Прескочи до съдържание

Моля, разубедете ме!


gery_2431

Препоръчани мнения

Преди 1 час, zon каза:

За Сицилия ще ви трябва рент-а-кар за да обикаляте.

Четох из темите, че е постижимо с междуградски транспорт, не е ли?

Връзка към мнение
преди 11 минути , gery_2431 каза:

Четох из темите, че е постижимо с междуградски транспорт, не е ли?

Нямам опит с обществен транспорт в Сицилия, но със сигурност ще изгубите много време в логистика с обществен транспорт, време, което можете да използвате за да видите повече места. Сицилия има много неща и не е за седмица, две дори и с кола.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Началото на октомври 2018 бяхме в Сицилия 11 дни с кацане в Катания и изитане от Палермо. Изцяло с обществен транспотр, не сме имали проблеми, само едно закъснение на автобус в Ното, но имаше тогава проливен дъжд. Първо от летището в Катания се отправихме за Сиракуза - 4 нощувки с посещение на бароковите градчета, после се върнахме в Катания, от където за един ден ходихме до Таормина и накрая с влак от Катания до Палермо с ходене до Монреале за половин ден и Чефало за един ден. От влаковете бях приятно изненадана, защото по форумите пишеше, че не са много точни и удобни, но не беше така. В сравнение с нашата железница ..., която май е несравнима😁

Натоварена ни беше програмата, поуморихме се накрая, но вие може да я планирате по-лека. Наистина има адски много места. Просто с едно посещение на острова не може всичко да се види.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

@ДиянаВ , предварително ли си закупихте билети за влаковете или на място? Можеш ли да ми дадещ повечко информация за транспорта Палермо - Катания. В моя план ще е кацане в Палермо и излитане от Катания.
 

Вече мога да се отчета с резервация на цена за 48 часа на доста евтини билети  Катания-София и закупени много изгодни билети София-Бергамо ( тук планирам да се прекачим на полет за Палермо) . Като че ли ще е Сицилия освен ако не ни отвее вятъра около Милано 😄 .
 

Освен това уведомих и благоверния за плановете си и е навит 🙂 .

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , gery_2431 каза:

Освен това уведомих и благоверния за плановете си и е навит

Само не му споделяй за дискусията тук, че ще се развие.

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 3 часа, gery_2431 каза:

Може би най-много клоня към Сицилия, дори си направих план за полетите, но да наистина се колебая и все пак започнах да се чудя дали да не го информирам предварително, че едно е да плануваш дълъг уикенд изненада, но тук вече става въпрос за 8 нощувки.  И да за Сицилия си заслужава да си резна отпуската повечко 😄 .

Дано имаш идея с какво ще стигнете. Не е невъзможно, но уиз-а е от април. Има разни прикачвания с Райън, ама то ако ще е така ходете на азорите, та да си заслужава гимнастиката. Иначе най-близко до Сицилия ми седи Малта. Мароко по това време също е добра опция, но изисква рент а кар. С рент а кар имате една чудесна лежерна седмица в Мадрид (Авила, Ел Ескориал, Толедо, Сеговия, Куенка например). Малко е студено за Петерсбург, но пък града е истинска перла и може да се прави пеша. Има хубави билети за Исландия от Лондон също така с идеята за кратка програма от Рейкявик за гледане на сияния. Може да се укаже доста лежерно, ако не се гонят сайтс. Проблемът е, че едва ли съветите са най-адекватни, ако Рим е отправната точка. Ако много държите да е Италия, аз бих се спрял на Венеция. По това време ще е сравнително чисто, не чак толкова пренаселено и каналите все оше няма да миришат.

Редактирано от Боян Димитров
Връзка към мнение

Всички билети купувахме на място. От Катания до Палермо пътувахме с влак. От сайта trenitalia.com проверихме часовете на тръгване. Около 3 часа се пътува, но е приятно, с красиви гледки. Цената на билета е 13,50 евро

Моите полети обаче бяха директни от/до Букурещ с блуеър и райън еър

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към мнение

4 в Сиракуза, 3 Катания и 3 Палермо. От трите града Палермо най не ми хареса. Имах усещането, че съм в голямо гето. По цивилизовано ми изглеждаше в крайните райони на града в посока летището, но там няма от известните им забележителности. Аз бях до двореца на норманите, пълно с емигранти и клошари. Честно казано като се стъмни ни хващаше страх. Мисля, че районът около театро Масимо е добър и удобен.

В Чефалу наистина се чувстваш като в картичка, но е туристическо, губи малко автентичност и естествено с по-високи цени. Заслужава един ден посещение. Това се отнася и за Таормина. Отиваш, гледаш и наобратно. За нощувки и храна идват скъпички.

Фаворит ми е Сиракуза. Бяхме отседнали в новия град, но близо до Ортиджа, апартамент Виа Моско 33 май беше, през букинг резервация. Страхотен беше за 80 лв. Нощувката, близо до спирката на автобуса - интербус по Корсо Гелоне 50.

Катания също ми хареса. Въпреки, че има доста чернокожи и бяхме отседнали в района на гарата за по-удобно, не изпитах и грам страх. Може би защото в града се усеща повече пространство от Палермо. Там са едни супер тесни и тъмни улички

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@ДиянаВ, супер полезно ! Палермо на снимки изглежда много привлекателен. Първоначално го замислих да разделя нощувките 4 в него и 4 в Сиракуза, но май ще поразмисля.

Връзка към мнение

За транспорта в Сицилия бих добавила,че не всички автобуси излизат в обичайните разписания в интернет.Най-пълна информация ще получите на място в автогарите.Не се притеснявайте и да не планирате всичко оттук.Потвърждавам,че общественият транспорт в Сицилия е удобен и ще имате избор дали да пътувате с влак или автобус.Само провери дали няма фестивали по-това време,че тогава е добре да вземете предварително билети.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Боян Димитров каза:

Дано имаш идея с какво ще стигнете. Не е невъзможно, но уиз-а е от април. Има разни прикачвания с Райън, ама то ако ще е така ходете на азорите, та да си заслужава гимнастиката. Иначе най-близко до Сицилия ми седи Малта. Мароко по това време също е добра опция, но изисква рент а кар. С рент а кар имате една чудесна лежерна седмица в Мадрид (Авила, Ел Ескориал, Толедо, Сеговия, Куенка например). Малко е студено за Петерсбург, но пък града е истинска перла и може да се прави пеша. Има хубави билети за Исландия от Лондон също така с идеята за кратка програма от Рейкявик за гледане на сияния. Може да се укаже доста лежерно, ако не се гонят сайтс. Проблемът е, че едва ли съветите са най-адекватни, ако Рим е отправната точка. Ако много държите да е Италия, аз бих се спрял на Венеция. По това време ще е сравнително чисто, не чак толкова пренаселено и каналите все оше няма да миришат.

На 31 март има полет CTA - SOF за 19.98 лева с WDC.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , iMari каза:

За транспорта в Сицилия бих добавила,че не всички автобуси излизат в обичайните разписания в интернет.Най-пълна информация ще получите на място в автогарите.Не се притеснявайте и да не планирате всичко оттук.Потвърждавам,че общественият транспорт в Сицилия е удобен и ще имате избор дали да пътувате с влак или автобус.Само провери дали няма фестивали по-това време,че тогава е добре да вземете предварително билети.

Къде мога да търся информация за фестивалите?

 

преди 27 минути , ДиянаВ каза:

Всяка столица има негативи. Май ще е по добре 2 Палермо, 3/4 Сиракуза, 2/3 Катания. В Катания също има какво да се види

Точно така ги мисля нощувките, но все пак първо ще понабележя местата , които искаме да видим и според тях ще го донагласям логистично.

 

преди 21 минути , Doctor Who каза:

На 31 март има полет CTA - SOF за 19.98 лева с WDC.

Точно това е и нашият полет 🙂 .

Връзка към мнение

Палермо е страхотен град, но се иска предварителна подготовка с информация какво и къде да се гледа. Избран е и за културна столица на Италия за 2019 година.

 

Хотелът ни се намираше в старата част на Палермо в преустроен дворец. Имаше мигранти района, но сме се чувствали абсолютно безопасно, дори по тъмно. Въобще не са изглеждали опасни или агресивни.

 

Избери си хотел в централната част в близост до забележителностите и не се притеснявай за сигурността.

 

Снимки за вдъхновение:

 

https://photos.app.goo.gl/V28TFw7RrDscqaDy7

https://photos.app.goo.gl/AGxK93qoHea6aHt96

https://photos.app.goo.gl/DJjtsS6usiQkNij39

https://photos.app.goo.gl/oD747GQsEveh4f66A

https://photos.app.goo.gl/uB4NMpwXDx1P93L96

https://photos.app.goo.gl/eZwAmdLM2jMdCVFf6

https://photos.app.goo.gl/5Wg2jhDbQBbDbSGS6

 

Да добавя и Монреале. Не е далече от Палермо има директни автобуси от Палермо да там. Ние бяхме с кола, има паркинг близо до катедралата. Казват, че в във висок сезон, паркирането е проблем.

 

https://photos.app.goo.gl/1v5jyzSaoc31FRQ39

 

Редактирано от zon
допълнение Monleale
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , zon каза:

 

Хотелът ни се намираше в старата част на Палермо в преустроен дворец. 

Звучи много хубаво! Може ли линк към хотела?

Снимките са повече от вдъхновяващи!

Редактирано от gery_2431
Връзка към мнение
преди 2 минути , gery_2431 каза:

Звучи много хубаво! Може ли линк към хотела?

 Palazzo Brunaccini

http://www.palazzobrunaccini.it/index.php/it/ 

 

В историческия център има много хотели и избор за настаняване.

Връзка към мнение

Да нощувките в Палермо зависят и от това кога ще кацнете там. Едно е ако пристигаш по обяд, друго е късния следобед или привечер. Първо купи билетите.

Между другото Сицилия е идеален избор за посещение през пролетта. На мен като плажна дестинация не ми се получи, първо защото, когато бяхме на местата с хубави плажове, валеше. А и за човек, който ходи там за първи път, сърце не му дава да лежи на плажа, когато има толкова места да види. Може би, ако си ходил поне 3 пъти, тогава ще става за морска ваканция. Тъкмо при сегашния ви повод и като сте без деца, които да мрънкат колко още път има, ще се насладите спокойно на гледки, архитектура, морета, цветове, храна, кафееее, канолиии😀

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, zon said:

 Palazzo Brunaccini

http://www.palazzobrunaccini.it/index.php/it/ 

 

В историческия център има много хотели и избор за настаняване.

И нашият апартамент беше в квартала Албергария, но от горната страна. Първия път като се запътихме към фонтана Претория, реших да минем по вътрешните улички и така се оказахме до пазара Баларо, където гледам, че е локацията на този бутиков хотел. Не съм претенциозна, нито много гнуслива, но там циганията ми дойде в повече. Не е приятно да стъпваш по разни стичащи се пумии. Иначе хотелът изгрежда добре, в аристократичен стил, но май е скъпичък. Извън сезона има доста по-бюджетни предложения. Районът западно от пиаца Индепенденца също четох, че е добър. Според мен не се навирай в историческия център, малко по встрани пак е пешеходно разстоянието. Или ако е в историческия център, гледай да е на главна улица. Е то хората са различни по предпочитания, някои търсят автентичност и в настаняването, но в този район , като изключим архитектурата, усетих цигания от типа на бедната ориента. 

Иначе Палермо е красив и интересен град- гран на противоположности.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, ДиянаВ каза:

4 в Сиракуза, 3 Катания и 3 Палермо. От трите града Палермо най не ми хареса. Имах усещането, че съм в голямо гето. По цивилизовано ми изглеждаше в крайните райони на града в посока летището, но там няма от известните им забележителности. Аз бях до двореца на норманите, пълно с емигранти и клошари. Честно казано като се стъмни ни хващаше страх. Мисля, че районът около театро Масимо е добър и удобен.

Колко сме различни хората... 🙂 Аз бях пленена от Палермо. Поставям го в топ дестинациите си в света изобщо. И ако се върна в Сицилия - тоест, като се върна някога, ще е специално в Палермо... Два дни не ми стигнаха. 

 

преди 3 часа, ДиянаВ каза:

Фаворит ми е Сиракуза. Бяхме отседнали в новия град, но близо до Ортиджа, апартамент Виа Моско 33 май беше, през букинг резервация. Страхотен беше за 80 лв. Нощувката, близо до спирката на автобуса - интербус по Корсо Гелоне 50.

Това е и моето мнение. Но - силно препоръчвам Стария град. Той няма нищо общо като атмосфера с новия.

 

А може би най-уникалното място - за мен - беше Scicli.

 

Ако и се чете на авторката, моят репортаж от Сицилия, прецапуркана цялата с кола и развети коси 🙂 

 

"...И както се влача бетер народна песен по напечения калдаръм на задните улички на Палермо на лов за интересности, ушите ми дочуват акапелно мъжко пеене... Прелюбопитният ми нос се навря в извадена сцена от 30-те или поне сцена от филм на Копола: кръчма без надписи, вътре няколко бойни маси ала хоремаг, струпани бутилки по средата, одимено, плющят карти, и само мъже - диапазон 25-75, които ме гледат с лека усмивка в крайчето на устните, докато един младеж пее с микрофон в екстаз, притворил очи..."

 

 

 

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Идете в Италия. Рим е супер идея!
Но, понеже и аз скоро остарявам и февруари ставам на 40 години ми стана интересно какъв е проблемът да се празнува 40-годишен юбилей?

Редактирано от Crazy Horse
  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

И не мене ми предстои прословутата 40-ка през април. Та 'ич ми не пука дали ще го празнувам, или не, ама смятам да пътувам... Още не знам къде, ама където и да е 😉 

 

По повод темата - ако целта е Рим, Рим не може да бъда заменен с нищо. И Флоренция, и Сицилия са различни и интересни, и много си струват, но няма как да се ползват за заместител на Рим.

Ако обаче целта е ново и различно място в Италия, моменталната ми препоръка ще бъде за Матера. А това, че през 2019 г. Матера е европейска столица на културата, ви се явява като допълнителен жокер.

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Хаха. Явно става някаква традиция - на 40 във вечния град. И аз живот и здраве ще бъда нейн последовател през ноември. Една приятелка, също рожденичка тогава на същата възраст, много иска това да организирам и аз за сега съм навита, въпреки че е кофти месец

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.