Прескочи до съдържание

3 дни в Йордания в началото на ноември


Jody

Препоръчани мнения

днес не се стърпях и купих 3 билета до Акаба ( от 11-14.11) за мен и 2 приятелки 🙂  Сега се чудя как да наместя програмата, защото искаме да посетим Петра, Мъртво море и да отидем нa camp в Wadi Rum. Няма да взимаме кола под наем, ще трябва да си организираме придвижването с агенция.

 

Мислите ли, че нещо подобно е реализируемо чрез агенция: взимат ни директно от летището и ни водят в лагера сред пустинята още първата вечер. На следващия ден отиваме до Петра (там сме 2 дни- реално 1 ден и половина) и на 14ти сутринта да тръгнем към Мъртво море и после от там към летището. Предполагам, че има и други с такъв кратък престой..та как си направихте програмата?

  • Ще имаме 3 нощувки в Йордания - тоест би трябвало да не плащаме тези JOD40 за виза, нали? Засега не мисля да купувам и Jordan pass.
  • Досега сте споменали Jordan beauty tours (като надеждна агенция) , други предложения?
  • Мисля да букна Hasan Zawaideh Camp

 

Връзка към коментар

Здравей видях полетите с Раян пристигате в Акаба 20.30.Докато отидете до кампа ще стане около 9.30- 10 вечерта преспивате и на 12 правите рано тура с джип и около обяд ранният следобяд тръгвате към Петра преспивате и на 13 рано сутринта влизата в Петра разглеждате и потегляте към Мъртво море преспивате там и на 14  до към 12-1 на обяд ,защото ви трябват около 4.30-5 часа път обратно до Акаба.Полета е в 19.55

Мисля че е възможно ,но ще ви е малко забързано.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз се интересувам от същото! Спонтанно си взех билети София-Акаба-София за 3 дни и ще ми трябва добра организация. Търся най-изгодна оферта за дневен тур (ранен) до Петра от Акаба и 2-ра опция от там - каньона Муджиб, Мъртво море и вечерта в Уади Рум със спане там. И на третия ден да си ме върнат в Акаба.  Някой специалист в региона да помогне. 😁

Връзка към коментар
преди 14 минути , Happy_Traveler каза:

И аз се интересувам от същото! Спонтанно си взех билети София-Акаба-София за 3 дни и ще ми трябва добра организация. Търся най-изгодна оферта за дневен тур (ранен) до Петра от Акаба и 2-ра опция от там - каньона Муджиб, Мъртво море и вечерта в Уади Рум със спане там. И на третия ден да си ме върнат в Акаба.  Някой специалист в региона да помогне. 😁

за кога плануваш пътуването ,защото каньона Муджиб го затварят зимният период

Връзка към коментар

От 4 до 7 ноември. Като мисля още на 4-ти вечерта да стигна Wadi Musa, че да си стана на 5-ти и да разгледам добре целия ден. На 6-ти да ме вземе някой с група и малко разходка из тези места (каньона, Мъртво море и т.н.) - ако е затворен каньонът или е мн.студено - може да го разменим с нещо друго и привечер да ме оставят в Уади Рум, за да си се насладя на небето и звездите и лунният пейзаж. И на 7-ми като стана - обратно към Акаба, да си я разгледам през деня, малко шнорхелинг може ако времето позволява и вечерта на самолетчето и обратно за България.

 Ако има екскурзии за местни - с удоволствие бих се включила, говоря сносен арабски, за да се разберем. 😁

Връзка към коментар
преди 10 минути , Happy_Traveler каза:

От 4 до 7 ноември. Като мисля още на 4-ти вечерта да стигна Wadi Musa, че да си стана на 5-ти и да разгледам добре целия ден. На 6-ти да ме вземе някой с група и малко разходка из тези места (каньона, Мъртво море и т.н.) - ако е затворен каньонът или е мн.студено - може да го разменим с нещо друго и привечер да ме оставят в Уади Рум, за да си се насладя на небето и звездите и лунният пейзаж. И на 7-ми като стана - обратно към Акаба, да си я разгледам през деня, малко шнорхелинг може ако времето позволява и вечерта на самолетчето и обратно за България.

 Ако има екскурзии за местни - с удоволствие бих се включила, говоря сносен арабски, за да се разберем. 😁

Това означава да пристигнеш вечерта в Акаба и от там с такси или с помоща на някоя фирма която да ти организира придвижването ще ти трябва поне 1.5ч.Съгласна съм следващият ден ставане рано и разглеждане на Петра.Единият вариант е след Петра да тръгнеш към Мъртво море да сиш там  другият както е планувано на следващуят ден,но имай в предвид че можеби ще са ти нужни около 3 часа отиване и 3.5 часа врщане към Уади Рум общо взето половин ден ще бъдеш в кола

Каньона Муджиб го затварят за посещение от 01.Ноември до 01 Април

Връзка към коментар

Ясно. Тъкмо се колебаех за каньона, обичам съдбата като ми реши колебанията. Значи.. Още по-лесно ми става. 

 На кое място на Мъртво море да отида? Искам да спя в пустинята, обичам изживяването и ми липсва вече много, от 10 месеца не съм го правила. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Happy_Traveler каза:

Аха, ясно. Разбирам. А по какъв начин мога да стигна с обществен транспорт от Wadi Musa до Wadi Rum? 

Има някакъв бус рано сутринта от Петра за Уади рум визитор център и от там около обяд към Петра само това е публичен транспорт.Но това трябва да се провери допълнителнопе тук публичният транспорт не е много добре развит

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според https://wikitravel.org/en/Jordan#Get_around

 

Има shared taxis с прилични цени. Интересува ме къде се събират и как да си хвана. Можеш ли да разбереш? 🙂

 

"By service taxi

Service taxis (servees) cover much the same routes as buses. Service taxis are definitely more expensive than minibuses, but a lot faster and more convenient.

Service taxis only leave when full so there is no set timetable. You may also be approached by private cars operating as service taxis. If you use one of these, it is important to agree the price in advance

Service taxis are generally white or cream in colour. They can sometimes be persuaded to deviate from their standard route if they are not already carrying passengers. It is quite likely that you would be asked to wait for a yellow taxi though." 

Връзка към коментар
преди 25 минути , Happy_Traveler каза:

Искам да спя в пустинята, обичам изживяването и ми липсва вече много, от 10 месеца не съм го правила. 

 

преди 18 минути , Happy_Traveler каза:

Аха, ясно. Разбирам. А по какъв начин мога да стигна с обществен транспорт от Wadi Musa до Wadi Rum? 

@Happy_Traveler на мен тези ти две желания леко се конфронтират... 

 

Не мога да разбера поради що ти е нужен градски транспорт, ако искаш да останеш да спиш в пустинята (което горещо препоръчвам)?

 

Преспиване можеш да си уредиш само с тур агенция - освен ако не искаш да си наемеш джип и сама да шофираш из Wadi Rum 🙂 И като си наемеш тур агенция, те ще те закарат директно от Wadi Musa. 

 

 

Връзка към коментар

@Happy_Traveler, аз и 2 приятелки сме там от 11-14,11 и правим същия като теб маршрут, като намерих човек да ми провери за тези маршрутки/таксита, но не е оптималния вариант ако реално посещаваш Петра- Мъртво море-Уади Рум в тази последователност (или се бъркам, че и ти това си планирала 🙂 )

 

Аз също поисках оферта от Jordan Beauty Tours като офертата им е 290JOD за маршрут:

Акаба летище - Петра хотел

Петра - Мъртво море (хотел)

Мъртво Море - Wadi Rum Visitor center

 

засега ми остана да букна само нощувката в пустинята и сафарито, което ще бъда на 14ти сутринта и към обяд ще отпътуваме към Акаба. 
Относно пустинята през ноември - какво да очаквам като температура през нощта? досега само съм преминавала през пустини, но не съм спала в тях 🙂

Връзка към коментар
преди 2 минути , Jody каза:

Петра - Мъртво море (хотел) 🙂

Още една намеса, ако позволите 🙂 

 

Доколкото разбирам, @Happy_Traveler търси по-бюджетен вариант - ако не съм разбрала, се извинявам.  Просто нощувките на Мъртво Море са много далече от бюджетите решения - да го имате предвид... Затова много турове правят само стоп, с ползване на плажната ивица и душове. 

Връзка към коментар

Ние снощи спахме в Wadi Rum, фирмата е препоръчаната от форума - Rum star camp..на сайта има изброени предлаганите турове с цена, нашия беше 45 динара с намалението , че сме четирима... Може тях да питате за транспорт до Акаба - имаше хора, които питаха и им уредиха транспорт, но не знам цена, ние сме с кола...

не знам дсли тази сума ви е скъпа или евтина, но си заслужиха всеки динар - освен трипа и спането, обяд тип пикник насред пустинята, където ни сготвиха на място, вечеря - много, много вкусна( месо и зеленчуци, заровени в пясъка ) и закуска..Бяна и условия в пъти по - добри от хотела ни в Уади Муса... така че и аз съм в групата, която ги препоръчва...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Rum Stars Camp организира транспорт до различни точки на Йордания. Аз ги питах за цена между Акаба център и Вади Рум и цената беше 25 jd. На сайта им има цени до Петра, Аман, Мъртво море. Обаче доколкото разбрах те наемат таксита, които да превозват, т.е. нямат отговорности по самия превоз освен да намерят кола с шофьор.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Намерих тази фирма https://www.wadirumnaturetours.com/wadi-rum-day-trips/?gclid=EAIaIQobChMIpLa1sOrf3QIVA6qaCh2T3AejEAAYASAAEgK18PD_BwE. Ще вземем тур за 3 или 4 часа. А може и през Rum Stars, там май излиза по-изгодно. Тези трипове от къде започват, вземат ли те от хотела, както е в Дубай?

Редактирано от Contest
Връзка към коментар
На 29.09.2018 г. в 15:40, mililia каза:

Rum Stars Camp организира транспорт до различни точки на Йордания. Аз ги питах за цена между Акаба център и Вади Рум и цената беше 25 jd. На сайта им има цени до Петра, Аман, Мъртво море. Обаче доколкото разбрах те наемат таксита, които да превозват, т.е. нямат отговорности по самия превоз освен да намерят кола с шофьор.

Кой е сайтът мадам? 

Връзка към коментар
На 29.09.2018 г. в 13:41, Jody каза:

@Happy_Traveler, аз и 2 приятелки сме там от 11-14,11 и правим същия като теб маршрут, като намерих човек да ми провери за тези маршрутки/таксита, но не е оптималния вариант ако реално посещаваш Петра- Мъртво море-Уади Рум в тази последователност (или се бъркам, че и ти това си планирала 🙂 )

 

Аз също поисках оферта от Jordan Beauty Tours като офертата им е 290JOD за маршрут:

Акаба летище - Петра хотел

Петра - Мъртво море (хотел)

Мъртво Море - Wadi Rum Visitor center

 

засега ми остана да букна само нощувката в пустинята и сафарито, което ще бъда на 14ти сутринта и към обяд ще отпътуваме към Акаба. 
Относно пустинята през ноември - какво да очаквам като температура през нощта? досега само съм преминавала през пустини, но не съм спала в тях 🙂

Здрасти, летим същите дати и имаме същата програма. Само дето сме с коли под наем. 2 пълни коли. За пустинята с коя фирма гледате. Ако искате да търсим заедно. Евентуално за по-добра цена😊

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние също ще пътуваме на 4 ноември и ще се върнем на 11 ноември. Първите 3 нощувки са в Wadi  Musa. Трансферът за четирима от летището в Акаба ( кацане 20:30 ч.) до хотела ни в Wadi Musa ще струва 75 JD .

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.