Прескочи до съдържание

Моля, разубедете ме!


gery_2431

Препоръчани мнения

преди 13 минути , gery_2431 каза:

Сглобих програмата, направих резервации. Оставаме на варианта с обществен транспорт. Сега се нуждая от няколко практически съвета:

1. Билети за влакове/автобуси как е по-добре да се купуват? Предварително или няма значение.

 

при нашето пътуване - с обществен транспорт, купувахме билетите така:

- летище Катаня - Сиракуза - на място за съответния автобус, който ни устройваше след кацането - пътуват и Interbus и AST, цената им тогава /2017/ беше 6 - 6,40 евро на човек

 - от автогарата на Сиракуза до Ортиджа се движат едни малки бусчета, мисля че са номер 1, цена май около 1 евро, само с монети вътре на една машинка

 - от Сиракуза до Ното  с влак - билети на място на гарата, 3,80 евро

 - от Ното до Сиракуза - влак- нямаше човек, който да продава на гарата в Ното и си купихме билетите през приложението на Trentitalia - цена 3,80 евро

 - от Сиракуза до Палермо - автобус, с Interbus - купихме си ги предварително един месец по-рано онлайн, защото само този час и ден ни вършеха идеална работа и не искахме да рискуваме да няма места - 11 евро онлайн, иначе 13,50 евро, пътува се 3 часа и 20 минути, като пристигнахме на тамошната автогара си купихме билети за автобус до Катаня за след 2 дни със SAIS - 13.50 евро

 - Палермо - Чефалу - Палермо - с влак, покупка на място на гарите, цена 5,60 на човек, пътува се около 50 минути

 - Катаня - Ачи Реале - Катаня - с влак на отиване и автобус на връщане, покупка на място преди тръгване, бяха някакви дребни суми

 

общо за трима човека транспортът ни беше около 186-190 евро, никъде нямахме проблеми с разписания или закъснения, така че смятам, че изобщо не е лош вариант, ако няма отклонения към малки градчета без удобен достъп с автобус или влак

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 40 минути , antea каза:

при нашето пътуване - с обществен транспорт, купувахме билетите така:

- летище Катаня - Сиракуза - на място за съответния автобус, който ни устройваше след кацането - пътуват и Interbus и AST, цената им тогава /2017/ беше 6 - 6,40 евро на човек

 - от автогарата на Сиракуза до Ортиджа се движат едни малки бусчета, мисля че са номер 1, цена май около 1 евро, само с монети вътре на една машинка

 - от Сиракуза до Ното  с влак - билети на място на гарата, 3,80 евро

 - от Ното до Сиракуза - влак- нямаше човек, който да продава на гарата в Ното и си купихме билетите през приложението на Trentitalia - цена 3,80 евро

 - от Сиракуза до Палермо - автобус, с Interbus - купихме си ги предварително един месец по-рано онлайн, защото само този час и ден ни вършеха идеална работа и не искахме да рискуваме да няма места - 11 евро онлайн, иначе 13,50 евро, пътува се 3 часа и 20 минути, като пристигнахме на тамошната автогара си купихме билети за автобус до Катаня за след 2 дни със SAIS - 13.50 евро

 - Палермо - Чефалу - Палермо - с влак, покупка на място на гарите, цена 5,60 на човек, пътува се около 50 минути

 - Катаня - Ачи Реале - Катаня - с влак на отиване и автобус на връщане, покупка на място преди тръгване, бяха някакви дребни суми

 

общо за трима човека транспортът ни беше около 186-190 евро, никъде нямахме проблеми с разписания или закъснения, така че смятам, че изобщо не е лош вариант, ако няма отклонения към малки градчета без удобен достъп с автобус или влак

 

 

antea, SAIS от Палермо от къде го хванахте и спира ли в Катания или направо на летището?

Връзка към мнение

SAIS-а тръгва от същата автогара, на която спираше и Interbus-a от Сиракуза - това си е всъщност основната им автогара и е точно отстрани до централната им гара - https://goo.gl/maps/4GuPffh3Erq

това си е почти в центъра на града, в смисъл от там пешеходно си стигахме до апартамента, който пък беше до Марината и из уличките в района е най-типичната възможна палермианска атмосфера

ние пътувахме до Катаня, слязохме на централната им автогара, даже не знам дали отива до летището, но май всички от автобуса се разтовариха там, така че сигурно му е крайна спирка

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Цитат

 

@antea, много благодаря 🙂 ! 
Сега ако успея и да се оправя и с разписанието им и на Alibus ще е супер 😂  Май няма да е зле да науча един италиански 😁

Връзка към мнение
На 12.03.2019 г. в 11:35, gery_2431 каза:

Изкушаваме да пътуваме без предварителна резервация, но като че ли все още не съм узряла за такъв тип пътешествия. Обичам да ми е уредено всичко предварително 🙂 . Явно за нас този път е вариант  с два плана и безплатно анулиране. Последните пъти винаги ползваме Airbnb, но сега ще ги пропусна заради опциите за безплатно анулиране. И пуста му рибешка природа, дето всяка си дърпа на своята посока вариантите с обществен транспорт са два :

Първи : Катания 3 нощувки, Палермо 2 нощувки, Сиракуза 2 нощувки  и Втори вариант : Катания 3 нощувки и Сиракуза 4 нощувки. 

Etna Parking

 

Тъй като полетът е късен, а както каза и @DaBo, полетът може да закъснее, за първата нощувка съм букнала този хотел, има и шатъл до летището. В случай, че закъснеем толкова, че не можем да си вземем колата. Ще я вземем на сутринта.

Ако пък, успеем да я вземем, има безплатен паркинг.

На другия ден сутринта ще си вървим за Пунта Сека, където ще почиваме седмица.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Zaro каза:

На мен ми е странно как след 15 хиляди въпроса в тази тема, мъжът ти още не е разбрал. Или вече знае? 

Знае, знае 😁 . То още в началото споделих с него и добре че го направих, че щях да изгоря с билетите заради неудобни за него дати.

Връзка към мнение

Да си питам и друго. Местополжението на този апартамент в Катания как ви се струва https://www.booking.com/hotel/it/terra-dell-39-etna.bg.html?aid=939121;label=postbooking_confemail;sid=1722c23958e0c2c0a0578ad2dd63a259;dist=0&group_adults=2&keep_landing=1&sb_price_type=total&type=total&#map_closed  ?

Връзка към мнение
преди 4 часа, gery_2431 каза:

Да си питам и друго. Местополжението на този апартамент в Катания как ви се струва https://www.booking.com/hotel/it/terra-dell-39-etna.bg.html?aid=939121;label=postbooking_confemail;sid=1722c23958e0c2c0a0578ad2dd63a259;dist=0&group_adults=2&keep_landing=1&sb_price_type=total&type=total&#map_closed  ?

Хубаво е местоположението,мисля,че автобуса от/до летището минава наблизо. В по-високата част на града е,има лек наклон,който може да видиш в гугъл мапс,предполагам,че няма да ви е проблем.

Връзка към мнение

Площадът пред Театро Масимо ми беше едно от любимите места. По залез е много красиво как се осветява от мека светлина. В квадрата има и приятни ресторанти за вино, вечеря... И някакси мястото остава защитено от шумотевицита по близките централни улици.

Връзка към мнение

Ако правилно ви разбирам изборът е добър и да не си сменям резервацията 🙂 . Малко се бях поразколебала за това място.

За Палермо избрах апартамент в близост до Театро Масимо. 

 

Връзка към мнение

Не, нямах предвид да сменяте резервацията. Просто споделих, че този площад в Катания е добро място за отмора привечер или за вечеря.

Апартаментът, който сте резервирали ми изглежда супер🙂

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Друг практически въпрос :За първата нощувка след полета ще бъдем в b&b до площада на Дуомото. Мислим да се предвижим с Alibus, но разбрахме, че спирката, на която трябва да слезем е Archi близо до пристанището (в неделя вечер автобусът не изпълнявал целият си маршрут). Маршрутът ни пеш, безопасен ли е за вървене вечер?

Връзка към мнение

И аз споделям, че не съм се чувствала застрашена. Има доста емигранти негри, включително и спящи по градинки и пейки. Мнението ми е, че са се добрали до тази част на Европа, за да намерят по-добър живот и най-малко искат да имат проблеми с властите. 

Спокойно, всичко ще е наред.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно маршрута,който @traveler е дал бих го избегнала.Около кръговото и градинката се въртят едни не особено приятни типчета.Ако вместо да се върнете към кръговото, тръгнете напред и завиете по Via Vecchia Dogana,малко може да удължите пътя си,но е по-добрият вариант.И аз съм на мнение,че Сицилия е сигурна дестинация и никой няма да ви навреди,но има райони в които човек се чуства леко напрегнат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Завърнахме се вчера в малките часове от Сицилия. Сицилия е наистина невероятно място, много красота и много вкусна храна! Искрено благодаря на всички съфорумци, които ми помогнаха с препоръки и съвети за този остров!  След като се отказах от колата, промених и плана, разпределих нощувките между Катания (3) и Палермо(4), като посетихме и Монреале и Таормина. Принципно мислех и още нещо, но на място предпочетохме да го караме по-лежерно. Много харесах и двата града, като честно казано не разбрах защо Палермо идва в малко повече на някои хора, а други ги шокира. Много хубав град! Не видях и кой знае каква мръсотия, като бих казала , че Палермо е по-чист от нашата София, а го обходихме наистина 😄 . В Катания беше малко по-така , но пак не беше по-мръсно от тук или в Рим. И двата града са много живи, но определено бих казала , че Катания води. А храната ... нямаме слабо попадение никъде! На няколко пъти ми объркваха поръчката и ми носеха нещо съвсем различно, но пък беше все супер и хубавото е че така опитах неща, които се оказаха незнайни за мен и които никога не бих поръчала просто защото не знам какво са 😄 .Малко да си събера мислите и ще разкажа повечко за нашето пътуване.

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.