Прескочи до съдържание

5 дни в Йордания


Препоръчани мнения

Изградих си програма горе-долу. Само се чудя последната нощувка къде да я направя(Ден 5).

Ден 1 - кацане късно вечерта и нощувка в Акаба

Ден 2 - нощувка в Wadi Rum

Ден 3 и Ден 4 - Нощувка около Петра

Ден 5 - тук ми е дерзанието къде да отидем. Много безумно ли ви се вижда да отидем до Аман и на следващия ден да се върнем обратно до Акаба?

Ден 6 - отпътуване за България късно вечерта

 

Връзка към коментар

Пътя от Петра до Аман е около 2.5 -3 часа.От Аман до Акаба около 4-4.5 часа по магистралата.Направете си сметка.

Нощувка около Петра какво имаш в предвид.Wadi Musa? Или нещо друго.

Голямо предимство е хотела да е близо до входа т.е визитър център.

 

Има и нощна Петра билета се заплаща отделно и също така не се покрива от jordanpass.

Има и малка Петра мисля че за там няма вход не съм ходила така че немога да дам много информация.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Eti* каза:

Изградих си програма горе-долу. Само се чудя последната нощувка къде да я направя(Ден 5).

Ден 1 - кацане късно вечерта и нощувка в Акаба

Ден 2 - нощувка в Wadi Rum

Ден 3 и Ден 4 - Нощувка около Петра

Ден 5 - тук ми е дерзанието къде да отидем. Много безумно ли ви се вижда да отидем до Аман и на следващия ден да се върнем обратно до Акаба?

Ден 6 - отпътуване за България късно вечерта

 

Защо не опитате Мъртво море и Уади Муджиб? Имаше и един друг парк - Dana Biosphere Reserve. Не стигнахме до него, беше в опциите. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
1 hour ago, Eti* said:

Изградих си програма горе-долу. Само се чудя последната нощувка къде да я направя(Ден 5).

Ден 1 - кацане късно вечерта и нощувка в Акаба

Ден 2 - нощувка в Wadi Rum

Ден 3 и Ден 4 - Нощувка около Петра

Ден 5 - тук ми е дерзанието къде да отидем. Много безумно ли ви се вижда да отидем до Аман и на следващия ден да се върнем обратно до Акаба?

Ден 6 - отпътуване за България късно вечерта

 

Ако направите една нощувка около Петра може, иначе ще е претоварено според мен

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нощувките в Петра са доста евтини, няма нужда да е около. Нощтна Петра не е за изпускане, а не е всеки ден, така че проверете и ако искате си съобразете програмата с това. Последния ден едно Мъртво море ми се струва най-интересно. Около Аман също има какво да се види, но от вас си зависи, кое ви впечатлява повече.

Връзка към коментар

Благодаря ви!

Около Петра, Wadi Musa имам впредвид. За хотелът, който беше посочен във форума, нямаше места за нашите дати, но като се има впредвид след колко много време е пътуването, вероятно не са пуснали цените още, та ще следя.

За последната нощувка и Мъртво море е вариант(желанието на мъжа ми), но мен много ме влече към Аман. 

Редактирано от Eti*
Връзка към коментар

Реално колко време ще сте в Петра? Два пълни дни е много когато сте само 5 дни в Йордания. Много харесвам Петра, но едва ли вторият ден ще е изцяло запълнен. Идеята ми е да тръгнете към Аман късния следобед и 4-та нощувка да е там. Имате и още една, която може да е навръщане между Аман и Акаба.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А какво точно те влече в Аман? Градът може да бъде много шумен, прашен, пълен със задръствания и ориенталски манталитет - тогава не си заслужава пътят до там. Казвам го от опит, защото прекарвам няколко седмица всяка година в Аман. Но има хубави места автентични места в Дуантаун и квартала Уебде, но трябва да знаеш къде са. Ако точно това търсиш, бих могла да помогна.

 

Иначе при повече време около Аман друго интересно градче е Салт (As Salt), той остава все още встрани от основния поток туристи, а е много приятен за разходка.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не пропускайте и Ain Musa ( Moses Spring ) - едно от местата където се предполага че Моисей сцепил камъка и бликнала вода.  Намира се в една невзрачна каменна сграда на северния вход на Wadi Musa, със сергии отпред

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, Masmiya каза:

 

Иначе при повече време около Аман друго интересно градче е Салт (As Salt), той остава все още встрани от основния поток туристи, а е много приятен за разходка.

Градчето е много интетересно но според мен си трябва някой местен  който да те разведе.Миналата година отидохме до там на наша си глава  и то е Петък всичко затворено празно по улиците незнаехме къде да ходим  повъртяхме се хапнахме по една шаларма и се върнахме .А бях слушала толкова много.

Чакам с нетърпение да организирът тур  в Салт за да го разгледам наистина.

Да не забравя ме и Джераш ,но не съм сигурна че ще имате толкова много време.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Невена, петък преди обедната молитва дори и в Аман е пусто, хората излизат и улиците се оживяват следобеда. Всъщност петък преди обед е любимото ми време за пътуване из Аман, в останалото време почти винаги засядаме в задръствания. 

Ние бяхме в Салт без гид през делничен ден и беше много оживено и всякакви заведения и магазини работеха, минахме и през оживен пазар. Ето тук съм писала накратко за впечатленията:

Сега бих добавила само, че не всички места отбелязани за разглеждане в картата, която получихме бяха отворени. Предполагам заради малкия брой туристи. Така че ако минете през информационния център и взимате карта, питайте и за работните времена. Помня, че чакахме 20-ина минути да отворят църквата, която към снимала.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , Zara каза:

И как заспивате в шатрата ... змии, скорпиони...такива неща???

Метални конструкции са, издигнати над земята. Освен това цялото обзавеждане се изчерпва с едно легло и може за твое спокойствие да погледнеш под него дали се е скрила някоя твар. :) 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ми не всички хора се страхуват панически от змии и скорпиони

Аз нямам проблем да спя на палатка някъде, а при положение, че това е постоянно населено място (лагер, хотел... с непрекъснато движение) не виждам от какво толкова да те е страх

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 5 часа, Zara каза:

И как заспивате в шатрата ... змии, скорпиони...такива неща???

Честно казано не ми беше минало през главата за такива екземпляри.Два пъти съм спала и племеника на 1.5 г. го заведохме никакви проблеми.Както казаха по горе т.н шатра/палатка е върху бетонна плоча.

И пак ми се ходи.Невероятно е

Редактирано от Nevena
грешки
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.