Прескочи до съдържание

Въпроси за Уади Муджиб


Препоръчани мнения

Бърз въпрос от мен - някой ходил ли е до Вади Муджиб. Води се че е затворен, но май малка част е отворена през зимата? Другата седмица пътуваме и се чудя дали да го слагаме в плана.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз ходих в края на септември - един от най - хубавите ми спомени от Йордания. Тази година го затвориха по - рано заради наводненията. Аз лично не съм срещала информация, че е отворен преди края на март, но се намира по пътя за Мъртво море и може да спрете да проверите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Понеже има подобни питания, да кажа няколко думи за Уади Муджиб.

Аз не успях да го посетя, но проверявах за него, а и минах от там, за да придобия впечатления от първо лице.

Още от ноември месец Уади Муджиб е затворен и не случайно. В началото на ноември именно в този район имаше огромни наводнения, така че водата помете цял училищен автобус, което доведе и до 18 жертви.

Уади Муджиб има посетителски адвенчър център, от където могат да се уговорят най-различни трекове. Сега е затворен, така че ако имате мерак може да направите нещо адвенчърско и самостоятелно.

Проблемът е, че много от пътеките минават през нещо като каньони и ако завали, там се излива цялата вода и става нещо страшно.

Ето няколко снимки, макар и с лошо качество. 

IMG_7560.JPG.645d2641374ad827e89fccec01e0e717.JPG

IMG_7549.JPG.da1b8b0ef4a095119c0fd350b24c662b.JPG

Мисля, че става ясно какво имам предвид.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 20 часа, Radnev каза:

Понеже има подобни питания, да кажа няколко думи за Уади Муджиб.

Аз не успях да го посетя, но проверявах за него, а и минах от там, за да придобия впечатления от първо лице.

 

 

 

Ние сме в края на март от 20-24 , т.е. малко преди да го отворят. Според тебе съществува ли възможност да се прехвърлим през оградата и да направим трека.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

@Боян Димитров Бояне, радвам се на такива ентусиасти като теб👍. Със сигурност има някакви забрани. Не случайно мястото е затворено през зимния период и има огради. Според мен, не би следвало да има проблем да прескочите. Като ги знам какви са йорданците, най-вероятно на Визитор центъра няма да има никой. Ако пък случайно има, за 5JD, може и водач да ви стане😄.

Прескачал съм огради на затворени обекти в държави, където държат на реда в много-много по-голяма степен, отколкото в Йордания и не съм имал проблеми (засега😀), така че ако бях с вас например поне бих опитал😀.

 

 

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Боян Димитров каза:

 

Ние сме в края на март от 20-24 , т.е. малко преди да го отворят. Според тебе съществува ли възможност да се прехвърлим през оградата и да направим трека.

И да пишеш какво е станало. Ние сме 24.03-31.03.2019 и ако е отворено, ще отидем също.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
1 hour ago, lesy said:

И да пишеш какво е станало. Ние сме 24.03-31.03.2019 и ако е отворено, ще отидем също.

Официалната информация в сайта, е че отваря на 1-ви април, ако условията го позволяват. Това важи за така наречените "мокри" пътища. Имало два "сухи", които са целогодишни, но били скучни и не много сухи. 🙂 Ние ще сме 5-12 март в Йордания и ще минем да видим какво предлагат. Ще пиша какво е станало.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 15.01.2019 г. в 13:39, J0MBI каза:

Официалната информация в сайта, е че отваря на 1-ви април, ако условията го позволяват. Това важи за така наречените "мокри" пътища. Имало два "сухи", които са целогодишни, но били скучни и не много сухи. 🙂 Ние ще сме 5-12 март в Йордания и ще минем да видим какво предлагат. Ще пиша какво е станало.

Какво стана, някой скоро да е проверил да не е отворено ?

Връзка към коментар
18 hours ago, Damb said:

Какво стана, някой скоро да е проверил да не е отворено ?

Здравейте, вчера се върнахме. Затворено е, най- рано на 1-ви април ще отвори, ако метеорологичните условия позволяват. Не може да се прави и т.н. "сух" път. Забраната идва от правителството, заради инцидент с двайсет и няколко деца с учител, които са загинали от наводнение там.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.