябва да си носим сладка вода де):

https://goo.gl/maps/JgFhCxXxLfB2

 

 

Връзка към коментар

Здравейте, 

 

искам да споделя моят опит от пътуването ми до Мъртво Море. 

https://stayclosetravelfar.com/10-dead-sea-tips/

 

 

Редактирано от KaterinaStavreva
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 12.01.2019 г. в 18:18, plamenk каза:

Тук съм направил едно описание на точката която ползвах за плаж на Мъртво море

 

 

Благодарности за координатите и подробното описание. Намерихме мястото много лесно. Беше петък, така че нашето къпане в Мъртво море беше малко представление за местните дошли на пикник край пътя 😀.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Вчера се върнахме от Ein Bokek и Masada/Масада. Къпахме се и в Мъртво море. Тръгнахме от Йерусалим в 6:30 - Централната автогара на града с междуградския автобус. Билета се купува от касата на третия етаж на автогарата. След това от шофьорите. От там тръгват и автобусите. Цена на билета 37.50 шекела до Масада. На сайта на ЕГЕД има разписание, цени и карта със спирките: https://mslworld.egged.co.il/?language=en&state=1#/origindestination/1/0/false/7019-498/2196/3000-1045/1783. Пристигнахме в Масада в 7:45. Автобуса спира на кръговото на 100 м от музея и лифта за крепостта. Цена на билета 76 шекела, ако се качвате с лифта. На сайта на музея Масада е изписано всичко подробно https://www.parks.org.il/en/reserve-park/masada-national-park/. След закупуване на билетите има кратко филмче. Качването с лифта е за около 5 мин. Препоръчвам сутрин рано, докато не е напекло. Горе всичко е много добре устроено. Гледката към Мъртво море е невероятна. След това хванахме следващия автобус към Еин Бокек. Билета беше около 14.5 шекела. Пътува се около 20 мин. Към 11 часа пристигнахме на плажа. Плажа е безплатен. Има огромни тенти под които можеш да си разпънеш хавлиената кърпа. Шезлонг, стол се доплащат ако искаш - 10 шекела. Температурата на въздуха беше около 40 градуса, но се усещаше като 30. Водата беше топла като на СПА. Първото впечатление като влезеш във водата е, че почват да щипят всички ранички, но се свиква. Мъжете да не се бръснат този ден преди това. Не си мокрете главите също и не се опитвайте да се гмуркате. Аз си носех очила за плуване, но опита ми да се гмурна беше неуспешен. Но затова пък ми влезе морска вода в носоглъдката и преживяването е гадно. След малко си намокрих и очите и стана ужас. Смъди не се трае. Бях влязъл доста на вътре в морето, че се наложи да плувам към брега със затворени очи. После се оказа, че се свиква. Водата стои малко мазно по тялото. Трудно се стои изправен във водата. Тялото все се стреми да се завърти в легнало положение. Ако не докосваш дъното водата е до гърдите ти. След три метра от брега дъното е покрито само със солни кристали с размер от боб до орех. По някое време ме заболяха ходилата, че се наложи да влизам с джапанките. На брега пясъка е примесен с морска вода и сол, водата се е изпарила и всичко това е твърдо като бетон. Пари от жегата ужасно като вървиш бос. Най-добре е по джапанки. Иначе чувството да си лежиш на повърхността на морето е невероятно и си заслужава да се опита. В морето също има тенти. Има голям МОЛ до плажам, ресторанти и барчета. Автобусите за Йерусалим и Ейлат минават на всеки 30-40 мин и спират точно до плажа. Има три спирки в Ейн Бокек. На връщане при мен се случи, че тъкмо пристигнахме на спирката посока Йерусалим и пристигна едно нелегално бусче и за 50 шекела ни закара обратно и бързо до Йерусалим. Според мен междуградския транспорт е много добре уреден, точен е и не е необходимо да си наемате рентакар за това. Носете си кърпа, сапун, джапанки и кесийка, която да си напълните със солни кристали за спомен. Паспортите също, че има пунктове за проверка. Навсякъде по плажа има безплатни душове. От близкия магазин може да си купите кал за 5 шекела и да се намажите. На Еин Бокек няма естествена кал на брега, но затова морето е супер чисто. Плажа също. препоръчвам го пред Калия бийч. Препоръчвам това клипче с описание на всички плажове - 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.